Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-65EX780 - jeden z pierwszych oglądów tego telewizora - linia 2017.

strazakp

Banned
Witajcie
Od paru dni, posiadam ten model Panasonica TX-58EX780E 58. Przesiadłem się z plazmy Panasonica i mialem obawy o spadek jakości obrazu w tym lcd. Na szczęście, dbiornik ten potrafi urzec, ładnymi kolorami, szczególnie wieczorem, w trybie "prawdziwe kino" Ale potrafi zirytować swoim "brudnym ekranem" podczas oglądania np; piłki noznej. Przesuwającemu się obrazowi soczystej zieleni murawy, towarzyszą ciemne plamy, jakby brudny był ekran? Na mocno rozjaśnionych ekranie, lub ww materiale 4k, efekt ten zanika.
I jeszcze ciekawostka. Po właczeniu któregokolwiek kanału, wyswietla w lewym gornym rogu ekranu informację o 50 hz? Choc matryca jest 120hz i widać to, po bdb płynności obrazu.
Gratuluję.
Ja mam model niższy i 50hz a przy oglądaniu meczów piłki nożnej mam pełen komfort i czegoś takiego jak ty nie mam (miałem w Sony). Spróbuj ppdregulowac w ustawieniach uplynniacze.
Masz napis 50hz bo taki nadawany jest materiał. Ludzie kupują tv 100hz np do gier a gry i tak maja nie więcej niż 60hz :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Clouding to rzecz wyboru dobrego egzemplarza.
A 50Hz to nie informacja o odświeżaniu ale o częstotliwości pracy sieci.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety się nie da !
Z czasem się powiększają.
Wymień na inny egzemplarz ale niech sprawdzą przed wysyłką.
Panasonic miał banding nawet w modelach za 20 tyś zł.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Jeśli chodzi o "clouding" to o dziwo da się to naprawić "domowymi sposobami", przynajmniej u mnie. Mianowicie od kilku miesięcy mam od kikiego TCL 65P60 i na początku wydawało mi się, że jeśli chodzi o "clouding" to było ok, później jednak były wyraźne chmurki w wielu miejscach. Dopiero wczoraj mnie oświeciło, że to najprawdopodobniej była moja wina. Mianowicie na początku posiadania tego tv dość mocno dociskałem matrycę przy jej polerowaniu specjalną ścierką z płynem do czyszczenia LCD. Natknąłem się wczoraj na informację o "masowaniu matrycy" i tak też uczyniłem i ku mojemu zdziwieniu wszystkie chmurki zniknęły, choć TV ma bodajże podświetlanie Direct LED.
 

KamilaKornet

New member
Jeśli chodzi o "clouding" to o dziwo da się to naprawić "domowymi sposobami", przynajmniej u mnie. Mianowicie od kilku miesięcy mam od kikiego TCL 65P60 i na początku wydawało mi się, że jeśli chodzi o "clouding" to było ok, później jednak były wyraźne chmurki w wielu miejscach. Dopiero wczoraj mnie oświeciło, że to najprawdopodobniej była moja wina. Mianowicie na początku posiadania tego tv dość mocno dociskałem matrycę przy jej polerowaniu specjalną ścierką z płynem do czyszczenia LCD. Natknąłem się wczoraj na informację o "masowaniu matrycy" i tak też uczyniłem i ku mojemu zdziwieniu wszystkie chmurki zniknęły, choć TV ma bodajże podświetlanie Direct LED.

Daj Boze byś miał rację..podobno jak jest skrecony zbyt mocno tez to występuje..ale wielu sobie z tym nie poradziło przez ostatnie długie lata.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Daj Boze byś miał rację..podobno jak jest skrecony zbyt mocno tez to występuje..ale wielu sobie z tym nie poradziło przez ostatnie długie lata.

Ale to nie chodzi o to czy mam rację czy nie, piszę po prostu o swoim wczorajszym i dzisiejszym "domowym" doświadczeniu, bo przeczytałem o tym, że to może pomóc, i nie wiem u ilu % ludzi i ich tv to zadziała (nie wiem też na ile mniej lub bardziej przy direct led lub edge led), u mnie przy P60 "polerowanie" matrycy usunęło chmurki, i to jest fakt czy ktoś chce wierzyć czy nie. A o poluzowaniu śrubek też czytałem, i pierwsze co to właśnie to sprawdziłem, ale większość była luźno przykręcona, czasami nawet bardzo luźno, także to wykluczyłem na początku.
 

magdak

New member
Był serwisant. Stwierdził "banding" Próbował gładzić ekran. Ale bez skutku. Brudy na matrycy są nadal. Firma Panasonic postanowiła wymienić matrycę.
Wolałbym aby wymienili na nowy egzemplarz tv, ale podobno Panasonic nie chce się zgodzić, ze względów ekonomicznych. Trochę to słabe stanowisko. Nie wiadomo na jak dlugo pozbawią mnie jego widoku?
Tv ma zaledwie 3 tygodnie.
 

pinkibass

New member
Był serwisant. Stwierdził "banding" Próbował gładzić ekran. Ale bez skutku. Brudy na matrycy są nadal. Firma Panasonic postanowiła wymienić matrycę.
Wolałbym aby wymienili na nowy egzemplarz tv, ale podobno Panasonic nie chce się zgodzić, ze względów ekonomicznych. Trochę to słabe stanowisko. Nie wiadomo na jak dlugo pozbawią mnie jego widoku?
Tv ma zaledwie 3 tygodnie.

Masz może jakieś zdjęcie albo filmik, które pokazują jakb było źle skoro serwis zgodził się na wymianę matrycy?
Widać to było tylko przy poruszającym się obrazie?

Gdzieś niedawno widziałęm post właściciela DX900, któy miał widoczny pas nawet na jednolitym szarym tle i serwis stwierdził, że to specyfika technologii - nie pamiętam jednak czy to w Polsce czy gdzieś indziej.
 

magdak

New member
Masz może jakieś zdjęcie albo filmik, które pokazują jakb było źle skoro serwis zgodził się na wymianę matrycy?
Widać to było tylko przy poruszającym się obrazie?

Gdzieś niedawno widziałęm post właściciela DX900, któy miał widoczny pas nawet na jednolitym szarym tle i serwis stwierdził, że to specyfika technologii - nie pamiętam jednak czy to w Polsce czy gdzieś indziej.

Serwisant wykonał zdjęcia, obrazu kontrolnego, na ktorym widac nieczysty obraz. Widać go także,podczas przesuwania sie obrazu, po ekranie tv.W tle pojawiaja sie, stałe, nieczyste obszary ekranu. Wygląda to tak, jakbyś miał, od zewnątrz, np sprayem, zabrudzony ekran telewizora.
 

pinkibass

New member
No mniej więcej łapię o co chodzi, tylko interesuje mnie skala tego zjawiska w Twoim przypadku - w senise kiedy to kwalifikuje się na wymianę.

Mam 50EX780 i też podczas szybkich ruchów kamery podczas meczu widzę delikatne "zabrudzenia". Nie jest to niby bardzo irytujące i widać to tylko podczas piłki - podczas ogladania innych rzeczy praktycznie nie.

Tylko skoro mogę tego nie mieć wcale, to może też zgłoszę to do serwisu.

CO było tym obrazem kontrolnym? Jakieś jednolite tło?
 

magdak

New member
No mniej więcej łapię o co chodzi, tylko interesuje mnie skala tego zjawiska w Twoim przypadku - w senise kiedy to kwalifikuje się na wymianę.

Mam 50EX780 i też podczas szybkich ruchów kamery podczas meczu widzę delikatne "zabrudzenia". Nie jest to niby bardzo irytujące i widać to tylko podczas piłki - podczas ogladania innych rzeczy praktycznie nie.

Tylko skoro mogę tego nie mieć wcale, to może też zgłoszę to do serwisu.

CO było tym obrazem kontrolnym? Jakieś jednolite tło?

Na jednolitym,jasnym kontrolnym obrazie, widać szaro ciemne "chmurki", rozsiane w różnych miejscach ekranu.
Myślę, że masz to samo. Ja takze, tą wadę zauważyłem podczas meczy piłkarskich. Widać to przy szybkim ruchu kamery, podążającą za piłką. Ale zjawisko to, jest zauważalne, takze w jasno oświetlonym studio, czy w plenerze, jeśli kamera gwałtownie przeniesie kadr w inne miejsce.
 

pinkibass

New member
Hmm, no to wygląda na to samo.

Zgłosiłeś po prostu do serwisu, że masz takie rzeczy i przysłali technika?


I teraz co - dodałeś im tv i czekasz na wymianę?

Ciekawe jeszcze jaka będzie ta wymieniona matryca, w sensie czy nie będzie tego zjawiska w ogóle :)
 
Ostatnia edycja:

magdak

New member
Hmm, no to wygląda na to samo.

Zgłosiłeś po prostu do serwisu, że masz takie rzeczy i przysłali technika?


I teraz co - dodałeś im tv i czekasz na wymianę?

Ciekawe jeszcze jaka będzie ta wymieniona matryca, w sensie czy nie będzie tego zjawiska w ogóle :)

Nalezy zadzwonić do Panasonica Polska , zglosić usterkę, podać typ tv, nr seryjny, datę zakupu. Wowczas Panasonic Polska, skieruje do Ciebie serwis. Zrobią fotki. Wysla do Panasonica i wowczas zapadnie decyzja o dalszej naprawie.
 

tomeko12

New member
Czy w tym telewizorze można ustawić własną kolejność kanałów DVB-C (a dokładnie UPC). Ta od operatora jest do bani i chciałbym po swojemu, tj:
od 1 - ogólne
od 50 - muzyczne
od 111 - kobiece
od 222 - ogólno-naukowe
od 333 - informacyjne
od 444 - filmowe
od 555 - sportowe
od 666 - dla dzieci
 

Greeg58

New member
Do Samsunga miałem Chanel List Editor a do Panasa nic nie znalazłem choć można wyeksportować listę do pliku. Tylko co z tym zrobić i jak to później wgrać do tv ?
 
Do góry