Co zamiast Panasonic TX-60dt60

carsonix

Member
Witam...

Panowie, sprawa jest prosta. Jestem uzytkownikiem Panasonic tx-55dt60. Bardzo zadowolonym uzytkownikiem chcialem dodac. Kazdy kto do mnie przyszedł, bardzo komplementował telewizorek.
Pora na cos wiekszego w wersji 60". Niestety telewizor jest juz nie do dostania. Pytanie, co w zamian? Najlepiej Panasonic, ale czy nowe serie beda lepsze? Czytalem o jakiejs serii z pionowym podswietleniem (podobno porazka).

Zalezy mi na prostej odpowiedzi, ktory telewizor z obecnych na rynku ma te same (lub lepsze) parametry. Miedzy innymi pasywne 3D, mozliwosc nagrywania materiałów na dysk HD pod USB itd.
Telewizor sluzy tylko pod ogladanie filmów i konsole Playstation4.
Nie mam cisnienia na zakrzywione ani 4K, chyba ze bedzie w rozsądnej cenie.

Specjalnie nie podaje jakie warunki mieszkaniowe itd. (ile osob oglada, jak daleko od okna, jaka wielkosc mieszkania itd), bo zalezy mi tylko i wylacznie na odpowiedzi, ktory telewizor GODNIE zastąpi tego Panasa.

Z góry dziekuje za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo miałeś naprawdę extra telewizor. Panasonic już takich dobrych nie robi.
A ile masz max kasy na zakup ?
Jaką masz odległość od telewizora?
Stał czy wisiał u Ciebie ?
 

carsonix

Member
Panasa nie pozbywam sie, powędruje do drugiego pokoju.

1. do wydania 5500-6000zł
2. odleglosc 2-3m
3. telewizorek stoi (wisiał raczej nie bedzie)

dziekuje :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wybrałbym Philipsa 65PFS7559 z potrójnym ambilightem i subwoferem bezprzewodowym gratis.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja ci polecam nowa serie Panasonica CX750, dwa tunery, panel IPS. bardzo dobry obraz. kupilem taki w wersji 49 cali i jestem zadowolony. corka tydzien temu kupila Panasonica AX800. to poprzednia seria ale wysmienite kolory i plynnosc ruchu (matryca VA). mozesz tez pokusic sie o Sony 8309 albo Philipsa. Niestety zaden z Samsungow mi sie nie podobal. niby serja JS8500 i JS9000 obraz ma piekny ale kąty sa słabe a krzywizna w tym nie pomaga. Mam tez plazme Panasonika seria G30 i jak przynoszę telewizor do domu zeby go sprawdzic to wiekszosc wymieka. całkiem niezle są tez wysokie modele LG np. LG-55UF8517.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli lubisz obraz wieczorem w takim podświetleniem to ok.
Ja go nie polecam.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/11...yk-rozpaczy-test-nie-zwyklego-telewizora.html

thumbs_P1740654.JPG


thumbs_P1740660.JPG

Strefowe podświetlenie przeszkadza w oglądaniu.

FireFox - zawiesił się tak, że dwa razy trzeba było robić reset.
3D nie jest pełne jak kiedyś w Sony.
Słabe multimedia bo trudno coś znaleźć
Panasonic CX700 – Firefox OS dla ludzi, ale nie dla każdego [test] | Obywatel HD - tu też kiepsko bardzo oceniany

thumbs_P1740496.JPG

Dominacja czerwonego.

Polecam go jeśli ma być tylko do multimediów - bo tu gra znakomicie.

