Mirroring Panasonic AS750 + Windows 8.1 + WIDI (Miracast) nie działa

maxiec

New member
Czy udało się komuś połączyć w ramach sieci LAN telewizor z komputerem na Windows 8.1, albo na jakimkolwiek innym?
Chodzi mi o duplikowanie obrazu z komputera na telewizor, czyli tzw. screen mirroring.
Mi się nie udaje, podczas łączenia komputer wyrzuca błąd, zaś w zainstalowanych urządzeniach tv jest opisany jako "47AS750E niecertyfikowany dla systemu Windows"
Co ciekawe na telefonie Samsung A3 z systemem Android nie mam z tym żadnych problemów.
 

Heniek12345

New member
@maxiec Obawiam się, że funkcja „Dublowanie ekranu” w Panasonicu może być okrojoną wersją Screen mirroring, działającą tylko z urządzeniami na Androidzie.

Dla potwierdzenia mojej tezy link do zagranicznego forum, gdzie ktoś się dopytywał w suporcie Panasonica jak ta sprawa wygląda. Unable to connect the laptop to the TV. - Microsoft Community

Jak będę wieczorem w domu to postaram się sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest. Syn ma laptopa Lenovo z Win 8.


Edit.
@maxiec Muszę Cię przeprosić za wprowadzenie w błąd. Za bardzo zasugerowałem się tym co pisało w linkowanym przeze mnie poście. Mój Panasonic jednak umożliwia dublowanie ekranu laptopa z Win 8.1.

Połączenie wykonałem następująco. Najechałem myszką w prawy górny róg ekranu laptopa i pociągnąłem ją na dół. Otworzyło się z prawej strony okno z którego wybrałem zakładkę "Urządzenia" a następnie ”Inny ekran". Wtedy pojawiła się nazwa mojego telewizora, i po jej kliknięciu obraz z laptopa pojawił się na ekranie telewizora.
 
Ostatnia edycja:

maxiec

New member
No mi niestety nawet jak się połączy i zobaczę ekran monitora na tv to tylko na ułamek sekundy. Potem od razu wyskakuje komunikat na tv że dublowanie zostało zakończone / rozłączone bez podania przyczyny. Nie wiem czy to kwestia jakichś driverów na PC, czy jakiś problem z routerem...

A ten lenovo to jaki model? Procesor intel core i karta Intel HD Graphics? I jak masz zrobione wifi - 802.11 g czy n, na 2,4 GHZ czy 5 GHz, i jaki rodzaj szyforwania LAN- WPA, WPA2, WEP, brak?
Ja mam Asus na i5-5200U, karta Intel HD Graphics 5500, driver grafiki ver. 10.18.14.4222 (22-05-2015, chyba najnowszy), sieć LAN typ n 2,4GHz, szyfrowanie WPA2-AES...
 

Stanley

Member
Bez reklam
Myślę, że najprościej i lapka, i telewizor podłączyć przynajmniej na próbę do sieci (routera) kablami, o ile jest fizycznie taka możliwość. W ten sposób wyeliminujemy ewentualne problemy z wifi.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Heniek12345

New member
@maxiec Test na laptopie Lenovo Z 510, procesor Intela czterordzeniowy, karta zintegrowana Intel HD Graphic 4600, Druga karta GT 740 M. Router TL-WDR 4300 dwuzakresowy 2,4/5 gHz. Wifi 11bgn mixed. Szyfrowanie WPA2. Telewizor połączony z routerem kablem przez switcha (równolegle na tym samym kablu jest podłączone do neta kino domowe). Screen mirroring sprawdzałem na 2,4 gHz.

Parametrami laptopa się nie sugeruj, bo w momencie testu i tak pracował na "ćwierć gwizdka". Synowi padła w nim bateria (jest wbudowana) i oprogramowanie laptopa widzi 0% jej naładowania pomimo podłączenia go przez zasilacz do gniazdka. Dlatego mocno okroiło jego wydajność.

