Telewizor firmy Panasonic TX-55CX700 - Jeden z pierwszych testów .

accu

New member
Bez reklam
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety mam inne zdanie. Test jutro będzie wisiał.
Bardzo dziwne i niespotykane podświetlenie strefowe, powoduje że obraz jest w paski.
 

binio1

New member
Niestety mam inne zdanie. Test jutro będzie wisiał.
Bardzo dziwne i niespotykane podświetlenie strefowe, powoduje że obraz jest w paski.

Co? jaki model? 50'" czy 55"?
Bo maja różne podświetlenia

Chciałbym wreszcie przeczytać ten test bo chcę coś nabyć i już rozglądam się za samsungiem ju7000 ale jakoś mi drogo
 

accu

New member
Bez reklam
Niestety mam inne zdanie. Test jutro będzie wisiał.
Bardzo dziwne i niespotykane podświetlenie strefowe, powoduje że obraz jest w paski.

Witam uprzejmie,
Możesz mieć , przecież każdy może mieć inne zdanie w danym temacie . Dobrze jednak , aby to zdanie było poparte konkretnymi argumentami .:|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jeżeli miałbym, jako tester, duży problem z podświetleniem, na pewno skonsultowałbym to z producentem / poprosił o drugi egzemplarz.

Nie wierzę, że to jest problem całej serii, z prostej przyczyny - nie widzę w sieci rzeszy ludzi skarżących się na podobną kwestią, ani ze strony codziennych użytkowników, ani testujących ten TV.
 

binio1

New member
Wygląda to żałośnie masakra. Pytanie teraz które modele mają te strefowe czy model 55" tego nie ma?
 

binio1

New member
Przyjrzałem się tej sprawie wygaszania głębiej. Nie jest tak źle jak kiki próbował to przedstawić.
Tu podaję cytat gościa z innego forum.

"Na tego typu nagraniach należy oceniać tylko i wyłącznie powierzchnię strefy, oraz czas zapalania/gaszenia. Nie wolno odnosić się do stopnia pogorszenia czerni (jasności pasa ponad lub z boku obiektu testowego). Dlaczego? Bo aparat to największy kłamca"

Prawda jest taka że parametry czerni oddaje pomiar kontrastu.
Także filmik ze strefami nie powinien wprowadzać ludzi w błąd prawda panie kiki?
A już zbladłem :) Mało! Według pomiarów cx700 wypada fantastycznie, no i co ciekawe bije modele z najwyższej półki :):grin:

Kiedy wreszcie ten test? Przecież już się wpisywał? a mija kolejny dzień
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

A czy to pierwszy test , który się wpisuje... wpisuje...:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

binio1

New member
Może się wreszcie wpisze :hmm:

Może będzie porównanie z cxm710 to by było super nigdzie jeszcze tego nie było a warto
 

FallingStickman

New member
Zastanawia mnie czemu Panasonic udostępnia wersje 50" do testów zamiast wersji 55", która powinna ze względu na pełne podświetlenie i poziome strefy wygaszania (a nie te dziwaczne pionowe z wersji 50") wypadać dużo lepiej.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Kto powiedział, że poziome w 55" i 65" wypadną lepiej? :)

Pamiętajmy, że im większy ekran, tym trudniej jest równomiernie podświetlić, szczególnie w czasach, gdy producenci chyba nie do końca chcą się do tego przyłożyć, przynajmniej w tańszych modelach - wiadomo, ekonomia.

Poziome strefy były w modelu Sony 905A i mają one jeden, duży plus, mianowicie wygaszą czarne pasy, przy oglądaniu filmów. Wygląda jednak na to, że trudniej jest je dobrze zaimplementować (są droższe), skoro tak rzadko producenci je stosują.

Sam jestem ciekawy, jak to wypadnie w modelu 65", gdyż tylko takim byłbym zainteresowany, z serii CX700. Niestety, CX720 nie zawiera modelu, w takim rozmiarze.
 

FallingStickman

New member
Kto powiedział, że poziome w 55" i 65" wypadną lepiej? :)

Pamiętajmy, że im większy ekran, tym trudniej jest równomiernie podświetlić, szczególnie w czasach, gdy producenci chyba nie do końca chcą się do tego przyłożyć, przynajmniej w tańszych modelach - wiadomo, ekonomia.

Poziome strefy były w modelu Sony 905A i mają one jeden, duży plus, mianowicie wygaszą czarne pasy, przy oglądaniu filmów. Wygląda jednak na to, że trudniej jest je dobrze zaimplementować (są droższe), skoro tak rzadko producenci je stosują.

Sam jestem ciekawy, jak to wypadnie w modelu 65", gdyż tylko takim byłbym zainteresowany, z serii CX700. Niestety, CX720 nie zawiera modelu, w takim rozmiarze.

No ok, ale już sama kwestia pełnego podświetlenia powinna zrobić konkretną różnicę.
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Nie zawsze tak jest, uwierzcie. Oczywiście, dobrze zaimplementowane, bezpośrednie podświetlenie powinno być lepsze, ale tutaj można więcej zepsuć, niż przy krawędziowym, jeżeli zaprojektuje się "po taniości i na odpał". Takie jest moje zdanie na ten temat.

Wciąż nie widać 65", na horyzoncie. Nie ma nawet cennika w polskiej dystrybucji, dla tego rozmiaru.
 

Rudeford

New member
Miałem kiedyś Sharpa z pełnym podświetlaniem LED w rozmiarze 46” i tak jak napisał WuMike niestety nie gwarantowało to równomierności. Nie było co prawda rozświetlonych krawędzi czy narożników, ale za to kilka plam w centralnej części ekranu.
Od ponad 2 lat mam odłożona kupkę z kasą, która niestety zdążyła już urosnąć:D a ja nadal nie mam dużego(najlepiej 65”) tv. Czekam bardzo na to co zaprezentuje Sony w 65w855c.
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Dokładnie. Plamy są nawet gorsze, niż niedoświetlone krawędzie, czy rogi. No cóż, problem z tym mają nawet OLED-y i tylko plazmy wychodzą z tej batalii zwycięsko.

Ja również czekam na model 65W855C. Znamy jego cenę startową, to bodaj 10 699 PLN, więc niestety dużo każą w Polsce / Europie płacić za nowości. W USA ten model ma kosztować około 2 000 USD, dla porównania :(

W Sony Centre nie znają jeszcze daty dostawy modeli z tej serii. Prognozują II połowę czerwca.
 
Do góry