DT60, problem DVB-S, znikają zadania nagrywania, EPG

Stanley

Member
Bez reklam
Dokładnie. Moim zdaniem nie ma co zawczasu tworzyć teorii, domniemywać przyczyn. O to niech się martwi serwis. Uważam, że należy skupić się na znalezieniu jakichś powtarzalnych zależności (znaczy marzy mi się... o ile się uda...), żeby mieć mocne, rzeczowe argumenty do supportu/serwisu.
Ok, drugi dysk podlaczony, sformatowany. Zaraz podłączam i ustawiam kamerkę, programuję zadanie.
 

darlen

Member
Proszę czytać se zrozumieniem. Póki co posiadam pojedynczy tuner. Wspomniałem, że po zaprogramowaniu nagrywania kilka audycji w tzw między czasie przełączałem/skakałem po kanałach. Było jeszcze kilka godzin do rozpoczęcia nagrania. I nagle na te kilka godzin przed rozpoczęciem nagrywania - samo zaczęło się nagrywać na kanale który jako pierwszy zaprogramowałem - zupełnie innym niż przeglądałem. Nie było komunikatu o planowanym nagrywaniu na 2 min. przed ja zawsze jest u mnie. Gdy przerwałem to wcześniejsze nagrywanie to skasowała się cał lista z kolejką do pozostałych nagrań. Gdy nie przerwałem tego wcześniejszego nagrywania to nagrały się wszystkie zaplanowane programy, z tym że pierwszy nagrany program był znacznie dłuższy 3.50 godz zamiast 1.05 godz. Moje pytanie jest co spowodowało wymuszenie wcześniejszego nagrywania niż było zaplanowane - być może dokładnie to samo co Wam skasowalo Wasze nagrania - ponieważ stał się to w podobnej chwili.
Pozwolę sobie nagrać na TVP Kultura 2.35 - 4.15, a dalej Wasze
 
Ostatnia edycja:

darlen

Member
Nagrywanie dzień 3

Witam, u mnie ponownie wszystko się nagrało co zaprogramowałem, z tym, że ponownie pierwszy program zamiast 1.40 godz. miał 4.55 godz. - zaczął się nagrywać 3.15 godz. wcześniej niż godzina 2:35 (czyli jeszcze przed północą - to krótko po tym jak wyłączyłem TV).
Ciekawe co wymusza wcześniejsze nagrywanie niż jest zaprogramowane?? I znowu mnie ciekawi czy u Was w podobnym czasie coś się działo??
 

dkalata

New member
U mnie znowu klapa nic nie nagrane. Na obecną chwilę brak mi pomysłów żeby mieć punkt zaczepienia. Kończymy testy chyba że macie jakiś pomysł.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam.
U mnie dokładnie to samo co w poprzednich próbach - wywaliło. Własnie przejrzałem zapis z kamery. Może najpierw wyniki:
- 2015-04-15 22:31:56 Wyłączenie telewizora po zaprogramowaniu zadań. Dioda na pomarańczowo.
- 2015-04-15 23:29:33 Na ok. 2s zmiana koloru diody na czerwono, potem znów pomarańczowo, załączenie dysku, tak jakby coś miał nagrywać.
- 2015-04-15 23:34:09 zmiana koloru diody z pomarańczowej na czerwoną (prawdopodobnie wywalenie zadania)
- 2015-04-15 23:46:30 wyłączenie dysku. Dioda w tv na czerwono do końca testu. Dysk przez cały czas załączenia nie mrugał, jak to normalnie robi w trakcie nagrywania.
- 2015-04-15 ok 4:00 kontrola: dioda na czerwono, nic się nie nagrało, brak oczekujących zadań w timerze.

Zaczynam jednak dostrzegać pewną regularność, przynajmniej w moim przypadku. Jeśli uważnie przejrzycie moje poprzednie raporty, wyłania się pewien obraz:
1. Dysk załączał się zawsze niemal dokładnie po godzinie od momentu wyłączenia telewizora (bez ok. 2 minut, teraz nie mam głowy dokładnie liczyć). Tak jakby chciał coś nagrywać - jednak nic nie nagrywał, nie mrugała dioda.
2. Niemal dokładnie po 4 min. 35s (275s +-1s, musiałbym jeszcze raz dokładnie przejrzeć filmy) od załączenia dysku dioda w telewizorze zmieniała kolor na czerwony. Przypuszczam w tym momencie następowało "wywalenie", usunięcie zadań.
3. Dysk świecił przez jeszcze przez ok. 10-12 minut, po czym się wyłączał. Dioda w tv nadal na czerwono, i tak już do końca testu.


Gdybym miał taką gwarantowaną powtarzalność, o każdej porze dnia i nocy, czy za oknem mróz, czy upał, deszcz czy śnieg ;) - już bym zgłaszał sprawę do supportu, serwisu.
Na razie tyle, tymczasem muszę kończyć, pozdrawiam.

EDIT
c.d.
Może ktoś pomyśli, że u mnie w ogóle przestało nagrywać planowane zadania, albo znalazłem już pewną regułę. Wczoraj i dziś robiłem pewne próby, że tak powiem poza forum (nawiasem nie piszę natychmiast o wszystkim, żeby nie robić za dużo bałaganu)
1. Wczoraj o 16:15 zaplanowałem 2 zadania: na 18:00 i 20:00. Wyłączyłem zaraz tv, dioda na pomarańczowo, wyszedłem z domu. Wróciłem ok. 20, dioda na czerwono. Myślałem, że wywaliło, ale nie: zadanie z 18 nagrało się. Na 22 oczekiwało w Timerze, przypuszczam by się nagrało, ale usunąłem, gdyż potem mieliśmy testy "forumowe".
2. Dziś o 4:25 (czyli po stwierdzeniu, że nocny test poszedł w piz.u) ustawiłem jeszcze: TVP1 HD na 6:00, 8:00, 12:00 i 17:00 (timer udokumentowany fotką). Kontrola tv ok. 15, dioda na czerwono. Nagrało się tylko z 6:00 i 8:00. 17:00 w Timerze brak.
Niestety obu prób nie dokumentowałem kamerką (potrzebna też do samochodu ;))
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
U mnie znowu klapa nic nie nagrane. Na obecną chwilę brak mi pomysłów żeby mieć punkt zaczepienia. Kończymy testy chyba że macie jakiś pomysł.
Hm, też nie ukrywam, że cała sprawa zaczyna mnie trochę nużyć. Nie tylko tv jest na świecie ;) Jednak może spróbujmy jeszcze coś z grupy Polsatu? Spróbujmy może także zmniejszyć interwały czasowe pomiędzy wyłączeniem tv a pierwszym nagraniem, oraz nagraniami. Nie chcę sugerować, że to ma jakiś związek, tylko gdybam, ale jak dotąd nie zdarzyło mi się, aby "wywaliło" jeśli zadanie ma się wykonać niedługo po wyłączeniu, powiedzmy w mniej niż pół godziny-godzinę. Spróbuję wyłączyć swój tv ok.23:30.
Może:
TV4 | 23:55-0:55 | Spadkobiercy (odc.36)
TTV | 2:00-2:50 | Ukryta prawda
Polsat2 | 3:20-4:00 | Pierwsza miłość |
Polsat HD | 5:00-6:00 | Disco gramy
 
Ostatnia edycja:

darlen

Member
Myśle że sami nic nie zdołamy osiągnąć - nawet nie mamy odniesienia nawet w stosunku do TV innych marek. Chyba potrzebna jest najzwyklejsza konsultacja z jakimś kompetentnym serwisem lub przeniesienie tego problemu na forum satelitarne np satkurier. Tam jest wiecej użytkowników TV różnych marek z modułami CAM i może było by więcej spostrzeżeń. Niestety Panasonic jest racze nizzowym produktem na rynku, a jeszcze trafić użytkownika z DVBS i CAM to już w ogóle rzadkość.
Mi poprostu już brak pomysłów co może być nie tak, instrukcja na ten temat milczy, a w końcu nie ma tak dużo rzeczy które można sprawdzić przerestować i zmienić - tu jest ograniczona liczba.
Potrzeba więcej testerów z różnym sprzętem.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Darlen, generalnie jak najbardziej się zgadzam. Zdaję sobie sprawię, że nasze działania są w zasadzie po omacku. Chociaż myślę, że jednak cokolwiek udało nam się ustalić. Przede wszystkim to, że problem istnieje, nie jest zupełnie jednostkowy. Natomiast jeśli chodzi o inne fora - przecież nie tylko ja mam klawiaturę. Próbowałem na Elektrodzie TUTAj, ale jak widać do chwili obecnej bez odzewu. Myślałem także o Satkurierze, jednak jakoś nie starczyło weny. Sporo energii pochłonęly mi nasze doświadczenia i jeszcze inne, o których nie pisałem, żeby nie zaciemniać sprawy, zwłaszcza gdy zaczęliśmy wspólne próby.. A przecież nie tylko telewizorem człowiek, żyje, nie wiem jak u Was, ale u mnie nic nie chce samo wpływać na konto ;)
Co do kompetentnego serwisu, niestety nie mam żadnego "swojego" kontaktu, wejścia. Do supportu nie chciałem na razie oficjalnie zgłaszać, z przyczyn, o których już wcześniej wspominałem. Po pierwsze primo jak na razie wciąż brak mocnych, powtarzalnych argumentów. Po drugie obawiam się, że jeśli usłyszą o module , operatorze, itp., może się zacząć spychologia (chociaż osobiscie nadal twierdzę, że moduł CAM nie ma związku z problemem).
Nie mam także żadnej wiedzy, jak jest u uzytkowników tv innych marek w podobnej konfiguracji (DVB-S, nagrywanie na HD, etc.). Gdybym ją mial, na pewno bym się tu podzielił ;) Coś jednak czuje, że gdyby problem występowal szerzej, ktoś by go zauważył i nagłosnił. Uzytkowników np. Samsunga czy LG zapewne jest w PL znacznie więcej niż Panasonica.
Myśle, że faktycznie jedyną dla nas szansą, jest rozgłoszenie problemu na innych forach. No chyba, ze ktoś spróbuje już teraz z supportem, trzymam kciuki...

P.S. Jeśli miałbym obstawiać: na podstawie co do tej pory zaobserwowałem, uważam że na 99% wina leży po stronie softu Panasonica. Coś z odczytem.synchronizacją czasu, itp.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
darlen, taka ciekawostka. Pytałeś w którymś poście, dlaczego czasem zaczyna Ci nagrywać o zupełnie innej godzinie niż ustawiłeś. Nie wyjaśnię Ci przyczyny, bo gdybym wiedział, pewnie byłoby już po problemie ;), ale raz też tego doświadczyłem.
W ubiegły weekend robiłem próbę nagrywania na stacjach zagranicznych, padło przypadkiem na jakieś Soyuz TV. Ustawiłem nagrywanie na 3:00. Nagle ok 22:30 zauważyłem , że telewizor coś nagrywa (mruga dioda w dysku), chociaż na tę porę nic nie było zaplanowane. Sprawdziłem w Timerze - rzeczywiście nagrywało. Aż strzeliłem fotkę: w prawym górnym rogu widać bieżącą godzinę 22:37, natomiast widać też, że aktulanie jest nagrywane zadanie, zaplanowane 3:00-3:30. Trochę komicznie to wygląda ;) Nie wiem jak to jest teraz z przesunieciami czasu miedzy nami a Rosją (2h i u nich czas chyba zimowy, u nas letni), znaczy się nie mam teraz głowy tego szukać, liczyć, ale coś mi tu nie pasuje. Poza tym chyba czas z satelity jest brany jednakowo dla wszystkich jako GMT, a potem tylko odpowiednio korygowana strefa czasowa. Ponadto robiłem jeszcze próbę nagrywania na drugi dzień i było już dobrze, czyli to raczej nie była wina nadawcy tego kanału.
Dodam, że próby były robione z wyjętym modułem CAM (co widać na fotce), natomiast tuner był przeskanowany w trybie probramów bezpłatnych (nie Cyfra+/NC+). Zadanie było programowane ręcznie bez EPG, bo o ile pamiętam na tamtym kanale go nie ma.
 

Attachments

  • IMG_2309_rs.jpg
    IMG_2309_rs.jpg
    64,9 KB · Wyś: 45
Ostatnia edycja:

darlen

Member
Dzień 4 testu

Panowie, dziś mi się wszystko cacy nagrało, jutro ponowię test z nagrywaniem po północy 2 - 3 godzina rano. Nawiązując do czasu - zmieniłem strefe z auto na +2 - może to pomogło.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Darlen, u mnie przestawianie strefy czasowej nic nie pomagało. Próbowalem już prawie na początku moich zmagań, parę tygodni temu.

Małe sprawozdanie z dzisiejszych nocnych testów, lista zadań w poście #46:
- 2015-04-16 23:22:46 wyłączenie telewizora, dioda prawidłowo na pomarańczowo.
- Tak coś przeczuwałem: wszystkie zadania zostały nagrane poprawnie (!)
Zatem wydaje się potwierdzać moja hipoteza, że jeśli pomiędzy wyłączeniem telewizora a porą rozpoczęcia pierwszego zadania (23:55) jest stosunkowo niewielki interwał, oraz pomiędzy kolejnymi zadaniami (pół godziny, godzina, półtorej?), wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że wszystko nagra się poprawnie. Jeżeli interwały są większe - wówczas loteria, mam wrażenie raczej z przewagą, że się nie uda.

Darlen, ostatnio chyba Ci się wszystko nagrywało, oraz chyba dosyć późno chodzisz spać. Spróbuj zaprogramować tak, aby zadanie miało się wykonać przynajmniej ze 3-4 godziny od wyłączenia telewizora. Czyli jeśli wyłączysz np. ok. 2:00, niech nagrywa np. od 5-6 rano.