Na telefonie z Androidem (mam Xperię SP) mogę łączyć się zamiennie z telewizorem na obu zakresach routera.
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę, że najprościej i lapka, i telewizor podłączyć przynajmniej na próbę do sieci (routera) kablami, o ile jest fizycznie taka możliwość. W ten sposób wyeliminujemy ewentualne problemy z wifi.
Pozdrawiam.
Nie tędy droga. Router i jego sieć nie mają żadnego wpływu. Może co najwyżej zakłócać jeżeli będą zbliżone kanały co objawi się artefaktami w obrazie ale już na pewno nie będzie to działać po kablu.
Przy połączeniu Miracast tworzy się połączenie bezpośrednie WiFi direct. Osobna sieć niezależna od innych tylko pomiędzy tymi dwoma sprzętami, które się łączą.
Przyczyna może leżeć w sterach Intela. Około marca był update sterowników i opcja bezprzewodowego ekranu w ogóle mi znikła, po kwietniowym update znowu wróciła i wszystko działa. Tych najnowszych z Maja nie miałem okazji sprawdzić.

Żeby nie mieszać na obecnym systemie i wyeliminować jego wpływ (może coś jest w nim namieszane) można zainstalować świeży Windows ale do pliku VHD (jest parę opisów w internecie).
Jest to wirtualny dysk, stworzony plik zajmuje np 20GB w zależności ile się ustawi, nic nie miesza na komputerze, możemy na tym drugim czystym / nowym OS testować sobie do woli.
Po testach gdy już dojdziemy co było przyczyną wystarczy usunąć plik VHD i linijkę wyboru systemu przy pomocy np bcd edit. Zero śladu po tymczasowym systemie.

Tylko tak szczerze po co to komu? Panasonic czyta wszystkie pliki nawet po sambie (udostępnianie Windows) jak juz się nie chce stawiać serwera dlna. Choć jest mały bajzel z drzewem katalogów ale po jakimś czasie da się to ogarnąć. Po DLNA / upnp jest porządek.
YT elegancko steruje się z aplikacji mobilnej, można też ręcznie sparować w przeglądarce w laptopie jak ktoś ma taki kaprys. Dojdzie ikonka tv przy wyborze jakości i pełnego ekranu.
Do gier (opóźnienie), filmów jeżeli zależy nam na jakości Miracast się nie nadaje, wiec tutaj i tak jedynym wyjściem jest HDMI.
Jeżeli streaming tv np weeb i tym podobne Flash działa w przeglądarce wiec można oglądać nawet w HD bez problemów.
Jedynie polecałbym dokupić rPi2 lub Odroid C1 (działa w nim CEC wiec z pilota tv można obsługiwać) dla xbmc aka kodi. Parę pluginow, w tym świetny Genesis czy ice films i nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne ;)
 
Ostatnia edycja:

pigs

New member
@maxiec Test na laptopie Lenovo Z 510, procesor Intela czterordzeniowy, karta zintegrowana Intel HD Graphic 4600, Druga karta GT 740 M. Router TL-WDR 4300 dwuzakresowy 2,4/5 gHz. Wifi 11bgn mixed. Szyfrowanie WPA2. Telewizor połączony z routerem kablem przez switcha (równolegle na tym samym kablu jest podłączone do neta kino domowe). Screen mirroring sprawdzałem na 2,4 gHz.

Parametrami laptopa się nie sugeruj, bo w momencie testu i tak pracował na "ćwierć gwizdka". Synowi padła w nim bateria (jest wbudowana) i oprogramowanie laptopa widzi 0% jej naładowania pomimo podłączenia go przez zasilacz do gniazdka. Dlatego mocno okroiło jego wydajność.

Na telefonie z Androidem (mam Xperię SP) mogę łączyć się zamiennie z telewizorem na obu zakresach routera.

Jak jest tak, że laptop jest w trybie oszczędzania energii i bateria pokazuje 0% to jest duże prawdopodobieństwo, że ekrany zewnętrzne w tym ten mirroring będą wyłączane automatycznie przez Windows. Z tego też powodu pewnie nie działa. Proponuje wyjąć baterie i włączyć laptopa z samym zasilaczem, a tryb pracy laptopa ustawić na wydajność.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Nie tędy droga. Router i jego sieć nie mają żadnego wpływu. Może co najwyżej zakłócać jeżeli będą zbliżone kanały co objawi się artefaktami w obrazie ale już na pewno nie będzie to działać po kablu.
Przy połączeniu Miracast tworzy się połączenie bezpośrednie WiFi direct. Osobna sieć niezależna od innych tylko pomiędzy tymi dwoma sprzętami, które się łączą.

