DT60, problem DVB-S, znikają zadania nagrywania, EPG

dkalata

New member
W moim przypadku sukces jest połowiczny. Epg wyświetla się w miarę poprawnie. Po włączeniu telewizora jest kila dziur ale po chwili zapełniają się.
Co do nagrywania, jeśli zapodam nagrywanie i wyłączę telewizor nagranie jest poprawnie nagrane. Jeśli zaplanuję nagranie np. 2 dni do przodu gdzie w międzyczasie telewizor jest normalnie użytkowany to lubi wywalić nagrywanie. Miałem nastawione nagrywanie dzisiaj na 3.00 też wywaliło.
Stanley mam taką propozycję, ustawiamy razem tak samo nagrywanie i zobaczymy co z tego wyjdzie, co się komu nagra.
P.s.
Piszemy gdybamy ale żaden z nas nie pokusił się o napisanie do suportu Panasonica.Tak jak wcześniej pisałem czekam do tego lipca jeśli NC+ przejdzie na nadawanie H.264, później poważnie biorę się za rozwiązanie problemu. Tv ma jeszcze rok gwarancji.
Pozdr.
 

darlen

Member
Epg

Witam, ja również mam jeszcze ponad 1,5 roku gwarancji więc chętnie po towarzyszę w tej sprawie.
Ostatnio rozwiązałem problem chwilowej pikselizacji u mnie - (ładna pogoda, zero wiatru a miałem spadek jakości i mocy sygnału z 82/100 % do 0/0 na krótki (ułamek sekundy) czas stwierdziłem, że to musi być u mnie coś nie tak, i jak się okazało - odkręciła/poluzowała się eFka przy konwerterze - sama pewnie na skutek ostatnich wiatrów - po dokręceniu problem pikselozy zniknął bezpowrotnie. W tzw międzyczasie nagrywałem raz jakiś film w nocy na HBO i nagrało się tak jak chciałem - brak zastrzeżeń - więcej nie nagrywałem bo i nie miałem co. Może jednak warto sprawdzić dokładnie instalacje antenową bo w nocy są gorsze warunki pogodowe niż w dzień - może udział instalacji jest większy niż nam się wydaje - to że w dzień nie zauważamy chwilowych (ułamek sekundy) zakłóceń (jak występują to przechodzimy do porządku nad tym) to nie znaczy, że w nocy nie występują. Ja osobiście mam czasze 90 i konwerter IN BLACK ULTRA TWIN + filtr antyprzepięciowy. Nie bardzo jeszcze wiem czy jak wyłączy się TV na czuwanie to czy konwerter jest zasilany - podejrzewam, że nie - bo niby wedle jakich parametrów miałby być ustawiony - ustawienie konwertera jest konkretne do odtwarzanego kanału (polaryzacja vs. częstotliwość - 4 możliwości: napięcia + sygnał). Czasem dedykowane dekodery gorzej się zachowują (najczęściej wolniejsze przełączanie kanałów) jeżeli dekoder ustawi się w trybie ECO - nasze TV też mają tryb ECO - u mnie jest akurat włączony, natomiast wyłączenie trybu ECO generalnie poprawia komfort użytkowania - może i naszych TV również.
Jeszcze zauważyłem cze co jakiś czas jest sporo zmian - kilkanaście/kilkadziesiąt - kanałów na HB ma nowe/inne parametry - przy ponownym skanowaniu/aktualizowaniu - wiele kanałów z tych co już miałem zaprogramowanych pojawia mi się na końcu listy - czyli miała miejsce jakaś niezapowiedziana zmiana jakiegoś nieznanego mi parametru ale dla TV coś jest nowego- może to też jest powód dla którego TV może nie nagrywać - aczkolwiek nie zmieniły mi się te kanały na których nagrywałem.
Na dzień dzisiejszy jako przyczynę stawiam całość/jakość instalacji antenowej - jeżeli wciąż mi się nie będzie nagrywało to dam znać - choć zaznaczam, że posiadam ponad 20 letni przewód antenowy/satelitarny co może mieć znaczenie. Dziwne jest dla mnie że różne serie TV chyba z różnymi tunerami mogą się zachowywać podobnie niewłaściwie - przez kilka lat producent nie dostrzegł by problemu?? Te odbiorniki są dość popularne w Europie a na innych formach jakoś nie rzuciły mi się problemy przynajmniej w angielskojęzycznych opisach - niestety przez niemieckie nawet z google translate nie przebrnę - a w Niemczech oraz innych krajach są dość popularne serie z tunerami DVB-S - co prawda oni korzystają z Astry - chyba, że na inne rynki jest lepszy software -no ale w takim przypadku możemy oczekiwać w ramach gwarancji poprawy funkcjonowania (update) na naszym regionie - zważywszy, że producent jest świadomy co się dzieje w naszym regionie - lub wymiany na nowy działający sprawnie - łaski nie robią. Z autopsji wiem, że jak się zażyczy wymiany zgodnie z punktem gwarancji (brak możliwości usunięcia usterki = wymiana na nowy wolny od wad) - stąd oni tego nie lubią robić i wówczas naprawiają rzeczy które wcześniej były nie do naprawienia ;)
W sumie to ciekawy pomysł wspólnego nagrywania tych samych treści - możemy sprawdzić - proszę zapodać jakiś repertuar.
Jak domniemam wszyscy mamy - NC+ - ciekawi mnie czy abonenci CP mają też ten sam problem.
 
