Panasonic TX-50DXU701 - szarości - czy tak ma być?

krisstal

New member
Cześć,

parę tygodni temu zakupiłem tego panasonica.

Po 2 wcześniejszych zwrotach (Sharp- nierównomierne podświetlenie i LG strasznie skaczący obraz) byłem zachwycony kolorami, płynnością, regularnym podświetleniem i naturalnością obrazu ale... notuję dziwne problemy z szarościami - czy to dekoder upc, YT czy jakiekolwiek źródło przy odcieniach szarości robi się pikseloza, linie przejść, jakieś szumy i wygląda to zwyczajnie źle. Jakby padał deszcz na szarości.
Chyba próbowałem wszystkich ustawień ale problem ciągle jest. Czerń jest czarna, kolory są super ale te odcienie szarości to po prostu słabizna.

Czy coś ustawiłem, źle, czy tak ma być, czy tak nie powinno być i powinienem to reklamować?
Będę wdzięczny za poradę bo jestem już załamany. w 10 letnim sharpie wszystko jest super a te nowe telewizory niby super ale każdy ma coś nie tak :(.
 

krisstal

New member
Dzięki za odzew.
Po pracy jak wrócę do domu sprawdzę i napiszę ale jak pisałem wydaje mi się, że niezależnie od ustawień to się dzieje bo siedziałem wiele godzin i robiłem wiele kombinacji i ciągle to występowało.
 

krisstal

New member
Niestety nie, nie mam zielonego pojęcia jak to się robi.
Nigdy wcześniej nie miałem potrzeby robić czegoś takiego.

Ten sam problem co ja opisany jest w oddzielnym temacie po sąsiedzku panasonic-tx-50dxe720
Tam są zdjęcia i u mnie jest dokładnie to samo. Pytanie czy to wada czy "cecha".
 

krisstal

New member
U mnie wygląda to tak:

piksele panasonic | Fotosik.pl
Zdjęcie - 06.04.2017 | Fotosik.pl
Zdjęcie - 06.04.2017 | Fotosik.pl

Ustawienia:

Podświetlenie - 65
Kontrast - 65
JAsność - 5
Kolor - 50
Odcien - 0
Ostrosc - 50
Temperatura - Normalny
Intensywne kolory - Wyłączony
Color Remaster - Minimalne
Efekt Diapozytywu - Wyłączony
Sterowanie adapt. podśw. - Wyłączony
Czujnik otoczenia - Wyłączony
Redukcja Szumó∑ - Minimum
Korekcja MPEG - Pośrednie
Korekcja rozdzielczosci - Pośrednie
DRR - Wyłaczony
Intelligent Frame Creation - Wyłączony
Odświeżanie Clear Motion - Wyłączomny

Ale testowałem różne kombinacje i zawsze tak jak na zdjęciach :(
Reklamować, czy takie czasy telewizorów...?
 

krisstal

New member
Nie ma znaczenia sygnał - to samo z YT, DVD, i UPC horizon, widać to na ciemniejszych scenach. Na jasnych scenach jest super ale wystarczy że przejdzie gość w ciemniejszym płaszczu na ekranie i ten płaszcz już wariuje - pikseluje, skacze, śnieży.
Obejrzenie koncertu czy filmu z ciemniejszymi scenami jest po prostu irytujące i wygląda jak film nagrany telefonem nokia 10 lat temu...

Próbowałem włączać i wyłączać wszystkie opcje ale generalnie jest mniej więcej tak samo, na mniejszym podświetleniu ciut lepiej ale dalej wygląda to jak kiepskie SD - na 10 letnim LCD Sharp nie było niczego takiego.

Chyba wypadało by to reklamować, tylko czy w serwisie nie powiedzą, że to nie wada tylko cecha..
 

Frugo!!!

New member
Mój wrócił z serwisu i faktycznie widzą problem przy wyświetlaniu ciemnych scen ale nie wszędzie. Wymienili jakiś moduł i problem nie zniknął, więc stwierdzili, że tv jest ok.
Decyzję będę podważał w centrali panasonica lub w sklepie
 

rudi74

New member
A w moim tv technik z serwisu zrobił mini kalibrację i problem z jest dużo mniej widoczny .Ustawienia własne
Podświetlenie 68
Kontrast 87
Jasność-10
Kolor 55
Odcień 0
Ostrość 88
Barwa Normalna
Intensywne kolory włączony
CR wyłączony
sterowanie podśw .mini
czujnik otoczenia wyłączony
Redukcja szumów pośrednie
Korekcja MPEG pośrednie
D.R,R wyłączony
I.F.C pośrednie
O.C.M wlączony
Ustawienia zaawansowane
kontrola kontrasty Auto
gama kolorów Natywny
gama.2,3
 

strazakp

Banned
A w moim tv technik z serwisu zrobił mini kalibrację i problem z jest dużo mniej widoczny .Ustawienia własne
Podświetlenie 68
Kontrast 87
Jasność-10
Kolor 55
Odcień 0
Ostrość 88
Barwa Normalna
Intensywne kolory włączony
CR wyłączony
sterowanie podśw .mini
czujnik otoczenia wyłączony
Redukcja szumów pośrednie
Korekcja MPEG pośrednie
D.R,R wyłączony
I.F.C pośrednie
O.C.M wlączony
Ustawienia zaawansowane
kontrola kontrasty Auto
gama kolorów Natywny
gama.2,3
Ja preferuję podświetlenie 95-100 ;-) Pozostałe mogą być.
 

Frugo!!!

New member
A w moim tv technik z serwisu zrobił mini kalibrację i problem z jest dużo mniej widoczny .Ustawienia własne
Podświetlenie 68
Kontrast 87
Jasność-10
Kolor 55
Odcień 0
Ostrość 88
Barwa Normalna
Intensywne kolory włączony
CR wyłączony
sterowanie podśw .mini
czujnik otoczenia wyłączony
Redukcja szumów pośrednie
Korekcja MPEG pośrednie
D.R,R wyłączony
I.F.C pośrednie
O.C.M wlączony
Ustawienia zaawansowane
kontrola kontrasty Auto
gama kolorów Natywny
gama.2,3

Kalibracja tylko maskuje problem. Pytanie czy kupując tv za średnią krajową masz brać co dają czy wymagać przyzwoitej jakości obrazu, bez ukrywania problemu...
 
Do góry