Panasonic 65CX800-Nowy procesor 4K Studio Master firmy Panasonic, czyli Maestro Panasonic prezentuje.

RHJG

New member
Bez reklam
Witam a ja radzę zapoznać się dobrze z menu TV ,na spokojnie przetestować i po paru dniach podzielić się opinią.Na pewno będzie bardziej rzetelna i przydatna niż pierwsze zauroczenie?
 

mariozurek

New member
Witam
Posiadam Plazme panasonic TH-50PY 800 od kilku lat i swietnie sie do dzis sprawuje ale chce go przekazac córce a sam szukam cos podobnego myslałem o Panasie Viera Tx 55cx800E co sadzicie o takim wyborze czy obraz ogladany najczesciej z Tv i satelity bedzie tez dobrej jakosci?
Pytanie zadaje tu w zwiazku z prowadzoną tu dyskusja o tym typie telewizora
Pozdrawiam
 

dream4you

New member
Witam, przy 4k z Youtube a tak naprawde to chyba dobre HD ( te dostępne dema 4k ) kopara opada, naprawdę robi wrażenie, inaczej się ma sprawa na TV z nc+ w moim przypadku, jakość obrazu jest bardzo dobra ale ruch kamery w prawo lub lewo bywa irytujący, bez IFC skacze, z włączonym teatr i duszki, powidoki czy jak to zwał - to mnie trochę wkurza.
Podświetlenie matrycy świetne, pod tym kątem obraz podobny do plazmy.
Czarny jest czarny i to nawet lepiej niż w mojej plaźmie - moje odczucie

ale powiem szczerze 65" jest za duży do oglądania z 2,5 metra programów z n-ki, seriali itp !!
55" byłby idealny, może jeszcze 60" było by akceptowalne, 65" przesada - z 3,5 metra jest już OK ale niestety ja tak nie oglądam i jeszcze nie wiem czy się przyzwyczaję czy odeślę.
Obraz z Nki to chyba tylko z HBO jest najlepszy i to naprawdę ekstra. Reszta kanałów to zależy co leci.
Nie znalazłem tylko TVNPlayera ani IPLA - nie ma go też w "sklepie" - nie wiem jak to zainstalować ?
 

000HQ150

Banned
W cenie cx800 można obecnie kupić topowego AX900. Obecnie przeceniony o 50%.
Chyba bym wybrał AX-a z pełnym podświetleniem i świetną matrycą z poszerzoną paletą kolorów.
 

digitalus

Banned
Nie znalazłem tylko TVNPlayera ani IPLA - nie ma go też w "sklepie" - nie wiem jak to zainstalować ?
Witam
Jesli nie dziala ipla to najlepiej przywrocic ustawienia fabryczne i wybrac Polska i dom. W wielu przypadkach to pomaga.Chyba ze mieszkasz za granica wtedy nie bedzie dzialac ipla i tvnplayer.
 
Ostatnia edycja:

dream4you

New member
Reset pomógł tvnplayer jest.

Ale chyba odeśle tv bo muszę mieć ips, zejście lekkie ze środka już powoduje ucieczkę koloru, blednie.

Ci można w tej klasie kupić lepszego na ips ?
 

dream4you

New member
Pytanko mam takie jeszcze

czy obraz z modułu CAM będzie lepszy niż z dekodera zewnętrznego ?

i tu i tu będzie to 1080i ale czy TV może wyświetlić go inaczej ( lepiej ) z modułu ??

czy to raczej nie istotne pod względem obrazu
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dużo zależy od jakości dekodera zainstalowanego w tv , ale mogę po obejrzeniu kilku modeli tv z CI stwierdzić że Panasonic jest tu na pewno w ścisłej czołówce.
Posiadałem jednocześnie moduł Polsatu i NC+Mix i różnicy w jakości wyświetlanego obrazu z dwóch platform nie widziałem , a plusy to jeden pilot , brak dekoderów, kabli , ustawienia swojej listy kanałów, chociaż dekodery Polsatu na to też pozwalają. Ogólnie ja jestem zadowolony z jakości i obsługi TV z modułami CI.
 

digitalus

Banned
Zalezy jaki tuner satelitarny posiadasz.Najwiekszy wplyw na jakosc obrazu ma procesor ktory znajduje sie w tunerze.
Przyklad w linku nizej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/108573-do-uzytkownikow-panasonic-vt60-2.html

Przykladowo niektore tuner satelitarne gorzej skaluja sygnal sd i zwykle kanaly wygladaja brzydko.Jakosc obrazu z tunerow satelitarnych rozni sie od siebie.Musialbys sobie porownac.
Jesli chodzi o zamiane telewizora z panelem ips to jakosc poziomu czerni moze byc gorsza.
 
Ostatnia edycja:

dream4you

New member
spadek jakości czerni - będę musiał zaakceptować i tak w sumie tego tak nie widać przy zapalonym świetle ( a tak najczęściej oglądam )

bardziej mnie martwi podświetlenie matrycy - bo w cx800 mam pełne z tyłu a pozostałych IPS-ach ( tegorocznych ) jest krawędziowe ....

wygląda na to że nie ma na co zamienić tego Panasa - albo zwrócę i poczekam z rok na oledy 4k
 

dream4you

New member
Przemeblowałem pokój ;-) siedze na wprost i jest pięknie :) szkoda że te kąty takie lipne ale przy 4k już są dużo lepsze.
Chyba obecnie najlepszy TV z lcd więc odpuszczam wymianę na ips bo kompromisów nie lubie.

Osobiście polecam TV fanom pięknego obrazu
 

dream4you

New member
jednak wymieniłem cx800 tylko i wyłącznie ze względu na kąty oglądania. Czy nie będe żałował jakości - to się okaże, ale polacam ten model Panasonica szczerze - jest fantastyczny. Skalowanie obrazu jest genialnie mocne, obawiam się że innych takie dobre nie znajdzie się.
 

dream4you

New member
wiem Kiki - wieże Ci, do tego genialny Ambi - przeabiałem to ale matryca VA. Pytanie czy w tych co piszesz będzie IPS ?

Panas kosztował mnie prawie 13 tys w promocji, a LG tylko 9 :)
( tylko żeby mi się ne okazało że te 4 tys obebrało jakość z obrazu ;-) )
 
Do góry