vertical banding w panasonic 65dx750

mlodywilq

New member
witam wszystkich,

czy to normalne w tym modelu ze wystepuje vertical banding ? troche jestem wkurzony ze w tv za 7500 zl jest taki efekt...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Niestety, ale trochę tego bandingu uświadczysz, w każdym tv zresztą. Jedynie najdroższe modele producentów mają ten efekt mocno zminimalizowany.

Aż tak bardzo to zauważasz? Ja specjalnie nie dostrzegłem go w sklepie, na materiale testowym, ale był to model 58DX750, z podświetleniem krawędziowym.
 

WuMike

New member
Bez reklam
To raczej cecha, która może trochę doskwierać, ale może warto by pobawić się ustawieniami, aby ją zminimalizować.
 

tsh666

New member
W modelu 50 cali też widać, niestety, pomimo świetnych czerni i naturalnych kolorów to vertical banding daje się we znaki, a myślałem, że ten telewizor jest idealny.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Banding da się ciut zmniejszyć bawiąc podświetleniem. Jutro będę to przerabiał na wlasnej skórze. Każdy LCD go ma, a w najmniejszym możliwym przypadku modele ZD9 i DX900, które kosztują krocie.

Jedynie świętej pamięci plazma oraz OLED tego problemu nie posiadają. Trochę boję się problemów LCD, bo nie używam tej technologii w salonie od czasu kineskopu, ale cóż, trzeba będzie się przemęczyć kilka lat i potem już tylko OLED, dopracowany, jasno świecący, może też z poprawionym obrazem w ruchu, w stosunku do obecnych.
 
Do góry