Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

rafcio76r

New member
Bez reklam
Wczoraj miałem okazję w ME sprawdzić Panasa 58DX730 na matrycy 50Hz i muszę powiedzieć, że płynność na materiale testowym była dobra. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Obraz oceniam jako naprawdę dobry. Kąty patrzenia - jak to na matrycy VA - słabe, a więc do oglądania pod kątami TV się nie nadaje, choć kąty były zauważalnie lepsze niż na Sony 55X8508C. Na Soniaku kąty to prostu tragedia. Jeśli ktoś jest zainteresowany Panasem i jednocześnie nastawia się na odtwarzanie bogatej biblioteki multimediów z dysków zewn. pod USB, to musi się liczyć z koniecznością dokupienia playera zewn., ponieważ:
- po podpięciu dysku w menu playera panuje totalny chaos (wszystkie pliki wrzucone do jednego worka),
- brak obsługi DTS-u w multimediach.
Ww. problemy rozwiązuje zewnętrzny player.
Reasumując TV za obraz i płynność (jak na matrycę 50Hz) oceniam jako godny naprawdę polecenia :)
Miałem również możliwość sprawdzenia nowego Soniaka 65XD8505 i mimo matrycy IPS czerń w ciemnych scenach filmowych naprawdę dawała radę, oczywiście biorąc poprawkę na warunki sklepowe. Szerokie kąty to super sprawa, zwłaszcza jeśli ktoś będzie oglądał nie tylko na wprost, ale także z boku. Po teście Soniaka 65XD8505, jego wersja 55" trafiła na moją listę faworytów do zakupu - obok Panasa 58DX750 i Szajsunga KS7000.
Testowany Panas DX730 i Soniaki (X8508C i XD8505) nie miały nawet jednego martwego pixela, wykonanie zewnętrzne również ok.
Nie chcę generalizować, ale jak dotąd pod względem jakości wykonania najsłabiej sprawuje się KS7000 (martwe pixele, odstające ramki) - nie wiem, być może to kwestia wadliwej partii samsungów. Czas pokaże, czy opisane problemy samsunga będą częściej zgłaszane przez testerów/użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To naprawdę trudne pytanie.
Można udowodnić że każdy.
Ale co ma być najważniejsze ???
 

zotac

New member
Test Panasonica z serii DX750 będzie? bo opinie są podzielone na jego temat,chodzi mi głownie o podświetlenie strefowe gdzie w modelu CX była to padaka...i co niektórzy mówią że tak mam być i nic się nie stalo
 

WuMike

New member
Bez reklam
Testów jest już do najmniej 10 na sieci. O podświetlenie w tegorocznych modelach nie ma się co martwić, chyba że dostaniesz uszkodzony panel, ale wtedy trzeba wymieniać.

DX750 to według mnie najlepsza seria średnio-budżetowa, w tym roku i kropka.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czy ktoś wie czemu dostępność Panasa 58DX750/780 jest taka nędzna??? W mojej okolicy od samej premiery nie ma ich dostępnych fizycznie na półkach w takich sklepach jak Media Markt, RTV Euro Agd czy Media Expert. Sprowadzają w nich tylko na zamówienie. Takie rozwiązanie mi nie odpowiada, bo najpierw chciałbym przetestować TV na własnym materiale i porównać z Szajsungiem KS7000.
 

WuMike

New member
Bez reklam
U mnie w okolicy są w każdym sklepie praktycznie.

Porównałem, widziałem KS8000 oraz DX750 - ten drugi jako najlepszy w swojej klasie.

Jeszcze nie wybrałem, bo ciągle uważam, ze plazma jest ciut lepsza, a 58 cali trochę za małe i czekam.... Nie wiem na co, na Igrzyska chyba, które obejrzę na V20 :)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
No to masz szczęście z tą dostępnością 58DX750 w Twojej okolicy. U mnie jak dotąd totalna lipa. W każdym razie wielkie dzięki za wrażenia z porównania DX750 z KS8000. Jak tylko będzie dostępny u mnie to z przyjemnością go przetestuję.
Jak 58" dla Ciebie zbyt mały to bierz 65" OLED-a, który rozłoży plazmę na łopatki :)
Ja się jeszcze zastanawiałem nad ubiegłorocznymi OLED-ami od LG: 55EG910V (FHD) i 55EG920V (UHD).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie, aż tak rozrzutny to nie jestem, aby płacić pod 20 tysięcy za telewizor.... :)

Prędzej kupiłbym ten 58DX750 do normalnego oglądania plus niezły projektor, w podobnej cenie co sam 65" OLED.
 

plose66

New member
Witam
Oglądałem dziś w Mediamarkcie model 58dxm710 w cenie 5500 zł. Jeśli ktoś się orientuje to proszę o informacje jak on ma sie w stosunku do innych modeli DX700 i DX750 , no i czy jest sens interesować się ta ofertą czy raczej dołożyć i poszukać jakiegoś dx750 ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam
Oglądałem dziś w Mediamarkcie model 58dxm710 w cenie 5500 zł. Jeśli ktoś się orientuje to proszę o informacje jak on ma sie w stosunku do innych modeli DX700 i DX750 , no i czy jest sens interesować się ta ofertą czy raczej dołożyć i poszukać jakiegoś dx750 ?

DXM710??? Nie ma sensu, bo ma matrycę 50/60Hz. Jeśli Panas to właśnie DX750 na matrycy 100/120Hz. Niebawem cena powinna spaść poniżej 6k. Jeśli możesz, to poczekaj na obniżki cenowe :)
 

oli

New member
Ja byłem w niedziele w mediach i oglądałem Panasonica 50dx710 i panasonica 65dx750 akurat takie modele były na stanie, wg mojej subiektywnej oceny dx750 gra o wiele lepiej, lepsza czerń oczywiście płynność, najlepiej tą różnicę było widać na kanałach dvb-t,
Mam, znajomego w mediach i mógł mi zrobić cenę:
58dx710 - za 5000 zł
58dx750 - za 6360 zł
trzeba się dobrze targować
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich jest lepsza oferta z kalibracją.
I DX750 ma 100Hz to musisz być lepsza płynność.
 

oli

New member
Kiki, sprzedasz mi taniej bez kalibracji tego 58dx750 niż tą cenę co ja podałem?
jeśli tak, to proszę aby był u mnie jutro w domu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry