Plazma-buczenie TX-P50G30E

rafma1

New member
Witam

Posiadam Plazmę Panasonica zakupioną 4 lata temu- model telewizora: TX-P50G30E.
Przy zakupie Plazmy otrzymałem od Panasonic Polska -certyfikat w związku z przedłużeniem gwarancji na okres 5 lat.Ważna gwarancja do roku 2016.
Od jakiegoś czasu zauważyłem że nasiliło się buczenie .Plazma wisi na ścianie ok 6 metrów od kanapy i niestety słychać mniej lub więcej tzw.brzęczenie czy buczenie .

Moje zapytanie jest następujące czy ktoś miał podobny przypadek w modelu o którym pisze lub w podobnych modelach przy plazmach Panasonica?
Czy Panasonic uzna defekt buczenia czy brzęczenia jako defekt i będzie możliwość naprawy defektu usterki czy nawet wymiany na nowy TV plazmy Panasonic o zbliżonych parametrach technicznych?
Proszę o wasze sugestie co byście zrobili na moim miejscu dalibyście do serwisu póki jeszcze jest gwarancja ( odp.producenta "brzęcznie czy buczenie nie jest to usterka ) ?:niewiem:
 

digitalus

Banned
Witam.
Rozwiazanie problemu z buczeniem moze byc proste.Kliknij na link nizej .Gdyby pojawilo sie bledne przekerowanie cytat nizej,
http://www.hdtv.com.pl/forum/911482-post418.html
G30 to prawie taki sam model jak s30.Roznica to w g30 jest panel z filtrem antyrefleksyjnym.

Witam!
Chciałbym odświeżyć temat w związku z buczeniem, brzęczeniem mojej plazmy.
Od około dwóch lat mam przyjemność posiadania plazmy Panasonica TX-P42S30E z której jestem bardzo zadowolony. To dzięki pomocy forum HDTV dokonałem tego wyboru.

W ostatnim miesiącu zauważyłem pewien problem z brzęczeniem mojego telewizora. Im wyświetlany obraz jaśniejszy tym brzęczenie głośniejsze. Wieczorem przy wyciszonym dźwięku nie dało się oglądać telewizji. Odgłos dochodził z lewej, górnej części telewizora patrząc od przodu, a ponieważ bardzo mnie to zaniepokoiło zacząłem "grzebać" w necie na zagranicznych stronach i znalazłem informację dlaczego panasy zaczynają brzęczeć.
Otóż modele wyprodukowane w latach 2011-2012 miały niewielką wadę jaką były śrubki metryczne pozbawione podkładki sprężynowej. Śrubki te mocują płytki do obudowy telewizora, które pod wpływem zmian temperatur po jakimś czasie obluzowują się. Efektem luźnej płytki jest właśnie brzęczenie.

Naprawa jest banalnie prosta i zajmuje około 30 minut. Wystarczy zmienić fabryczną śrubkę metryczną na jej odpowiednik z podkładką sprężynową lub wkręcić starą, ale na klej do gwintów lub też na lakier do paznokci. W moim przypadku pomogło i znowu mogę się cieszyć czystym dźwiękiem, a wieczorem nie dostaję już szału.

Na zdjęciach zaznaczyłem, która śrubka była u mnie problemem.
 
Ostatnia edycja:

rafma1

New member
Wszystko super .Dzięki za link. Ale jest jedno małe "ale" posiadam gwarację i nie chciałbym ingerować i przerywać oryginalnych plomb w TV.
Owszem gdyby nie było już ważnej gwarancji można byłoby wykonać naprawę usterki jak w powyższym temacie. Jednak nie odpowiedziałeś mi na pytanie czy Panasonic Polska może naprawić usterkę w ramach gwarancji i czy uzna to jako defekt?
 

digitalus

Banned
Buczenie to tez usterka.Trzeba zglosic.
Jesli telewizor jest na gwarancji to nie ma sie czym przejmowac. Usterka w ramach gwarancji do naprawy na miejscu.Jesli buczy transformator w zasilaczu to tez do naprawy w ramach gwarancji jak kazda inna usterka w telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Mam kilkuletnią plazmę serii S- buczała od początku (na jasnych scenach mocniej). Wymiana zasilacza pomogła, ale niedużo...
przyzwyczaiłem się...
 

woytaski

New member
Bez reklam
Miałem to na początku.
Zgłaszałem jako reklamację. Przyjechał do domu miły Pan, pomierzył, podokręcał śrubki, kazał obserwować.
Nie wiem, czy pomogło, czy sie z tym oswoiłem - na chwilę obecną nie słyszę brzęczenia ;)
 
Do góry