Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

andreas2012

New member
Zrobiłem zdjęcia pokazujące równomierność podświetlenia matrycy.
Użyłem do ich zrobienia jednorodnych, jednokolorowych planszy w rozdzielczości identycznej jak rozdzielczości TV, zatem był podświetlony każdy piksel. Dzięki tej metodzie zbadałem również matrycę na obecność bad pixeli. Zdjęcia były robione w nocy.
Generalnie 48AS640 ma widoczne, ale mało irytujące, względnie równomierne niedoświetlone rogi.
Uważam, że równomierność podświetlenia matrycy 48AS640 jest akceptowalna w przeciwieństwie do 47AS650 i 48H6400.

Dodać jednak trzeba, że 48AS640 z uwagi na matrycę VA ma kiepskie kąty widzenia, więc nieznaczna zmiana kąta patrzenia na TV powoduje widoczną degradację jakości obrazu, więc nie zalecam 48AS640 do rodzinnego oglądania TV. Teoretycznie 47AS650 na matrycy IPS powinien lepiej nadawać się do oglądania TV w gronie bliskich. Co więcej, powinien mieć lepsze kolory niż recenzowany model z wyjątkiem głębi czerni i poziomu kontrastu.

Co ciekawe moja jednoznacznie negatywna ocena głębi czerni ewoluuje. Aktualnie odnoszę wrażenie, że problem raczej nie tkwi w samej głębi czerni, tylko w szczegółowość obrazu/detali mających odcienie koloru czarnego. W konsekwencji czerń, czasami stosunkowo głęboka z uwagi na brak szczegółowość wyświetlanego obrazu/detali na ciemnych przedmiotach itd. jest nienaturalnie jednorodna. Powoduje to brak głębi obrazu. Podejrzewam, że dobrałem zbyć słaby jakościowo materiał filmowy do testu TV lub poziom kontrastu jest zbyt niski.
Na pocieszenie napiszę, że teoretycznie 47AS650 na matrycy IPS powinien mieć jeszcze gorszą głębię czerni niż recenzowany model. Nie wiem nic na temat głębi czerni w modelu 48H6400.

Co do kolorów innych niż czerń w 48AS640 na razie nie wypowiadam się.

Chciałbym podkreślić, że oglądam TV tylko w noc, więc ww. mankamenty obrazu są o wiele bardziej widoczne w nocy niż w dzień. Jeżeli ktoś ogląda TV częściej w dzień niż w nocy, to moją recenzję powinien potraktować z przymrużeniem oka.
Co więcej, mój TV został profesjonalnie skalibrowany, więc celowo nie zmieniam parametrów obrazu - szanuję cudzą pracę.

Jeżeli chcecie kupić TV z w atrakcyjnej cenie, to polecam członkostwo w klubie HDTV i PW do Kikiego.[/QUOTE

Po tym co piszesz to widze ze posiada te same wady co samsung wiec być może to wina matrycy va
Ps. Moim zdaniem na ips z czernia jest lepiej]
 

konstant

New member
Na IPS czerń lepsza? Co to za herezje?
Jeśli mowa o IPS z wygaszaniem to czerń jest porównywalna do VA, ale zwykły IPS nawet się nie umywa do VA w kwestii czerni.
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Nie rozumiem. Najpierw kolega pisze, że czerń jest głębsza w 48AS640 (VA), aniżeli 47AS650 (IPS), a ostatnim zdaniem wszystko przekręca o 180st.

Wygaszanie to trik, który pomaga tylko wtedy, jak nie ma nic na ekranie. Taki zabieg może się sprawdzić jedynie przy podświetleniu matrycy bezpośrednio (direct LED, FALD...), gdzie stref jest dużo, a interpolacja skuteczna. To dotyczy zaledwie kilku modeli na rynku, w dodatku drogich, jak choćby Panasonic AX900.
 

andreas2012

New member
Na IPS czerń lepsza? Co to za herezje?
Jeśli mowa o IPS z wygaszaniem to czerń jest porównywalna do VA, ale zwykły IPS nawet się nie umywa do VA w kwestii czerni.


nie chce tutaj wprowadzać w blad bo akurat tego panasonica nie miałem ale LG vs Samsung jak dla mnie jest lepiej z czernia w IPS LG ogolnie reprodukcja ciemnego materialu Samsung bardzo znieksztalca traci szczegoly przy ciemnych tlach
 

digitalus

Banned
Panasonic jest mniej awaryjny.Samsung i lg psuje sie czesciej.Tak wynika z informacji serwisowych.

http://serwis-tv.com/telewizor-lcd.html

Warto przeczytac informacje w linku wyzej ktore moga przyczynic sie do przedluzenia "zycia" telewizora czyli pracy bez usterki.


