Cukierkowe kolory

mervik

New member
Chciałem kupić Samsunga ...ale przez te opinie o odklejających się obudowy zrezygnowałem i kupiłem Panasa ....Przez tydzień miałem Panasonica 50ex700 i nie mogłem ustawić kolorów
...jak czerwony był w miarę dobry to zielony wchodził na twarze i wyglądało to jak .....:niewiem:
...jak ustawiłem, że twarze miały w miarę odpowiedni kolor ...to z czerwonego robił się ciemno różowy :niewiem:


...na dodatek nie czyta większość kodeków ... i teraz nie wiem jaki kupić
..a ten EX 780 jest jeszcze za drogi...tam kolory są OK
...sony odpada na jego kiepską płynność ...od dwóch lat nie poprawili
oglądałem 49ex9005 i miał gorszą płynność niż Samsung za 3ty ..aż nie mogłem w to uwierzyć ...TV ze 120 Hz matrycą ...żeby nie te kolory w Panasie
...słyszałem o jakiejś kalibracji....ale czy one poprawiają kolorystykę :?:
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Ja mam od ok miesiąca właśnie Panasonic 58dxm710 (seria dx700) i jak na moje oko ustawiłem w miarę dobrze. Oczywiście obraz nie jest taki jak np w ks7000 ale w miarę odpowiedni i mi pasuje...generalnie jak na cenę 3500zl to jest to dobry TV. Pewnie gdyby nie wady ks7000 to bym kupił właśnie Samsunga bo takie cukierkowe kolory mi się w tv podobają :) Następnym razem za kilka lat będzie może Samsung ;-)
Model ex780 pewnie jest lepszy ale mnie akurat nie było na niego stać, tzn nie chciałem tyle wydawać na telewizor. Jeżeli chodzi o system smart to był dla mnie bez znaczenia bo korzystam jedynie z yt, czasem Netflix i player a te mają wszystkie smarty.
Generalnie pasan ma dobrą czerń bo to VA i zaskakująco równomierne podświetlenie bo jak miałem Sony xd8505 to ten był bardzo kiepski jeżeli chodzi o czerń i podświetlenie (były plamy).
 

mervik

New member
Ja mam od ok miesiąca właśnie Panasonic 58dxm710 (seria dx700) i jak na moje oko ustawiłem w miarę dobrze. Oczywiście obraz nie jest taki jak np w ks7000 ale w miarę odpowiedni i mi pasuje...generalnie jak na cenę 3500zl to jest to dobry TV. Pewnie gdyby nie wady ks7000 to bym kupił właśnie Samsunga bo takie cukierkowe kolory mi się w tv podobają :) Następnym razem za kilka lat będzie może Samsung ;-)
Model ex780 pewnie jest lepszy ale mnie akurat nie było na niego stać, tzn nie chciałem tyle wydawać na telewizor. Jeżeli chodzi o system smart to był dla mnie bez znaczenia bo korzystam jedynie z yt, czasem Netflix i player a te mają wszystkie smarty.
Generalnie pasan ma dobrą czerń bo to VA i zaskakująco równomierne podświetlenie bo jak miałem Sony xd8505 to ten był bardzo kiepski jeżeli chodzi o czerń i podświetlenie (były plamy).





...właśnie oglądałem panasa z tamtego roku dx70 i ten nie miał takich dziwnych kolorów ...jedynie może ma mniejszą jasność i kontrast ...ale ten ex 780 to by mi pasował
...ale wymiata z ceną :roll:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zamów kalibrację - kosztuje 400 zł + koszty dojazdu.
Możesz śmiało brać w tej klasie :
- Philipsa 55pUS6561 z matrycą 100 Hz za 3599 zł
Możesz brać TCLa z matrycą 100Hz za za 2899 zł

A z modeli 50 Hz extra :
- Thomson 55UC64 za 2999 zł
- TCL 55P60 za 2850 zł
- Philips 55PUS6101 za 2999 zł
 

strazakp

Banned
Myślę że z polecanym TCLem od Kiki-ego można by zaryzykować, bo kasa nie duża a i z pewnych rąk po kalibracji więc może być to fajna propozycja.
 
Do góry