IFA 2014 - Panasonic budzi legendę ze snu. Technics czyli powrót do korzeni...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
IFA 2014 - Panasonic budzi legendę ze snu. Technics czyli powrót do korzeni...



Sześć lat trzeba było czekać by Panasonic docenił jakość swojej marki audio
i wrócił do dobrych korzeni dźwiękowych.

Muzyka jest ponadczasowa, dotyka serca ludzi różnych kultur i pokoleń.
Każdy dzień to odkrycie prawdziwie emocjonalnych doświadczeń.
Zabierzemy Państwa w podróż, aby na nowo odkryć muzykę - Technics.


To nowa sentencja Panasonica dla marki audio....pięknie powiedziane.
Tylko dlaczego skoro to takie oczywiste zabrakło pary na sześć lat ?
Ale nie bijmy piany po próżnicy...


Prezentację modeli dokonała Michiko Ogawa , czyli szefowa projektu która jest inżynierem dźwięku i znaną Japonii pianistka jazzową.


Nowa koncepcja nosi nazwę Technics Definitive Sound.
Opiera się na :

-„Noiseless Signal Technology” (sygnał pozbawiony szumu)
Zakłada eliminację powstawania szumów ze źródeł cyfrowych

-„Emotive Acoustic Technology”

- „Accurate Digital Technology” (cyfrowa technologia wiernego odwzorowania dźwięku) Zapewnia przekaz sygnału poprzez specyficznie dobraną charakterystyką fazy i wzmocnienia oraz znakomitą konwersję mocy.

Referencyjna seria R1 ma kosztować 40.000 EURO i obejmować będzie trzy urządzenia dźwiękowe klasy Hi-Fi:

Wzmacniacz mocy stereo SE-R1,

Sieciowy odtwarzacz audio z możliwością sterowania SU-R1,
Zestaw głośników SB-R1.

Seria klasy wyższej C700 obejmuje cztery urządzenia dźwiękowe klasy Hi-Fi. Nowa forma dźwięku sieciowego potwierdza rezygnację z kompromisów mogących mieć wpływ na pogorszenie jakości dźwięku. Seria obejmuje:


- Zintegrowany wzmacniacz stereo SU-C700


- Zestaw głośników SB-C700

- Sieciowy odtwarzacz audio ST-C700
- Odtwarzacz płyt CD SL-C700

Produkty Technics zostaną wprowadzone do sprzedaży w grudniu. W Technics rozumiemy, że jakość odsłuchu nie jest czysto mechaniczna czynnością, ale emocjonalną magiczną relacją między ludźmi i muzyką. Chcemy, aby doświadczać muzyki w taki sposób jak to było pierwotnie przeznaczone oraz umożliwić im poczuć entuzjazm i zachwyt.

Poprzez dostarczenie tego doświadczenia chcemy wspierać rozwój i korzystanie z wielu kultur muzycznych świata. To jest nasza filozofia. Dzięki połączeniu naszej miłości do muzyki i rozległym doświadczeniem wysokiej klasy audio drużyny Technics budujemy markę, która zapewnia najwyższe emocjonalne doświadczenia muzyczne dla melomanów i ogólnie dla miłośników muzyki.
4_image.jpg
Nowe spotkania z dźwiękiem
Krajobraz dźwiękowy przeszedł wiele zmian na przestrzeni lat. Od technik nagrywania po sprzęt do odtwarzania i typy nośników.
Środowisko audio jest stale rozwijane i dywersyfikowane a wygodne słuchanie staje się centralną potrzebą. Rozwój Internetu, w szczególności prędkości szerokopasmowych, pozwala na wysyłanie i odbieranie dużych ilości danych które pozwala na uzyskanie muzyki cyfrowej w jakości bezstratnej. Nadszedł czas, aby wejść w erę sieci cyfrowych.

Dynamika żywej muzyki, zapierająca dech w piersiach cisza i napięcie podczas występów muzycznych to nasze cele. Energia płynąca od instrumentalistami czy inspiracja głosu wokalisty - to ciągłe dążenie do perfekcji przekazu.
Nigdy nie przestaniemy dążyć do osiągnięcia ostatecznej istoty muzyki.

