Panasonic 42AS 600 test - Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę.

georg2601

New member
no i powiem tak 3 dni temu zakupiłem 50" telewizor i prawdę powiedziawszy szału nie ma. Wcześniej miałem plazmę Panasonica i to w porównaniu do lcd jest znaczna różnica - aż serce boli że przestali produkować plazmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale plazmę miałeś 100Hz, a lcd kupiłeś 50 Hz.
Jeśli chciałeś zachować jakość obrazu który miałeś w pamięci lub tą jakość poprawić trzeba było dokładniej sprecyzować swoje potrzeby.
Np. zakup Philips 48PFS8109 - zapewni Ci świetną jakość obrazu.
 

georg2601

New member
Ale plazmę miałeś 100Hz, a lcd kupiłeś 50 Hz.
Jeśli chciałeś zachować jakość obrazu który miałeś w pamięci lub tą jakość poprawić trzeba było dokładniej sprecyzować swoje potrzeby.
Np. zakup Philips 48PFS8109 - zapewni Ci świetną jakość obrazu.

czyż nie ty to napisałeś "Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę" no i mojej na pewno nie zastąpi, częstotliwość akurat w tym wypadku ma małe znaczenie po prostu obraz w LCD jest mdły i daleki od rzeczywistości, a Philips pewno będzie taki sam jak cała reszta LCD z tym że 150% droższy od Panasonica.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 55pfs8109 - tego nie ma.
A Panasonic AS600 po kalibracji w klasie cenowej ma się świetnie.
 

Adziu5

Member
Witam. Mam taki problem ze po włożeniu pendriwa do tv pojawia sie napis ze urządzenie zostało wykryte,później wchodzę przez app na pilocie u w multimedia to tam juz nie mogę wybrać filmy bo wywala ze pendrive nie podłączony. Z pamięcią adata 32gb nie bylo problemu, problem jes ze starszym kingstone 16gb który na drugim tv Philipsa wykrywany jes i działa bez problemu. Macie jakies pomysły. Proszę o pomoc.
 

łaguta

New member
Przestrzegam przed kupnem modelu 42AS600E. Telewizor ten posiada bardzo nierównomierne podświetlenie matrycy. Co ciekawe problem widoczny jest przede wszystkim na jasnym tle - panel ma poważne problemy z prawidłowym rozproszeniem światła. Punktowo rozświetlone krawędzie matrycy są widoczne w niemalże każdej jasnej scenie. Autoryzowany serwis producenta rozkłada ręce, więc telewizor powędruje zapewne do zwrotu.
 

Attachments

  • gQdrAMz.jpg
    gQdrAMz.jpg
    154,5 KB · Wyś: 251

łaguta

New member
Przeciez telewizor mogles oddac do sklepu.Chyba ze kupiles w rtv -euro -agd.W tym sklepie nie ma zwrotow.
przyklad w linku
Mam zamiar go zwrócić.

Po prostu dziwi mnie stanowisko autoryzowanego serwisu, który twierdzi iż wada mieści się w granicach normy producenta.
Nie jest to typowy przypadek backlight bleedu - czerń jest znakomita. Nierównomierność podświetlenia uwidacznia się głównie na niebieskim i szarym tle.

W poprzednim poście wyraziłem się nieprecyzyjnie - przestrzegam przed zakupem tego telewizora w ciemno.
 

Adziu5

Member
Co do podświetlenia, to w modelu moich rodziców,tylko że 50 cali to jest idealne w 100%. Nie to co w moim philipsie. W panasie zero zero jasnych plam, zero pionowych pasów na meczach piłkarskich. Powiem ze jestem w szoku. Tylko ja cholercia nie mam szczęścia. Drugi tv i pasy i plamy.
 

bodzio

New member
Przestrzegam przed kupnem modelu 42AS600E. Telewizor ten posiada bardzo nierównomierne podświetlenie matrycy. Co ciekawe problem widoczny jest przede wszystkim na jasnym tle - panel ma poważne problemy z prawidłowym rozproszeniem światła. Punktowo rozświetlone krawędzie matrycy są widoczne w niemalże każdej jasnej scenie. Autoryzowany serwis producenta rozkłada ręce, więc telewizor powędruje zapewne do zwrotu.

Pisałem o tym już wcześniej w temacie 58AX800 ale moje posty zostały usunięte.
 

qereidid

New member
Czy ten model da się ustawić tak, aby po włączeniu urządzenia HDMI (konkretnie dekoder Multimedia) automatycznie włączył się tryb AV z tego HDMI?
Nie mogę nigdzie znaleźć takiej opcji, a w mojej starej plazmie Panasa jest to na wierzchu.
 

JacobPL

New member
Witam serdecznie. Po wielogodzinnym czytaniu postanowiłem dołączyć do forum juz jako uzytkownik. Pierwsze pytanie, jak zostać "niebieski", bo zauważyłem zesa z tego tytulu przywileje jak chociaz pomoc w ustawieniu tv? Drugie pytanie juz odnośnie modelu AS600 - otrzymalem ten tv w prezencie, niestety bez papierow i faktury. Tv chyba nowy bo jeszcze z foliami na ramkach. Niestety zauwazylem dziwne pasy ma ekranie. Nie sa one qidoczne zawsze tylko na niektorych jasniejszych kolorach w tle. Wtedy wydaja sie jasniejsze. Udalo zrobix mi sie kilka zdjęć. Co to moze być? Pozdrawiam
 

Attachments

  • WP_20150417_22_38_08_Pro.jpg
    WP_20150417_22_38_08_Pro.jpg
    343 KB · Wyś: 42
  • WP_20150427_20_58_27_Pro.jpg
    WP_20150427_20_58_27_Pro.jpg
    475,2 KB · Wyś: 37

muszyna2

New member
Mam takie pytanie czy dla osoby mało wymagającej ale oglądającej od czasu do czasu jakiś mecz będzie jakaś różnica pomiędzy 50as600 a 48as640? Ceny na dziś są identyczne (>2000 zł) czy raczej nie będzie to do wychwycenia. Kumpel prosił mnie o kupno tv i w sumie nastawiłem się na as600 ale teraz już sam nie wiem. I czy odległość około 2 metrów od tv i dwa cale wielkości ekranu to jest w ogóle zauważalne? Bardzo bym prosił o podpowiedz. Pozdrawiam.
 

memento_

New member
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem modelu tx-as640e, czy jest może jakaś optymalna kalibracja obrazu dla tego TV ? z góry serdecznie dziękuje.
 
Do góry