Panasonic 42AS 600 test - Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena AS 600 będzie bardzo atrakcyjna.
Czerń super, skalowanie również .
Kąty jeszcze nie sprawdzałem , matrycy też nie - ale oczywiście rozkręcę i zdjęcie będzie w teście.
 

atdt

New member
Będę musiał wybrać się do sklepu żeby pooglądać sobie ten model. Na stronie Panasa już jest i w specyfikacjach wygląda dobrze.
 

omot

Member
Czestotliwosc "odswierzania" 50hz. Czy zle przeczytalem ?
Brak funkcji właczania o danym czasie ? Czy tylko niedoczytalem ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak zupełnie nieobiektywnie z mojej strony:

1. Czerni na całkowicie wygaszonej matrycy nie ma co pokazywać, wygaszanie matrycy działa bardzo dobrze w każdym modelu

2. Wszystkie zdjęcia mogę zobrazować w ten sposób jeśli wiem jak wygląda oryginał. Może warto kupić leszy aparat albo chwile pobawić się w ustawienia ręczne i podawać wartości wtedy coś to komuś powie. Ty mówisz czerń ja zieleń a pewnie był to początkowo błękit.

P1670341.JPG

297.jpg


3. dziwne to jest że na zdjęciach w świetle wychodzi lekkie podświetlenie matrycy (gdzie już bym napisał komuś uważaj w nocy będzie kiepsko) a tutaj nocy matryca świeci lepiej... Może warto opisywać zdjęcia iso/przesłona lub zostawiać camera data by każdy mógł wyciągnąć wnioski

4. Goście od KURO co ich Panasonic zatrudnił są przewspaniali. Najpierw dociągnęli plazmy do jakości Kuro, teraz na matrycach Innoluxa przebijają plazmę...
 

rRobert83

Member
tak z ciekawości. Jest już tam flash?. Działa już weeeb.tv i filmiki z youtube?.
Czy dobrze widzę ze mamy tu coś jak sklep w androidzie i sami sobie wybieramy i instalujemy aplikacje na tv np skype?.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest naprawdę duża na korzyść AS650.
====================================

tdx- rozumiem, że widziałeś jak działa dlatego Twoja opinia jest inna?
Sama matryca to tylko kawałek szkła podobnie jak podwozie w Oplu czy Volvo.
Niby to samo podwozie ale samochody inne.
I co ma piernik do wiatraka ?

Nie napisałem nigdzie że przebija...
To wyłącznie Twoja nadinterpretacja.

W opisie z pokazów w Amsterdamie wszyscy dziennikarze mieli podobne zdanie . Wow... nie można odróżnić plazmy ZT60 od AX90000 LCD.

Tu mowa o klasie modeli AS600 . Indywidualnie trudno to ocenić. Ale ja zestawiłem je z innymi modelami innych firm.
Teraz zestawię AS650 z plazmą St60
Zapraszam na pokaz.

O czerń jestem akurat bardzo spokojny:

Czyli coś co wzbudza zawsze kontrowersję i walkę co lepsze....

Już podkreślaliśmy Panasonic zakończył produkcje plazm i cześć rozwiązań wrzucił do telewizorów LCD.

Ta czerń musi wzbudzić szacunek nowych nabywców.

Pokaże również że Panasonic należycie odrobił lekcje przerzucając inżynierów plazm do telewizorów LCD. Ale to jeszcze nie koniec. Bo Panasonic wreszcie zatrudnił inżynierów Pioneera. Co jak wkrótce się okaże przełożyła się na zupełnie wyjątkową jakość czerni modeli topowych LCD Panasonica.

Nasze marzenie - oby ta czerń z topowych modeli spłynęła na niższe serie LCD Panasonica.

Ktoś pytał o kąty pionowe - nie wiem po co - ale nie jest źle, choć różnice oczywiście widać.

Czerni poświęciliśmy więc znacznie więcej miejsca niż normalnie.

Chcemy mieć nadzieję że dzięki czerni, równości podświetlenia matrycy - powstała głębia może konkurować z głębią plazmy.

Z przyjemnością możemy powiedzieć że nowy model AS600 nie ma się już czego wstydzić. W zestawieniu - czerń już w tej klasie cenowej jest bardzo dobra.

Dociskaliśmy różne treści czerni - z testu Pioneera który obnażał do tej pory różne modele, różnych firm.

