Toshiba 42L7453 vs Panasonic 42As650

Big-Apple

New member
Witam
Piszę w tym dziale
Daczego tyle osób odradza Toshibe model który jest w temacie
kiedy ta Toshiba jest postawiona w saturnie razem z większościa TV nawet obok tv 4k
a Panasonic wciśnięty do tych modeli które są niskim zainteresowaniem.

W Euro RTV AGD to gość osobiście zrobił mi przegląd TV sam mnie o wszystko pytał nie ja jego
o ceny ile chce wydać i przeznaczenie do oglądania i sam mi polecił Toshibe a kiedy się zapytałem o panel to nie walił żadnymi formułkami z pamięci tylko poszedł do komputera i dość długo to trwało i wg niego model 47 nie ma matrycy IPS nie wiem jak model 42.

Panasonic jest dużo tańszy
Toska 2599
Panas 2099-2199

oba TV mają chyba ten sam desing
Panaosnic nie ma własnej matrycy

bloomberg com/news/2014-06-10/lg-display-said-in-talks-to-supply-tv-panels-to-panasonic

doskonale pamiętam jak Panasonic był ogromnie w plecy i sprzedawał swoje udziały i że nie korzysta ze swoich paneli

Toshiba ma swoje ale sporo tu się krytyki nasłuchałem głownie doty oprogramowania
niektórzy twierdzą że może się nie włączyć

tak więc co mi powiedzieć który kupić z tych 2
Toska ma prawdopodobnie najlepszy dźwięk czerń dla was najlepszą ma Panaś
będąc w sklepie testowałem sobie pena łaziłem bo menu i podobało mi się mimo iz było to demo i wszystkie funkcje niedostępne.

jeszcze mysłałem o Soniakiu W ten za 26xx zł

ja oglądam dużo sportu kosz noga

a ze statycznych to kanały entertainment takie jak Arirang CNBC KBS

Osobiście mam Toshibe 37DG z 2008r tam w ogóle nie ma czerni :grin:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale czasy się zmieniły..
Lepszą czerń i skalowanie ma Toshiba.
Ma lepszy dźwięk i mistrzowski Input Lag.
Tylko żeby skorzystać z pakietu - musisz być niebieskim członkiem forum.
 

jacekcy

New member
W tegoroczne modele SONY w rozmiarze 42 cale, to bym się nie pchał.
Więc podjąłeś dobrą decyzję ograniczając wybór do dwóch modeli Panasa i Tośki.

Tośka do niedawna trzymała cenę 3.000,00 zł. Teraz spadła do 2.550,00 więc może warto dokładniej się jej przyjrzeć, bo gra naprawdę fajnie.

Inna sprawa, że ceny na Panasa też spadły i kupisz go za około 2.100,00 zł.

Jeśli masz kasę bierz Tośkę, jeśli nie bierz Panasa. Wiele stratny nie będziesz.
 

Big-Apple

New member
W tegoroczne modele SONY w rozmiarze 42 cale, to bym się nie pchał.
Więc podjąłeś dobrą decyzję ograniczając wybór do dwóch modeli Panasa i Tośki.

Tośka do niedawna trzymała cenę 3.000,00 zł. Teraz spadła do 2.550,00 więc może warto dokładniej się jej przyjrzeć, bo gra naprawdę fajnie.

Inna sprawa, że ceny na Panasa też spadły i kupisz go za około 2.100,00 zł.

Jeśli masz kasę bierz Tośkę, jeśli nie bierz Panasa. Wiele stratny nie będziesz.

oba mają ten sam desing różnica to fonia moja stara Toshiba ma naprawdę dobry dźwięk +woofer
Widze tutaj krytykowaliście Panasia że pierdziawki oraz ktoś strzelał fotki matryc kilku kolorów
były żótłe niebieskie zielone i komuś się nie podobały paski poziome z góry na dól były 3 chyba
potem jednak się okazało że to wina aparatu i ucichło

ja jednak jedyne co się chce dowiedzieć to krytyka rzekomego softu tutaj ktoś twierdził ze kaszana że boot loop i że może się nie włączyć inny znowu mówił że 40 dni serwisu i że chce starszy firmware.

