Plazma panasonicTH-50PV700

mirek555

New member
Witam wszystkich mam pytanie,co powiecie na temat nowego Panasonica TH-50PV700,z góry dziękuje.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
mielismy je na pokazach w Wilnie. Mam zrobione zdjęcia .
Podaj maila to Ci wyślę skrzynka juz działa.
ponieważ podłączona była pod HD - to jakość była super.
Jak będzie w stosunku do Pioneera i z sygnałów Sd - to się okaże
ale dopiero w maju.
pozdrawiam
 

mirek555

New member
Witam.
Dzięki za odpowiedż zwłaszcza Tobie Kiki,bo jesteś tu na tym forum chyba jednym z najlepszych,jeśli chodzi tu o fachowość w dziedzinie plazm. Sledze to forum od dosyć dawna bo jestem zainteresowany kupnem plazmy,choć powiem szczerze niewiem czy dobrze zrobie.Gdy oglądam u znajomych i patrze w jakiej to jakości leci,pomijając HD, bo wiadomo że więcej ogląda się naszą kochaną TV,to jestem troche rozczarowany.To nie zmienia faktu,kusi mnie ten wielki ekran bo tylko interesuje mnie 50 cali i Panasonic i zwłaszcza ten model TH-50PV 700,jest to nowość i mało jest na jego temat informacji.Zastanawiam się dlaczego jest tańszy od PV 600 ?.Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.
opel.astra@wp.pl
 

janku

New member
700 jest tańszy od 600, bo taka jest tendencja na rynku,
konkurencja z innymi producentami, z LCD, technologie
się upowszechniają, jest tego coraz więcej... - to i ceny są
niższe z każdym wejściem nowej serii

--
pozdr
janku
 

mirek555

New member
Przepraszam że ten wątek żle zamieściłem,więc prosze przenieść go w odpowiednie miejsce,bo ja się na tym zabardzo nie znam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zdjęcia wysłałem opel.astra@wp.pl
to zdjęcia podstawowe . Zdjęcia porównawcze dopiero jak wjadą plazmy do Panasonic Polska . Zdjęcia pokazują porównanie jedynie plazm Panasonica między sobą. Ale mogę wyciągnąć następujące wnioski :
- nie widziałem żadnych różnic między PV 70 a PV 700, mimo ze starałem sie mocno wytężać wzrok /zdjęcia są do wglądu./
- różnice jedynie w wyposażeniu i są o wiele bardziej kosztowne niż różnice w modelach Pioneera
- cena 50 PV 700 sięga poziomu plazm Pioneera
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3435
- wstrzymałbym się - do momentu porównania modeli obok siebie.
bo porównujac modele 42 - różnice są ogromne w przypadku sygnału SD
http://hdtv.com.pl/modules.php?op=m...=article&sid=1477&mode=thread&order=0&thold=0
Jeśli chodzi o sygnał SD to Pioneer radzi sobie j.w.

Testy w Europie prowadzane są z sygnałów Cyfrowych - ale w Polsce do osiągnięcia takiego etapu nasycenia DVBT potrzeba jeszcze kilka dobrych lat.
- PV 700 trzeba poczekać jeszcze trochę poczekać z dostępnością

Ale jak zawsze decyzja należy do Ciebie .
Tylko we Włoszech został rozwiązany problem . Każdy użytkownik telewizora dostał 100 euro na zakup setboxa cyfrowego.
Ale już bogata Francja czy Niemcy - nie poradziły sobie z sygnałem.
weka@poczta.fm - zdjęcia wyslę Ci pojutrze - bo jutro podsumowanie
I Plebiscytu na wybór najlepszych produktów roku HD - dzięki użytkownikom tego Forum. :blagam: :blagam: :blagam:
pozdrawiam
 

mirek555

New member
Załamka!!!
Tak się już na niego napaliłem a tu prosze co się dowiaduje,żeby się wstrzymać.Ja to rozumie ale moja żona mnie zamęczy,kiedy się wogule zdecyduje kupić plazme.Ją nieinteresuje forum i opinie,tylko chce by to wisiało już na ścianie,ja z koleji nie jestem aż tak rozrzutny by wydawać kase na byle co i dla tego śledze to forum.Obejrzałem test poruwnawczy z pionieerem,owszem kolory pionek ma ładniejsze,może to kwestja samej regulacji nastawienia odpowiedniego nasycenia kolorów,by efekt był taki sam.Zaryzykuje poczekam na dalsze testy i opinie.muszę się jednak przyznać że na początku interesowalem się Pionieerem,ale gdy się dowiedziałem że w nim wypalają się jakieś duszki to zrezygnowałem.Praktycznie do każdego TV plazmowego są jakieś zastrzeżenia i niewiadomo na co się zdecydować.Pionieer też mi się podoba i też niejest bez wad.Mam pokój 25 m.oglądalność od TV 4m może nic złego niezobacze z takiej odległości no i decoder/n/.Co szanowny Panie Kiki na to.
Pozdrawiam.
 

mirek555

New member
Dokładnie ten sam ale co z tego,jak to ponoć lipa lepiej dołożyć i kupić pioneera ja tak zrobie pierwsza myśl jest najlepsza może w 507XA albo 507XD nie ma duszków.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
duszki jak chcesz będą nawet na LCD , poczytaj wątki obok.
Oczywiście ze Pioneer gra lepiej - przy zakupie dostaniesz informację co i jak i problemów z powidokami już dawno nie ma. Oczywiście ze przy 4 metrach - spokojnie możesz brać 50" . W razie wątpliwości poproś o prezentację w domu.

