Rozmazany obraz z pc

renawet

New member
Witam wszystkich specjalistow,

mam przyjemnosc cos w koncu tu napisac bo do tej pory bylam tu tylko gosciem, zeby nie ciekawosc bylo by wszystko ok,problem moj polega na tym iz po podlaczeniu laptopa na laczu vga Asus z karta graficzna Ati Radeon 700x na Panasonicu pojawia sie niestety obraz z pc ale bardzo rozmazany jak nieraz przy zlych sterownikach w normalnym pc nie wszystkie sa kolory .
Poniewaz tutaj nie udalo mi sie znalezc nic podobnego prosze o pomoc ,moze ktos wie jak rozwiazac ten problem .
Z gory dziekuje za wszelkie rady i odpowiedzi zawsze to milo jak ktos cos powie
 

renawet

New member
Brak odpowiedzi

Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi widac ze forum zyje.
POchwaly dla wszystkich moderatorow tego forum,podziekowania dla specjalistow.
 

Darth_Vader

New member
sluchaj, jakoś mało napisałeś szczegółow np jaki model panasonica masz, jakie masz ustawienie w kompie ? itp .. napisz wiecej danych to moze ktos bedzie potrafil Ci pomoc. Ja sie akurat na tym nie znam, ale tak mi sie wydaje ze za malo wprowadziles w temat fachowcow. Pozdro
 

Romanoff

New member
Oj nie wysiliłaś sie z tymi szczegółami dotyczącymi problemu połączenia laptop-tv. Próbowałaś ustawiać rózne częstotliwości ekranu?Podłączałaś do innego tv,monitora?Było to samo?Może to wina słabej jakości kabla...często tak bywa z tanimi kabelkami...Może ustawiłaś złą rozdzielczość,a może nie...Napisz więcej to ktoś postara się Tobie pomóc;)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
renawet: Proponuje ustawić rozdzielczość na 1024x768 przy 60Hz (nie wiecej) i będzie git. Co prawda obraz w komp jest w proporcji 4:3 i na TV będziesz go mial rozciągniety do panoramy ale spokojnie tak mocno nie razi i jest naprawde ostry. Filmy, które jak przypuszczam będziesz chciał oglądać i tak są w proporcjach 16:9. Jak w dalszym ciągu coś nie tak, słaby kabel (uszkodzony) pisał o tym Romanoff.

Pzdr. (C)G
 

renawet

New member
Bardzo dziekuje za odpowiedzi milo az sie zrobilo;)
Podlaczyc sie udalo obraz jest super dziekuje za rozdzielczosci ale problem zrobil sie inny a mianowicie wszystko dziala mozna wszystko robic ogladac foto itd ale nie moge ogladac filmow a mianowicie po odpaleniu filmu w roznych programach obraz jest tylko na laptopie a na plasmie tylko niestety napisy. Jaki moze byc tym razem problem? jezeli to nie ten rozdzial teraz to prosze o podpowiedz gdzie sie przeniesc.
Bardzo dziekuje wszystkim jeszcze raz za podpowiedzi i cenne informacje.
 

Markcox

New member
renawet napisał:
Bardzo dziekuje za odpowiedzi milo az sie zrobilo;)
Podlaczyc sie udalo obraz jest super

To może daj znać co takiego zrobiłaś, że nastąpiła poprawa w obrazie - którą ze wskazówek wykorzystałaś do rozwiazania swojego problemu?? Na pewno przyda się takie info osobom które również mogą mieć kiedyś problem w tej kwestii... Pomogła zmiana rozdzielczości, odświeżania, a może kabla?? :p

renawet napisał:
ale problem zrobil sie inny a mianowicie wszystko dziala mozna wszystko robic ogladac foto itd ale nie moge ogladac filmow a mianowicie po odpaleniu filmu w roznych programach obraz jest tylko na laptopie a na plasmie tylko niestety napisy. Jaki moze byc tym razem problem? jezeli to nie ten rozdzial teraz to prosze o podpowiedz gdzie sie przeniesc.
Bardzo dziekuje wszystkim jeszcze raz za podpowiedzi i cenne informacje.