Nie wiem jaki firmware może u mnie być w środku jeśli np teraz zakupił bym toshibe.
Obecna cena modelu 42 to jakieś 2566


na koniec dodam że z pilota od TV korzystałbym w ten sposób że tylko włacz i wyłacz oraz zmiana źródła sygnału HDMI

DVB-T/Sat z zew tuner mam wiec kable podpięte poza TV.

oba TV to Japonia jednak Panas nie ma swojej matrycy ale go nie krytykuje
TV będzie w pokoju 4:3 z dużym oknem po lewej storny pokoju i słońce czasami mocno ładuje :grin:
 

michcio211

New member
A który ja mam wybrać?

Podepnę się do wątku.
Mnie najbardziej interesuje płynność wyświetlanego obrazu + jakość oczywiście.
Jestem kibicem piłki nożnej. I zastanawiam się, który byłby lepszy?

Toshiba 47L7453 - prawie go kupiłem, ale na forum pojawiło się trochę krytyki softu i związanych z tym zwiech tv. Dodatkowo problemy z podświetleniem. Na ale ten. wg opini, super dźwięk

Panansonic 47AS650 - zdaje się że wszystko fajnie... ale te niedoświetlone rogi...

Panasonic 48AS640 - tu pojawiły się opinie że lepsze podświetlenie niż w AS650 i że w dynamicznych scenach wypada lepiej. Ale matryca VA ma małe kąty. Jak rozumieć małe?

Sygnał - telewizja kablowa Vectra.

P.S? Aktualnie użytkuje 7-mio letniego Sharpa 32WD1E. Jak czytam o czerni, DSE, cloudingu, niedoświetleniu lub prześwietleniu matrycy, smużeniu to się zastanawiam czy jest sens zmieniać telewizor bo ja już to wszystko mam:D:p ?
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Imho tekstami w stylu "słabe kąty" na VA nie przejmowałbym się, zwłaszcza, że kontrą dla tego argumentu jest fakt iż IPSy mają***bardzo niski kontrast, nie oddają***koloru czarnego, a srebrny/granatowy...zaś***nocne seanse na IPSach nie należą***do niczego przyjemnego. Przy matrycach VA kąty są***słabsze niż na IPS, ale chyba nie będziesz oglądać telewizora całkowicie będąc prostopadle do niego...Teoretycznie ludzie piszą, że da się***tylko oglądać na wprost, imho bajki, oglądam pod kątem bo telewizor wisi, do tego łóżko nie leży w lini prostej do środka telewizora.
 

jacekcy

New member
Tośka, jeśli korzystasz z Internetu i smarta, to uruchomienie TV trwa ponad 30 sekund. Natomiast panasonic uruchamia się błyskawicznie. Aktualizacja softu w Panasonicu też jest lepiej dopracowane niż w tośce (po wszystkim mniej problemów i zwiech).
 

firekage

New member
Bez reklam
Z ciekawości - w Tośce L7335 update informuje, że system sam się zrebotuje...a trzeba wtyczkę***wyjąć z prądu...w L7453 jest to samo? Mam na myśli update z poziomu "dosa", a nie systemu live.
 

michcio211

New member
Wczoraj udałem się do Euro na "testy".
Wrażenia:
Pananasonic TX47AS650
- design fajny, chociaż to zawsze jest kwestią gustu;
- potwierdza się, że ekran odbija wszystko;
- obraz mało wyraźny, zwłaszcza w scenach dynamicznych pojawiające się rozmycie. Mimo zmian w ustawieniach nie zauważyłem poprawy.