Sprawa dotyczy również kątów bocznych. Tu przebija się na dole inny kolor.
Ale przypomnieć trzeba, że telewizory są w tej klasie już w cenie do 2000 zł .

Tu również bardzo dobre katy boczne.

A wręcz niezależnie od kąta patrzenia.

Podkreślają naprawdę dobrą czerń

Z każdej strony patrzenia.

Ze światłem czy bez.

Jeszcze lepiej jest z elementami czerni na obrazie.

Tu czerń już na pierwszy ogląd wywołuje uśmiech na twarzy.

Czyli nawet po wyciągnięciu z kartonu i bez kalibracji....

Czerń jest bardzo dobra.

Dlatego tak dużo o czerni - bo to zupełnie nowa i innowacyjna seria Panasonica.

Seria która w telewizorach LCD Panasonica ma zastąpić z czasem panele plazmowe i ma pokazać że Panasonic chyba dobrze odrobił lekcje. W topowych modelach to już się przełożyło.
Pytanie czy w tej klasie wywoła tez uznanie ?

W każdy razie u nas po wyjęciu telewizora z kartonu i porównaniu go z modelami innych firm (modele poprzedniej generacji), widać że nastąpiła zdecydowana progresja w budowaniu równości podświetlenia i czerni..
Na razie to modele testowe, ale na dniach dostaniemy modele produkcyjne i wówczas sprawdzimy czy jest rzeczywiście aż tak dobrze jak
 

Tonito

New member
"W opisie z pokazów w Amsterdamie wszyscy dziennikarze mieli podobne zdanie . Wow... nie można odróżnić plazmy ZT60 od AX90000 LCD".

To jest naprawde śmieszne! :-?


Na imprezie Panasonic Convention 2014 byl TOP LCD PANASONIC TX-65AX900 porownywany z TOP plazma TX-P65ZT60. Wszyscy byli zachwyceni z jakosci i poziomu czerni ... Niestety Panasonic jakos "zapomnial" wszystkim powiedziec ze u tej plazmy musial uzyc tryb nizkiej jasnosci! Dzieki temu oszustwu, czarna farba na plazmie oczywiscie nie byla tak gleboka i LCD wygladalo obok tej plazmy o wiele lepiej.

Lubie PANASONIC, sprzedawam PANASONIC, ale nie rozumiem, dlaczego robia takie oszustwa jak Koreanskie firmy ... Nie wszyscy ludzie sa glupi! :evil:
 

ciara69

New member
Kiki skoro as600 jest lepszy od et60e to w jakiej cenie jest u Ciebie, chyba że zle zrozumiałem

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

Tonito

New member
kiki :

Niestety nie bylem tam bo dzien przed odjazdem mialem smierc w rodzinie ... Ale moj kolega jechal i od niego mam ta informacje. Mogl robic zwykle zdjecia, przypadkiem mu sie udalo miec pilota w rekach i popatrzyc na ustawienie. Ale jak chcial zrobic zdjecia tych ustawien to ludzie z PANASONIC-a mu w tym zabronili ... Podobne doswiadczenia mieli tez niektorzy zaproszeni dziennikarze.

Zreszta tutaj masz cos na ten temat z HDTV test :

Panasonic’s Plasma-Like LED TV is AX900 with Direct Local Dimming

At this week’s Panasonic Convention 2014, the company put on the same side-by-side comparison between the Viera TX-65AX900, a TX-P65ZT60 plasma, and last year’s TX-L65WT600 Ultra HD television. We managed to confirm that the ZT60 used in this demo was operating with [Panel Brightness] set to “Low“, resulting in shallower blacks (roughly double the MLL compared with if [Panel Brightness] was “Mid“).

While some readers will cry foul at this sort of handicapping, we were still very impressed with black-level performance and shadow detailing on the AX900. We noticed some circumferential halos surrounding brighter objects on dark background, but it’s an inevitable side effect of local dimming (unless the number of dimming zones comes close to the number of pixels on screen), and was in any case quite minor especially considering that the underlying LCD panel was IPS. The viewing angle was very good for an LED LCD, blowing the WT600 out of the water, and giving the ZT a decent run for its money within 50° off-axis.

Sprzedaje PANASONIC ponad 20 lat. Ty tez jestesz bardzo doswiadczony w tej sprawie i watpie, ze bys uwierzyl, ze LCD ma taka sama glebokosc i jakosc czarnego koloru jaka jest w TOP plazmie serii ZT60 ... ;-)

Nie watpie, ze nowe LCD z PANASONIC-a beda miec bardzo dobry poziom czarni, ale nigdy nie beda na poziomu telewizorow plazmowych. Poprostu ta technologia tego nie pozwala ...