Ostatnia edycja:

dkalata

New member
darlen
musisz zacząć od sprawdzenia instalacji antenowej. Począwszy od kabla na pewno czeka cię wymiana jeśli piszesz, że ma 20 lat przez poprawne ustawienie anteny. Czy nie ma drzew zasłaniających antenę itp. Ja mam instalację zrobioną poprawnie i nie mam czegoś takiego jak spadek sygnału do zera. podczas opadów czy wiatru siła sygnału nie zmienia się natomiast jakość ma delikatne wahania rzędy 5-8% w twoim przypadku pixeloza występuje z powodu nie sprawnej instalacji antenowej.
 

Stanley

Member
Bez reklam
W moim przypadku sukces jest połowiczny. Epg wyświetla się w miarę poprawnie. Po włączeniu telewizora jest kila dziur ale po chwili zapełniają się.
Tymczasem EPG w ogóle sobie odpuściłem. W trybie jakim teraz przeskanowałem kanały (FTA wg.
Panasonic, bo część znalezionych jest kodowana), EPG prawie nie ma. Np. TVP Polonia coś tam zaciąga, Fokus TV w ogóle, kanały zagraniczne różnie, przeważnie jest pusto, czasem jak przełączę na dany kanał program bieżący i następny. Jak już wspominałem priorytetem jest dla mnie nagrywanie, w sensie prawidłowego wykonywanie zaprogramowanych zadań.
Co do nagrywania, jeśli zapodam nagrywanie i wyłączę telewizor nagranie jest poprawnie nagrane.
W takim przypadku też nigdy nie zauważyłem problemów. W ogóle odnośnie samego nagrywania nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeśli już się rozpoczęło, zawsze się prawidłowo kończyło. Nieważne czy uruchomione przed, czy po wyłączeniu tv. Nie dostrzegłem nigdy żadnego zrywania, pixelozy, itp. Kiedyś nawet zrobiłem kilka testów po 8-10h - wszystkie przeszły pomyślnie.
Jeśli zaplanuję nagranie np. 2 dni do przodu gdzie w międzyczasie telewizor jest normalnie użytkowany to lubi wywalić nagrywanie. Miałem nastawione nagrywanie dzisiaj na 3.00 też wywaliło.
No właśnie, jeszcze jedna kwestia, o której wyraźnie nie wspominałem(liśmy). Mianowicie wg. moich obserwacji nigdy nie "wywaliło" zadań w ciągu krótkiego czasu po wyłączeniu tv, np. po 5-ciu minutach, 10, 15, pół godzinie, itp. Zawsze musi upłynąć pewien czas, oceniam rzędu minimum ok. 1,5-2h. Nie ma jednak ścisłej zależności, czasem nawet po 3h (i więcej) jest dobrze. Przykład z mojego poprzedniego postu: tv wyłączony o 13, zadanie planowane na 16 wykonało się poprawnie.
Stanley mam taką propozycję, ustawiamy razem tak samo nagrywanie i zobaczymy co z tego wyjdzie, co się komu nagra.
Jestem, jak najbardziej za. Co proponujesz? Z tym, że póki co mam wyjęty moduł i mogę testować tylko kanały FTA. Mam w tym pewien zamysł, o czym niżej.
P.s.
Piszemy gdybamy ale żaden z nas nie pokusił się o napisanie do suportu Panasonica.
Zgadza się, ale powiedz szczerze, co konkretnie miałem napisać? Że mi wywala planowane nagrywanie, lecz nie zawsze - czasem po 2 godzinach, czasem w ogóle? Że są "dziury" w EPG? Ale czasem jest dobrze?
Dlatego najpierw założyłem topic, aby spróbować stwierdzić, czy tylko ja mam taki problem (okazuje się, że nie). Staram się także póki co, w miarę możliwości, pomysłów jakie mi przyjdą do głowy, etc., jak najprecyzyjniej ustalić okoliczności występowania "wywalania" zadań. Na razie z mizernym skutkiem. Innymi słowy nie potrafię precyzyjnie przewidzieć, że wywali na pewno np. na kanale takim-a-takim, za tyle-i-tyle.
Jednak niemal na 100% stwierdziłem:
- problem nie ma związku z modułem, bo po jego wyjęciu ( i resecie tv !) występuje nadal
- nie ma związku z DVB-T, bez strojenia naziemnej oraz z odłączoną anteną nie występuje (choć na odwrót związek jest: przy podłączonej DVB-S wywalało także zadania DVB-T)
- nie ma raczej związku z platformą NC+ (ani domniemam żadną inną), gdyż występuje także po przeskanowaniu kanałów w trybie "wszystkie", albo "bezpłatne". Z wyjętym wciąż modułem oczywiście.
- wywalanie zadań występuje także przy ręcznym programowaniu zadań, tzn. bez udziału EPG.