Pananasonic TX42AS640
- na matrycy VA, 50Hz
- obraz zdecydowanie lepszy niż na AS650 (!), nie wiem czy spowodowane to jest mniejszym rozmiarem matrycy?
- kąty mimo matrycy VA moim zdaniem są ok. Sprawdzałem z bardzo dużego kąta. Zgadza się kolory trochę blakły, ale bez przesady. Jak dla mnie słabe kąty to szukanie dziury w całym :p

Sprzedawca mnie podpytał czego oczekuję, czy 3D jest dla mnie ważne itp?
Ponieważ 3D nic a nic mnie nie obchodzi, pokazano mi tv SONY.
I powiem szczerze dużo lepiej.

Sony KDL42W705
- atryca VA (?) natywnie 50Hz,
- obraz zdecydowanie lepszy, płynny.
- naturalne kolory.
- dla mnie naprawdę fajnie
Dopiero 50” ma matrycę 100Hz, ale takiego nie mają w ofercie.

Sony KDL48W605
- zdaję się, że matryca 50Hz
- obraz naprawdę ładny i przede wszystkim płynny.
- naturalne kolory,
jak wyżej matryca 100Hz powyżej 50"

Co prawda nie wiem jak będą odbierać na sygnale SD?

Na obecną chwilę faworytem jest SONY.
P.S.W ogóle to pojawił się dylemat, czy powinienem brać telewizor większy niż 42”?
Cały czas mam obawę, czy nie będzie za duży?
 

rRobert83

Member
Porównywanie w sklepie modeli to ciężka sprawa. Rożne ustawienia, oświetlenie, czy nawet sygnał po multiswitch, już nie mówiąc o nachalnej postawie sprzedawcy który wciska to co jemu pasuje. Mi chciał koleś na siłę samsunga wcisnąć ostatnia sztuka ale jak się zdecyduje tą ta zarezerwowaną nie otwartą dadzą mi a innemu klientowi tą z wystawy itp.
 

michcio211

New member
Właśnie pan sprzedawca nie był nachalny.
Poświęcił mi 1,5 godziny! Materiały zapuszczane były z jego i mojego pena.
Dziwne ale, nie było wciskania najnowszego modelu z super Hercami i hiper 3D.
Nie wciskał mi Samsunga ani LG (co w sumie jest dziwne :hmm:)
Stał obok Sony w technologi 4k, nie pamiętam nazwy modelu, z podanym super obrazem.
Na pewno na mojej twarzy był widoczny zachwyt. Ale sprzedawca sam sprowadził mnie na ziemie
prostując,że sygnał jest podany przed dekoder 4k i że na sygnale z Vectry to nie ma co liczyć na taką jakość.
Generalnie to odnoszę wrażenie, że od momentu kiedy kupiłem mojego Sharpa - siedem lat temu - to nie nastąpił jakiś wielki przełom w jakości wyświetlanego obrazu. Przynajmniej w modelach za 3 -3,5 tys. złociszy. Bo te wszystkie wady typu clouding, DSE, niedoświetlenie, smużenie itd. itp. to mam w starym tv :mrgreen:
 

Hirosh

New member
Dekoder 4K? Coś mnie się nie wydaje. Co najwyżej jakiś materiał promocyjny w tej rozdzielczości z dysku albo co. Nie słyszałem żeby coś takiego istniało oprócz studiów testowych gdzie pracują nad standardem kodeka do 4K.
 

tdx

New member
Bez reklam
wystarczy DVB-S2 i HEVC w TV by odpalić sobie 4K z sat np z HOT BIRD 4k1, wprawdzie tylko @30fps ale zawsze
 

Hirosh

New member
30fps. No thx. I raczej nie to zapodaja w sklepach. Zbyt skomplikowane. Albo to byl zwykly sygnal fhd skalowany przez tv do uhd albo- co bardziej prawdopodobne- material testowy uhd z pendriva albo dysku
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie wiem co jest nie tak dla Ciebie z tymi 30fpsami a jak podłączenie sygnału z konwertera do TV jest zbyt skomplikowane to.... :D

Zresztą nie ważne :) Pytanie który Sony pociągnie 4K z USB?
 
Do góry