TX-58DX730E vs TX-58DXE720E

piotrekg1

New member
Witam,

Noszę się z zamiarem kupna jednego z ww. model. Oprócz drobnostek w specyfikacji na stronie producenta nie mogę się doszukać dużych różnic. Jak koledzy uważają czy jest sens dopłacać ok 500 zł do 730E ??

Czekam na szybką odpowiedź. Za pomoc z góry dziękuję.

Sprostowanie:
Oczywiście drugi model to TX-58DXE720 - dostępny obecnie w MediaExpert
 
Nie ma sensu dopłacać.

A powiem nawet inaczej. Mozna kupic jeszcze taniej, bo na tej samej matrycy od Innoluxa masz LG 58UH635V. LG daje system webOs3.0 zamiast Firefoxa w Panasie.
Aktualnie na tego LG w MediaExpercie jest promo na 3500pln - podjedz i zobacz sobie ten TV. Moze sie spodoba i zostanie Ci w kieszeni sporo forsy :)
 

piotrekg1

New member
Dzięki za info. Zaraz poczytam w necie o tym LG.

Jest tylko jeden minus. Na stronie Media nie ma go w promocji. Może tylko w wybranych stacjonarnych sklepach ;/
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Nie ma sensu dopłacać.

A powiem nawet inaczej. Mozna kupic jeszcze taniej, bo na tej samej matrycy od Innoluxa masz LG 58UH635V. LG daje system webOs3.0 zamiast Firefoxa w Panasie.
Aktualnie na tego LG w MediaExpercie jest promo na 3500pln - podjedz i zobacz sobie ten TV. Moze sie spodoba i zostanie Ci w kieszeni sporo forsy :)
Kolega w wielu wątkach tego forum mocno promuje zakup tego LG ;-) Czyżby celowo??? ;-)
 

strazakp

Banned
Dzięki za info. Zaraz poczytam w necie o tym LG.

Jest tylko jeden minus. Na stronie Media nie ma go w promocji. Może tylko w wybranych stacjonarnych sklepach ;/
Nie ma ale trzeba wpisać specjalny kod (pytaj kolegę Roberto_PL) i już będziesz miał cenie 3400 zł :)
Cena faktycznie jest super jak za taki duży TV i parametry przyzwoite.
Nastawiony jestem na zakup Panasonica 58dx700 ale zainteresowałem się tym LG bo jest tańszy od Panasonic o ok 600zl a to dużo i można spróbować bo w media expert nie ma problemu by zwrócić w ciągu 14dni
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Witam,

Noszę się z zamiarem kupna jednego z ww. model. Oprócz drobnostek w specyfikacji na stronie producenta nie mogę się doszukać dużych różnic. Jak koledzy uważają czy jest sens dopłacać ok 500 zł do 730E ??

Czekam na szybką odpowiedź. Za pomoc z góry dziękuję.

Sprostowanie:
Oczywiście drugi model to TX-58DXE720 - dostępny obecnie w MediaExpert
Kupiles już jakiś TV? Panasonic??? Który???
Ja jutro jadę do sklepu ME i biorę 58dxe720. Długo rozmyslalem i porównywalem różne TV. Nie ma sensu dużo płacić za TV bo to tylko TV i jak dla mnie kwota 4000zl jest akurat. Wcześniej myślałem by kupić Sony ale to kolejne 500zl więcej.
Tak jak kolega sugerował ja również ogladalem tego LG w ME który jest jeszcze w promocji za 3500zl. Wg mnie już na wstępie jest brzydszy, obraz też ma delikatnie gorszy i stawiam na Panasa.
Ten LG nie ma praktycznie żadnych opinii na swój temat a Panasonic już ma i to sporo a 99% z nich to pozytywne lub bardzo pozytywne.
Szkoda tylko że ten Panasonic ma zaledwie 350 nitów a matryca 60Hz podobno daje radę oraz impuct lag jest dobry bo 32ms więc do gier też jak najbardziej spoko.
Dodam tylko jeszcze że gdybym miał przeznaczyc kwotę 5000zl to na pewno bym kupił Sony 55xd8505 :)
 

pepka

Member
Bez reklam
Poczytaj o HDR (co to? Kto to? Z czym to się je). Wtedy sam będziesz potrafił odpowiedzieć na zadane pytanie ;).
 

piotrekg1

New member
Mam :)
Może 58dxe720e to nie klasa premium ale w porównaniu z moim bylym samsungiem ue46f6500ss jest naprawdę ok.
Pytanie i prośba kolejna. Jak prawidłowo połączyć teraz tv z amplitunerami Pioneer i z Xbox i z nobx?? proszę o pomoc :)
I kolejna sprawa jak z aplikacjami dla Panasonica. Mam na razie zainstalowana aplikacje Panasonic TV Remonte 2. Jest w niej sporo przydatnych rzeczy ale zawsze może być lepiej. Macie coś godnego polecenia co sprawi ze wyciągnę max z tv ??
Za wszystkie odpowiedzi i porady serdeczne dzięki.
 

strazakp

Banned
Też jestem w posiadaniu 58dxe720 od ubiegłej niedzieli i jestem na etapie ciągłego poznawania sprzętu. TV nie jest zły i większych uwag nie mam ale kusi zwrot i wymiana na Sony 55xd8505 ;-)
 

strazakp

Banned
Panasonica mam już 9dni i w zasadzie to mam już wszystko ustawione pod siebie (obraz i funkcje) i sprawdzone m.in z multimediami pod usb i xbox one s.
Na tv lubie oglądać ładne i żywe kolory a tutaj troche tego prakuje, choć jest w miare poprawnie. Telewizje oglądam z nc+ poprzez dekoder nbox i tutaj sygnał jest spoko, rowniez sporo programów w hd. Od niedawna mam xbox one s i moge sprawdzic jak działa 4K bo gry tak owe juz są.
Do wielkości obrazu juz przywykłem a miałem 40" i juz by sie przydał 65" ;-)
poniewaz jest pewnien niedosyt i ciekawosc czy ten niedosyt minie kupując tv innego producenta. Tutaj konkurencje widze w Sony 55xd8505, bo wielkosc zblizona i cena tez do akceptacji w moim budzecie.
Wiem ze na papierze Sony wygrywa bo to tez półka wyżej a konkurencja dla tego Sony moze byc tylko Panasonic 58dx750 a nie mój. Mam wielką nadzieje-bo che oddac Panasa-ze Sony juz zrobi większe wrazenie pod wzgledem obrazu, no i Android kusi funkcjonalnoscia bo Firefox jest bardzo ubogi.
 
Do góry