Panasonic TX-40DS630E - cienie na matrycy

hipps

New member
Witam,
Kilka dni temu zakupiłem nowy telewizor Panasonic TX-40DS630E. Niestety okazało się, że patrząc na niego pod większym kątem (lekko od spodu) widać przy górnej ramce matrycy pięć podwójnych plam (cieni) pochodzących najprawdopodobniej od uchwytów mocujących matrycę. Objaw ten jest najbardziej zauważalny na jednolitym, jasnym tle. Dodatkowo na lewym boku urządzenia występuje przerwa, tak jakby brakowało zatrzasków pomiędzy tyłem, a przednią ramką telewizora. Mam więc pytanie do osób, które posiadają ten model telewizora: Czy opisane przeze mnie usterki są urokiem tego modelu? Czy może jednak z moim egzemplarzem coś jest nie w porządku?

Chciałbym dołączyć zdjęcia i film, niestety jako nowy użytkownik nie mogę wstawiać linków. Gdyby ktoś był zainteresowany jak to wygląda, to podeślę zdjęcia na priv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To się nazywa banding i jak to ładnie nazwałeś - to urok tego modelu.
Wklej proszę zdjęcia.
 

maroslavg

New member
Od kilku dni również mam ten model i podobny problem. Jednak te cienie u mnie są praktycznie niezauważalne, trzeba podejść bardzo blisko ekranu i popatrzeć od spodu aby je zauważyć.

Mnie najbardziej martwi "odklejenie" matrycy od obudowy po prawej stronie u dołu. Zaczyna się jakieś 10cm od prawej ścianki, najbardziej widoczne jest 20cm od niej, a kończy 30cm. Martwi mnie to gdyż obawiam się czyszczenia ekranu, aby nie dostał się tam płyn którego ewentualnie bym używał.
 
Do góry