Seria telewizorów Ultra HD firmy Panasonic DX900 - Pierwszy szczegółowy test tych telewizorów .

WuMike

New member
Bez reklam
Wiem, co masz na myśli. Plazmom niby bliżej było do OLED, lub odwrotnie, ale są pewne cechy, ta właśnie kinowość, której "organicznym" nieco brakuje. Nadrabiają za to smolistą czernią i poczuciem większego wysycenia kolorami.

Preferuję wariant plastyczności w plazmach, ale te nigdy nie doszłyby do wysokich poziomów jasności. Niestety, teraz to już pieśni przeszłości i trzeba wierzyć, że za kilka lat OLED 65" Panasa będzie kosztował 15 tysięcy.
 
Ostatnia edycja:

dmgary

New member
Drugi dzień testów 58DX900 i jest całkiem nieźle :).

HDR działa , aczkolwiek niektóre klipy np. od Sony z HDR podawane z pendrive tną się !

Lego HDR idzie bardzo dobrze i ta jasność !!

PS. pierwsze włączenie i nowe firmware do pobrania :)

Zastanawiałem się czy nie brać OLED'a LG OLED55B6J 15 999 zł , Panasonic TX-58DX900E 14 990 zł .

Wybrałem Panasonica .

+ 3 cale więcej ,
+ HDR o dużo większej jasności ,
+ brak drżenia o żywotność ,
+ powidoki tu nie występują ,
+ 2 tunery ,
+ TV wszędzie - super bajer ! ,
+ DCI-P3 pokrycie 99%


- Mniej nasycone kolory ,
- gorsza czerń (całkowity brak efektu halo ) ,
- brak Dolby Vision .


Tyle na szybko , zapewne następny mój telewizor będzie OLED , na razie jednak zostaję przy LCD .
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Po teście cztery miesiące temu telewizora Ultra HD firmy Panasonic TX58DX902B na portalu specjalistycznym hdtvtest.co.uk , dzisiaj tj. 14 sierpnia 2016 r. ukazał się test telewizora Ultra HD firmy Panasonic TX65DX902B , a więc większego" braciszka" .

Panasonic TX-65DX902B Review

Telewizor ten otrzymał wysoką rekomendację-oraz -najlepszy w klasie-tak ocenił ten telewizor portal hdtvtest.co.uk . :-|

Czekam teraz na test telewizora topowego Ultra HD firmy Sony KD-65ZD9 na tym portalu . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizor firmy Panasonic 65DX900E otrzymał wyróżnienie EISA 2016-2017 - Home Cinema TV .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

chomik05

New member
cześć,
kurde jestem w kropce, przymierzam się do zakupu nowego TV 65'',

co wybrać; Panasonic DX 900 - 65'' czy LG Oled B6 lub C6 - 65''
co wybrać??????
jeden (DX900) fenomenalny,
drugi oled, ta czerń...;((( piękna,

TV głównie do filmów blu-ray, a już wkrótce po zakupie xbox ons S) filmów ultra hd, no i gry :)

ktoś coś doradzi, przekona :)

pozdrawiam,
 

chomik05

New member
faktycznie w testach B6 ma input lag na poziomie 54ms,

myślę że to nie jest jakaś wartość dramatyczna, nie jestem zawodowym graczem, tylko bardziej weekendowym, jeżeli obraz przy filmach był by lepszy, to zaakceptował bym ten lag...

trudna decyzja bo oba tv chyba prezentują najwyższą półkę,
każdy ma plusy i minusy, a
do tego przy zakupie prawie taka sama cena...
więc dodatkowo utrudnia wybór :)

gdyby Oled był znacząco droższy to sprawa była by jasna...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie ma w menu to będzie trudno. Ale kiedyś też były dobre telewizory z menu po angielsku i każdy dawał sobie radę.
 

loki7777

New member
Ja dam rade ale sasiadowi juz trudniej. Jakis sposob na wejscie w menu serwisowe i moze tam by sie dalo zmienic? FW sa takie same dla kazdego regionu - ten sam plik do pobrania jest. NIe da sie rowniez wgrac jeszcze raz tego samego FW bo sprawdzilem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to jest dla regiony zaszyte w procesorze.
Musisz zadzwonić do serwisu centralnego tam dostaniesz info czy to jest opłacalne.
 

cytruus

New member
Panowie z perspektywy użytkowania po paru miesiącach - jakieś wady 65DX900 ? wykonalibyście ten zakup ponowinie ?
Podobnie jak przedmówcy mam dylemat ale między 65Dx900 a oled 65e6V
- ktoś pomoże .. dzisiaj ? :)
 

ma_ko

New member
Krótko i na temat, mam I DX900 i E6, i sorki, ale jednak plusik na DX900 po kalibracji tym bardziej, jasne Halo jest, ale da się żyć..., jedynie kąty więc u mnie to TV sypialniane...tu mam w d.... kąty. Za to plastyczność obrazu na +

Oba skalibrowane. Jasne LG jest super itd..., ale Dx900 ma to "coś"....

Tak na marginesie produkcja DX900 zakończyła się...
 
Do góry