Pomarańczowa dioda Panasonic AS650

bin1

New member
Witam!
Ma pytanie po wyłączeniu w/w telewizora świeci się pomarańczowa dioda, nie mam ustawionego nagrywania. Kiedyś już miałem taki problem po załączeniu serwera DLN, wyłączyłem i dioda znów świeci na czerwono po wyłączeniu TV.
Co może jeszcze powodować ten kolor diody. W instrukcji nic nie znalazłem z wyjątkiem czasowego nagrywania (nie mam ustawionego).
Wczoraj podłączyłem dwa kompy po WIFI i od tego momentu pojawił się kolor pomarańczowy. Wykorzystywałem do tego sieć - ustawienia udost. plików - lista urządzeń sieciowych. Wszystko działa jak należy, jednak nurtuje mnie ta dioda.
Pozdrawiam i życzę Wszystkim wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
 

Borixon

Active member
Bez reklam
w moim as640 mam pomaranczowa diode gdy laduje telefon po usb na wylaczonym tv. nie masz czegos wpietego w usb?? w ustawieniach sie to wl lub wyl. konfiguracja -> inne -> ladowanie usb w stanby.
 

bin1

New member
Nic takiego nie mam. W USB też nic nie wpinałem.
Wydaje mi się, że to coś z DLNA. Choć obecnie serwer wyłączony.
Z innej beczka wiesz może, jak uruchomić obraz z telefonu na tv. Chodzi mi o przesłanie obrazić z telefonu, nie tylko zdjęcie czy film i muzykę. Chcę zobaczyć np. Apki czy obraz z gry live.
Obecnie używam tv remote.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Wlaczasz dublowanie w apkach tv a w telefone z androidem masz w opcjach musisz znaleść, w sonym jest w łączności xperia
 

bin1

New member
Dzięki, fakt taka aplikacja w tv faktycznie jest. Jutro potestuję, dzisiaj tv już zajęty. W telefonie z androidem jakiej opcji szukać?
Czy masz jeszcze jakiś pomysł na tę diode.
 
Ostatnia edycja:

ArturRz

New member
Witam, mam podobne pyt. jak 'bin1' po wlaczeniu serwera DLNA (ust. pol. siec.) i po wylaczeniu Tv swieci sie dioda pomarańczowa (opcje nagrywania wyłączone). Po wylaczeniu w ustawieniach serwera DLNA i po wylaczeniu Tv dioda wraca do koloru czerwonego. Z czego to wynika? Druga sprawa to dublowanie ekranu - Tv/tel. Mimo uruchomienia appki dublowanie ekranu i przetestowaniu kilku aplikacji miracast na tel. nie mogę sparowac obu urządzeń. Tel. nie wyszukuje Tv. Proszę o krotka instrukcję. Z gory dziękuję. Pzdr. A.
 

bin1

New member
Miracast jest wbudowany w telefon? Nie mogę tego znaleźć jak kolega wyżej już pisał też instalowałem kilka aplikacji które to miały załatwić sprawę z połączeniem. Choć dzisiaj dopiero potestuję z parowaniem oczym poinformował mnie kolega Borixon.
Posiadam tel. Lenovo S650.
Podpowiedzcie czy to ma być aplikacja, czy funkcja androida? Gdzie szukać.
Potestuję po podacie do domu.
Co do pomarańczowej diody to nie mogę tego rozgryźć, wyłączenie DLNA już nie pomaga.Co może jeszcze być. Dodam że tv teraz jest w sieci domowej i bez problemu łączy się z dwoma komputerami. Czy to może być problem pomarańczowej diody, jakieś czuwanie? Opcja Tv w dowolnym miejscu jest wyłączona.
 
Ostatnia edycja:

medvet

New member
Ale odpowiedź jest zupełnie prosta: przywróć ustawienia fabryczne lub w zakładce sieć i konfiguracja - powyłączaj wszystko. Przy DLNA także będzie pomarańcz.
 

bin1

New member
To odpada mam już dużo zmodyfikowanych ustawień obraz i szkoda mi to od początku wprowadzać. Muszę trafić na to, klawiaturę nie to wtedy powrócę do fabrycznych.
 

arss

New member
U mnie pomarańczowa dioda się włączyła jak testowałem dlna i dopiero ustawienia fabryczne ją wyłączyły.
 

bin1

New member
Pomarańczowa dioda wyłączona!

Sieć - ustaw. Aplik. TV Renatę - opcja Włączenie przez aplikacja - wyłączony

I dioda po wyłączeniu tv znów czerwona.
Zapomniałem że w temacie parowaniem wlączałem co popadnie …[emoji18]

Dublowania nie zrobiłem, w tv odpaliłem aplikacja, ale w Lenovo nie wiem gdzie szukać i czy wogóle to możliwe. Jak ktoś może pomóc to bardzo proszę.
 
Ostatnia edycja:

bin1

New member
Ok. Dublowanie też zrobione, na telefonie zainstalowałem Wifi Display i po odpaleniem na tv apki + apka w/w na tel. I wszystko przebiegło bez problemów.
Dzięki za wszystkie podpowiedź.

Temat do zamknięcia.
 
Ostatnia edycja:

polski00012

New member
Pomarańczowa dioda wyłączona!

Sieć - ustaw. Aplik. TV Renatę - opcja Włączenie przez aplikacja - wyłączony

I dioda po wyłączeniu tv znów czerwona.
Odgrzewam trochę kotleta Ale dopadł mnie ten sam problem z pomarańczową diodą Wczoraj podłączyłem do TV kabel od modemu i chyba to jest ten problem Ale jak teraz odłączyłem i jestem na WI-FI to po wyłączeniu TV dioda jest dalej pomarańczowa Sposób który jest opisany wyżej niestety nie pomaga Mój TV to Panasonic 65FX600 Pomożecie ? :)

Pozdrawiam
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Odgrzewam trochę kotleta Ale dopadł mnie ten sam problem z pomarańczową diodą Wczoraj podłączyłem do TV kabel od modemu i chyba to jest ten problem Ale jak teraz odłączyłem i jestem na WI-FI to po wyłączeniu TV dioda jest dalej pomarańczowa Sposób który jest opisany wyżej niestety nie pomaga Mój TV to Panasonic 65FX600 Pomożecie ? :)

Pozdrawiam

Nie jestem pewien ale jak naprawiałem model xd650 to raz mi ta dioda się zapaliła przy wyłączonym tv , zdziwiło mnie to co jest grane bo miała być czerwona ? , I chyba jest tak iż tv przechodzi w stan czuwania tak mi sie wydaje
 

Caparzo

New member
Bez reklam
to jest straszne ... kolor pomarańczowy psuje aranżacje pokoju w nocy ?


ja miałem czerwoną a po podłączeniu do netu i zainstalowaniu apki na tel jest pomarańcz.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Po prostu może programy lub inne aplikacje działają w tle i dlatego tv jest stanie czuwania bynajmniej tam mi się wydaje
 

Stanley

Member
Bez reklam
A nie macie w Timerze ustawionego jakiegoś nagrywania albo przypomnienia o programie? W moim stareńkim DT60 to drugie nazywa się Memento (bo ponad 6-cio letni tv to już chyba staroć? ;-) )

[EDIT] Aha, coś mi się jarzy, że TV Anywhere też skutkuje włączeniem tej diody, ale w moim tv nie było jeszcze tej funkcji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry