58dx700 vs 55xd8005 vs 55pus6561/7101???

strazakp

Banned
Stoję przed wyborem jednego z wymienionych w tytule TV. Wszystkie są w moim przedziale budżetowym czyli do ok 4200zl. Najpierw był Philips (dużo kiepskich opinii), później Sony (mocno polecany w każdym sklepie sieciowym), a ostatnio uwagę zwrócił Panasonic.
Nie znalazłem na forum tematu dotyczącego właśnie tego modelu 58DX700e.
Gdzieś znalazłem (brak oficjalnych danych) że matryca to tylko 50Hz ale podobno dobrze sobie radzą wspomagacze w tym temacie i oglądanie np sportu nie przysparza większych problemów.
Zastanawiam się też czy oby Firefox nie jest najgorszym (najmniej funkcjonalny i biedny) z wszystkich smary TV. Nie ukrywam że stawiam na Android a właśnie w Sony jest już Android 6 :)
Jak widzicie te trzy TV? Jak plasuje się tutaj Panasonic z tym konkretnym modelem???
 

WuMike

New member
Bez reklam
W kwestii jakości obrazu wygrywa Panasonic, szczególnie tam, gdzie liczy się kontrast i wierność kolorów. Wspomagacze faktycznie dają w nim radę, patrząc się z 3 metrów w zasadzie jest dobrze. Jeżeli chodzi o system i jego możliwości, tutaj prym wiedzie Sony i Philips, z Androidem.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
sam mam 58 dxu 701. Dla mnie luks. Super obraz, nie widzę różnicy pomiędzy moją 60-tką 100 Hz, gra sie też dobrze, co mam ci więcj napisać ? uważam że warto i dobrze wydana kasa :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Co jest nie tak z jasnością ?? Powidz mi bo nie wiem na co patrzeć ? jak oglądałem jakiś program zimowy o śnieg był biały, jak był dzień to było jasno jak noc to ciemno.
 

strazakp

Banned
W kwestii jakości obrazu wygrywa Panasonic, szczególnie tam, gdzie liczy się kontrast i wierność kolorów. Wspomagacze faktycznie dają w nim radę, patrząc się z 3 metrów w zasadzie jest dobrze. Jeżeli chodzi o system i jego możliwości, tutaj prym wiedzie Sony i Philips, z Androidem.
No właśnie ten Android wygrywa bo nawet ma sklep play gdzie można proste gierki pograć ;-)
Ale w Panasonic można by sobie z tym poradzić dokupojac tzw TV box z androidem za już ok 200zl ;-)
Jezeli faktycznie Panasonic miałby najlepszy obraz zarówno do filmów jak i do sportu to postawiłbym właśnie na niego kosztem systemu jaki ma.
Wiem że za tą kasę muszę postawić coś za coś.
W sumie to na papierze najlepiej wygląda Philips bo ma niski lag, 120Hz, Android (jeszcze 5.1 ale ma być 6) i cena super fajna :) ale opinie odstraszają :-( choć są i tacy którzy są bardzo zadowoleni. Ja nie mam doświadczenia z nową technologią TV (obecny TV mam od 9 lat) i pewnie bym nie zauważył tego co niby widzą niektórzy (banding, clouding itp.).
 

RHJG

New member
Bez reklam
W Panasonic trochę słabo z tą jasnością obrazu bo tylko 350.
W/w dane to ja już znam ale bardziej chodzi mi o osobiste wrażenia i doświadczenia
Mówisz,że te dane znasz a jak dla mnie trzy z tych TV są na matrycy IPS a to je dyskwalifikuje,przynajmniej dla niektórych.Co do jasności Panasonica faktycznie jest słabo ale zależy do czego ta wyższa jasność będzie Tobie potrzebna ?
 

strazakp

Banned
Mówisz,że te dane znasz a jak dla mnie trzy z tych TV są na matrycy IPS a to je dyskwalifikuje,przynajmniej dla niektórych.Co do jasności Panasonica faktycznie jest słabo ale zależy do czego ta wyższa jasność będzie Tobie potrzebna ?
IPS...chyba w większości TV już jest i jestem skazany na tą technologię. Jak wspominałem nie mam doświadczenia i dla mnie tak naprawdę gdy oglądam w sklepie ścianę z wieloma TV to każdy jest super :) Dopiero jak ktoś mi podpowie na co mam patrzec, na co zwrócić uwagę, pokaże porównanie z innymi modelami to wtedy może coś auwaze.
Nie wiem do czego mi jasność potrzebna ale widzę tylko suche dane na papierze i przykuło moja uwagę wartość niższa od innych.
 

