Panasonic seria TX-CXE720 - nowe modele 2015 r.

waszek_rmc

New member
To dobrze, też tak wyczytałem :) Wersje poniżej 55" mają edge LED. Też czekam na test :) Jak nie uda się załatwić naprawy mojego samsunga, to ten jest pierwszy do zakupu
 

WuMike

New member
Bez reklam
Czuję, że CX700 dla przekątnych 55 oraz 65" to będzie "sweet spot", w kwestii stosunku jakości do ceny :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Portal digitalversus.com, bodaj jako pierwszy opublikował recenzję modelu 55CX700. Wygląda bardzo obiecująco: kontrast 3500:1, naturalne kolory, skuteczne procesory ruchu, przyzwoity input lag na poziomie 38ms, dobry upscaling z FHD -> UHD.

Wady? Standardowo, dosyć ograniczone kąty boczne oraz brak strefowego wygaszania podświetlenia - bezpośredniego zresztą.

Cały artykuł jest dostępny tutaj: http://www.digitalversus.com/tv-television/panasonic-tx-55cx700b-p25535/test.html
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jeżeli dobrze zauważyłem to ten model nie ma tunera sat i mimo dość dobrej recenzji dla mnie niestety ten model nie akceptowalny.
Kiki jest szansa na teścik 55/60'' CX750 ?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zgadza się, CX700 nie ma tuneru SAT.

CX750 to jednak jest model oparty o matrycę IPS, czyli cechuje się znacznie gorszą czernią natywną.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wieczorami zawsze oglądam przy zapalonym oświetleniu i na jakość w AS 800 jak dla mnie jest ok. Myślę o cx 750 w 60'' i jeżeli obrazem był by zbliżony to bym wymienił as 800.
Znalazłem pierwszy? opis cx 750 , ale jak dla mnie to nie za dużo można się dowiedzieć na temat wyświetlanej jakości obrazu ,kalibracji, itp.
Panasonic CX750 / CXW754 Review - AVReviews
 

WuMike

New member
Bez reklam
CX750 - abym w ogóle go rozważył - musiałby mieć czerń natywną w okolicach 0.08-0.09 cd/m2 oraz w miarę skuteczne wygaszanie, jak choćby zeszłoroczny model Sony X8505B.
 

binio1

New member
W cx750 przeraża mnie matryca ips wręcz go dyskwalifikuje.Nie mogę patrzeć na te srebrzenia przecież to cofka w tył. Bankowo input lag będzie większy niż w cx700. Tuner sat nie jest mi do niczego potrzebny. Na cx750
przemawia tylko pasywne 3d które i tak nie jest mi szczególnie potrzebne fajnie że jest. A i w zestawie touchpad z pilotem a w cx700 tylko pilot.
Ciekawi mnie natomiast jak z szybkością matrycy w cx700. Bo nie lubię smużeń. Ogulnie za cenę 49cx750e mamy 55cx700e a to już staje się nie lada kąskiem tym bardziej że mamy va i full led z akceptowanym input lag.
Proszę o testy
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jedyna opcja z IPS, aby miał przyzwoitą czerń to lokalne wygaszanie, typu FALD. Niestety, kojarzę tylko model AX900 Panasonika, który sprostał temu zadaniu. X8505B jest tylko namiastką dobrego ekranu IPS, chociaż w pewnych warunkach do zaakceptowania wręcz - oprócz mocno zaciemnionego pomieszczenia.
 

binio1

New member
A weź sobie wyobraź 55" z ips w nocnym seansie. Ja wychodzę z pokoju.
Nie no jeszcze film to strawię zależy jaki ale zagraj w grę :)
cx750e z ips to twór dla wąskiej grupy odbiorców. (przyciągnie tunerami i pasywnym 3d) Ips to 42"max! i to musi być sprzęt z najwyższej półki.
 
Do góry