Masz rację, w tym przypadku jest tworzone bezpośrednie połączenie pomiędzy urządzeniem a wyświetlaczem. Trochę mnie poniosło ;)
Pozdrawiam.
 

maxiec

New member
Przy połączeniu Miracast tworzy się połączenie bezpośrednie WiFi direct. Osobna sieć niezależna od innych tylko pomiędzy tymi dwoma sprzętami, które się łączą.
Przyczyna może leżeć w sterach Intela. Około marca był update sterowników i opcja bezprzewodowego ekranu w ogóle mi znikła, po kwietniowym update znowu wróciła i wszystko działa. Tych najnowszych z Maja nie miałem okazji sprawdzić.


Przyznam się że mnie trochę natchnąłeś. Do tej pory myślałem że to problem sterowników karty graficznej albo coś z routerem. System mam już świeży, ale dalej to samo. Zaktualizowałem sterowniki karty WIFI (te z maja, chociaż w Windows podaje że sterownik ma datę 2015-03-23 (17.16.0.4). Jak pogrzebię trochę w ustawieniach sterownika, coś tam poprzełączam to zachowuje się trochę inaczej - np. potrafi się połączyć na moment, ale zaraz potem tv zakańcza połączenie. Czasem laptop tego nie widzi, tzn, zostaje w laptopie zmieniona rozdzielczość jakby było dalej połączenie chociaż tv przełączył się już na homescreen.
Co ciekawe sprawdziłem na Laptopie Lenovo i klonowanie obrazu działało. Ten Lenovo jest trochę starszy niż mój, więc się zastanawiam czy to nie wina po stronie mojego Asusa z tego roku, po prostu architektura i5 Core 5 gen nie współpracuje z tv z ub. roku, albo to karta sieciowa Intel® Dual Band Wireless-AC 7265 nie do końca dogaduje się z Panasonicem
W międzyczasie będę testował różne stery może się uda w końcu...
 

maxiec

New member
Tylko tak szczerze po co to komu? Panasonic czyta wszystkie pliki nawet po sambie (udostępnianie Windows) jak juz się nie chce stawiać serwera dlna. Choć jest mały bajzel z drzewem katalogów ale po jakimś czasie da się to ogarnąć. Po DLNA / upnp jest porządek.
YT elegancko steruje się z aplikacji mobilnej, można też ręcznie sparować w przeglądarce w laptopie jak ktoś ma taki kaprys. Dojdzie ikonka tv przy wyborze jakości i pełnego ekranu.
Do gier (opóźnienie), filmów jeżeli zależy nam na jakości Miracast się nie nadaje, wiec tutaj i tak jedynym wyjściem jest HDMI.


Zależy mi aby przeglądając na komputerze coś, np. internet, obrazek, film, zdjęcie móc wyświetlić go bezprzewodowo na dużym ekranie niech się rodzinka cieszy


Jeżeli streaming tv np weeb i tym podobne Flash działa w przeglądarce wiec można oglądać nawet w HD bez problemów.
Jedynie polecałbym dokupić rPi2 lub Odroid C1 (działa w nim CEC wiec z pilota tv można obsługiwać) dla xbmc aka kodi. Parę pluginow, w tym świetny Genesis czy ice films i nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne ;)


Streaming na weeb.tv nie mogę odpalić z poziomu tv, przynajmniej na darmowym koncie ponieważ reklama otwiera się w nowym oknie i do starego (tego z filmem) nie mogę wrócić. Jak zrobię back to mam znowu reklamę i tak w kółko. Chyba że jakoś da się przełączyć na poprzednią kartę - może czegoś nie wiem?

A i do czego są te komputerki rpi2 lub Odroid i CEC z Genesis bo nie bardzo jarzę? Jako karta rozszerzeń do tv?
 

WscieklyFicu

New member
Hej,
ja walczę z tym na 55CX700E. Telefony widzą telewizor ale polegają w momencie łączenia. Wieczorem opiszę to step by step ze screenami.

Pozdrawiam,
Piotrek
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Widi jako technologie wspierali Lg i Toshiba oraz obecne (niektóre) Sharpy już pod zarządem że Słowacji. Scren miroring czy miracast nie daje całego ekranu z Windowsa. Do tego komp musi mieć obsługę sprzętowa i programowa Widi, czyli proc Intela i5 kartę sieciowa i graficzna też Intela. Jeżeli na kompie nie będzie nigdzie logo Widi to też nie pójdzie. Więc jeżeli coś zadziałało a tv oficjalnie nie wspiera Widi to producent się wypnie i nie pomoże. Oczywiście można siedzieć i kombinować ale efekt może być mizerny. Lepiej chyba w tym celu kupić adapter Microsoft który z win 8.1 przekazuję pulpit PC na tv. Jeżeli chcesz tylko pokazać fotki lub filmy z PC to dlna jak najbardziej to umożliwia.
 

cincin88

New member
Rozwiązanie

Witam!
Jestem nowy na forum i trafiłem tutaj, ponieważ mam identyczny problem ze swoim Panasem DX780. Znalazłem już na necie info, że problemem mogły być stery grafiki, wgrałem więc starsze. Udaje mi się połączyć na sekundę i mam po chwili komunikat: "Urządzenie funkcji dublowania zostało rozłączone. Dublowanie zostało zakończone". I urządzenia się rozłączają. Czy komuś udało się znaleźć na to rozwiązanie? Pozdrawiam! :)
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
Kilka miesięcy temu kupiłem nowego w miarę wyposażonego laptoka: i5, 8GB RAM, dysk SSD, Win10. Parę razy podchodziłem do połączenia z moim Panasem przez Dublowanie, Miracast, Screen mirroring, czy jak to tam zwać. Niestety, laptop niby tv widział, na ekranie Panasa był komunikat o żądaniu połączenia z zewnętrznego urządzenia, potem trwało łączenie, i trwało, i trwało... Na koniec były komunikaty o niemożności nawiązania połączenia i tyle. Nie drążyłem tematu, coś mi się tam obiło o kombinowaniu ze sterownikami, dałem sobie odbój. Tym bardziej, że multimedia zazwyczaj streamuję przez DLNA, zaś mirroring działa u mnie z dwóch tel. Samsunga (S5 i A5) oraz tabletu Asusa, który dostałem w promocji razem z tv.
Jednak dzisiaj pod wpływem "odkopu" tego topicu coś mnie natchnęło. W Windzie usunąłem z urządzeń ekran Panasonic Viera_cośtam_cośtam (menu Start->Ustawienia->Urządzenia (Bluetooth i inne urządzenia)).Spróbowałem jeszcze raz wyszukać, połączyć i... poszło! :)
Następnie rozłączyłem, spróbowałem jeszcze raz i... znów nic z tego :( Drugi, trzeci, czwarty - to samo. Restarty i kompa i tv też nic. Wreszcie doszedłem metodą prób i błędów, że aby uzyskać połączenie, ekran Panasa musi najpierw być w Ustawieniach Windy obowiązkowo usunięty. Tip działa niemal 100/100. Czasem połączenie nie wyjdzie, ale znacznie bardziej się udaje niż nie udaje. A przede wszystkim teraz w ogóle się udaje ;)
Może komuś to spostrzeżenie się przyda. Laptop Acer Aspire R13 R7-372T, tv Panasonic serii DT60 z 2013r. (TXL47DT60e).
Pozdrawiam.

I jeszcze jedno:
Scren miroring czy miracast nie daje całego ekranu z Windowsa.
A skąd ta informacja? U mnie oba ekrany, tzn. na laptopie oraz w tv mają rozdzielczość FHD 1920x1080 i widzę to samo pixel w pixel.
 
Ostatnia edycja:
Do góry