Po za tym małe spostrzeżenie: po zakończeniu nagrywania pierwszego zadania dioda na czerwono, przejrzałem zapis z kamery. Po następnych także, tzn. w trakcie nagrywania na pomarańczowo, potem znów na czerwono. Wydaje mi się, że jest to reguła, tzn. jeśli zaprogramujemy kilka zadań, po zakończeniu pierwszego dioda zawsze zmienia kolor z pomarańczowego na czerwony. Moim zdaniem niezgodnie z instrukcją (po wyłączeniu tv dioda powinna być na pomarańczowo zawsze, dopóki są oczekujące zadania), ale uważam w sumie to błahy szczegół, w kontekście całego problemu.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Panowie (i Panie, jesli czytają topic), chyba udało się mi uchwycić powtarzalną zależność.
Dzisiaj rano ok. 5:40 ustawiłem nagrywanie na odleglejszą godzinę, na chybił trafił padło TVP1 HD na jutro 2:20 Downtown Abbey 4. Wyłaczyłem tv, dioda na pomarańczowo. Nie ustawiałem kamerki, nie mierzyłem dokladnie czasu, zerkałem tylko na zegarek. Siedzialem na sofie przed tv, coś tam sobie czytałem, obserowowalem tv kątem oka. Po ok. godzinie ok. 6:40 włączył się dysk. Następnie po ok. 5 minutach dioda w tv na czerwono. Po następnych kilkunastu minutach dysk się wyłączył, a przez caly czas dioda w nim nie mrugała, czyli nic nie zapisywał. Ok. 7:00 właczyłem tv - zadanie usunięte z pamięci.
Potwierdza się zatem sekwencja opisana w poście #45 (p.1-3). A także moja teza, że aby efekt wystąpił wyraźnie, pomiędzy wyłączeniem telewizora a pierwszym zadaniem musi uplynąć więcej czasu - nie wiem, może minimum 2h, może więcej. Zwracam też uwagę (@darlen), że efekt wystąpił o całkiem innej porze, niż w poprzednich próbach.

Gdyby regularność została potwierdzona, uważam można zgłaszać do supportu, zapraszać serwis.
 
Ostatnia edycja:

darlen

Member
Dzień 5 testu

Zaprogramowałem na Cinemax HD start nagrywania o godz 1:35 film 100 minut. Przed 23.30 wyłączyłem TV i się nagrało 3 godz. 51min. w tym i mój film - zatem zaczął nagrywać chwilę potem jak wyłączyłem.
To już jest jakaś reguła której nie da się wytłumaczyć i nad którą trudno zapanować.
Ciekawe jest dlaczego starszy TV mimo wszystko nagrywa a nowsze nie.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Zaprogramowałem na Cinemax HD start nagrywania o godz 1:35 film 100 minut. Przed 23.30 wyłączyłem TV i się nagrało 3 godz. 51min. w tym i mój film - zatem zaczął nagrywać chwilę potem jak wyłączyłem.
To już jest jakaś reguła której nie da się wytłumaczyć i nad którą trudno zapanować.
Zmobilizowałem się i przejrzałem jeszcze raz Twoje posty. Jeśli dobrze odczytałem (starałem się ze zrozumieniem ;)), w sumie chyba ani razu nie miałeś przypadku, że Ci nie nagrało, tak pewne na 100%. Czyli np. zaprogramowałeś, wyłączyłeś tv, sprawdzasz za parę/paręnaście godzin - pusto, nic nie ma. Za to miałeś przypadki, że zaczynało nagrywać nie o tej porze, oraz był niewłaściwy czas trwania nagrania. Dlaczego tak się czasem u Ciebie dzieje - nie wiem. Taki przypadek miałem tylko raz (tzn. zaczęło nagrywać kilka h wcześniej, jak długo nie wiem, bo przerwałem), ale testowałem wtedy na zagranicznej stacji, w dodatku rosyjskiej. Może wtedy coś zamieszał Władimir P. ;)
Dlatego proponuję abyś zaprogramował tak, aby zadanie było zaplanowane na bardziej odległy czas od wyłączenia telewizora, nawet ze 24h. Przykładowo planujesz wyłączyć tv ok 23:00. Programujesz przedtem zadanie na wykonanie za przeszło 24h, np. na pojutrze o 5:00. A nazajutrz, po dobrych paru godzinach od wyłączenia np. o 7:00, sprawdzasz, czy jeszcze jest w pamięci tv.
Ciekawe jest dlaczego starszy TV mimo wszystko nagrywa a nowsze nie.
Nowsze też czasem mimo wszystko nagrywają, proszę przeczytać ze zrozumieniem post ciut wyżej, #51 ;) A poważniej: chciałem też zauważyć, że jednak masz inny model Panasa, więc i zachowanie może być inne. Natomiast @dkalata i ja mamy akurat b. podobne modele xT60 z 2013r, różnią się tylko panelami (plazma/lcd). Nigdzie nie zostało stwierdzone, że problem "wywalania" zaplanowanych nagrań DVB-S dotyczy innych modeli Panasoniców (to tylko hipoteza), być może problem ujawnia się właśnie tylko w serii xT60 (DT60, WT60)
Druga różnica: @dkalata i ja mamy w tej chwili przeskanowane tunery wg. układu CYFRA+/NC+, czyli kanały ułożone wstępnie tak jak w dekoderach NC+. Natomiast u Ciebie nie ma tej opcji, i zapewne skanowałeś wszystkie kanały z satelity. Nie wiem, czy to w ogóle ma znaczenie - ale różnica jest.