Tak jak wcześniej pisałem czekam do tego lipca jeśli NC+ przejdzie na nadawanie H.264, później poważnie biorę się za rozwiązanie problemu. Tv ma jeszcze rok gwarancji.
Pozdr.
Gwarancję mam do listopada br, czyli czasu jeszcze trochę, ale coraz mniej. Co do związku omawianych problemów z NC+ wyraziłem zdanie akapit wyżej. Uważam skoro nie korzystam z ich modułu/karty, nie stroiłem telewizora wg. ich układu kanałów (co być może determinuje działanie EPG, pobieranie zawartości z odpowiednich transponderów, itp.), nie programuję zadań wg. EPG - związku być nie powinno. Ale nigdy nie mówię nigdy. Możemy ewentualnie popróbować np. na kanałach zagranicznych. Wstępnie robiłem już takie doświadczenia i też wywalało, ale musiałbym powtórzyć, żeby się upewnić.

Pozdrawiam.

P.S. Zastanawiam się, czy przy ewentualnym zgłaszaniu do supportu w ogóle cokolwiek wspominać o module. Jeden argument z "tamtej strony" mniej przeciw - nie mogliby powiedzieć, że to to wina modułu, dostawcy, itp.
 

darlen

Member
Instalacje antenową mam na 99% ok (po dokręceniu eFki) - brak drzew - 2 piętro w bloku strona PdZach - ok 5 metrów przewodu - bez przesady - idzie zapanować. Coś się tylko odkręciło. Obecnie nie mam żadnych defektów obrazu. Poziom sygnału 100%, Jakość 72% najniżej, 100% jakości na kontrowersyjnym TP11411.
Powinniśmy się skupić na prawidłowości działania dla naszych operatorów - nie zagranicznych, mieszkamy/żyjemy w Polsce i odbiornik powinien być adekwatny dla naszego regionu w pełnej funkcjonalności którą to opisuję dołączona instrukcja obsługi w naszym języku dla danego odbiornika - koniec kropka. Za to płaciliśmy świadomie- więc to ma działać. Jeżeli wina jest po stronie operatora to w instrukcji powinno to być napisane lub producent powinien powiadomić operatora że coś jest nie tak. Jeżeli konkurencyjny sprzęt odbiera poprawnie tego samego operatora - to należy podejrzewać że właśnie jest coś nie tak z naszym sprzętem - obecnie szukamy co jest nie tak.
Moduły ASTON są certyfikowane dla CANAL+ - ostatnio ASTON wygrał proces z CANAL+ SATKurier.pl / Telewizja / ASTON wygrywa w sądzie z CANAL+ więc nie ma się co martwić z opinią Panasonic- tym bardziej że moduły te również współpracują z odbiornikami tej marki - można zobacz. Jeżeli Panasonic certyfikuję swoje odbiorniki do NC+ to chyba logiczne jest że odbierać można/trzeba przez jakiś moduł - producent nie dał wytycznych co do konkretnych modułów -należy domniemać, że powinien współpracować z każdym dostępnym na rynku - mogli w instrukcji podać konkretne modele CAM współpracujące z TV lub nie współpracujące. W instrukcjach serwisowych jest wzmianka o Polsatowskich modułach CAM -zatem producent orientuję się dokładnie co jest na naszym rynku i nie ma co uciekać od funkcjonalności wobec polskich operatorów- notabene za którą płaciliśmy -to ma działać - jeżeli działa też u konkurencji. W instrukcji (przynajmniej mojej) nie ma informacji z jakich powodów może nie działać - jakie systemy EPG / nagrywania wspiera odbiornik lub jakich nie wspiera - czytaj ma działać, ma wspierać wszystko to co jest potrzebne. Przy kodekach audio/video i napisach jest informacja co odbiornik wspiera i sytuacja jest prosta bez pretensji do producenta - można jedynie zarzucić że konkurencja jest lepsza, ale kupując mam świadomość co kupuję. W przypadku funkcji EPG (to jest podstawa telewizji cyfrowej każdego rodzaju T, C, S,) nie ma informacji że czegoś może odbiornik nie wspierać - a ja też nie muszę znać wszystkich systemów itd - zatem powinno działać. Podobnie z nagrywaniem, jak jest funkcja i nie ma żadnych ograniczeń np jak że może być tylko odtwarzany tylko w danym odbiorniku - to w pozostałych przypadkach ma działać - bo za to płaciliśmy.
Pozdrawiam
 