Przepraszam za moj jazyk polski.

Pozdrawiam z Czech.

T.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Hej
Powiem Ci trochę inaczej.
Plazma ma inną czerń niż LCD.
Spotkałem już telewizory LCD które zestawiałem z plazma Panasonica i Pioneera i LCD miał lepszą czerń. . Nie bawiłem się ustawieniami Panasonica.
Ale nawet gdyby było tak jak napisałeś to nie zmienia strukturalnej wartości czerni w plazmach.
Te aureole widać było tylko na dwóch ujęciach. I gdyby nie podali tych ujęć - a mogli , gdyby pomyśleli - to wówczas chyba nikt by nie odgadł AX900.
Ja później wróciłem z trenerami pod zasłony i pół godziny sprawdzaliśmy co i jak. Opisuję to co widziałem , bo po testach szczegółowych dopiero mogę zabierać głos. Ale czerń lepszą już widziałem....
Historia pokazuje ze to nam się wydaje nie możliwe, to jest nie możliwe ale tylko określony czas.
Pozdrawiam

================================
Et60 ma większą płynność bo matryca jest natywna 100 Hz.
 

tdx

New member
Bez reklam
Różnica jest naprawdę duża na korzyść AS650.
====================================

tdx- rozumiem, że widziałeś jak działa dlatego Twoja opinia jest inna?
Sama matryca to tylko kawałek szkła podobnie jak podwozie w Oplu czy Volvo.
Niby to samo podwozie ale samochody inne.
I co ma piernik do wiatraka ?

Nie napisałem nigdzie że przebija...
To wyłącznie Twoja nadinterpretacja.

W opisie z pokazów w Amsterdamie wszyscy dziennikarze mieli podobne zdanie . Wow... nie można odróżnić plazmy ZT60 od AX90000 LCD.

Tu mowa o klasie modeli AS600 . Indywidualnie trudno to ocenić. Ale ja zestawiłem je z innymi modelami innych firm.
Teraz zestawię AS650 z plazmą St60
Zapraszam na pokaz.

Mi nie chodzi o sam TV tylko test i sposób prezentacji wyników
To że nie można odróżnić plazmy ZT od AX to wiem czym było spowodowane ;)...

Każdy nowy TV jeśli nic nie wyświetla nie podświetla matrycy wiec takie zdjęcie nawet przy większym iso czy dłuższym czasie naświetlania nie jest żadną wykładnią
P1670315.JPG


Piszesz czerń, ale dla mnie to zieleń nawet przy zdjęciu gdy jest zewnętrzne źródło światła

oryginał
297.jpg


bez światła
thumbs_P1670341.JPG


ze źródłem światła
P1670347.JPG


Nie piszę tego po to by się specjalnie czepiać, tylko czasami takimi zdjęciami można wywołać więcej szkody... Podobnie test Sharpa LC-60UQ10E, zdjęcia są takie że nie wiadomo czy to aparat, czy złe skalowanie czy wysoka kompresja...

pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapewniam że możesz spać spokojnie.
Zdjęcia są zawsze dopełnieniem informacji.

Wjechał na testy AS650 i gra znakomicie. Test wkrótce.
 

tdx

New member
Bez reklam
Zdjęcia są zawsze dopełnieniem informacji.

Kiki w Twoich testach posługujesz się raczej przekazem obrazkowym (w sumie słusznie, bo taki przekaz lepiej trafia do ludzi). Tekst - najczęściej jedno zdanie -opisujące zdjęcie jest tylko jego dopełnieniem.

Więc raczej zdjęcia u Ciebie są najważniejsze.

Sugeruje zatem bardziej się do tych zdjęć przyłożyć, bo tak jak napisałem wcześniej patrząc na te zdjęcia to nie wiem czy TV jest taki kiepski, aparat czy fotograf.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu jest opinia innego testującego i kalibrującego

Kolory, krzywa jasności, temperatura... w tej cenie - rewelacja. Tak przyjemnie się patrzy na obraz, że nawet słabsza płynność nie przeszkadza
Przy dobrym odtwarzaczu można poprawić jeszcze usuwanie przeplotu
Ale to jeden z lepszych budżetowych telewizorów jakie widziałem .
 
Do góry