Panasonic seria TX-CXE720 - nowe modele 2015 r.

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Co to za test, jak brakuje w nim podstawowych danych o kontraście, kolorach, ilości linii horyzontalnych w ruchu, input lag?! O kant d..y go rozbić.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Kolejny, sensowny test modelu 55CX700. Oto link:

Panasonic CX7 (CX700) review - FlatpanelsHD

W skrócie:
+ B. dobra, szeroko postrzegana jakość obrazu
+ Dobry poziom czerni, na poziomie modeli z 2014r
+ Bardzo dobre podświetlenie matrycy, równe
+ Nieźle spisujący się Firefox

Input lag około 38ms
Nienajgorsze kąty boczne - ciut lepsze od średniej dla matryc VA

- Kiepskie głośniki
- Ustawienia fabryczne są niezbyt dokładne i trzeba skalibrować ekran
- Aktualnie, mało działających aplikacji, w tym chwilowo Netflix'u, Youtube'a
 
Ostatnia edycja:

binio1

New member
Nowiuśkiego sprzętu na sklepowych półkach od koloru do wyboru
a w interku cisza

Kiedy wreszcie testy?
 

binio1

New member
Jest mega dobrze :) ta płynność to tak naprawdę czepialstwo snobów.
wiem profesionalnie to profesionalnie Ale efek dobrze znany i występujący praktycznie wszędzie niezależnie od firmy. Szczerze to mam to gdzieś

No to czekamy na testy cxe720 albo cxm710 ;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ To nie jest do końca czepialstwo. Są ekrany, Samsunga, a przede wszystkim Sony, które radzą sobie z płynnością naprawdę świetnie i widać to od razu!

Zeszłoroczny model W829, dla przekątnej 50" oraz 55" to naprawdę poezja. Podobnie jest z W605, ale tylko w rozmiarze 60", na matrycy 100Hz Sharpa UV2A.

Panasonic CX700 odstaje od powyższych, ale tylko w tym pojedynczym aspekcie. Dla tych więc, którzy cenią sobie wyższą rozdzielczość oraz świetny kontrast, kosztem nieco gorszej płynności w ruchu, model CX700 jest bardzo dobrym wyborem.

Nie wiemy tak naprawdę, o ile i czy w ogóle CX720 poprawi się w tym aspekcie, pomimo marketingowych 1000Hz (vs 800Hz w CX700). Jeżeli to zrobi, powstanie drugi problem, dla klientów chcących mieć duży ekran, mianowicie CX720 nie istnieje w rozmiarze o przekątnej 65 cali. Tutaj Sony będzie miał lepszą ofertę, w postaci 65W855C (FHD) oraz 65X8505C (UHD) - oba na matrycach VA.
 
Ostatnia edycja:

binio1

New member
To dopiero początek tegorocznych modeli zobaczymy co nam zaprezentują.
Sony zapowiada się zacnie a samsungowi podziękuję. Zresztą wszystko się rozbija o cenę w danej klasie. I nadal twierdzę że to czepialstwo bo różnic z płynnością nie widać z każdy wie że film ma taką tendencję to raz a dwa i tak wyłączam teatr bo nie mogę tego znieść. Tak samo jak srebrzenia matryc ips brr
 

WuMike

New member
Bez reklam
W filmach jestem w stanie przełknąć delikatne szarpanie, bo teatru również nie lubię. W sporcie natomiast liczy się płynność, brak zadławień, przy możliwie wysokiej ostrości. Tego CX700 nie zapewni w takim stopniu, jak W829, czy H7000 od konkurencji i na pewno nie będzie lepiej w modelach FHD, czyli przykładowo CS680.

Zatem do sportu - Sony. Szkoda tylko, że model 65W855C to już bardzo duże pieniądze... :(
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
cx750 to matryca ips czy aby na pewno jesteś zainteresowany tym modelem?
wiesz jak to świeci? jeszcze w 60"
Moim skromnym zdaniem to badziew sory to tylko moja opinia szkoda kasy

Czytam Twoje posty i zastanawiam się czy miałeś w domu Panasonica z matrycą IPS ?, czy miałeś taki telewizor skalibrowany ? , czy oglądałeś go wieczorem przy jakimkolwiek oświetleniu? Wydaje się mi że nie ponieważ gdybyś miał taką możliwość i warunki o jakie pytam to byś nie pisał moim zdaniem nie prawdziwych opinii.
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Wystarczy, że mieli go profesjonaliści z portali hdtvtest.co.uk, trustedreviews, avforums i wystawili średnie oceny.

Panasonic w ogóle nie sprzedaje już TV z matrycami IPS w Wielkiej Brytanii. To chyba też coś mówi. Co z tego, że AX900 jest dobry, skoro kosztuje krocie?
 

pit.lubin

New member
Witam kolegow
Czy aby napewno IPS
Raczej te 60'mnie interesuje, gdyz mam duzy pokoj. blisko
30m2 i 3,2 wysokosci a przy 8500 zl nic lepszego mi nie przychodzi mi do glowy.i oby to jeszcze pare lat pogralo.
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Polujesz na UHD? Jeżeli nie, w tej cenie znajdziesz Samsunga 65H6400 oraz Philipsa 65PFS7559, a także Sharpa 70UQ10.

Ciekawe, jak z ceną za 65CX700? Nigdzie go nie można namierzyć, w Polsce. Podejrzewam jednak, że będzie to około 10 tysięcy PLN, na początku.
 

binio1

New member
Czytam Twoje posty i zastanawiam się czy miałeś w domu Panasonica z matrycą IPS ?, czy miałeś taki telewizor skalibrowany ? , czy oglądałeś go wieczorem przy jakimkolwiek oświetleniu? Wydaje się mi że nie ponieważ gdybyś miał taką możliwość i warunki o jakie pytam to byś nie pisał moim zdaniem nie prawdziwych opinii.


Tak się składa że mam as650 a łamałem się nad wyborem pomiędzy as640 a as650 złapałem się na rzekome lepsze kąty i pasywne 3d z którego korzystam sporadycznie a obraz na as640 miażdży to co jestem zmuszony oglądać u siebie. NIGDY matrycy ips! wiem bo mam.
 

binio1

New member

Attachments

  • 20150515_204723.jpg
    20150515_204723.jpg
    495,7 KB · Wyś: 141
  • 20150515_204901.jpg
    20150515_204901.jpg
    497,6 KB · Wyś: 105

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Miałeś profesjonalną kalibrację ? jakie masz ustawienia w momencie robienia fotki ? Wiadomo że w nocnych seansach IPS w pełnej ; ciemności; pokaże swoje nie doskonałości , ale przy nie wielkim już oświetleniu na pewno nie będzie to ; masakra; no i cx750 to jest ; trochę inny ; panel niż AS 650. Warto na własne oczy porównać te dwa modele i wydać osąd , a co może być lesze dla Ciebie nie koniecznie może być lepsze dla mnie;) Życzę trafnego wyboru i zadowolenia z nowego TV.
 
Do góry