dkalata

New member
jeśli dioda jest pomarańczowa to nagranie będzie nagrane, jeśli jest czerwona to totolotek. Mam taką propozycję ustawiamy wszyscy trzej to samo zobaczymy jak się nagra. Tym sposobem może dojdziemy co jest przyczyną czy panasonic czy NC+. Tv naziemna inaczej nadaje epg niż nc+ to będzie jakaś wskazówka w razie problemów bo coś mi się wydaje, że epg ma związek z nagrywaniem. Myślę, że nasze testy musimy rozlożyć w czasie aby mieć jakieś porównanie np. nagrywamy na początek po 1 programie.
@Stanley proponuję żebyś włożył moduł i przeskanował pod NC+, @darlen nie wiem jak ty masz skonfigurowane ale chyba tak samo jak ja.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
@dkalata: Przeskanowałem wg. NC+ (wymagany reset tv, inaczej nie da rady przejść z innego trybu, np. wg. "wszystkie' czy "bezpłatne"), założyłem moduł. Uważam co prawda, że w ten sposób trudniej będzie ustalić, po której stronie leży problem: Panasonica czy dostawcy (moim zdaniem po tej pierwszej czyli producenta tv - powtarzam, bez modułu oraz bez skanowania wg. NC+ u mnie też było źle). Ale okej, od czegoś trzeba zacząć wspólne doświadczenia. Co proponujesz(jecie) do dalszych testów? Jaki kanał(y), godziny? Najlepiej moim zdaniem, aby nagrywanie odbywało się w porze nocnej, u mnie tv jest wtedy najmniej oblegany przez domowników i przeze mnie też ;)
Czy podłączamy/stroimy DVB-T? Może to bez związku z problemami, ale chodzi mi, aby mieć jak nabardziej podobną konfigurację.

---------
@darlen, pozwolisz, że odniosę się paru kwestii.
- przede wszystkim, abyś - jeśli masz taką intencję, ochotę, etc - potowarzyszył bardziej aktywnie. Ustawienie paru testowych nagrań na HDD nie jest chyba zbyt wielkim kłopotem, oraz można je potem bez problemu skasować ;) Dodam w tym miejscu, że ja także nie jestem wielkim maniakiem nagrywania (qrczę, kiedy to wszystko potem oglądać... ;)) i taką potrzebę mam dosyć rzadko. Jednak może się zdarzyć, że naprawdę będę chciał coś zaprogramować, utrwalić - i wtedy chciałbym aby się wykonało 100/100. Poza tym uważam, że problem trzeba załatwiać póki jeszcze jest gwarancja, potem będzie pozamiatane.
- instalacja: właściwie wszystko na ten temat napisał @dkalata. U mnie sygnał też jest stabilny, bez żadnych zaników, nie ma drzew, itp, etc.
- próby na kanałach zagranicznych: oczywiście, mnie także interesują w pierwszej kolejności polskie. To tylko jeden z pomysłów. Ale jeśli na zagranicznych jest tak samo, znaczy się problem (raczej) nie jest po stronie polskiego operatora. Chyba. Cholera wie jak to jest z tym przekazywaniem (synchronizacją) sygnału czasu, skąd sobie tv bierze...
- podobne problemy w różnych seriach (nawet z różnych lat) telewizorów tej samej marki. Sądzę, że software w kolejnych generacjach nie bierze się z kapelusza, zwykle bazuje na wcześniejszych. Niedostrzeżone, niepoprawione błędy z poprzednich modeli mogą się przenosić na następne. Czasem pewne błędy ujawniają się dopiero w określonej konfiguracji. Np. kiedyś miałem router, w którym pewne funkcje nie działały po... ustawieniu interfejsu na język polski. W angielskim wszystko było ok. Sprawę rozwiązała interwencja w supporcie i aktualizacja firmware.
- pisałeś wcześniej sporo Panasonicu i o certyfikacie NC+, itp. Przyznam się szczerze, że wcześniej nie drążyłem sprawy, do niedawna byłem abonentem CP (zewnętrzny dekoder). Znalazłem jednak takie coś:
Telewizory Panasonic Smart VIERA z certyfikacją nc+
Z tekstu wynika, że certyfikacji podlegają określone modele Panasa, z określonym firmware (Twojego tv tam nie ma...). Po drugie mowa jest o modułach wprowadzanych w ofercie nc+MIX. Nie mam mowy o Astonach, nie ma mowy o kartach "starej" C+ (a ja taką mam).
Zatem ja bym się nie upierał przy tej całej certyfikacji. Wolałbym wykazać przed supportem, serwisem, że problem "znikania" zadań nagrywania nie ma związku z żadnym modułem, operatorem, o czym jestem zresztą na 99% przekonany. Nie potrafię tylko jak dotąd wychwycić jakiejś ścisłej, regularnej, powtarzalnej zależności.
Ale chcecie na razie próbować z modułami - nie ma sprawy. Rozumiem: reset telewizora, postawianie tego wszystkiego od nowa, a przede wszystkim pozbawienie się na jakiś czas kanałów kodowanych to nie jest łatwa sprawa ;)

