Panasonic 42AS 600 test - Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę.

firekage

New member
Bez reklam
Akurat jest tak "super" jak producent pisze, zwłaszcza że sami się "zareklamowali" tym zdjęciem z pierwszego postu - zwracam uwagę głównie na tło za panią, budynek i niebo...

thumbs_P1660786.JPG

Możesz powiedzieć co masz na myśli? To zdjęcie ma tak małą rozdzielczość i wielkość, że w sumie nic nie widać.
 

firekage

New member
Bez reklam
AS600 oglądałem ostatnio w Euro. Kiepskie kąty patrzenia i dziwna jak na panasa kolorystyka (od kogo matryca?). O dziwo żaden z wgranych trybów obrazu nie wyglądał nawet zadowalająco... Trzymam kciuki za Panasonic'a ale tym modelem raczej nie skusi wielu klientów zwłaszcza że cena jest mocno odklejona od realiów rynku.

Nie czytałeś chyba dokładnie, na zdjęciu było InnoLux.
 

firekage

New member
Bez reklam
Tu jest opinia innego testującego i kalibrującego

Kolory, krzywa jasności, temperatura... w tej cenie - rewelacja. Tak przyjemnie się patrzy na obraz, że nawet słabsza płynność nie przeszkadza
Przy dobrym odtwarzaczu można poprawić jeszcze usuwanie przeplotu
Ale to jeden z lepszych budżetowych telewizorów jakie widziałem .

Prędzej, czy później, jak to było w temacie o Sharpach, ludzi wreszcie to trafi. Zresztą, co mi po super czerni, gdy oglądając kino, filmy, czy przekazy sportowe, będę mieć slow mo? Dla mnie coś takiego jest znacznie bardziej dyskredytujące telewizor, niż nawet pojawiające się czasem "chmurki", czy słabsze podświetlanie w nocy, głównie w nocy na ciemnych scenach, przynajmniej da się dynamiczny film oglądać bez smużenia.

Nawiasem mówiąc, chyba jeszcze bardziej utwierdziłem się w tym, by nikać matryc 50Hz. Przeżyję słabsza czerń (przy IPS), przeżyję nawet momentami nierównomierność podświetlania w nocy, przy ciemnych filmach, ewentualnie braku źródeł światła (np. niektóre VA), ale nie przeżyję braku płynności.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wstrzymaj się jak skończę test- mozż już jutro - odpowiem na wszystkie pytania !!!
 

TV3D

New member
Bez reklam
Kiki napisz tylko jak jest z tą czernią na AS650 z matrycą IPS! Tylko o to proszę :D

oraz jak działają upłynniacze?

czerń jest ok ,widziałem dzisiaj w sklepie -oczywiście na korzyść panasa!
stały obok siebie Panas 42AS650 i sony 42w829B
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Stałem się wreszcie posiadaczem Panasonica 42AS740 (ten model z kamerką). Narazie nie chcę nic pisać bo jestem zachłyśnięty możliwościami tego telewizora :D Jakość też mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, kolory piękne, co do czerni nie mam porównania z plazmą i jeszcze jest dzień, ale już widzę, że jest o nieeeebo lepiej względem mojego starego TiVika (Panas 37LZD800).

Jak ktoś ma jakieś pytania pisać. Wieczorem może trochę potestuje, później przysiąde i napiszę co i jak, ale to będzie moja subiektywna ocena użytkownika ;)
 

TV3D

New member
Bez reklam
Napisz jak się sprawuje?
Mam zamiar kupić niższy model 42AS650 lub samsung 46F6770 ?
 
Ostatnia edycja:

qbek78

New member
Bez reklam
Stałem się wreszcie posiadaczem Panasonica 42AS740 (ten model z kamerką). Narazie nie chcę nic pisać bo jestem zachłyśnięty możliwościami tego telewizora :D Jakość też mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, kolory piękne, co do czerni nie mam porównania z plazmą i jeszcze jest dzień, ale już widzę, że jest o nieeeebo lepiej względem mojego starego TiVika (Panas 37LZD800).

Jak ktoś ma jakieś pytania pisać. Wieczorem może trochę potestuje, później przysiąde i napiszę co i jak, ale to będzie moja subiektywna ocena użytkownika ;)

Jeżeli można chciałbym się dowiedzieć jak tv radzi sobie z odtwarzaniem przez usb. Formaty. napisy itd. Jaka matryca?
 

Pastusiak

New member
ja bym chciał wiedzieć jak z podświetleniem przy kompletnie ciemnym pomieszczeniu
jak z płynnością (czy nie ma rwania,smużenia lub przeskoków przy włączonym upłynniaczu)
jak współpraca z konsolą, czy input lag nie psuje zabawy
skalowanie sygnału SD jak sie sprawuje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model As750 przyjechał więc sprawdzimy i matrycę i podświetlenie.
Ogólnie już go sprawdziłem.
Czerń rewelacyjna, nie ma żadnego rwania.
Input Lag sprawdzę jutro
Skalowanie SD - miodzio.
 

TV3D

New member
Bez reklam
ja bym chciał wiedzieć jak z podświetleniem przy kompletnie ciemnym pomieszczeniu
jak z płynnością (czy nie ma rwania,smużenia lub przeskoków przy włączonym upłynniaczu)
jak współpraca z konsolą, czy input lag nie psuje zabawy
skalowanie sygnału SD jak sie sprawuje


Popieram -też czekam na konkretne info:wink: od @kikiego w sprawie 42AS650:)
 

tdx

New member
Bez reklam
Model As750 przyjechał więc sprawdzimy i matrycę i podświetlenie.
Ogólnie już go sprawdziłem.
Czerń rewelacyjna, nie ma żadnego rwania.

5 dni temu pokazał się test tego TV w 42" i jako najistotniejszą wadę podano właśnie niski poziom czerni oraz słabą redukcje szumów...

+ dostał za oddanie barw, kąty boczne oraz media player.

Tabelka z testowanymi formatami
78.jpg
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Extra - dzięki za tabelkę - czyli bardzo dobry model multimedialnie.

Zalety multimedialne nie są czynnikiem decydującym - tym jest jakość obrazu. Mam więc pytanie - co z tą czernią. Pojawił się kontrargument mówiący, że to najsłabszy element tego sprzętu, gdy wg. testu z pierwszej strony widzimy co innego.

Edit: już widzę. 7xx vs 6xx. Ok.
 
Do góry