Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

rafcio76r

New member
Bez reklam
Co myślicie o modelu z 2015 TX-65CR850E - za 7500,00 pln
Jak za tą cenę to chyba warto.... ?

Cena bardzo dobra, tylko ciekawe czy to nie jest wersja refubrished. Myślę, że jest to bardzo prawdopodobne. Druga, rzecz, to czy potrafisz zaakceptować zakrzywienie ekranu, bo ja np. nie i interesuje mnie wyłącznie płaski ekran a nie krzywus :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten jest na matrycy 8 bit a Philips 65PUS8700 ma 10 bit panel czyli 63 razy więcej kolorów. Lepsze przejścia tonalne, lepszy dźwięk bo ma dodatkowy głośnik i lepsze wyposażenie - bo masz Kodi, MxPlayer, Chromest, multiroom.

Panasonic dx750 powinien wjechać na dniach - sprawdzimy i zrobimy testy.
 

barburian

New member
Bez reklam
Dx750

Cena bardzo dobra, tylko ciekawe czy to nie jest wersja refubrished. Myślę, że jest to bardzo prawdopodobne. Druga, rzecz, to czy potrafisz zaakceptować zakrzywienie ekranu, bo ja np. nie i interesuje mnie wyłącznie płaski ekran a nie krzywus :)

W moim przypadku krzywy odpada, czekam na Phila 65PUS7601
Direct LED ,128 stref , i cena 11 tyś - uważam że trochę może namieszać w rynku.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Testów na sieci jest co najmniej 5-6, profesjonalnie zrobionych. To najbardziej udany model w średniej klasie cenowej i nie mający większych wad, oprócz może ograniczonych kątów widzenia, no i niższych poziomów jasności w trybie HDR, niż niektóre Samsungi, ale tutaj jest pewien zonc, bo te ostatnie potrafią zaświecić mocniej tylko przez kilka sekund.

Według mnie, jak jest budżet, nie ma się co zastanawiać - sprawdzone empirycznie, sam chcę go zamówić wkrótce, tylko czekam jeszcze, czy znacząco spadną ceny na 65". Jeżeli nie, kupię 58".
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Testów na sieci jest co najmniej 5-6, profesjonalnie zrobionych. To najbardziej udany model w średniej klasie cenowej i nie mający większych wad, oprócz może ograniczonych kątów widzenia, no i niższych poziomów jasności w trybie HDR, niż niektóre Samsungi, ale tutaj jest pewien zonc, bo te ostatnie potrafią zaświecić mocniej tylko przez kilka sekund.

Według mnie, jak jest budżet, nie ma się co zastanawiać - sprawdzone empirycznie, sam chcę go zamówić wkrótce, tylko czekam jeszcze, czy znacząco spadną ceny na 65". Jeżeli nie, kupię 58".

Najniższa obecnie cena za 58DX750 to 6500 zł z darmową dostawą :) Uważam, że jak na nowość, to cena bardzo dobra. Ceny w wielkich sieciach 6999 zł.
 

klata69

New member
Panowie. W czym panasonic 50dx750 jest lepszy od samsunga 49ks7000, że jest od niego o 300pln droższy?
Chcę wybrać któryś z nich...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Panowie. W czym panasonic 50dx750 jest lepszy od samsunga 49ks7000, że jest od niego o 300pln droższy?
Chcę wybrać któryś z nich...

KS7000:
- głowica satelitarna DVB-S2 (Panas jej nie posiada),
- 4 złącza HDMI v. 2.0a (Panas ma 2xHDMI v. 2.0a i 2xHDMI v. 1.4),
- PIP (Panas go nie posiada),
- znacznie szersza obsługa plików multimedialnych (w Panasie systemowy player jest trochę archaiczny, brakuje obsługi DTS-u, generalnie nie obsługuje tylu formatów video i audio co KS7000),
- matryca 10 bitowa (Panas ma 8 bit).

Na korzyść Panasa:
- 3D (aktywne, Samsung w ogóle nie posiada 3D),
- złącze USB 3.0 (KS7000 ma tylko USB 2.0),
- trochę lepsze kąty patrzenia.

Mimo ww. różnic zalecam sprawdzenie obydwu modeli na własnym materiale w sklepie. Jednemu bowiem może bardziej spodobać się obraz na Panasie, a innemu na Samsungu. Panasowi nie miałem okazji się jeszcze przyjrzeć na żywo. Testowałem 60KS7000 i generalnie oceniam ten model jako naprawdę dobry.
 

colibri75

New member
Panasonic nie otworzyl mi wielu zdjec (np. plansze testowe) ktore na natanszym oledzie lg poszly bez problemu.
Moim zdaniem to sredni tv do multimediow. Mi wystarcza ale ja malo z tego korzystam.
Nie wiem jak model z tematu ale dx900 ma dwa piloty i glowny jest genialny.
 

colibri75

New member
Dx900 mam ze 4 tyg. Jest ok. Przegladarka do serwisow typu cda bez zarzutu. Reszty nie bardzo potrzebuje. Ogolnie zarzutow nie mam. Naprawde dobry obraz choc oled efektowniejszy. Ale z pewnoscia nie jest to tv do internetu. Aplikacji nie ma wiele, sa dla mnie te najpotrzebniejsze.Duzo lepiej dzialaja patenty z pointerem przy korzysraniu z sieci. Wkurza mnie w zasadzie jedna rzecz- wyszukiwanie glosowe. Trzeba powiedziec " szukaj " + to czego szukamy. Ale to drobiazg :). Pewnie jest to konieczne bo glosowo mozna go tez calkiem sprawnie obslugiwac. Wiec te "przedrostki" porzadkuja temat czego chcemy.

Aha system blyskawiczny i bez zawieszen czego nie moge powiedziec o webOS 2.0.
No ale duzo ubozszy nie mowiac juz pewnie o samsungu.

Ale ma korzysc panasonica jest wyglad i ogolne wrazenie jak jest zrobiony. Bardzo solidnie i dokladnie wykonczony a pilot, ktory akurat ze wzgledu na wygode urzytkowania ma dla mnnie znaczenie to klasa sama w sobie
 
Ostatnia edycja:
Do góry