EDIT
jeśli dioda jest pomarańczowa to nagranie będzie nagrane, jeśli jest czerwona to totolotek.
Tu się nie zgodzę. Pomarańczowa wcale nie znaczy, że nagranie na pewno będzie nagrane. Świadczy tylko, że w tv oczekują zadania nagrywania, nie zostały (jeszcze) wywalone. Natomiast czerwona w sumie o niczym nie świadczy, prócz tego, że do tv dociera prąd: zadania mogą jeszcze oczekiwać w pamięci, zostały już wszystkie prawidłowo wykonane, albo... wywalone. Zauważyłem, że jeśli zaplanujemy klika zadań, najczęściej już po wykonaniu pierwszego (przypadek gdy wszystko póki co idzie dobrze) dioda zmienia kolor na czerwony. Czyli nie wiadomo co z następnymi: wywaliło, czy oczekują.
Moim zdaniem póki są niewykonane zadania, dioda powinna być cały czas na pomarańczowo, tak uważam wynika z instrukcji.
 
Ostatnia edycja:

darlen

Member
Nagrywanie

Ponieważ ja posiadam odbiornik z 2011 r, zatem. nie posiadam certyfikacji, więc ustawienie listy ponad 1800 stacji trochę mi zajmuję (kilka dni), to pozwolę sobie nie resetować, również pozwolę sobie nagrywać z wykorzystaniem Astona z Cameleonem w środku - ja wychodzę do Pracy, a żona zostaje z TV - i ma działać.

Zapodajcie jakiś program - co mam nagrać w nocy i kiedy- żebyśmy wspólnie zaprogramowali i wymienimy się po programie spostrzeżeniami.

Ostatnio słyszałem że na odbiór NC+ wpływają blisko anten umieszczone nadajniki LTE- tak mi wspomniał człowiek na infolinii NC+ - podobno zakłócają - niestety mieszkam w Wawce więc mogę mieć ich sporo.
Pozdrawiam.
Nie chcąc dodatkowo odpisywać, przychylam się do otrzymanej wiadomości. Nie mam podłączonego sygnału DVB-T -tylko S obecnie - tylko jedna dziura w ścianie.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
@darlen: okej, ja to wszystko rozumiem, tzn. konsekwencje resetu tv, itd. U mnie też w domu coraz bardziej narasta opór przeciwko moim eksperymentom ;)

Co do układania 1800 kanałow z całego Hotbirda: sprawę mogą wspomóc odpowiednie programy, np. darmowy ChanSort:
ChanSort | SourceForge.net
Nie wiem, czy wspólpracuje z Twoim, piszą, że obsługuje Panasy od 2011...

Natomiast co do zakłóceń przez LTE... Coś o tym słyszalem, ale jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć... żeby były takie wredne, zakłócały akurat tylko zadania nagrywania z DVB-S... ;) Poza tym nic więcej, sygnał stabilny jak dzwon, zero zakłóceń, bitowa stopa błędów (BER) = 0... Ale nigdy nie mówię nigdy... :|

Czekam na propozycje wspólnego nagrywania. Może niech pomysłodawca niech coś zapoda... Myślę, że warto ustawiać od razu ze 2-3 zadania, żeby było widać jak to się wszystko zachowuje. Mnie najlepiej pasuje, aby pierwsze nagranie kończyło się miedzy 4:00 a 4:30, kolejne np. ok 7-8 i później. Myślę, że warto także konsultowac, czy zadanie ustawiamy z EPG czy ręcznie. Chociaż z moich dotychczasowych eksperymentów wynika, ze wywala i tak, i tak, ale skoro jednakowo, to jednakowo.
Pozdrawiam
 

darlen

Member
nagranie ok.