Na razie trzymam się hipotezy, że usunięcie zadań następuje wtedy, jeśli pomiędzy wyłączeniem telewizora a zaplanowanym rozpoczęciem zadania jest przekroczony pewien interwał czasowy. Przejrzałem własnie raz jeszcze wyniki naszych wspólnych testów gdzie mi "wywaliło" (3 razy pod rząd...) i u mnie najmniejszy odstęp był w teście z 14-15.04 (wynik post #36). Wyłączenie telewizora 14.04 22:38:02, pierwsze zadanie było zaplanowane na 15.04 2:25. Zatem interwał wynosił ok. 3h 53min. Pytanie jaki jest najmniejszy, jaki jest próg, kiedy telewizor zaczyna poprawnie realizować zadania, a kiedy przestaje - o ile podkreślam cała teoria jest słuszna. Czas kiedy "wywala" powinien być z kolei większy niż ok. 33 minuty - tak wynika z testu, którego wyniki ogłosiłem w poście #51.
Pozdrawiam.

-------
EDIT
Wygląda na to, że moja regułka działa...
Właśnie prawe przed chwilą zakończyłem identyczny test jak dziś rano... Zmniejszyłem tylko trochę odstęp czasowy wyłączenie tv/rozpoczęcie zadania.
Zadanie: TVP Info, na 0:55. Telewizor wyłączyłem o 21:37. Czyli interwał około 3h 18min.
Zachowanie identyczne jak w poście #52: po ok. godzinie włącza się dysk (ok. 22:35, następnie po ok. 5 minutach dioda w tv na czerwono, dysk świeci jeszcze kilkanaście minut, nic nie nagrywa. Zadanie usunięte.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Moja regułka jak na razie działa 100/100.
Dziś rano ustawiłem nagrywanie na 9:45, telewizor wyłączyłem o 6:45. Zatem odstęp czasowy 3h.
Po ok. godzinie znów cały cyrk: załączenie dysku, następnie po ok. 5min dioda w tv na czerwono, dysk świeci jeszcze potem ok.10-12 minut, nic nie nagrywa, zadanie usunięte. Próbowałem na TVN HD, ale myślę, że kanał nie ma znaczenia. Zadanie ustawiałem bez udziału EPG, ręcznie, w menu Timer->Czasowe programowanie. Potwierdza to moim zdaniem moje wcześniejsze obserwacje, że EPG nie ma zwiazku z problemem "wywalania" zadań nagrywania.
 

msz

New member
Witam,
dołączam do społeczności omawianego problemu. Posiadam Panasonica TX-P50VT60. Problem z nagrywaniem pojawił się po ostatniej zmianie czasu na letni. Zauważyłem, że czas ustawiony w TV ręcznie na naszej strefie czasowej UTC/GMT +1 godzina, nie jest zgodny z czasem aktualnym. Po ustawieniu w TV na automat czas jest zgodny z aktualnym. W tej sprawie dzwoniłem do Panasonica. Poradzono mi reset systemu do ustawień fabrycznych. Nie pomogło. Zaproponowano wgranie na nowo oprogramowania w serwisie. Czekam.
Poza tym zauważyłem, że po wyłączeniu TV (stan czuwania) po pewnym czasie np. 2 godzinach z TV wydobywa się dźwięk na podobieństwo przełączenia się przekaźnika. Również miałem przypadek na HBO, że nagrywanie zaczęło się nie o tej godzinie co powinno. Po resecie sytuacja ta nie powtórzyła się jeszcze.
Dzięki za wykonane testy.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witaj @msz. Czy mógłbyś dodać jeszcze parę słów o konfiguracji, tzn. czy też nagrywasz z DVB-S, jaki dostawca (no chyba, że odbierasz tylko FTA), bo jasno tego nie napisałeś?
Jeśli chodzi o czas, u mnie problem usuwania zadań nagrywania występował także jeszcze przed zmianą na letni. Ustawianie strefy "na sztywno" nic nie dawało.
-----
Odkryta przeze mnie regułka jak na razie nadal działa w 100%. Robiłem dziś jeszcze 2 próby i za każdym razem objaw identyczny, taki jak opisałem np. ostatnio w poście #55. Uwaga: teraz telewizor mam znów po resecie (dziś), moduł wyjęty, tuner przeskanowany w trybie "Wszystkie kanały". Oczywiście testuję na kanałach FTA. Porę zadań programuję ręcznie. Potwierdza to moim zdaniem moje wcześniejsze podejrzenie, że cały problem nie ma związku ani z modułem, ani dostawcą, ani z EPG.
Miło by było gdyby ktoś potwierdził doświadczenie. Procedura jest prosta: wystarczy zaprogramować rozpoczęcie nagrywania za więcej niż 3h (powiedzmy 4h lub więcej) i wyłączyć telewizor. Po godzinie od wyłączenia powinien wystąpić opisywany przeze mnie efekt (załączenie dysku, potem dioda na czerwono, itd.) i usunięcie zadania. Ważne, aby w międzyczasie nie włączać telewizora.
Jeśli ktoś chce się pobawić w dokumentowanie video (trudno cały czas pilnować i gapić się w wyłączony telewizor ;)), a nie posiada kamerki samochodowej - są programy a'la wideorejestrator na smartfona/tableta, np. Dailyroads Voyager.