[youtube]i5sJnWjFSQw[/youtube]
Inni też to widzą.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mylcie CX700 z CX750. To zupelnie inna matryca i inny obraz. naprawde bardzo dobry. Telewizor wybieralem w Belgii w Media Markt (ale kupilem w Polsce). W Belgii Pan zaprosil mnie do specialnego pomieszczenia, gdzie mozna było zmieniać źródła sygnału i porównać z dwoma innymi telewizorami (ja porównywalem z Sony X8309 i Samsungiem JU7000. Samsung odpadł przez kolory-bo są zbyt plastikowe. Sony było całkiem niezłe. choć zdecydowanie upscaling wyglądał lepiej na Panasonicu. Sprzedawca belgijski nie był typem uprzejmego człowieka (zresztą Europa jest u nas a nie u nich) ale powiedział, ze w tej chwili Panasonic, Samsung a nawet Philips robią i LG robią lepsze telewizory niz Sony, że mają lepsze wydajniejsze procesory i mniejszą awaryjność. Stwierdził, że z tanimi modelami Sony od jakiegoś roku maja problem bo zdarzają się często zwroty. z tymi powyżej 1tys raczej nie (ale tu uwaga cena u nich średnio jest wyższa o jakieś 400 Euro na tych średnich i wyższych modelach niż w Polsce). Reasumując zdecydowałem się na Panasonica CX750 i naprawde mnie miło zaskoczył. Piękny obraz, duża jasność i kontrast. płynność ruchu na wysokim poziomie. Ja polecam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modelu CX 750 jeszcze nie testowałem więc się nie wypowiadam.
Cieszę się, że Ci się bardzo podoba.
Test modelu 750 też zrobimy.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzisiaj miałem okazje porównać Panasonica CXM710 (matryca VA) z CX750 (matryca IPS) i o dziwo różnice były minimalne. To znaczy kolory i kąty lepsze w IPS ale szybkość działania nie była gorsza od VA a z kolei kąty w VA nie były aż tak dużo gorsze niż w IPS. reasumując oba telewizory bardzo porównywalne choć ze wskazaniem na CX750.Podobno to zasługa procesorów. możliwość porównania jest w M1 Kraków
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki będę czekał na test. Muszę kupić drugi telewizor do salonu około 55 cali. Myślałem o poprzedniej serii Panasonica AX800 ale moze skuszę sie na oleda. Albo moze na Sony lub Philipsa. Jakoś nie mogę sie przekonać do Samsunga. Zreszta po udanej paźmie trudno sie przestawić na LCD.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak test czytalem, bardzo fajny. AX800 w wersji 50 cali ma córka i na razie wszystko świetnie działa. U niej sprawa prosta bo telewizor wisi na ścianie na wprost siedzących. rewelacyjne kolory. Ona ma 5 letnią gwarancję wiec jakby coś się objawiło to będzie reklamować. Panasonic podobno nie robi problemów z naprawami i wymianami. Pytałem o podświetlenie strefowe w CX700 przedstawiciela Panasonica (pracują w sobotę i niedziele w M1) i powiedział mi, że problem już nie istnieje ale nie był pewien czy t zasługa nowego oprogramowania czy panasonic cos zmienił w konstrukcji. Faktem jest, że w normalnej transmisji nie było żadnych widocznych problemów. Może to taka sama sytuacja jak z Sony W829 gdzie jedni mieli super odbiór a u innych była masakra. Znam jedna osobę, która wymieniała telewizor da razy ale w końcu jest ok. A tak naprawde my zastanawiamy sie nad telewizorami ze średniej półki a ludzi w większości kupują TV za 2 tyś zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ja to szanuję bo każdy ma inne potrzeby.
CX700 Panasonic ma kilka problemów nie tylko źle zrobione podświetlenie strefowe. Inne firmy też mają takie podświetlenie inie mają takich problemów.
Model DT60 był naprawdę bardzo dobrym modelem. więc żeby uzyskać dalej radość musisz szukać model nie za 2 tyś zł bo z Twoim doświadczeniem , masz już inną wrażliwość.
Możesz sięgać po Sharpa 70UQ 10 na matrycy natywnej 200 Hz.
Bardzo, bardzo dobrze gra Philips 65PUS 9109
 

tubing

New member
Witam,
Chciałbym zwrócić uwagę, że Kolega poszukuje modelu 60" bez wskazania firmy z jakiej ma pochodzić model TV. Wobec czego nie zawracajmy mu głowy TV o niższej przekątnej, bo to zupełnie inne modele. Zrozumiałbym, gdyby podpowiedzi dotyczyły również modeli 65", to ok.
Sam widziałem jak gra CX750 i nie piałem z zachwytu (nierównomierne podświetlenie matrycy), ale proszę mi wierzyć, że jeden od drugiego w tej samej serii może się zdecydowanie różnić jakością obrazu na + lub na -.
Temu modelowi poświęcony jest osobny wątek

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/118379-panasonic-seria-cx750-nowosci-2015-r.html
 
Do góry