Na pewno powinno pomóc ustawienie plasmy w laptopie jako obraz domyślny ;)
 

renawet

New member
Problem podlaczenia rozwiazalo wgranie nowych sterownikow karty graficznej potem restart i w ustawieniach na rozdzielczosc 1024x768 no i oczywiscie w plasmie na AV i PC .
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
renawet: Jak przypuszczam jest to kwestia ustawienia sposobu klonowania obrazu z poziomu sterownikow do kart ati, zakladka Zaawansowane->Ekrany (po polsku) (jezeli jestes pewny ze to ati, geforce'sami troche sa wieksze schody) przez wyjscie d-sub. Mozesz sprobowac wlaczyc drugi ekran (oznaczony cyferka 2, we wlasciwosciach Ekran, tam gdzie ustawiasz rozdzielczosc i palete kolorow) przez prawy klawisz myszy "Dołączony", skonfigurować ten ekran na wyjscie d-sub i tam wyswietlac filmy, tutaj jednak sa potrzebne playery ktory obsluguja dwa ekrany, np. bsplayer bardzo dobrze sobie z tym radzi.

Dodano: Widze ze mysli czasami biegna wolniej niz slowa pisane przez klawiature. Gratulacje rozwiazania problemu, chociaz zalozylem ze to wlasnie zrobiles w pierwszej kolejnosci zanim zadales pytanie na forum.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

Markcox

New member
(Cy)Gorg zacznijmy od tego że renawet jest kobietą :p :D
I tak jak napisałem wcześniej nie jest wymagany player obsługujący dwa ekrany, wystarczy ustawienia PDP jako główny wyświetlacz i problem z głowy. Ja odpuściłem sobie rozpisanie czynności krok po kroku, gdyż sam posiadam ASUSA który sam rozpoznał podłączone urządzenie (plasma SAMSUNG) i ustawił odpowiednie dla niego parametry z rozdzielczością włącznie
 

renawet

New member
Ok dalam rade filmy juz dzialaja wystarczylo wylaczyc monitor w laptopie ale latwo nie jest mam kolejny problem brak glosu na plasmie cisza glos idzie z laptopa jaki powod?
czy przy podlaczeniu kablem vga jest glos czy trzeba innych kombinacji?
Sprawdzalam w ustawieniach karty muzycznej wszystko jest na full wlaczone.

Tak panowie jestem kobieta ale mam meskie zainteresowania :D
 

Markcox

New member
renawet napisał:
Ok dalam rade filmy juz dzialaja wystarczylo wylaczyc monitor w laptopie ale latwo nie jest mam kolejny problem brak glosu na plasmie cisza glos idzie z laptopa jaki powod?
czy przy podlaczeniu kablem vga jest glos czy trzeba innych kombinacji?
Sprawdzalam w ustawieniach karty muzycznej wszystko jest na full wlaczone.

Z tego co mi wiadomo to po D-Sub można puścić tylko obraz;) tak więc do podłączenia dzwięku musisz wybrać inną drogę. Kabel z końcówkami jack podpiąć z jednej strony do laptopa a z drugiej do TV. U mnie takie wejście od dzwięku jest zaraz koło gniazda D-Sub

renawet napisał:
Tak panowie jestem kobieta ale mam meskie zainteresowania :D

dało się to zauważyć po 1=szym poście :D
 

renawet

New member
Ok pomyslalam i juz sobie przypomnialam ze kabel ten obsluguje tylko vizje . Wszystko dziala podlaczylam malym jack sluchawkowy na chinch w wzmacniaczu i jest PIEKNIE!!!!!!!!!!!!

Dzieki do nastepnego razu :)
 

renawet

New member
Markcox vbmenu_register("postmenu_82968", true);
Dziekuje mam nadzieje ze nie doprowadzilam Cie do szalu :D
ale nie raz pewnie sie jeszcze spotkamy ;) moja nauka w sprawach technicznych jest ciagle czynna. Dzien bez problemow z pc i innymi urzadzeniami typu decodery itd jest dla mnie jak facet bez jaj raczej nie mozliwa.
Pozdrawiam
 

Markcox

New member
renawet napisał:
Markcox vbmenu_register("postmenu_82968", true);
Dziekuje mam nadzieje ze nie doprowadzilam Cie do szalu :D
ale nie raz pewnie sie jeszcze spotkamy ;) moja nauka w sprawach technicznych jest ciagle czynna. Dzien bez problemow z pc i innymi urzadzeniami typu decodery itd jest dla mnie jak facet bez jaj raczej nie mozliwa.
Pozdrawiam

Drobiazg.
W takim razie zapraszam w imieniu swoim i innych użytkowników...
Problemy?? Na tym forum nie znamy takiego pojęcia hehe :p :p :p
W takim razie do przeczytania

pzdr

Markcox
 

Robus_1

New member
które połączenie lepsze ?

Witam, czytałem w innych postach n/t połączeń PC z TV, ale mam pytanko poza tym że połączenie DVI/HDMI obcina nieco obraz, to czy jest faktycznie duzo lepszy ? Na razie mam podłączony PC poprzez TV-OUT w karcie graf. (obraz jest ocz. koszmarny), ale chce teraz kupic kabelek i nie mogę sie zdecydować czy kupić D-Sub/D-Sub czy DVI/HDMI. Niestety nie mam gdzie tego naocznie sprawdzić, moze ktoś podpowie. Plazme chcę w zasadzie stosować tylko do filmów i zdjęć puszczanych z kompa, ale denerwujace jest z kolei że nie widać np. paska zadań... Dlatego wolałbym D-Sub, ale boję się czy nie bedzie "kiepski" obraz?
Bardzo prosze o podpowiedź...
Pzdr.
P.S. karta Asus V9520-X/TD/128M/AR ma 3 wyjścia : D-Sub, DVI (z przejsciówka na D-Sub) i Tv-Out
 

kaammyyk

New member
d-sub czy dvi ?

Robus przyłączam się do twojego pytania Mam obraz teraz z mojego laptopa puszczony po d-sub i jest ok, ale zmieniam lapka i mam problem czy po dvi-hdmi obraz będzie wyrażnie lepszy? .Chodzi mi przedewszystkim o filmy HD.I jeszcze jedno czy po dvi filmy HD będą na całym ekranie bo po d-sub nie są / niezależnie od filmu, jego proporcji itd a ze żródła n-box kanały HD zajmuja całą powierzchnie tv/ Panasonic PV60/ Dziękuje i pozdrawiam.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kaammyyk napisał:
całym ekranie bo po d-sub nie są

Z jakiego playera do wyswietlnia filmow korzystasz, jaka karta grafiki. Dziwna sprawa, ze przez d-sub nie masz wyswietlnego obrazu na calosci. Czy pulpit masz na calym ekranie i przy jakiej rozdzielczosci pracujesz. Do połączenia, mam obawy czy obraz przez dvi-hdmi nie bedzie gorszy niz przez d-sub (rozmyte czcionki ekranowe), mimo wszystko to skalowanie w dol rozdzielczosci pulpitu (1024x768 ) do 720p. Autorytatywnie nie chce sie wypowiadac, nie widzialem, i mimo wielu checi na poczatku by polaczenie PC-TV bylo realizowane przez DVI-HDMI pozostalem przy d-sub, imho jakosc wysmienita. Tor dzwieku i tak trzeba prowadzic osobno czy przez DVI-HDMI czy przez d-sub wiec korzysci jako takich z HDMI nie ma.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:
Do góry