Oled od Panasa :-)

pantomima

Banned
Test dość dobrze pokazuje że można z ; tej samej ; matrycy wyciągnąć więcej. Na dzisiaj cena to naprawdę zaporowa , bynajmniej dla mnie:?

I to jest wlasnie ta roznica ktora rozni Panasonica od Lg .
Panasonic moze bo potrafi , Lg chialby ale nie umie .

Zaraz ktos pocisnie - nie potrafi ? A kto jako pierwszy opracowal panele oled ?! - Lg !
Pewnie ze tak i chwala im za to .
Lg to gigant ! Zyski z globalnej sprzedazy sredniej jakosci sprzetu na masowa skale pozwolily zgromadzic odpowiednie srodki na prowadzenie badan w materii oled czego efektem finalnym jest tak bardzo wzbudzajacy zachwyt panel .
Lg jezeli chodzi o jakosc obrazu to srednia polka , przykladem byly produkowane plazmy ktore nigdy nie zachwycily jakoscia w stos do plazm konkurentow , podobnie jak i w przypadku wyswietlaczy lcd .
Nic sie nie zmienilo jak widac pod katem elektroniki .
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
xxxxxxxxxxx

Oj chyba nie wiesz o czym mowisz xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tak sie sklada ze ja w przeciwienstwie do Ciebie nie siedze caly dzien xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx nie dokuczam ludziom uwalniajac tym sposobemxxxxxxxxxxxxxmijajacego dnia - preferuje aktywny tryb zycia , gram amatorsko w tenis minimum 2x w tyg , bawie sie amatorsko w kulturystyke - zeby utrzymac odp sprawnosc fizyczna/intelektualna ktora pozwala na tak intensywny wysilek fizyczny trzeba stos odp diete ktora mi akurat nie jest obca .
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Lg jako pierwsza firma wdrozyla do produkcji panele oled w swych tv wprowadzajac je do masowej sprzedazy.

Nie obchodzi mnie co Sony,Samsung,Panasonic tam wczesniej demonstrowali . Liczy sie to co tu i teraz .
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bubafat

Active member
Bez reklam
Fantastycznie. Ciesze sie Twoim szczesciem. Tymczasem proponuje xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Jest pewna granica xxxxxxxxxxxxxxxxx. Skup sie na konkretach, jesli ktos Ci zwraca uwage i oszczedz omowien cudzych kompetencji, czy charakterow, bo dosc szybko przekroczysz xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
LG nie opracowalo, ani nie wdrozylo pierwszych paneli OLED. Kupilo natomiast patenty, zapewniajace jej wylacznosc w jedynej technologii budowy panelu, ktora na chwile obecna ma sens w przypadku zastosowania ich jako ekranow telewizyjnych.
Jako ciekawestke napisze Ci, ze kupilem corce , 10 (prawie 11) lat temu odtwarzacz mp3 z panelem OLED. Zapewniem Cie, ze nie produkcji LG.
Proponuje odnalezc samemu troche pokory.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pantomima

Banned
Ale mi odpisales :) . Wgniotles mnie w fotel ta riposta ! Alc haha

Nie obchodzi mnie co tam kupiles , nie obchodzi mnie kto i od kogo odkupil patenty .Nie obchodzi mnie co Sony,Samsung,Panasonic i cala reszta tam wczesniej demonstrowala . Liczy sie to co tu i teraz .
Pogadanka toczy sie w temacie panelu oled ktory Panasonic zastosowal w swoim tv wiec oczywistym z gory jest ze tylko w tej materii jego zastosowania sie poruszamy i w tym kontekscie dyskutujemy .

Lg jako pierwsza firma wdrozyla do produkcji panele oled w swych tv wprowadzajac je do masowej sprzedazy- to mialem na mysli ! Skumaj w koncu ;)

Korzystanie z informacji to bardzo ważna umiejętność w życiu każdego człowieka ale samo czytanie nic nie daje , jezeli nie rozumiemy, nie pojmujemy kontekstu opracowania,informacji ktora ktos che nam przekazac ;)

Naucz sie prosze czytac ze zrozumieniem ;)
Pzdr
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Pantomima.
Moze po prostu trzeba bylo napisac, to co miales na mysli. Czyzbys mial z tym klopot? Mam nadzieje, ze Cie nie zaszokuje to, ze rozumiem co masz na mysli.
Nie dyskutuja z Twoja opinia na ten temat, tylko prosruje fakty. Dlatego grzecznie zwrocilem Ci uwage, na niefortunnosc Twojej nieprecyzyjnej wypowiedzi, ktora sformulowana, w sposob jaki to uczyniles, jest falszywa. LG nie wyprodukowala pierwsza "paneli OLED", ani tym bardziej, ich "nie opracowala".
Ty zamiast poprawic blad, robisz wszystko abym zapamietal Cie jako goscia, ktoremu nie tylko glukozy zabraklo ;)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
No przeciez sie nie czepiam.
Po prostu majac w domu 7 urzadzen z wyswietlaczami OLED (0 od LG) zawedzial mnie jezyk.
Jezeli zabrzmialo to niegrzecznie to przepraszam. Taki mam styl,.. nabyty zreszta. Inaczej sie tu nie da i nie wypada nawet. Zero ataku.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pantomima.
Moze po prostu trzeba bylo napisac, to co miales na mysli. Czyzbys mial z tym klopot? Mam nadzieje, ze Cie nie zaszokuje to, ze rozumiem co masz na mysli.
Nie dyskutuja z Twoja opinia na ten temat, tylko prosruje fakty. Dlatego grzecznie zwrocilem Ci uwage, na niefortunnosc Twojej nieprecyzyjnej wypowiedzi, ktora sformulowana, w sposob jaki to uczyniles, jest falszywa. LG nie wyprodukowala pierwsza "paneli OLED", ani tym bardziej, ich "nie opracowala".
Ty zamiast poprawic blad, robisz wszystko abym zapamietal Cie jako goscia, ktoremu nie tylko glukozy zabraklo ;)