http://plebiscyt.hdtv.com.pl/pdp1.html
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/pdp2.html
a Pioneer po raz kolejny zagarnął wszystkie nagrody
Po takim zakupie musisz być zadowolony !!
pozdrawiam
 

mirek555

New member
Widziałem dzisiaj w Media markt Szczecin Panasonoca 50- PV70,i całkiem nieżle sobie tam grał,leciał jakiś tam program z TV1,tylko niewiem z jakiego sygnału.
Jak dla takiego laika jak ja to całkiem pozytywnie to odebrałem.Teraz z innej beczki,mam pytanie do pana KIKI o prezentacje w domu co do pioneera.bo jednak na niego bym się zdecydował dokładnie jeden z tych modeli PDP-507XA lub XD a co do tego to mam więcej pytań tylko nie wiem czy tu moge.
 

shikko

New member
Panasonic TH-50PY700

Witam serdecznie.
Czy ktoś może ma już jakieś info. nt tego modelu?
Jest to model PY700 Full HD.
Na podstawie katalogu Panasonica wyłapałem następujące różnice pomiędzy PV/PY:
  1. Liczba pikseli: 1049088 (1366x768 ) / 2073600 (1920x1080)
  2. Paleta kolorów (w ciemniejszych partiach obrazu): max. 29 mld. / 68,7 mld.
  3. Kontrast (w zaciemnionym pom.): 10000:1 / 5000:1
  4. Liczba odcieni gradacji koloru: 3072 / 4096
  5. Gniazdo kart SD/SDHC: tak / tak (odtwarzanie H.264/MPEG2)
  6. Pobór mocy: 368 W / 371 W
  7. Waga: 42 kg / 43 kg
Nie mam narazie info nt. różnic w cenach.
Już prawie składałem zamówienie na nowy TV (nie panasonic-a:p ) a tu nowa przeszkoda:confused:
Pozdrawiam
Artur
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A ja troche z innej beczki. Jakis czas temu w jednym z wątków ktos (chyba arsenal ) zamiescił tabele przedstawiajace wielkośc tv a odleglośc oglądania. Czy ktos z was pamieta gdzie to było i moze wstawic linka?
 

mirek555

New member
Witam jezcze się nie zdecydowałem cały czas myśle Panasonic TH-50PV700,czy Pioneer 507 XA w Media Markt widziałem jak gra pioneer i Panas i nie ukrywam że jak dlamnie to panas robił lepsze wrażenie dla oka,pionek daje się zauważyć ma słabą biel,co daje taki efekt mdłego obrazu.Jak by nie były takie drogie to bym kupił oba,a tak to dalej będę myślał i obserwował.
 

jeffoo

New member
podobny dylemat

mirek555 napisał:
Witam jezcze się nie zdecydowałem cały czas myśle Panasonic TH-50PV700,czy Pioneer 507 XA w Media Markt widziałem jak gra pioneer i Panas i nie ukrywam że jak dlamnie to panas robił lepsze wrażenie dla oka,pionek daje się zauważyć ma słabą biel,co daje taki efekt mdłego obrazu.Jak by nie były takie drogie to bym kupił oba,a tak to dalej będę myślał i obserwował.


Stoje rowniez przed takim dylematem. Pionek jest jednak wyraznie drozszy i to glownie mnie wstrzymuje przed jego zakupem. Jakosc obrazu - lepsza w pionku, ale ja mam salon ok 30m2 i ogladam z odl. 4.5 -5,0 m. Czy dostrzegne wiec roznice ?? Nie sadze. Jest jeszcze jeden model na ktorym sie powaznie zastanawiam mianowicie lcd Sharp 46" XD1E. Ceny tego Tv ostatnio mocno ida w dol ( bynajmniej w sklepach w necie ). Glownie ogladam cyfre - duzo pilki noznej- rzadziej dvd i divx, z czasem zrobie multiroom z "n" ( na razie tylko w sypialni na lcd 32" samsunga R72B ).
Rowniez prosze o rade.
 

mirek555

New member
Za wiele się nieznam,ale z tego co wiem o LCD to do oglądania sportu to one się nie nadają,jeśli już to tylko plazma,to prawda pionki są w cenie i trudne w dostępie bynajmniej w szczecinie,a jak są to nie te które by się chciało,z kolei sklepom internetowym poprostu nie ufam,niby wszystko mają a i tak trzeba długo czekać i zbyt wielkie ryzyko.
 

jeffoo

New member
mirek555 napisał:
Za wiele się nieznam,ale z tego co wiem o LCD to do oglądania sportu to one się nie nadają,jeśli już to tylko plazma,to prawda pionki są w cenie i trudne w dostępie bynajmniej w szczecinie,a jak są to nie te które by się chciało,z kolei sklepom internetowym poprostu nie ufam,niby wszystko mają a i tak trzeba długo czekać i zbyt wielkie ryzyko.

Jak tam kolego dokonales juz zakupu/ podjales decyzje ??
Ja ciagle nie. Ale jestem coraz blizszy decyzji o zamowieniu prezentacji w domu... Bo pionka widzialem, XD1E 46" Sharpa tez, jednak Panasa 70/700 nie widzialem na zywo, a ceny jego zaiste coraz bardziej zajebiste :)
 
Do góry