Oled od Panasa :-)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oled od Panasa :) OLED TX-65CZ950E

"Dzisiaj pierwszy prasowy dzień na targach IFA. I od razu jedna z najbardziej gorących wiadomości dnia. Firma Panasonic ogłosiła, że w październiku tego roku wprowadza do sprzedaży 65 calowy telewizor OLED Ultra HD. Telewizor jest w pełni gotowy na sygnał UHD czyli wspiera m.in HDR oraz szeroką paletę barw.

Mieliśmy już okazję widzieć ten telewizor w opozycji do obecnych na rynku modeli OLED 4K i rzeczywiście sprzęt robi ogromne wrażenie. Firma poprosiła także o współpracę znanego kolorystę Hollywood, Pana Mike'a Sowę, który podzielił się swoją wiedzą w zakresie doprowadzenia ekranu do perfekcji pod względem jakości obrazu a w szczególności kolorów.

Ekran posiada także certyfikat THX, który gwarantuje, że już na starcie telewizor będzie wyświetlał wiernie kolory przedstawione np. na filmie."



Jakby to było prawdą w 100% to zaczyna coś się dziać na rynku :) i tak powinno być ...



image hoster



windows screenshot
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale to też może być jakieś odbicie ... nie że jestem pewien ale może być ...ale najważniejsze jest to że coś Panas w tym kierunku będzie działał, a nawet jakby to było wypalenie to mają czas żeby nad tym popracować zanim wypuszczą na rynek..
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jesteś pewien?
Jakoś w PDP przez cały czas ich istnienia nie udało się problemu wypaleń zlikwidować. Masz pewność że tu się uda? Niby dlaczego?
I czego to niby by miało być odbicie? Masz tam zdjęcie otoczenia. Nie widzę tam niczego co by mogło dać taki refleks na ekran.
 

pantomima

Banned
Jesteś pewien?
Jakoś w PDP przez cały czas ich istnienia nie udało się problemu wypaleń zlikwidować. Masz pewność że tu się uda? Niby dlaczego?
I czego to niby by miało być odbicie? Masz tam zdjęcie otoczenia. Nie widzę tam niczego co by mogło dać taki refleks na ekran.

HQ150 - bez urazy ale co Ty masz tymi wypaleniami ;) . Zachowujesz sie tak jak bys kupil takiego Oleda i po 2 miesiacach zlapal stale wypalenie . Sorry ale tak to wyglada .

Druga sprawa to to ze ten Oledzik z wystawy jest ekspozycyjny (pokazowka)- nawet gdyby zlapal powidok,delikatne wypalenie(ten pasek o ktorym wspominasz), to nie wydaje Ci sie ze zost by z miejsca podmieniony choc tego typu akcja i tak miejsca by nie miala bo przeciez ktos tam czuwa nad tym wszystkim i nie dopuscil by do takiej antyreklamy . Zeszta nikt na takiej prezentacji nie wrzuca statycznych obrazow ktore mogly by namieszac o ile zjawisko wypalen, powidokow mialo by miejsce tak czesto jak o tym wspominasz .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jesteś pewien?
Jakoś w PDP przez cały czas ich istnienia nie udało się problemu wypaleń zlikwidować. Masz pewność że tu się uda? Niby dlaczego?
I czego to niby by miało być odbicie? Masz tam zdjęcie otoczenia. Nie widzę tam niczego co by mogło dać taki refleks na ekran.

Witam,
nie ma żadnych wypaleń przy normalnym użytkowaniu przez 2 lata PDP ST60, ale faktem jest,
na tym zdjęciu jest to co najmniej powidok !
Powidoki były i u mnie, nic z tym nie robiłem kompletnie, śladu po nich już nie ma najmniejszego.

Pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jesteś pewien?
Jakoś w PDP przez cały czas ich istnienia nie udało się problemu wypaleń zlikwidować. Masz pewność że tu się uda? Niby dlaczego?
I czego to niby by miało być odbicie? Masz tam zdjęcie otoczenia. Nie widzę tam niczego co by mogło dać taki refleks na ekran.

Właśnie nie jestem pewien :) a czy Panasowi się uda zrobić kiedyś dobrego oleda - chciałbym ale to czas pokaże.. Na chwilę obecną nie kupiłbym oleda.. We trzech oglądaliśmy to zdjęcie i nikt nie jest pewny na 100% w jedna czy w drugą stronę... jedno co jest pewne tak na 100% że odbicie powinno być na całej szerokości porównywalnie widoczne a tutaj jest jednak po lewej stronie bardziej widoczny "obrazek" wiec może faktycznie masz rację - a to trochę lipa bo ile ten tv pograł...
 
Ostatnia edycja:

Kto_To_Jest

New member
Kolega mistif na konkurencyjnym forum wrzucił "analizę" odbicia (wg Ciebie wypalenia)
Chyba,że to wypalenie od odbicia i takie odbicia np kwiatów na parapecie też się mogą wypalić.


:hihi:
 

pantomima

Banned
To odbicia światła.
Już Ci to pisałem na konkurencyjnym forum.

(pracujesz dla konkurencji która nie ma Oleda w sprzedaży?)

No dokladnie . Panowie jaki powidok,jakie wypalenie ?! Po czym ??
Powtorze sie - to ekspozycyjny tv (pokazowka) - jezeli nawet te powidoki w przypadku oleda rzeczywiscie wyst by tak szybko to i tak nikt by nie doposcil do pojawienia sie ich na takim modelu,modelu ktory zost wystawiony na pokaz .
To takie oczywiste a Wy cisniecie ze cos jest nie halo ...
 

Tonito

New member
A co Kolego w Czechach się mówi o oledach ???

Szczerze Ci powiem, ze w Czechach sa bardzo podobne opinie na temat tej technologii jakie sa tutaj na forum. Czekalem kilka lat na OLED technologie. Ale po tych latach czekania na oryginalny OLED by PANASONIC moja cierpliwosc sie skonczyla. PANASONIC obiecal wlasny OLED wyprodukowany technologia druku. Panel mial byc produkowany tanio, mial byc dostepny w wszystkich podstawowych wielkosciach i do dzisiaj nic z tego. Curved OLED z panelem LG z opisem PANASONIC za 10.000,- euro mnie naprawde nie interesuje! Jak bedzie dostepny oryginalny PANASONIC w 65´´ za dobre pieniadze to bede zainteresowany ...

W czeskich sklepach oczywiscie znajdziesz pare OLED-ow od LG, ale niestety nie wszystkie sa w porzadku. Niektore panele maja wypalenia i przy rozmowach z sprzedawcami oni przyznaja, ze kilka klientow zwrocilo OLED-y z martwymi pixelami. Jeszcze niedawno moglesz widac w dwoch sklepach w Ostrawie OLED-y z martwymi pixelami. Teraz juz ich usuneli na zyczenie producenta ... Oczywiscie kolejny problem dla wielu ludzi ten, ze wciaz nie istneje porzadna konkurencja, wielkosci paneli sa male i wiekszosc jest zakrzywiona! Mam nadzieje, ze PANASONIC bedzie robic nareszcie wlasne panele, bedzie wiekszy wybor i glownie jakosc!

Sorry za jazyk polski.

Pozdrawiam z Czech.

Tony
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam moim zdaniem żadne wypalenie,tylko odbicie ! Widać to wyraźnie na filmiku kol.z Czech !
 

m@rcin

Member
Moim skromnym zdaniem to odbicie (część stołu na którym stoi tv - widać napis CZ950)
Kolor tego pasa może świadczyć o powłoce antyodblaskowej jaka jest stosowana np. w VT60.
 
Ostatnia edycja:
Do góry