Panasonic seria CX750 - nowości 2015 r.

bionix

New member
Hello. Dzięki KIKI za oferowaną pomoc i skorzystałbym ale właśnie dostałem informację, że tv czeka na mnie w serwisie. Jak go odbiorę dam znać jak się sprawy mają.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam. Ja też porównywałem oba modele i CX750 odbiera lepiej. Ja u siebie większych wad nie widzę. Po aktualizacji oprogramowania większość problemów z lokalnym podświetleniem zniknęła. ja polecam ten model
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Modus: Benutzerdefiniert
Backlight: 65
Kontrast: 80
Helligkeit: +3
Farbe: 53
Farbton: 0
Schärfe: 65
Farbtemperatur: warm2
Colour Management: Aus
adapt. Backlight-Steuerung: mittel
Umgebungssensor: aus
Rauschunterdrückung: aus
Remaster-Prozess MPEG: aus
Remaster-Prozess Auflösung: hoch (Empfehlung im obengenannten Video)
Intelligent Frame Creation: mittel

ERWEITERTE EINSTELLUNGEN
Kontrast-Regelung: Benutzerdefiniert
Farbskala: Normal
Kontrast Regelung Einst.:
adapt. Gamma-Steuerung: 4
Schwarzwert Expander: 6
Weißeffekt bereinigen: 4
Weißabgleich:
Rot -4
Grün -14
Blau + 9
Alles andere auf 0
Farbabgleich:
Farbton Rot +12
Sättigung Rot +17
R-Luminanz 0
Farbton Grün -20
Sättigung Grün -25
G-Luminanz +2
Farbton Blau -27
Sättigung Blau 0
B-Luminanz 0

Gamma 2.2

OPTIONS-EINSTELLUNGEN
Laut Fachhändler sind bei einem Satellitenanschluss die hier im Thread erwähnten Einstellungsmöglichkeiten zum Spielemodus etc. nicht vorhanden/anwählbar. Kann dies jemand bestätigen?

Znalazłem w necie takie ustawienia , może dla tych co w ogóle nie wiedzą jak się zabrać za ustawienia obrazu będzie to jakiś ; kierunek;.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
W moim odczuciu AS 800 miałem ten model) w równomiernym podświetleniu matrycy był lepszy , a co do dwóch pozostałych parametrów to CX750 wygrywa. Trzeba pamiętać że nie trafią się dwa takie same egzemplarz i jeden może podświetlenie mieć perfekt , ale drugi już nie ;). Właściwie to AS 800 powinien chyba być porównany z CX 800 .
 

Maciej1987

New member
Koledzy ma któryś z Was jakieś dobre nastawy obrazu do TX-55CX750E? Pytam, bo fabryczne ustawienia mnie nie zadowalają a nie za bardzo umiem ustawić je pod siebie. Może jakieś gotowce będą mi pasowały.

Dziękuję
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jeśli nikt nie chce Ci pomóc, to jedynym wyjściem jest zamówienie profesjonalnej kalibracji, po której z pewnością obraz Ci się poprawi :)
 

Piotr1303

New member
Większość wpisów jakie tu czytam poświęcone jest marudzeniu na takie czy inne mankamenty obrazu. Swój pierwszy lcd zakupiłem w 2003 roku i był to Panasonic serii TX 32 calowy z matryca IPS. W czytałem się wówczas forum i zacząłem grzebać w rozmaitych serwisowych ustawieniach. Każdą wiadomość forum o jakichś mankamentach łykałem jak gęś i przystępowałem do poprawy. Po roku takich działań stwierdziłem że mogę oszaleć na tym punkcie. Zaniechałem czytania i po prostu TV zacząłem oglądać. Oglądałem go (i oglądam do teraz) bez jakiejkolwiek awarii do zeszłego roku. Nie kierując żadna podpowiedzią a jedynie stroną firmową zakupiłem Panasonica TX 49cx750e. Podziwiam piękno obrazu szczególnie na kanałach 4k na satelicie Hot Bird i nie przejmuje się żadnymi wpisami Smerfów Marudów, którym się to nie podoba czy tamto. Dla mnie wystarczającym jest fakt że stary Panas chodzi już 13 lat bez jakichkolwiek problemów. W tym czasie moja matka wymieniła dwa szajsungi a u teścia Sony 46 cali też nie powala. Nie wspomnę o różnych wynalazkach które posiadają znajomi. Moje zdanie Panasonic to dobra marka warto zainwestować w wyższą półkę bo macie komfort że parę lat upłynie za czym to co macie w swoim TV stanie się standardem. I nie słuchajcie marudzących. Wejdź do sklepu obejrzyj i jak się spodoba to po prostu kup. Polecam 49 cali to dobra wielkość do pokoju i po obejrzeniu np. siatkówki szyja nie boli :) :) :)
 

lagosp

New member
Zgadzam się z kolegą powyżej. Idź, obejrzyj, może coś innego nawet Ci wpadnie w oko?
Btw. miałem podobne doświadczenia z panasonicem. Plazma przeżyła 2 lg i do dziś ładnie odbiera
 

cruzier

New member
Witam.
Mam ten TV 49CX750e zarezerwowany w sklepie z wystawy w euro za około 3200 zł. Nie kupuje dla siebie - to ma byc TV dla Siostry.
1. Czy warto się interesować?
2. Jak mogę sprawdzić ilość godzin działania tego TV? ( wg. sprzedawcy gra on od początku grudnia 2016 r )

Może tak: MENU>POMOC>INFORMACJE O SYSTEMIE> w pozycji ID MODELU 4

Pozdrawiam Marcin
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To stary model, nie wiadomo jak z update.
Nie współpracuje ze wszystkimi aplikacjami.
Podświetlenie - już pisałem.
W klasie cenowej masz extra model za 3350 zł - PUS7101 - z 4K, 100Hz,, HDR, VP9, Android 6,0, Kodi , MxPlayer.
Czyli odtworzysz wszystko . A siostrze spodobać się powinien jeszcze bardzo amblight. Jak będziesz niebieski to masz jeszcze kalibrację gratis.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
To stary model, nie wiadomo jak z update.
Nie współpracuje ze wszystkimi aplikacjami.
Podświetlenie - już pisałem.
W klasie cenowej masz extra model za 3350 zł - PUS7101 - z 4K, 100Hz,, HDR, VP9, Android 6,0, Kodi , MxPlayer.
Czyli odtworzysz wszystko . A siostrze spodobać się powinien jeszcze bardzo amblight. Jak będziesz niebieski to masz jeszcze kalibrację gratis.

kiki a jak korzystac z twojego sklepu bo tylko Loewe widzialem.
 
Do góry