WuMike

New member
Bez reklam
W Panasonic trochę słabo z tą jasnością obrazu bo tylko 350.
W/w dane to ja już znam ale bardziej chodzi mi o osobiste wrażenia i doświadczenia

Szkopuł w tym, że w pozostałych trzech jest jeszcze gorzej, jeżeli chodzi o jasność, a już na pewno gorzej w kwestii czerni oraz jednorodności podświetlenia :)

350 spokojnie wystarczy, aby pokonać odbicia z okien bocznych. Z tylnych, naprzeciw TV nawet 500-600 nie zawsze wystarcza, a tyle mają jedynie topowe modele za 15 tysięcy zł i wzwyż.

HDR zaczyna się od 500 - chociaż to raczej namiastka, a nie efekt docelowy.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Na szczęście IPS nie jest w większości,a nawet jakby było to po to są fora żeby dowiedzieć się przynajmniej jaka jest między IPS a VA różnica i co mi odpowiada? Sądzę,że ten Panasonic będzie dla Ciebie dobrym wyborem...To jest Twoja decyzja....
 
Tanie IPSy to zły pomysł.
W wydaniu Philipsa 6561 czy 7101 to juz naprawde słabo, bo moim zaniem te TV fatalnie oddaja ruch. Nie wiem czy to kwestia elektroniki czy jakiegos problemu technicznego z matrycami - po prostu wyszło to wyjatkowo źle.

Panasonic mimo 60hz daje sobie radę lepiej.

Jakbym miał wybierac to:
1. Panasonic
2. Sony

Philipsa bym nie kupił, no chyba, że by był o 30% tanszy.
 

Felix

New member
IPS vs VA: Comparing LCD types found in TVs

* średnio 5-krotnie lepszy kontrast na rzecz VA
* w większości przypadków na VA solidna czerń z ewentualnymi tylko prześwitami w przypadku nietrafionej sztuki w przeciwieństwie do 'navy' IPS

vs

* lepsze kąty widzenia na rzecz IPS

no to do salonu jeszcze mogę zrozumieć ewentualnie wybór IPSa faktycznie, albo jak całą rodziną jeden TV oglądacie, ale do oglądania na wprost ewentualnie z lekkiego tylko kąta, to jednak mija się z celem zakup IPSa.

Kwestię odwzorowania ruchu zostawiam, bo nie wiem na ile to kwestia IPSa generalnie, a na ile po prostu problem Philipsa w ich TV.
 

Felix

New member
Co wy z tymi kątami ?! Ja.oglądam na wprost każdy z 3 tv które mam w domu.

Też, dlatego teraz na VA się zdecydowałem, ale wiem jak to wygląda np. w salonie u rodziców gdzie fotele są po bokach ustawione, a sofa na wprost i często sam jak u nich jestem, to z fotela z kąta oglądam i wtedy faktycznie IPS może się sprawdzać, ale jeśli ktoś ogląda na wprost TV albo nawet z lekkiego kąta, to nie ma argumentu dla IPS.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Są takie warunki, ze oglądając nawet na wprost ekranu można widzieć krawędzie, którym kolory zaczynają uciekać, siedząc blisko i przy przekątnych rzędu 65" i więcej. Ktoś, kto ma plazmę jak ja często jest bardzo wyczulony na ten aspekt, podobnie uciekania czerni w szarość.
 

strazakp

Banned
Tanie IPSy to zły pomysł.
W wydaniu Philipsa 6561 czy 7101 to juz naprawde słabo, bo moim zaniem te TV fatalnie oddaja ruch. Nie wiem czy to kwestia elektroniki czy jakiegos problemu technicznego z matrycami - po prostu wyszło to wyjatkowo źle.

Panasonic mimo 60hz daje sobie radę lepiej.

Jakbym miał wybierac to:
1. Panasonic
2. Sony

Philipsa bym nie kupił, no chyba, że by był o 30% tanszy.
No Philips pus6561 jest o prawie 700zl tańszy od Panasonic a o ponad 1000zl tańszy od Sony...więc to spora różnica, co???
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Czy ktos wie jaki jest lag w tym panasonic i sony???
Ok, juz chyba wiem bo w dx600 jest 32ms wiec w dx700 będzie pewnie identycznie.

Dzis podjade do trzech sklepow by jeszcze raz zobaczyć te trzy tv na zywo i ewentualnie posłuchać co tym razem sprzedawcy będą mieli do powiedzenia...pewnie znowu będę zaprowadzony pod tv sony ;-) ale postaram się wyciągnąć ich zdanie nr Philips i Panasonic.
 
Do góry