Witam, zatem nagrałem jak się umówiliśmy i nawet się nagrało to co zostało zaprogramowane. Dodatkowo zaprogramowałem jeszcze jedną audycję i również się nagrało. Ale dziwna sprawa z tym nagrywaniem. Audycje zaprogramowałem ok 22 godziny - nagrywanie miało się rozpocząć po północy do prawie drugiej, potem 15 min przerwy i następne nagranie do ok 4 rano. W tzw między czasie przed 23 skakałem sobie po kanałach wszystkich jakie miałem znalezione i podczas tego skakania włączyło mi się nagrywanie samo zupełnie na innym kanale niż było zaprogramowane - na ten co było zaprogramowane drugie nagranie ok 2 godz - i był to inny kanał niż aktualnie przeglądałem. Dodam że EPG było ściągnięte na kilka dni - akurat w obszarze zaprogramowanym nie było dziur. Oczywiście wyszedłem z tego i po wyjściu nie było już żadnych zaprogramowanych nagrań. Podczas skakania po kanałach nie było żadnych problemów z odbiorem, odkodowywaniem - oczywiście tych, które mam w abonamencie oraz FTA itd - stacje obcych platform były zakodowane. Po tym wszystkim jeszcze raz zaprogramowałem (przed północą) dalej trochę poskakałem po kanałach, wyłączyłem TV w tryb czuwania i nagrało się ok to co zostało zaprogramowane - to co miało być w EPG a to co się nagrało to inna sprawa - ale to już jest wina dystrybutora EPG lub dystrybutora programu że się nie pokrywa jedno z drugim w czasie.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
Sprawozdanie z mojej strony. Umówiliśmy się mailem z @dkalata, że nagramy:
2015-04-14 o 2:15-3:50 TVP1 HD "Południe północ".
- 2015-04-13 około 21:18 zaprogramowałem zadanie z EPG
- 2015-04-13 21:20:05 wyłączyłem telewizor. Dioda na pomarańczowo.
- 2015-04-13 22:17:15 (!!!) załączył się dysk, tak jakby chciał coś nagrywać, dioda w tv wciąż na pomarańczowo.
- 2015-04-13 22:21:48 - dioda zmieniła kolor na czerwony, prawdopodobnie już w tym momencie już "wywaliło" zadanie. Dysk wciąż włączony.
- 2015-04-13 22:32:08 - wyłączenie dysku. Dioda w tv wciąż na czerwono i tak już do końca testu. Uwaga: dioda w dysku nie mrugała, tak jak to się dzieje przy nagrywaniu.
- 2015-04-14 3:47:50 - włączyłem kontrolnie telewizor (powiedzmy nie mogłem spać ;)). Zadanie oczywiście w Timerze usunięte, choć do końca zostało jeszcze około 2 minut. Sprawdzenie dysku - nic się nie nagrało. Rzut oka do EPG - pojawiły się już znaczne dziury. Aczkolwiek jeszcze było widać film "Południe-północ" (jeszcze się nie skończył), ale mogło mi zaciągnąć w tamtej chwili, w momencie wlączania EPG.

Być może spytacie skąd znam takie dokładne czasy zdarzeń, co do sekund: ustawiłem na telewizor kamerkę samochodową. Przy czym uwaga: czas w kamerce nie jest idealnie dokładny, rejestrator nie ma synchronizacji z zegarami atomowymi DCF we Frankfurcie, czy z satelitą ;)

Jak widać u mnie wywaliło szybko, już po niecałej godzinie. Jakby co dysponuję dokumentacją, filmikami, zrobiłem także parę fotek EPG tuż po zaprogramowaniu zadania i potem. Widać dziury, których parę godzin wcześniej nie było. Jeśli ktoś chętny mogę gdzieś wystawić.

---------------------------
@darlen. Nie wiem czy wczoraj otrzymałeś wiadomość od @dakalta. Proponuję bardziej uściślić, uzgodnić nasze działania - co programujemy, o której włączamy, wyłączamy, itp. Zadaję sobie przy tym sprawę, że każdy ma swój rytm dnia, bliskich chcących także korzystać z tv, itp. Może jednak uda nam się "wypracować wspólne stanowisko".
Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że aby ujawniło się "wywalanie", prawdopodobnie musi być pewien interwał pomiędzy wyłączeniem telewizora a rozpoczęciem zaplanowanego zadania nagrywania, lub między kolejnymi zadaniami. Oceniam minimum około godziny, 15 minut może być za mało. Ale podkreślam: to nie jest żaden pewnik, tak mi się wydaje. Jak widać z mojej powyższej próby, akurat tym razem wywaliło już po mniej niż 1h. Ale czasem nie wywalało mi nawet przez kilka godzin. Gdybym znał ścisłą regułę pewnie już bym zgłaszał do supportu ;)

Proponuję także jako platformę kontaktu jednak forum. Pozostanie ślad dla potomnych. Może ktoś jeszcze dołączy do testów, coś pomoże, doradzi?

@dkalata: jaką próbę proponujesz teraz?
 
Ostatnia edycja:

dkalata

New member
@Stanley u mnie też wywaliło. Zaprogramowanie ok.23.00 dioda na pomarańczowo czyli poprawnie ale nagrania nie ma. działamy dalej na maila podam programy
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam. Ogłaszam wyniki kolejnej próby. Z @dkalata uzgodniliśmy 14.04 wieczorem nagrywanie 4 programów 15.04, w godzinach między 2:25 a 7:55.
Nie podaję konkretnie co i o której, bo sprawa u mnie jest prosta - wywaliło wszystkie zadania, zanim zaczęło się pierwsze. Objawy identyczne jak w poprzednim teście. Bardzo podobne interwały czasowe zaobserwowanych zdarzeń, choć nie co do sekund.
Szczegóły:
- 2015-04-14 22:38:02 wyłączenie telewizora. Dioda na pomarańczowo.
- 2015-04-14 23:35:32 Na ok. 2s zmiana koloru diody na czerwono, potem znów pomarańczowo, załączenie dysku.
- 2015-04-14 23:40:07 zmiana koloru diody z pomarańczowej na czerwoną (prawdopodobnie wywalenie zadań), dioda dysku wciąż świeci
- 2015-04-14 23:52:24 wyłączenie dysku, dioda w tv cały czas na czerwono do końca testu.
Dysk przez cały czas załączenia nie mrugał, jak to normalnie robi w trakcie nagrywania.