Pierwszy oled to chyba sony zrobił - dobrze pamiętam 13 albo 11 cali ?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Widze , ze ktos sie poczul dotkniety moim sformulowaniem "deficyt glukozy", bo zostalo ono wyedytowane, choc wyraznie napisalem ze nie byla to uszczypliwosc, czy forma ataku. W takim razie slowo wyjasnienia. Nie maialem na mysli hipoglikemii, czy cukrzycy, wiec osoby borykajace sie z problemami wywolanymi przez te schorzenia, nie powinny sie czuc urazone. Chwilowe obnizenie poziomu cukru we krwi zdarza sie kazdemu z nas, ja zas piszac to, mialem na mysli ze mojego interlokutora dopadl chwilowy zanik pamieci. Sformulowania uzylem, ze wzgledu na skojarzenie z moja owczesna kondycja i objawionymi jej symptomami.
Prosze nie oczekiwac przeprosin z tego powodu. Nie zamierzam tez w przyszlosci kajac sie za sformulowania typu"kaszlesz jak gruzlik", czy "placze Ci sie jezyk jak pijanemu", chocby czytelnicy zmagali sie z tymi chorobami ktore skutkuja takimi efektami.
PC jest dobre, jesli ma bronic jakiejs wspolnej wartosci, a nie zapewniac spokoj niektorym.
 

piescweza

New member
Nie tyle elektronika, co fabryczna kalibracja telewizora. To akurat można poprawić w miarę łatwo (i domowymi sposobami). Na pewno nie jest to warte tej różnicy w cenie, jaka jest teraz. Koszty modelu CZ950 są po prostu śmiesznie wysokie w sytuacji, kiedy można mieć telewizor tańszy o 40% oparty o identyczną matrycę!
 

Misiekk67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie tyle elektronika, co fabryczna kalibracja telewizora. To akurat można poprawić w miarę łatwo (i domowymi sposobami). Na pewno nie jest to warte tej różnicy w cenie, jaka jest teraz. Koszty modelu CZ950 są po prostu śmiesznie wysokie w sytuacji, kiedy można mieć telewizor tańszy o 40% oparty o identyczną matrycę!

No właśnie, tylko czy na pewno ?
 

piescweza

New member
No właśnie, tylko czy na pewno ?

A masz jakiekolwiek informacje, że jest inaczej? :) Dlaczego telewizor o tej samej matrycy miałby generować znacznie lepszy obraz niż "pierwowzór"? Panasonic korzysta z jakiejś magii marki, którą ma jeszcze od czasów plazm. Tyle że prawda jest taka, że od lat to LG jest firmą bardziej innowacyjną. I nie mówię tu tylko o OLED, ale i o całej linii bardzo przyzwoitych LCDków tego producenta. Panasonic przez długi czas odcinał kupony od pdp. Teraz koniunktura się ostatecznie skończyła i żeby w ogóle zostać w grze kupili na licencji matrycę od LG. Tak to widzę...
 

pasterz81

New member
W Saturn do końca roku 2015 wielka okazja :) 65CZ950 za 33999 zł zamiast 39999 zł. Oby tak dalej, może kiedyś tej trójki z przodu braknie...
 

pantomima

Banned
A masz jakiekolwiek informacje, że jest inaczej? :) Dlaczego telewizor o tej samej matrycy miałby generować znacznie lepszy obraz niż "pierwowzór"? Panasonic korzysta z jakiejś magii marki, którą ma jeszcze od czasów plazm. Tyle że prawda jest taka, że od lat to LG jest firmą bardziej innowacyjną. I nie mówię tu tylko o OLED, ale i o całej linii bardzo przyzwoitych LCDków tego producenta. Panasonic przez długi czas odcinał kupony od pdp. Teraz koniunktura się ostatecznie skończyła i żeby w ogóle zostać w grze kupili na licencji matrycę od LG. Tak to widzę...

Chocby dlatego ze Panasonic ma duze lepsze procesory ktore to glownie odpowiadaja za obrobke obrazu . Inzynierow ktorzy pracowali nad plazmami przekierowali na prace w dziale oled .
Oled Panasonica gneruje duzo'lepszy obraz od oleda Lg . Czern jest bezdyskusyjna, ale pozostaja rownie wazne inne parametry ktore w wydaniu japonskiego'producenta wypadaja'lepiej .
Sam panel to nie wszystko .
Lcd w wydaniu Lg to byl najgorszy obraz na rynku i nadal jest, wsrod wyswietlaczy pdp bylo podobnie .
Pojecia w materii nie masz jak mowisz o jakosci lcd i przywolujesz Lg .
Innowacje ? Haha
 
Ostatnia edycja:
Do góry