DMP-BDT130 vs DMP-BDT160

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Szukam budzetowego playera BD dla parentsów. Bo długich poszukiwaniach wybór padł na panasa a konkretnie miedzy tymi dwoma modelami. Ale po kolei:

Wybieralem miedzy 130 a 230 ale nie zalezalo mi na wbudowanym wifi i bodajze miracast. Wiec wybor padl na 130. Potem patrze ze ze wchodzi wlasnie nowa seria x60 i jest odpowiednik 130stki czyli 160. No to porównuje i co sie okazuje (w.g. euro com pl):
Nowsza 160 jest obcieta w stosunku do 130 o:
1) kodec Xvid (w co nie chce mi sie wierzyc, ten format to toster odczyta nawet)
2) wyjscie optyczne audio
3) tylko jedno USB (w 130 sa 2) - nie powiem ale byloby to dla mnie dosyc wazne jako ze na stale podpiety bylby dysk i zostalo by jedno wolne USB na jakies zdjecia na szybko do pokazania itd.

Byc moze unowocześniony procesor graficzny czy jaki pieron ? Wiadomo ze wolalbym nowszy model ale jesli nie ma w obrazie/supporcie/stabilnosci dzialania zadnych roznic w stosunku do 130 to bralbym 130. Co myslicie ?
 

pintr

New member
Co do BDT 130 ( mam taki,kupiłem żeby nie męczyć konsoli ps3) i strasznie mnie denerwuje w nim buczenie zasilacza.Do tego stopnie że jeśli nic nie oglądam to odłączam mu zasilanie.Ogólnie obraz jest ok ,ale szybkość działania mogła by być większa.W porównaniu do PS3 jest wolniejszy ,buczy zasilacz nawet wtedy kiedy nie jest używany ,obraz wydaje mi się trochę gorszy ,ale to być może kwestia ustawień odtwarzacza.Być może wyższe modele Panasonica nie buczą ,ale to musiałbyś sam zobaczyć.
 

pintr

New member
Raczej to przypadłość większości taniej elektroniki w której montowane są taniutkie zasilacze impulsowe.Chociaż niektórzy potrafią tak zrobić ,żeby nic nie piszczało .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To i ja wyrażę własne zdanie, bo sam przeglądam oferty budżetowych BD Panasa. Jesli miałbym wybrać między sterszym DMP 130 a nowszym DMP 160, to bym wybrał starszy. Przede wszystkim ze względu na wygląd i wymiary. Ten nowy to taki jakiś niewyjściowy, a i wymiar 31cm szerokości nijak nie pasuje żeby postawić np. na amplitunerze KD. Gdybym miał kupić DMP 160 za 350zł + przesyłka, to już bym wolał wybrać dużo ładniejszy DMP 360 za 500zł. Tylko właśnie pytanie jest, czy warto dopłacać do nowości?, bo jeśli chodzi o funkcjonalność to pewnie pozostaje na tym samym poziomie. Nie wiem czy nie poczekać jak stanieje ta 360-tka i wtedy kupić, lub ewentualnie 130-tke.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
a jest taka opcja zeby podłączyć inny zasilacz ? (niekoniecznie Panasonica)
No bralbym ten 130 tylko jeden szkopul jest - oba wejscia USB sa na froncie, dysk byłby podpięty non stop wiec taki kabel z frontu na stale wystający.. ehh... :/
 

spinacz66

New member
Bez reklam
jak chcesz budżetowy to ci polecę LG 420 2 lata go już tak przewertowałem że czyta wszytko z płyt i usb nawet kodeki egzotyczne 3D i smart,sieć też ma.chodzi cicho dużo aktualizacji jest i brak cinavi i bardzo dobra czcionka i wielkość napisów z polskimi czcionkami.Nie wiem czy to przypadłość wszystkich nowych BD w tym roku że coś nie gra albo inna wada ale Najdroższy LG w tym roku Też cierpi na nie odtwarzanie niektórych plików przez usb ale jak na forach wynika przypadłość egzemplarzy widać taka partia wyszła
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
Bardzo dobrze jeśli chodzi o DVD I BD szybko i perfekcyjnie i cicho chodź nie odtwarza MKV(ale to przypadłość wszystkich pierwszych palyerów Panasa) i plików partycji NTFS dla tego kupiłem LG a I mój Philips też jest Bardzo multimedialny i ma dużo funkcji w setupie więcej niż LG Panas chodź usb tylko fat32 dla tego używam 3 palyerów :) Chodź Przy skalowaniu DVD widzę różnicę na wielki plus Panasa i Philipsa moje odczucie
 
Ostatnia edycja:

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
szukam budzetowego BD ale zawsze uwazalem ze rtv od LG to cos jeszcze nizej na szczeblu, blizej wytworów typu Manta. Ale skoro polecasz to moze warto sie przyjzec..

Rozumiem ze Cinavia dotyczy tylko odtwarzania z plyt ? Teraz kazdy BD to ma wiec nie ma co wybrzydzac chyba..
 

Grisza HD

New member
Widzicie w pnansie blu ray plik wiecej niz w 2-3 folderach? a jak ma na dvd koncert i tam sa pliki podzelone na 5 po 1gb to tego tez nei widzi z dysku po usb.
 
Do góry