2015-04-14 ok. 4:03 - kontrolne włączenie telewizora. Nic się nie nagrało. Brak oczekujących zadań w Timerze. W EPG dziury, parę godzin wcześniej przy programowaniu zadań było znacznie lepiej. Koniec testu.

Tymczasem tyle ode mnie. Pozdrawiam.

P.S. Po zakończeniu powyższego testu jeszcze włączyłem na chwilę tv kilkanaście minut po 4-tej i ot tak "dla sportu" zaprogramowałem dwa zadania: na 8:00, drugie na 17:00, TVP1 HD. Po wyłączeniu tv dioda jak zwykle prawidłowo na pomarańczowo. Teraz jestem z dala od tv, więc nie wiem co się dzieje, nie ustawiałem też kamerki. EDIT 20:40 - oba zadania wywaliło.
 
Ostatnia edycja:

darlen

Member
drugi dzień testów

Panowie,

Nawiązując do pierwszego dnia testu to mi włączyło samoczynne nagrywanie kanału na TVP1HD w momencie kiedy wam wywaliło po 22 - nie pamiętam dokładnie minut - ja w tym czasie skakałem po kanałach. Potem jeszcze raz zaprogramowałem ok 23 i normalnie się nagrało.

Dzień drugi testów wszystkie pozycje się nagrały, pozycja pierwsza nagrała się 3:50 godziny (powinna być ok 1:05) - nagrały się trzy wcześniejsze audycje i o godz 6.00 zaczęła się nagrywać przed ostatnia zaprogramowana audycja a ja wyszedłem do pracy.
Tym razem zaprogramowałem (pierwsze 2 audycje zaprogramowałem przez EPG bo się wczytało, pozostałe niestety przypisałem czas na sztywno z maila bez EPG - bo go się nie doczekałem - miałem dziury) ok 23 i do prawie do 24 jeszcze się bawiłem TV potem wyłączyłem TV, dopiero włączyłem TV ok 5.30 to 2 rzeczy się nagrały a pozostałe były w pamięci - diody ok. - i wszystkie audycje sie nagraly ok, pierwszwa tylko dłużej.

Myślę, że jest coś na rzeczy z "treścią/jakością" sygnału SAT i TV Panasonic mają z tym kłopoty, moim zdaniem same nasze testy nic nie dadzą, powinniśmy się wspomóc nagrywaniem tych samych pozycji/treści przez odbiorniki innych firm Samsung/LG/Philips oraz dodatkowo Sony/Sharp - Japończyk i nie Japończyk - wtedy gdy konkurencja będzie sobie radziła z tymi samymi pozycjami a nasze nie - od razu trzeba do serwisu z rozczeniami, że ma działać i niech oni się martwią - w konsekwencji pozbędziemy się odbiorników na kilka tygodni i wcale nie będzie wiadomo, że będzie coś nie tak ale jak nic konkretnego nie wymyślą (wypchają się operatorem) i ponownie nie będzie działać i wówczas dowód z kamerki jest super, a konkurencji będzie działać - a przecież w naszych instrukcjach nie ma informacji, że nagrywanie może nie działać i tym bardziej z jakich przyczyn - no to mamy wymianę TV zagwarantowaną według gwarancji - jak już pisałem oni nie lubią wymieniać, czyli wtedy będą musieli coś naprawić/polepszyć - pod warunkiem, że udowodnimy, że w tym samym czasie konkurencji działa wszystko OK. Niestety nie znam osób z innymi TV z DVB-S - trzeba by wątek przenieść do ogólnego rozdziału.

A póki co u mnie niestety ale ten test przeszedł nie najgorzej - bo się nagrało wszystko co było zaprogramowand- dłużej bo dłużej jedna audycja z 4, ale się nagrało. Może gdzieś ta godzina 22 z minutami jest kluczowa, że coś się dzieje w tym czasie- jakieś informacje idą na które to TV jest "uczulony" a normalnie nie widać podczas oglądania TV - ale obecnie nie jestem tego w stanie sprawdzić co jest nie tak.

