Panasonic 42AS 600 test - Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę.

sPiDeK

Member
AS600 miałem 3 dni i całe 3 dni szukałem ustawień które by mnie zadowoliły, ale niestety jakbym nie ustawiał kolory były bardzo słabe no i dochodził do tego lekki kąt i już wszystko leci na pysk i kolorów brak :/ Też czytałem test na tym forum jak i inne i kupiłem AS600 ale mają się nijak do rzeczywistości. Na zagranicznych już tak chwalony nie był ale postanowiłem i tak go kupić. Zrobicie jak uważacie, ale dla mnie AS650 jest o niebo lepszym telewizorem i każdy domownik widzi kolosalną różnicę in plus i o to chodzi. Do dzisiaj każdy powtarza że najlepiej wydane 500zł (dopłata do as650) i jest pod wrażeniem odbioru powtarzając że całe szczęście że udało się go wymienić. Decyzje pozostawiam wam.
Pozdrawiam.
 

dominlesne

New member
Moim zdaniem lepiej zrobiłbyś, jakbyś zamiast dopłacać wydał pieniądze na kalibrację skoro powodem wymiany były tylko kolory, a nie np. płynność. Nic dziwnego, ze nie mogłeś znaleźć "na oko" lepszych ustawień.
Przed i po kalibracji:
as600
81c24f01c7f5c.jpg
64e857e945959.jpg


as650
18afee109493e.jpg
97d60289afdfe.jpg
 
Ostatnia edycja:

sPiDeK

Member
I kalibracja naprawi mizerne kąty boczne ? Od biedy dało się go oglądać na wprost czyli w praktyce 1 max 2 osoby, wtedy kolory powiedzmy że był do zaakceptowania. Tak jak pisałem wystarczy lekko siąść z boku i już kolory momentalnie tracą na intensywności a z boku to już mleko. Może ja jestem na to wrażliwy, nie wiem, ale to niszczy całą przyjemność z oglądania telewizji i jedynie na co miałem wtedy ochotę to go wyłączyć...
 

JeiPel

New member
Cześć

Jak podłączam do tego TV mojego laptopa przy pomocy HDMI to nie skaluje mi w pełni obrazu. Mianowicie jak mam podłączony to na pulpicie nie pokazuje mi całego obrazu. Ucina mi np. pasek zadań jak i menu start. Jak to wyeliminować?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
SpiDek
Znam ludzi którzy są bardzo zadowoleni z modelu AS 600 i znam ludzi którzy są bardzo zadowoleni z modelu AS650.
Każdy ma inne potrzeby. Jedni wolą VA a inni wolą IPS.

JeiPel - jaki masz ustawiony tryb ?
 

Dejzi80

New member
Witam, ile ten panasonic 42as600 ma w koncu Hz?

W tescie pisze, ze ma 50 a duzo ludzi pisze, ze ma "prawdziwe 100hz"
jak to w koncu jest?
 

georg2601

New member
witam. zastanawiam się nad zakupem tego Panasonica o przekątnej 50", aczkolwiek do głowy przychodzi mi również zakup Thomsona 55FZ4633 i tu pytanie który z nich wybrać?
 

Dejzi80

New member
Powiedz mi nada sie on do gier PS3/4 (fifa,strzelanki,wyscigi) , ogladania tv i filmow bluray?
ta 50hz matryca natywna nie bd przeszkadzac?

ew bedzie lepszy od mojego bylego samsunga f5300?
 

Dejzi80

New member
Ok, to brać AS600 z 50matrycą natywną (100Hz BLB) i w 100% będzie dobry do szybkich gier,oglądania meczów itp.?

proszę tylko o potwierdzenie czy wszytko dobrze zrozumiałem
 

Dejzi80

New member
Mecz to raz w roku, glownie jesli chodzi o mecze to jednak granie w Fife a nie ogladanie. Troche zle napisalem, mam metlik w glowie czy wybrac tego Panasonica czy Samsunga H6200 ale samsung to 40" ;//

roznica miedzy 40 a 42 jest duza?
 
Do góry