Zywotnosc telewizora mozna przedluzyc. Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %.

Druga wazna sprawa to sprzet wylaczamy wylacznikiem sieciowym nie pilotem.Jesli nie ma wylacznika to mozna kupic gniazdko z wylacznikiem sieciowym.
W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze. W czasie burzy wyjmujemy wtyczke zasilania i wtyczke antenowa . W przypadku uszkodzenia po burzy naprawa jest bardzo droga lub calkowicie nieoplacalna. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory.


Na anglojezycznej stronie tez wspomniano o nizszych ustawieniach jasnosci i kontrastu i wylaczaniu telewizora wylacznikiem sieciowym.

http://plasmatvbuyingguide.com/plasmatv/plasmatv-lifespan.html

Potwierdzenie moich informacji na forum elektroda.Wystarczy wpisac w wyszukiwarce elektroda..po burzy.Olbrzymia ilosc sprzetu uszkodzonego po burzy.Dlatego warto pamietac
aby w czasie burzy odlaczyc zasilanie, antene i jesli korzystamy z internetu kabel internetowy od telewizora.

Samsung produkuje coraz gorsze telewizory i awaryjnosc jest duza.
przyklady
http://www.youtube.com/watch?v=d7CewUBx94g

http://www.cda.pl/video/97545ff/Tajemnice-korporacji-odc3-Sciemy-wielkich-marek
 
Ostatnia edycja:

konstant

New member
Kilka fotek matrycy mojego 48AS640:

Zdjęcia - Pokazywarka.pl

Na żywo ciemniejsze rogi nie są tak widoczne jak na zdjęciach.
Osobiście kładę na to :)

Chciałem też wrzucić fotkę z czarnym tłem, ale nie dało się go uchwycić - zdjęcie było po prostu całkowicie czarne, było tylko widać diodę TV.
TV po kalibracji u Kiki'ego.
 
Ostatnia edycja:

rott319

Member
Ja też posiadam 48AS640, ale moja matryc wygląda zdecydowanie inaczej niż twoja.

Tu są zamieszczone zdjęcia:

Zdjęcia - Pokazywarka.pl

Te podłużnie, ciemne pasy nie są statyczne tak jak niedoświetlone rogi, tylko poruszają się z góry na dół.

Czy to jest horizontal banding ?
 

Attachments

  • 20140926_214237.jpg
    20140926_214237.jpg
    292,4 KB · Wyś: 217
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
Ja też posiadam 48AS640, ale moja matryc wygląda zdecydowanie inaczej niż twoja.

Tu są zamieszczone zdjęcia:

Zdjęcia - Pokazywarka.pl

Te podłużnie, ciemne pasy nie są statyczne tak jak niedoświetlone rogi, tylko poruszają się z góry na dół.

Czy to jest horizontal banding ?


Pokombinuj przywróć fabryczne ustawienia jak nic nie daje to dzwon na serwis przecież tak się nie da ogladac ewidentny bubel, i opisz czy zrobili (lub czy zrobiles) i co to bylo
 

jacekcy

New member
Pech! Jeśli przywrócenie do ustawień fabrycznych nic nie pomoże to oddaj TV (jeśli wieżo kupiony) lub reklamuj (na gwarancji na 100%, bo ten model pewnie nie ma nawet roku).
 

Borixon

Active member
Bez reklam
powie ktos czy jest mozliwosc zmiany widoku w odtwarzaniu plikow z usb chodzi mi o muzyke i filmy, sa kafelki tak jakmzdjecia a wolalbym liste... da sie ??
 

sebba

New member
powie ktos czy jest mozliwosc zmiany widoku w odtwarzaniu plikow z usb chodzi mi o muzyke i filmy, sa kafelki tak jakmzdjecia a wolalbym liste... da sie ??


Wydaje mi się, że się nie da.

Też na to narzekałem parę postów wyżej.


A dysk Samsung Story Station podłączał może ktoś do Panasonica?
Bo u mnie TV się zawiesza przy próbie odtworzenia czegokolwiek z tego dysku!
 
Do góry