A może z poziomem sygnału jest coś nie tak (zbyt mocny, zbyt słaby, szpile, braki etc.), może powinien się znaleźć w jakimś nieznanym mi oknie parametrów i nie jesteśmy tego w stanie uzyskać domowymi narzędziami - nie mam pojęcia. Ja często włączam stan sygnału w menu to żadnych błędów odbiornik nie wychwytuję. Doświadczalnie wiem, że wartość prądu*częstotliwość = problem. Trzeba by mieć pomiar sygnału na wejściu do tunera dla każdej częstotliwości/polaryzacji z osobna z funkcją rejestracji co ułamek sekundy przez całą noc-i oczywiście wiedzę jaki powinien być ten sygnał ale to już jest jakaś akademicka abstrakcja.
A może ktoś zostawi zaprogramowany włączony odbiornik Tv z podglądem stanu sygnału na noc z kamerką i niech ta podejrzy co się dzieje na wizji jak już jest taka możliwość i nie będzie przeszkadzać??

Tak mi przyszło jeszcze na myśl, a może w naszych TV najzwyczajniej w świecie są zbyt mało wydajne zasilacze (jak to ma miejsce komputerach) DVB-C/T nie wymagają dodatkowych 18 V sterujących konwerter, a DVB-S niestety tak, same dyski po USB wymagają dobrego zasilania (Panasonic przynajmniej u mnie sugeruje tylko z zewnętrznym zasilaniem)- tylko jeden USB1 port w TV je spełnia (przynajmniej u mnie) - ale czy jest wystarczające dla dysku w połączeniu z tunerem DVB-S ?? Może on (one się nam) wywalają i dalej wszystko się kasuje. Może ktoś ma SolidaState - który bierze mniej prądu - ja mam tylko pendrive 64Gb oraz SDHC 64GB, ale nie mogę ich uaktywnić do nagrywania.

Generalnie powinno wszystko działać dla zwykłych ludzi, a nie notoryczne problemy.
 
Ostatnia edycja:

dkalata

New member
Dzięki darlen za twoje spostrzeżenia. Proponuję jeszcze przez 2 dni przeprowadzić testy. W dalszej części mojego postu to się wyjaśni.
@Stanley wczoraj u mnie też nic się nie nagrało!!! Moje działania odłączenie dysków, reset, skanowanie NC+, DVB-T, sformatowanie dysku w komputerze, instalacja dysku w tv, myślę, że tv odczytał go jako nowy. Podłączony do tv zainstalowany poprawnie nagrał zaprogramowaną audycję. Proponuje @Stanley żebyś zróbił jak ja. Potestujemy jeszcze dvb-s w innym czasie dvb-t
 

Stanley

Member
Bez reklam
Panowe, widzę, że zaczynamy się już czepiać dysków USB, poboru prądu, i takich tam. W takim razie wyjaśnijcie mi, dlaczego wywalało mi także zadania typu Memento, czyli przypomnienia? Przecież nie mają związku z dyskiem. U mnie od tego właśnie się zaczęło, tzn. mniej więcej odkąd korzystam z tunera DVB-S (początek lutego), przypomnienia przestały się wyświetlać. No, może nie od razu, albo nie od razu zauważyłem. Zacząłem drążyć sprawę i stwierdziłem, że w ogóle wywala zaplanowane zadania w Timerze. Ciąg dalszy znacie. Poza tym dlaczego nigdy nie miałem problemów z realizacją zadań gdy przedtem nagrywałem na dysk USB tylko z DVB-T? (DVB-S miałem z zewnętrznego dekodera). Fakt, faktem, wtedy znacznie mniej nagrywałem i nie miałem, że tak napiszę tematu pod lupą, ale przez ponad rok nigdy nie przyłapałem tv, aby nie nagrał czegoś co zaplanowałem. Codziennie o ustalonych porach wyświetlały się przypomnienia Memento.
Ale okej, nie ma sprawy. Akurat mam drugi dysk, wlaśnie zrzucam z niego trochę danych na NAS-a i go sformatuję. Telewizor ostatnio resetowałem do ustawień fabrycznych kilka razy, więc chyba teraz nie muszę.

Jakie propozycje testów na dziś wieczór/noc?

P.S. darlen, trudno mi się ustosunkować do wszystkich kwestii w Twoich postach. Może kiedy indziej w wolnej chwili. Jednego tylko nie rozumiem: jak chciałeś nagrywać i jednocześnie skakać po kanałach? No chyba, że Twój model ma podwójny tuner DVB-S, masz dwa moduły (jeśli chcesz jednocześnie oglądać i nagrywać kanały kodowane), itd. Natomiast przy pojedynczym tunerze nie dziwi mnie, że przy przełaczaniu na inny kanał, nagrywanie zostało przerwane (pojawia się ostrzeżenie, ale może z rozpędu odklikałeś ;))
 
Ostatnia edycja:

dkalata

New member
Panowie skupcie się na testach rozważania zostawmy na później mam jakiś plan z którego na obecną chwilę nic nie wynika.
przedostatnia próba przypadkowy program
SEKRETY MAGII >
03:30 - 06:30 | TVN 7 HD |
więcej programować jest bez sensu.
 
Do góry