Panasonic as640 problem z dyskiem zew

marcin1ek83

New member
Kupiłem seagate backup destop plus 2tb

Podłączam pod tv wyskakuje info podlaczono urządzenie USB ale gdy wchodze do odtwarzacza multimediow pisze brak urządzenia wtf????


Podlaczalem wd my book essential i wszystko śmiga


Ma ktoś pomysł?????
 

marcin1ek83

New member
Podpinalem wd book też 2tb z jedna patrycja i wszystko idealnie działało

@firekage
Jeśli nie masz żadnej konkretnej wsazowki/pomyslu to omiń wątek bo takie posty jak wyżej nic nie wnoszą peace
 

firekage

New member
Bez reklam
Wnoszą dla osoby, która nie jest obeznana z technologiami IT. Napisałem o tym bo to jest podstawa, tak samo jak np. system plików na dysku (fat, fat16, fat32, ntfs, ext2, ext3, ext4, resizer itd), a nie każdy jest w temacie osobą obeznaną, stąd zaczyna się***od podstaw, nie mówiąć, że na portalach stricte komputerowych tematy w stylu "kupiłem dysk, windows go nie widzi" to norma...bo dyski wewnętrzne nie mają partycji.

Sprawdź jednocześnie wymagania obu dysków odnośnie amperażu, możliwe że ten drugi wymaga wiekszego na portach usb, a telewizor tego nie daje.

Ps - nie zakłdam problemu związanego ze zbyt długimi kablami usb, bo te przy dyskach i tak mają kilka centymetrów. Sam mam identycznego Seagate, ale w wersji 1TB (2 partycje, 30GB w ntfs i 890GB w ntfs, do tego kontener truecrypta na dużej) i mój dysk chodzi bez problemów, ale w Toshibie L73, a kabel usb ma około ponad metr...(metrowa przedłużka plus kabel od dysku, długość około 10cm).
 
Ostatnia edycja:

marcin1ek83

New member
Nie pisze tu z nudów sprawdzałem wczesniej u wujka google pozatym nie musimy zagłębiać się w struktury dysków bo napislaem że taki sam dysk innej firmy działa także nie kieruje pytania do laikow bo takie informacje można znaleźć na co drugim temacie odnośnie dysków jest tu konkret i o konkrety chodzi także szkoda czasu Twojego (firekage)na mydlenie tematu

A tak na marginesie oba dyski zasilanie osobno nie z USB

Testowałem również data Travel 16 gb pendrive (fat32) i to samo wykryto nośnik USB ale w odtwarzaczu multimedialnym urządzenia nie wykryto...

Jest podobny wątek już założony w którym również że zero konkretów
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Ok...wybacz, że zabierałem Twój czas, tracąc swój na pomoc...gdy nawet nie raczyłeś napisać, czy mowa o dysku 2.5 cala (w którym zasilanie usb wystarcza), czy 3.5 cala (gdzie wymagany jest zewnętrzny zasilacz), a co musiałem sam sobie sprawdzić, tak jak i 500mA na USB z manuala Panasa...
 

marcin1ek83

New member
Nic nie mam do Ciebie ale Twoje posty nic nie pomagają ... Piszesz rzeczach które ni jak mają się do problemu na jednym tv działa na panasie nie dziala


Jeśli panasonic nie lubię seagate albo dysków ponad 1tb to fajnie byłoby takie info gdzieś znaleźć ale poki co w całym watku o panasonikach raptem dwa posty z problemami o dyskach zew


P. S
U mnie z tylu tv mam dwa porty USB i jeden jest oznaczony jako port hdd ale oba 5V i max 500mA
 
Ostatnia edycja:
Do góry