DVD -> scart + component -> Plazma

marcel.worst

New member
Szanowni Koledzy,

Sytuacja wyjsciowa:

- plazma TH42 PV45EH :)
- DVD Panasonic S-47

kubilem kabel profigold: wtyczka scart do DVD, do plazmy 3 wtyki RCA component.

podpinam to pod sprzet, przelaczam plazme na component i... NIC!

Czy to cos z DVD (grzebalem w setupie, zmienialem video na RGB), z plazma, czy taki kabel niestety jest do bani (lepiej kupic DVD z HDMI)?
 

bor@s

New member
chwila

a od kiedy w gnieździe scart jest sygnał component? Zdaje się powinno tam być co najwyżej composite oraz RGB. Jakiś dziwny masz ten kabel...
 

bor@s

New member
bor@s napisał:
a od kiedy w gnieździe scart jest sygnał component? Zdaje się powinno tam być co najwyżej composite oraz RGB. Jakiś dziwny masz ten kabel...

dobra, google mówi, że faktycznie takie kable są na rynku. Ale to nie oznacza, że w każdym DVD w gnieździe scart będzie sygnał component. Może tylko w niektórych, najnowszych...
 

lelek01

New member
witam
kabel scart - component działa w tym przypadku w kierunku od component do scart, czyli sygnał wyjściowy z dvd powinien iśc po component.
najlepiej component-component, tylko nie wiem czy to dvd ma to wyjscie, jeśli nie to tylko scart-scart zostaje.
 

bildex

New member
lelek01 napisał:
witam
kabel scart - component działa w tym przypadku w kierunku od component do scart, czyli sygnał wyjściowy z dvd powinien iśc po component.
najlepiej component-component, tylko nie wiem czy to dvd ma to wyjscie, jeśli nie to tylko scart-scart zostaje.
Witam!
Przykro mi ale od componenta do scarta też nie idzie.Posiadam ten sam kabel
Zastanawia, się czy kabel jest źle skonstruowany czy też potrzeba mieć urządzenie obsługują component przez scart.
Ale wpadłęm na jeszcze jeden pomysł. Niestety dzisiaj wyjezdzam i nici z tego ale jak wróce podziele sie uwagami.
Podłącze DVD--HDMI---AMPLI--COMPONENT-SCART---do PLAZMY.
Ustawie na wyjściu AMPLIKA komponent lub scart i wtedy zobaczymm.
Narazie pozdrawiam i czas w droge
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
podlacz trzy czincze component do dvd a scart do plazmy i ustaw w menu dvd jako component RGB, pamietaj aby podlaczyc do scarta w palzmie, ktory obsluguje sygnal RGB, sposrod 3 zamontowanych scartow 2 obsluguja ten sygnal
poprzez component mozna przesylac zarowno sygnal RGB jak i YPbPr

jesli jednak nie wykorzystujesz wejscia component w plazmie przez inne urzadzenie, to podlacz dvd z plazma poprzez przewod componenet (3RCA - 3RCA), ustaw wowczas w menu video dvd sygnal component na YPbPr
 
Ostatnia edycja:

marcel.worst

New member
Kochani!

Na stronie profigold znalazlem odpowiedz. Kabel, ktory nabylem sluzy do podlaczenia DVD (wtyk komponent - 3RCA) z telewizorem lub plazma ktora ma tylko i wylacznie gniazdo SCART. I niestetey w odwrotna strone nie dziala :)

Czeka mnie wymiana DVD
 

shafa

New member
witam wczoraj nabylem takie kabelek ..Profigold component->scart i niestety tv 37pf5320(scartrgb) nie dziaala z dvd yamaha s550 (component) ...zmienialem w menu dvd ustawienia na wyhscie rgb i yuv i z palem i ntsc i z progresywny scanowaniem ...ale niestety echo ...
mam nadzieje ze wymienia mi i zostaje mi tylko scart-scart...
a kabelki sa w rtv euro agd i to tansze niz na allegro.
Maja tez techlinka ...
 
Do góry