plazma a temperatura otoczenia 35 stopni

Hardi

New member
mam plazmę pół metra od kominka, czy nic się nie stanie? gdy przygrzeję w kominku to temperatura obok wynosi nawet 35 stopni
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musiałbyś rozrysować.
Znam kilka osób które maja dość blisko kominka montowane plazmy i nic się nie dzieje. Na tym forum są też zdjęcia takich montaży - poszukaj.
pozdrawiam
 

Hardi

New member
tv_520.jpg
 

stereoman

New member
Ładne:D

Ciekawi mnie,w jaki sposób plazma reaguje na zbyt wysoką temperaturę?
Chyba się wyłącza-to wiem z teorii,ale przy jakiej temperaturze,jak ma ustawiony czujnik.Jak ją chłodzić?
Kompresy z zimnego piwa czy co ???:p
pzdr
 

Hardi

New member
Jak dobrze pójdzie to temat będzie nieaktualny, gdyż dzisiaj moja żona dała hasło "remont salonu". Prawdopodobnie będziemy również zmieniać ustawianie mebli itd. a to oznacza, że będę mógł pozwolić sobie na większy TV i to z dala od kominka :cool: Jeśli do tego dojdzie to zaproszę kiki do siebie na prezentację i porównam panas. do pionka 50" i oczywiście kupię to co uznam za lepsze he :razz:
 

ThYX

New member
Hardi napisał:
mam plazmę pół metra od kominka, czy nic się nie stanie? gdy przygrzeję w kominku to temperatura obok wynosi nawet 35 stopni
Moja plazma jest jakieś ... 20 cm od brzegu kominka. Okazuje się że najwięcej kominek promieniuje do przedu, z boku temp (sprawdzane termometrem) to max 27-28 stopni. Skoro producent temperatury pracy określił do max 40 stopni (dla PV60) więc spokojnie mieścisz się w granicach pracy :)
 

Cubezak

New member
Jezeli producent podszedl do sprawy dobrze to nie bedzie problemu - zawsze w procesie produkcyjnym jest etap testow w wysokiej temperaturze (50C) pozwala to wyeliminowac defekty - wiec temp. ktora sugeruje 40 jest jak najbardziej dobra.

pozdrawiam
 
Do góry