Pozdrawiam.

P.S. @msz, zaznaczam jestem w tej kwestii laikiem, ale z tym przesunięciem czasu chyba źle rozumujesz. Skoro zimą obowiązuje u nas przesunięcie względem UTC/GMT +1, to latem +2 (dodajemy przecież jeszcze jedną godzinę). Zobacz artykuł tutaj:
Czas środkowoeuropejski
i
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_środkowoeuropejski_letni
Zatem jeśli chcesz ręcznie wymusić strefę w Panasie, teraz powinno być GMT +2, a jesienią znów trzeba zmienić na +1. Swoją drogą doczytałem, że pojęcia GMT już nie używa się, nawet w niektórych krajach jest zabronione. Obowiązuje UTC. W każdym razie ustawienie na Auto działa dobrze.
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
W strefie czasowej ustaw +2 i powinno być dobrze ,ja tak zrobiłem ponad tydzień temu i na razie jest dobrze. Mimo to i tak zgłaszam do serwisu bo problem leży w podtrzymaniu pamięci zegara , dlatego czasami automat wywala inny czas zapisu lub usuwa wszystkie timery. U mnie programator pracował ponad rok prawidłowo , więc mogło wywalić jakiś kondensator lub akumulator np. Co do EPG to niema nic wspólnego z nagrywaniem poza dodawaniem opisu do nagrania i ułatwieniu wprowadzenia godziny rozpoczęcia i zakończenia zapisu , które i tak możesz korygować ręcznie.
Nie ma co wplątywać tego do pracy Timera. Zegar gubi właściwą godzinę , więc zabezpieczenie kasuje zaprogramowane pozycje żeby nie nagrywać głupot. Rozmawiałem z Generalnym serwisem i nie mieli tego typu zgłoszeń.
Cytat:
Napisał robertw222 Zobacz post
19-08-2014, 03:34
Domyślnie
W serwisie Panasonica potwierdzili mi , że telewizory z podwójnym tunerem każdy slot CI+ mają software`owo przypisany tylko do jednego tunera i nie ma sensu zakup wielokanałowych modułów CI.
Posiadam multiroom jeszcze z C+ z dwiema kartami , który od ponad dwóch lat mam w NC+. TX-L42DT60E kupiłem na początku grudnia ub.r. i do niego Aston Crypt 2.26. Przez tych kilka miesięcy wszystko działa bardzo dobrze,zmiana kanałów trwa niewiele ponad sekundę , nigdy się nie zawiesił , potrzebuje ok 5 sekund od startu do pokazania obrazu ,a po kalibracji świeci prawie jak plazma.Dla prawidłowego działania EPG kilka razy aktualizowałem listy kanałów z satelity .Teraz działa dla wszystkich kanałów dostępnych z paczki NC+. Proponuję wyłączyć funkcję informacji o nowym kanale , ponieważ jeżeli NC+ lub ktokolwiek inny wprowadza jakiekolwiek zmiany , to rozjeżdżają się wszystkie listy kanaów ulubionych i trzeba je pouzupełniać,bo zaktualizowane kanały trafiają zawsze na koniec listy głównej,a emisje z poprzednimi parametrami są z niej usuwane i przy okazji znikają z ulubionych , a niekoniecznie te zmiany mają wpływ na dotychczasowy odbiór i bez aktualizacji odbiór jest prawidłowy. Co do strumieniowego odbioru programów kodowanych z satelity to nie wszystkie są odbierane na tablecie nawet jak w danym momencie program jest wyświetlany na ekranie tv i nie ma znaczenia HD czy SD ,Tvremote czy Tvremote2. Może dlatego,że mam tylko jednego Astona? Zastanawiam się nad dokupieniem drugiego i do tego divISO , ponieważ były bardzo chwalone jednak nigdzie nie znalazłem wpisów o współpracy dwóch Astonów jednocześnie a na stronie producenta jest informacja o prawidłowej współpracy Astona z tym splitterem . Druga karta pracuje z tunerem i służy głównie do nagrywania i nie chcę tego zmieniać. WireLink , RFLink i Clone+ wypadają podobno kiepsko więc moje pytanie : może macie doświadczenia lub wasi znajomi z tą konkretną konfiguracją ?

21-10-2014, 19:56
Domyślnie
.....cd.Od ponad miesiąca nc+ ponownie wprowadziło karty kodowane w Seca-MediaGuard jednak od jakiegoś czasu są parowane z tunerami. Zakupłem divISO (ale kablowe i z 6-cioma klientami,5 jest w użyciu) oraz kolejnego Astona 2.26 . Konfiguracja i podłączanie splitera zajęło parę minut,jednak telewizor musiałem zresetować i skonfigurować od początku tym razem z dwoma tunerami DVB S. Wszystko robiłem ręcznie więc zajęło mi to ponad dwie godzny (Hotbird+Astra).Ale jaka radość z pełnej funkcjonalności TV!!! Kanały przełącza o ułamek sekundy dłużej niż jak karty są bezpośrednio w Astonach i o ok sekundę dłużej uruchamia się telewizor z diviSIO. Nie ma żadnych problemów z odbiorem kanałów Tv ,odbiera WSZYSTKIE z paczki nc+ (mam FULL OPCJĘ) i nic się nie wiesza !!! Co do struminiowania kanałów kodowanych to chodzą niezależnie na TV i w strumieniu , jednak nie wszystkie np: z paczki premium C+ C+Film więc potwierdzam moj poprzedni wpis . Wszelkie ograniczenia w kwestii strumieniowania ograniczają gniazda CI+.
Jeżeli nagrywamy jeden kanał , nie ważne kodowany/nie kodowany , DVB T C S sygnał zawsze przechodzi przez gniazdo CI+ (widać to w MENU/Timer/Czasowe programowanie/Funkcje) a sygnał drugiego kanału przechodzi przez drugie gniazdo CI+. Z tego powodu powstają ograniczenia do dwóch aktywnych sygnałów , które możemy nagrywać (brak możliwości przełączania kanałów przy nagrywaniu jednocześnie dwóch),przełączać w PIP-ie,oglądać na TV i strumieniować w sieci,dlatego jak jeden program nagrywamy a drugi oglądamy to o strumieniowaniu zapominamy .
Nie pomogą też moduły wielostrumieniowe !!! (Sprawdzone dwustrumieniowe Astony).SZKODA , jednak nie ma co liczyć na taką funkcjonalność jak w wielogłowicowych odbiornikach satelitarnych na Linuksie to i tak nie ma poza Panasonic"em (dwugłowicowym) tak funkcjonalnego telewizora innego producenta. Pozostaje mi jeszcze sprawdzić współpracę DT z XBMC ,wtedy coś napiszę więcej.
Pozdrawiam.