2_image.jpg

Technika - dożywotnie partnerstwo.
Ponad 100 lat historii dźwięku analogowego, jakość dźwięku dojrzała do poziomu, w którym ludzie są zadowoleni z jej odsłuchu. Jednak era cyfrowa ma znacznie więcej do zaoferowania. Będziemy wykorzystywać nasze wieloletnie doświadczenie dążenia do możliwie najlepszej reprodukcji dźwięku, dzięki technologii oraz projektowaniu, tak aby wprowadzić na rynek produkt o najwyższej jakości dźwięku. Jednak jest to tylko jeden krok. Naszym ostatecznym celem jest doprowadzenie świata do najwyższej klasy wrażeń audio


4_image.jpg


Zmysłowe doświadczenie, nie tylko dźwięków
Nie wystarczy produkować dźwięki. Odgrywają one ważną rolę w środowisku miłośników muzyki, w otaczaniu słuchacza w żywą i dynamiczna muzykę. Pozostając wierni dla najlepszej jakości dźwięku gwarantujemy odtworzyć sygnał audio jak najwierniej, zachowując czysty, wyraźny dźwięk.

1_image.jpg

Obiecujemy kwestionować granice reprodukcji dźwięku za pomocą innowacyjnych technologii, które będziemy ciągle doskonalić.

2_image.jpg

Innowacyjność jest w naszym DNA .
Od czasu narodzin Technicsa w 1965 roku wykonaliśmy wiele "nowatorskich rozwiązań w świecie". A odmłodzony zespół Technicsa przyniesie do nowego stołu konstruktorskiego niestrudzony wysiłek poprawy tego co zostało wcześniej osiągnięte. Dążyć będziemy do dostarczenia reprodukcji dźwięku tak blisko ideału, jak to możliwe.
Główny inżynier
Tetsuya Itani

4_image.jpg

Technika i technologia w służbie emocji odsłuchu
Naszym zdaniem technologia jest jedynie środkiem do dostarczania optymalnych doświadczeń muzycznych. Nowe produkty Technicsa będą dążyć do udowodnienia, jak daleko granice jakości dźwięku mogą być podniesione przez technologię.

Wprowadzenie naszych nowych technologii pozwoli nam rozwiązać problem szumu i zakłóceń, problem, który nie był wyeliminowany przez poprzednie cyfrowe wzmacniacze. To pozwala nam dostarczać sygnał o wyższej rozdzielczości, do głośników, które są teraz w stanie odtworzyć dźwięk jak najbliżej wierności oryginału występów artysty.

1_image.jpg

Opracowujemy trwałe produkty.

2_image.jpg

Ponadczasowy design w każdym szczególe.
Nasze nowe produkty Technicsa posiadają ponadczasowy design, który pozostaje wierny czystym eleganckim liniom naszych produktów.


Technics, jednocześnie dotrzymuje kroku najwyższej technologii akustycznej. Wysokiej jakości materiały, precyzyjne projekty, znakomite wykonanie, a także dostojne kolory i tekstura tworzą prestiżowy kawałek centrum słuchania dla każdego miłośnika muzyki.
Główny Projektant
Koji Mochizuki

[youtube]BNn7Y-Llxf8[/youtube]
Technics Rebron



Tak prezentuje się od środka kolumna Technicsa SB R1.


[youtube]8x-jDlaOBQk[/youtube]
Pierwsze oceny dźwięku, nowego dźwięku Technicsa.


Hi-Fi Audio - Technics Global
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
nie słyszałem więc ocenić nie mogę, ale za cene 40 tysia € boje sie myslec co ustawilbym w domu wiec recepta na sukces jest tylko jedna, dzwiek musi zabierac sluchacza w inny wymiar..
 

JanVid

New member
.... skoro "taaaaaakie ceny" rysują się na horyzoncie za nowości Technicsa ... to nasuwa się pytanie :) ... do jakiej grupy docelowej skierowane są ich nowe produkty? ... mieszkańców Emiratów? ... i chcą wrócić na rynek? .... to chyba jakiś żart :) ....śmiem twierdzić, że przy takim marketingu nadal pozostaną zapomniani ... a szkoda, wylali już chyba "dziecko razem z kąpielą" na samym starcie :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
40k juro? Za co, za Technicsa, tak na dzień dobry?
Jeżeli to pewnik, to wycofuje mój entuzjazm, z cała sympatią do Technicsa, ale nie tak wyobrażałem sobie powrót tej marki.
Od zawsze kojarzyli mi się z dobrym, solidnym sprzętem, ale też w przyzwoitych pieniądzach.
Za taką kwotę mam o wiele ciekawsze wybory.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
40k juro? Za co, za Technicsa, tak na dzień dobry?
Jeżeli to pewnik, to wycofuje mój entuzjazm, z cała sympatią do Technicsa, ale nie tak wyobrażałem sobie powrót tej marki.
Od zawsze kojarzyli mi się z dobrym, solidnym sprzętem, ale też w przyzwoitych pieniądzach.
Za taką kwotę mam o wiele ciekawsze wybory.


O to mi właśnie chodzi kolego, taka kasa jak 40k juro daje tak szeroki horyzont że fajne całe kino dałoby się złożyć i to na nie przeciętnym systemie. Zaraz zamieniłbym na zestaw Klipsch Palladium 39, reszta sprzętu od Primare np i tyle w temacie :) jeszcze zostaje na spory ekran :)
 

collider

New member
Bez reklam
Z cena to pojechali rzeczywiscie. Po cichu i jak widac blednie myslalem, ze calosc zestawu zamknie sie powiedzmy w kilku tysiacach euro a tu zonk. Mialem nadzieje, ze Technics dolaczy do grona producentow takich jak Denon, Pioneer czy Yamaha a tu. Nie tedy droga.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zostanie mi wzdychanie do swoich starych "klocków". ;)
Mam nadzieję, że mimo wszystko poszerzą ofertę o sprzęt dla zwykłych ludzi, bo jak piszecie, sprzęt Technicsa zawsze dedykowany był do ogółu i jako sprzęt HiEnd może się po prostu nie przyjąć.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dziwne mnie się zawsze wydawało że Technics jest marką handlową koncernu Matsushita Electric

Myślę ,że nowe wyroby nie będą niestety na poziomie klocków z lat 90-tych kiedy Technics był w pełnym rozkwicie
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dziwne mnie się zawsze wydawało że Technics jest marką handlową koncernu Matsushita Electric
Dokładnie: Panasonic/Technics/National- to wszystko były marki Matsushita, kiedyś nawet na video Panasonica jasno to było na odwrocie napisane, na starych Technicsach zresztą też.
Teraz to już Panasonic Corp. ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście w 2008 r nastąpiła zmiana.Z tego co wiem po wycofaniu Technicsa Panasonic przejął dział słuchawek i słuchawki były produkowane i sygnowane nazwą Technics ,oprócz Panasonic,Technics ,National była jeszcze Ramsa producent znakomitych stołów mikserskich nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy ta firma jeszcze istnieje
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przemko
RAMSA Professional Audio Systems | Professional AV | Products & Solutions | Panasonic Global
Mają katalog 2013, więc powiedzmy że nadal istnieje :>

Ogólnie Matsushita to przecież więcej firm, z JVC które kojarzę sprzed paru lat baaardzo dobrze, a obecnie na rynku to głównie radia samochodowe - Panasonic wie jak zabijać znane i dobrze kojarzone marki :/
Technics nie ma większych szans wybić się w klasie high premium, bo nie byli nigdy z tym kojarzeni.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
40k juro? Za co, za Technicsa, tak na dzień dobry?
Jeżeli to pewnik, to wycofuje mój entuzjazm, z cała sympatią do Technicsa, ale nie tak wyobrażałem sobie powrót tej marki.
Od zawsze kojarzyli mi się z dobrym, solidnym sprzętem, ale też w przyzwoitych pieniądzach.
Za taką kwotę mam o wiele ciekawsze wybory.

ja tez inaczej sobie to wyobrazalem...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli przy JVC jesteśmy nie tak dawno tworzyli holding z Kenwood ,JVC w Europie nie była postrzegana jako firma produkująca wyrafinowane urządzenia ,chociaż na rynek japoński dostarczali naprawdę wysokiej klasy produkty ,jak choćby legendarny odtwarzacz XL -Z900 ,który był zbudowany na kultowym transporcie Philips CD PRO M2, ostatnio znowu zadziwili świat płytami kompaktowymi

Kiedyś Technics produkował napęd SOAD 70 ,który był jednym z najlepszych jakie świat oglądał ,podobnie było w przypadku gramofonów .Jeżeli teraz zaproponują podobne urządzenia, to kto wie czy o firmie znowu nie będzie głośno
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
moj ojciec ma technicsa segment nie pamietam jakie modele...wychodzily dwa modele z niebieskim i pomaranczowym podswietleniem...w stanie idealnym nawet ryski nie ma...kupil go odrazu jak wyszedl...na poczatku mial altusy bo nie bylo za bardzo wyboru w glosnikach pozniej kupil kefy z serii Q...w jednej kolumnie siadl tweeter a technics hula caly czas...cos takiego dokladnie plus cdek

search



chodzi o ten segment 3 czesciowy tzw kaloryfer :) bezsensu wklejilem reszte
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam super wypas jedną wieżyczkę Technicsa oryginalnie zapakowaną.
Poczekam teraz nabierze wartości cenowej....
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
nigdy pewnie nie zahaczyla tez o inwerture...jak sie uchowala?celowo zatrzymales?...pamietam ten model... :) eksluzywne mini wieze ;) nawet graly ale nastepca juz byl zwyklym plastikiem...bublem i tak sie to skonczylo...
 
Do góry