58dx700 vs 55xd8005 vs 55pus6561/7101???

Caparzo

New member
Bez reklam
Ok, juz chyba wiem bo w dx600 jest 32ms wiec w dx700 będzie pewnie identycznie.

Dzis podjade do trzech sklepow by jeszcze raz zobaczyć te trzy tv na zywo i ewentualnie posłuchać co tym razem sprzedawcy będą mieli do powiedzenia...pewnie znowu będę zaprowadzony pod tv sony ;-) ale postaram się wyciągnąć ich zdanie nr Philips i Panasonic.

Gdzieś mi sie wycztało, że panasonic ma 56. grałem w kilka gier na ps4 pro i moje oko nie widzi opóżnienia o którym mówią "inni". Jak idiota siedziałem i celowałem padem w ekran jak kałachem w tarcze naciskając spust. Jak ja strzelam tak samo w gta strzelał, skręcał, w uncharted, w lat of us i skręca w drive clubie. Dlatego moim zdaniem to jest bulshit. A tutaj nie ma zawodowych graczy co w spodku katowickim co roku rzeźbią durne rpg. To są milisekundy mało widoczne dla oka.
Strażak, ty nigdy nie kupisz tv, bo jak nie cena, to jakiś input lag, jak nie to to opinie na philipsa że kijowe, jak coś ci się podoba to ktoś inny powie że jest bee... Ja tak czytaem, czytałem czytałem i myślałem nie ten, nie tamten to który ? aż w końcu przestałem czytać i kupiłem i jestem zajebiście zadowolony.
 

strazakp

Banned
Gdzieś mi sie wycztało, że panasonic ma 56. grałem w kilka gier na ps4 pro i moje oko nie widzi opóżnienia o którym mówią "inni". Jak idiota siedziałem i celowałem padem w ekran jak kałachem w tarcze naciskając spust. Jak ja strzelam tak samo w gta strzelał, skręcał, w uncharted, w lat of us i skręca w drive clubie. Dlatego moim zdaniem to jest bulshit. A tutaj nie ma zawodowych graczy co w spodku katowickim co roku rzeźbią durne rpg. To są milisekundy mało widoczne dla oka.
Strażak, ty nigdy nie kupisz tv, bo jak nie cena, to jakiś input lag, jak nie to to opinie na philipsa że kijowe, jak coś ci się podoba to ktoś inny powie że jest bee... Ja tak czytaem, czytałem czytałem i myślałem nie ten, nie tamten to który ? aż w końcu przestałem czytać i kupiłem i jestem zajebiście zadowolony.
Dzieki. Dzieki również za krytykę bo faktycznie masz racje...im dluzej sie czlowie zastanawia tym bardziej nie głupi ;-) Gdybym nie czytal wcale opinii na tym forum to pewnie miał bym juz kupionego Philipsa i pewnie nie zauwazylbym tych wad o których sie tu pisze a cieszyl sie super sprzętem za dobra cenę.
 

strazakp

Banned
Jest w Saturn (ale w moim mieście nie ma i możliwa tylko wysyłka) Sony 55X8507. Jest to model z 2015 roku który ma m.in 120Hz ale również 4k i hdr. Jest dobra cena bo 4200zl ale jest to egzemplarz tzw z wystawy. W sumie to chyba nie bardzo jest kupować taki TV co??? Model jest super bo ma chyba matryce VA a nie IPS jak xd85 który jest dużo droższy.
 

Malix7

Member
Zawsze możesz oddac jak coś będzie nie tak, wiem że to nie na tym polega ale jak jest okazyjna cena to można sie skusić.
Ja już kupowałem tv z wystawy i do dzisiaj działają, moim zdaniem nie ma to większego znaczenia, no chyba że stał na tej wystawie ponad rok.
 

strazakp

Banned
Bylem w Saturn. Mysle ze padlo na Panasonic lub Sony. Philips odpada!!!
Sony 55xd80 vs Panasonic 58dx700. Obydwa zbliżone parametry ale Panas 3" większy ;-)
Dostałem peopozycje od sprzedawcy możliwość nabycia Panasonica z 2015 roku 55cx750 za 4000zl. Tv ten ma 120Hz ale nie ma HDR...i dlatego nie chce jego choc to polka obecnego DX750.
Bylem tez w sklepie patronackim Sony Center i porownywalem xd80 z xd85 i matryca 100Hz robi robotę...ale cena :-(
Na plus dla Panasonica dx700 ze ma podświetlenie VA a nie IPS.
 
HDR jest w praktyce sensownie widoczny dopiero od DX750.
Moze jednak 58DX750 ;)

A jak chcesz DX700 to moze zapoluj na LG 58UH635V. Ma tę sama matryce Innoluxa co Panas 700/720. Bardzo ladna obudowa, web os 3.0
Ciekawy TV i w sklepie mi sie podobał. Cos kolo 3,5k pln w promocji chyba widziałem.
 

strazakp

Banned
HDR jest w praktyce sensownie widoczny dopiero od DX750.
Moze jednak 58DX750 ;)

A jak chcesz DX700 to moze zapoluj na LG 58UH635V. Ma tę sama matryce Innoluxa co Panas 700/720. Bardzo ladna obudowa, web os 3.0
Ciekawy TV i w sklepie mi sie podobał. Cos kolo 3,5k pln w promocji chyba widziałem.
Nie będę juz kombinowal z innymi markami a tym bardziej LG.
Panas 58dx750 jest drogi i sporo taniej juz wychodzi sony 55xd8505
 
Wlasnie sprawdziłem i w Media Expert masz tego LG 58UH635v 58 cali za 3,5k pln.
Mega dobra cena jak za takie parametry TV.

Wychodzi jakies 500 pln taniej niz Panasy 58DX700/720.
Ja bym sie pochylił i sprawdził na Twoim miejscu ten telewizor. Dodatkowo ma przewage nad Panasem bo system masz najnowszy od LG czyli webos 3.0.
 

strazakp

Banned
Wlasnie sprawdziłem i w Media Expert masz tego LG 58UH635v 58 cali za 3,5k pln.
Mega dobra cena jak za takie parametry TV.

Wychodzi jakies 500 pln taniej niz Panasy 58DX700/720.
Ja bym sie pochylił i sprawdził na Twoim miejscu ten telewizor. Dodatkowo ma przewage nad Panasem bo system masz najnowszy od LG czyli webos 3.0.
A ja widzę że w media expert jest owszem ale po 4500zl !!!
 

strazakp

Banned
Wlasnie sprawdziłem i w Media Expert masz tego LG 58UH635v 58 cali za 3,5k pln.
Mega dobra cena jak za takie parametry TV.

Wychodzi jakies 500 pln taniej niz Panasy 58DX700/720.
Ja bym sie pochylił i sprawdził na Twoim miejscu ten telewizor. Dodatkowo ma przewage nad Panasem bo system masz najnowszy od LG czyli webos 3.0.
A dlaczego tak polecasz ten TV od LG? Masz go? Miałeś do czynienia? Cena bardzo dobra ale to LG których chyba słabo z opiniami na tym forum.
 
A dlaczego tak polecasz ten TV od LG? Masz go? Miałeś do czynienia? Cena bardzo dobra ale to LG których chyba słabo z opiniami na tym forum.

Byłem w sklepie, oglądałem, podłączałem swoje materiały - uwazam, że w tej cenie jest naprawdę bardzo dobry.
Szukałem wiekszego TV do firmy (kupiłem finalnie Samsung UE70KU6000) i przy okazji wpadł mi w oko ten LG - jeden z niewielu z ich gamy na VA z rocznika 2016.

No a to, że nie ma opinii nie znaczy że TV jest słaby...na pewno warto go obejrzeć.

A i jeszcze kwestia ceny - pierwotnie on był w okolicach 4 tys pln i to zadna okazja, bo za tyle samo był Panasonic DX700/720. No ale po obniżce na 3,4 tys pln to juz inna rozmowa :)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Byłem w sklepie, oglądałem, podłączałem swoje materiały - uwazam, że w tej cenie jest naprawdę bardzo dobry.
Szukałem wiekszego TV do firmy (kupiłem finalnie Samsung UE70KU6000) i przy okazji wpadł mi w oko ten LG - jeden z niewielu z ich gamy na VA z rocznika 2016.

No a to, że nie ma opinii nie znaczy że TV jest słaby...na pewno warto go obejrzeć.

A i jeszcze kwestia ceny - pierwotnie on był w okolicach 4 tys pln i to zadna okazja, bo za tyle samo był Panasonic DX700/720. No ale po obniżce na 3,4 tys pln to juz inna rozmowa :)
No jedno jest pewne: w tej cenie to jest na pewno dużo lepszy wybór niż Philips pus6561 :)
Na papierze faktycznie wygląda b.dobrze bo i VA i 100Hz no i 58". Niestety w trójmieście brak na sklepach by obejrzeć.
 

pepka

Member
Bez reklam
^ 60Hz. Co nie zmienia faktu, że 60 z dobrym upłynniaczem śmiało daje radę.
Według stronki www. powinny w Gdańsku być, najlepiej zadzwonić bezpośrednio do sklepu.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
^ 60Hz. Co nie zmienia faktu, że 60 z dobrym upłynniaczem śmiało daje radę.
Według stronki www. powinny w Gdańsku być, najlepiej zadzwonić bezpośrednio do sklepu.

Ten LG ma 60Hz??? Na stronie www.lg jest podane ze ma 100Hz. Czyli jak to jest??? Przyznam ze gdyby miał te 100Hz to za taka kasę warto go wziac do domu i spróbować ;-)
 

pepka

Member
Bez reklam
Nie wiem gdzie znalazłeś takie dane ale na pewno ma 60Hz ;-).
Zakładam... że i tak skońcysz z Philipsem :p
P.s. Będę chyba dziś w ME koło "oszołoma" to zobaczę czy mają na wystawie.
 
Ten LG ma 60Hz??? Na stronie www.lg jest podane ze ma 100Hz. Czyli jak to jest??? Przyznam ze gdyby miał te 100Hz to za taka kasę warto go wziac do domu i spróbować ;-)

Moim zdaniem na stronie LG jest błąd - prawie przy kazdym TV piszą 100 hz ;)
Jak szukałem info o tej matrycy to wszystko wskazywało że jest tam 60hz...no ale trzeba by przetestować i wtedy wszystko byloby jasne.
 
Do góry