Dzisiaj, 16:39
Domyślnie
Witam
Stanley,tak jak pisałem wcześniej w cardsplitter.pl powinieneś bez problemu nabyć niesparowaną kartę nc+ ,do której niezbędny jest moduł CI, Astona 2sztuki i divISO kupiłem w dmtrade.pl,taniej już się chyba nie da,chyba że potrzebujesz podział uprawnień w WiFi to koszty wzrosną.
Co do drugiego pytania to w Swipe & Share na tablecie oglądam wszystko co nagrałem na dysku i nie ma znaczenia czy kodowane czy nie ponieważ wszystko nagrywane jest jako rozkodowane,generałnie wszystko co jest podpięte pod TV to w Swipe & Share mogę zobaczyć: muza , zdjęcia , nagrane filmy.
Co do kodowanych programów to dzisiaj chodzą wszystkie bez problemu,może dlatego że moja sieć nie jest mocno obciążna ,więc odwołuję wpis na temat nie wszystkich kodowanych kanałów odbieranych strumieniowo.CHODZĄ WSZYSTKIE !!!
Odp. do P.S. Chociaż gdyby moduł od CP umożliwiał strumieniowanie, kto wie, może bym się zdecydował. -Jeżeli na ekranie TV byś oglądał program z DVBT (naziemnej) to w strumieniu będą programy z drugiego tunera DVBT lub DVBS przy jednym module i jednej karcie abonamentowej nc+/CP lub oglądając DVBS w strumieniu będą tylko kanały DVBT lub DVBS niekodowane.
Tak więc jak chcesz w pełni wykorzystać swojego DT musisz wyłożyć jeszcze ok 760zł i wybrać unowę na 12 miesięcy z NC+. SATYSFAKCJA Z TV GWARANTOWANA !!!
Witam!
Od mojej ostatniej wizyty na Forum , moje doświadczenia są trochę większe.
W między czasie zmieniłem ruter na Fritz 7490 (baaardzo mocny i stabilny choć drogi ,Polecam!) , więc TV spiąłem na 5G po wifi , po lan podłączyłem WDMy Cloud 4TB a do niego po aktywnym hubie dodatkowe 6TB. Zabrałem się do pracy , zrobiłem porządki w kilkuletniej kolekcji filmowej i koncertów (w HD) z satelity za pomocą TS Doctora , część kolekcji CD audio przerobiłem na FLAC i dodałem okładki płyt (razem ok 2,5TB). Została mi jeszcze do archiwizacji kolekcja z dysku 2TB podpiętego do TV przez sieć metodą opisaną przez STANLEYA (jak zrobię to napiszę jak poszło). Dopiero teraz wszystko śmiga jak należy. Jedyny minus Playera w TV to ,że filmy nie są widziane alfabetycznie tylko datami (obróbki przez TS Doctora) , nie pomaga nawet przyporządkowanie liczbowe. Pozostałe odtwarzacze w sieci widzą alfabetycznie np XBMC.Foldery z kolei widziane są alfabetycznie , dlatego warto zrobić własną dodatkową selekcję np. F.Polskie ,Gwiezdne Wojny, L.Neeson,J.Statham itd. aby mieć jako taki porządek w kolekcji mając ponad 2000 pozycji.W folderach też układa pliki datami. Z muzyką jest już wszystko alfabetycznie , więc jest o wiele łatwiej. Obiecałem opisać współpracę XBMC z TV jako serwerem, więc po skonfigurowaniu programu ,XBMC jest dużo lepszy od TVremote2 Panasonica. Wracając jeszcze do NASa , pamiętajcie aby nie zapełniać dysków do końca bo wtedy wydłuża się dostęp do zawartości , ja mam zapełnione dyski max w 80% i wszystko śmiga aż miło !!!
Pozdrawiam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
@robertw222, witaj miło że się znów pojawiłeś na forum, ale czy mógłbyś przeedytować swój mega-post powyżej? 80% to jakieś namieszane cytaty z naszych starych dyskusji z zeszłego roku, zupełnie bez związku z tematem znikających zaplanowanych zadań.


Wracając do głównego tematu, też się właśnie ostatnio zastanawiałem, czy problem nie leży w podtrzymaniu zegara, jakaś wyczerpana bateria podtrzymująca, uszkodzony kondensator, itp. Dziwne tylko, że wszystko było dobrze, nigdy nie zaobserwowałem efektu, gdy jeszcze nie tak dawno nagrywałem tylko DVB-T. Akurat taki zbieg okoliczności, że się zepsuło gdy podłączyłem i zacząłem korzystać z tunera DVB-S? . Ale nigdy nie mówię nigdy, to wymaga dalszych testów. Akurat w tym tygodniu mam w domu trochę "luzy", tv nie będzie oblegany i może jeszcze coś uda mi się ustalić.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Właśnie przed chwilą zakończyłem test koncepcji GMT+2. Guzik, u mnie wywala nadal, tego się zresztą spodziewałem.

Natomiast ponawiam prośbę o sprawdzenie "regułki", która powoduje u mnie usuwanie zadań, jak dotychczas ze 100% skutecznością. Jakoś nie widzę chętnych, ochotnicy do testów coś zamilkli? Prośbę kieruję szczególnie do posiadaczy tv serii xT60 (DT60, WT60), gdyż mamy modele z tego samego roku, zatem zapewne z bardzo podobnym software. A takich użytkowników jest nas w wątku już czterech, jeśli dobrze policzyłem.
Powtarzam przepis, jest b. prosty:
- Ustawiamy czas rozpoczęcia zadania nagrywania z DVB-S na co najmniej dobrych kilka godzin później, niż wyłączymy telewizor. Aby efekt wystąpił skutecznie, ten interwał oceniam na minimum 4h, ale może być więcej, nawet za kilka dni, ile starczy Timera. Może aby zeznania były zgodne, ustawmy czas rozpoczęcia za około 24h. Czyli jeżeli tv wyłączymy dziś np. około 18:00, niech zadanie rozpocznie się jutro też ok. 18:00 (godziny przykładowe).
- Wyłączamy telewizor. Już po godzinie powinniśmy zaobserwować kilkakrotnie opisywany tu przeze mnie efekt: załącza się dysk, a po następnych pięciu minutach dioda zmienia kolor na czerwony. Dysk świeci się jeszcze ok 10 minut, nic nie nagrywa. Włączamy kontrolnie telewizor i zadanie (obstawiam) będzie już usunięte.
Chyba jesteście w stanie wytrzymać tę godzinę bez włączonego telewizora? ;)

P.S. Przy okazji "regułki" odkryłem jeszcze jedno "zjawisko...". Jak dla mnie bomba. Mam na fotce, chcę jeszcze potwierdzić, czy się powtórzy i wrzucę na forum.
 
Ostatnia edycja:
Do góry