Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > Plazmy > Panasonic > Seria VT60 - współpraca z NAS.
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Jun 2009
24-04-2014, 17:22
Domyślnie Seria VT60 - współpraca z NAS.

Witam
Przymierzam się do zakupu 50VT60 lub 55VT60 i chciałbym rozwiać swoje wątpliwości jeżeli chodzi o współpracę tych TV z dyskami sieciowymi. Mam zamiar nabyć Synology DS214SE i włożyć do środka dysk WD 2TB RED. Czy ktoś może mi powiedzieć:
1. Czy będzie można z tego dysku odczytywać filmy 3D (wystarczy mi MKV)?
2. Czy będą bez problemów odczytywane napisy w plikach zewnętrznych (może być tylko SRT) i wbudowane?
3. Czy będą odczytywane wszystkie formaty dźwięku (DD, DTS również w HD)?
4. Czy ten dźwięk pojawi się na optycznym wyjściu TV (mam zamiar podłączyć optykiem do amplitunera, który nie ma HDMI)?
5. Czy będzie można wybierać różne ścieżki dźwiękowe i różne napisy?
6. Czy jest jakaś różnica w korzystaniu z zasobów dysku w zależności czy jest to NAS czy też jest on w zwykłej obudowie i podłączony przez USB?

Jeżeli ktoś ma/testował inny (może tańszy) NAS na którym wszystko działa tak jak to opisałem powyżej to proszę o podzielenie się modelem.

Z góry dziękuję za pomoc.
pzdr
Odpowiedź z Cytatem
Alvin75 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
24-04-2014, 17:34
Domyślnie

Sprawdź proszę najpierw czy jeszcze kupisz ten telewizor - bu ludzie szukają i mówią że nigdzie już nie ma.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Member

Meldunek: Oct 2011

24-04-2014, 18:15
Domyślnie

Mam 55VT60 i Synology 214play + 2 x 3TB WD.
Pliki mkv odtwarzane bez problemu, wręcz są preferowane (największy jaki mam - koncert Black Sabbath - Live Gathered In Their Masses 2013 o wadze 26,5 GB idzie bez zacięć).
Co do napisów i ścieżek dźwiękowych, to jeżeli w odtwarzanym pliku są wbudowane - to można je wybierać przez opcje w trakcie odtwarzania i działa to bez problemu.
Gorzej z zewnętrznymi plikami napisów - tu nie zaobserwowałem działania.
To mi jednak nie przeszkadza, gdyż w razie posiadania takich wbudowuję je programem mkvmerge.
Pliki mov utworzone z nagrania iPhonem średnio działają, lepiej je przekonwertować na mkv.
3D nie sprawdzałem, nie interesuje mnie to. Zaraz po zakupie telewizora sprzedałem okulary
Dźwięk na optycznym miałem, ale obecnie używam analogowego (współpraca z Naim Unitilite, który głupiał przy DTS).

A i jeszcze jedno - używam standardowej aplikacji Synology Serwer Multimediów ew. Video Station.
Jest szereg programów, np. Plex (nie obsługuje wbudowanej konwersji sprzętowej zawartej w 214play), które podobno czytają zewnętrzne napisy.
Możesz spróbować.

Ostatnio edytowane przez rpzem ; 24-04-2014 o 18:19
Odpowiedź z Cytatem
rpzem jest offline
reklama

Junior Member

Meldunek: Jun 2009
19-05-2014, 10:37
Domyślnie

Ponownie witam
Zakupiłem już ten TV. O ile obrazem zgodnie z oczekiwaniami jestem zachwycony, to odtwarzanie multimediów na tym TV to jakieś nieporozumienie.
Na razie nie mam jeszcze NASa, podłączam dysk po USB. Niestety nie widać struktury katalogów! Na dysku mam sporo seriali, bajek, prywatnych filmów z aparatu i wszystko jest kompletnie pomieszane.
Można jakoś przywrócić tutaj porządek?
Chciałbym tutaj widzieć katalogi tak jak w eksploratorze Windows (zresztą dokładnie tak jest to prezentowane w TV innych producentów: SAMSUNG, LG, czy nawet HYUNDAY mojej mamy za 900PLN).
Dodatkowo mam dysk z dwoma partycjami (FAT i NTFS) - TV widzi tylko tą pierwszą. Jest sposób, żeby wyświetlić obie?
Odpowiedź z Cytatem
Alvin75 jest offline
reklama

Odpowiedz

Tagi
seria, vt60, współpraca

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania