Panasonic 42AS 600 test - Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę.

kubus86

New member
panowie mam jeszcze jedno pytanie, czy do tego telewizora moge dokupic modul cam hd z nc+??


"wymaga, instalacji karty w telewizorze lub dekoderze, zgodnym/i z standardem DVB-S2, MPEG-4 z CI lub CI+" czy dobrze rozumiem że będe musial dokupic zewnetrzny dekoder? bo niemam dvb-s??
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Nu i "naczytałem się" tych wszystkich zachwytów nad tym TV i kupiłem go. Pozbyłem się swojej starej Toski ( 5 łat mi służył ) , o czym bardzo żałuje. To niby dobry TV , ale..... może mi któż podać kalibracje do niego? Powiem wprost. Ten model nadaje się tylko i wyłącznie do filmów i gier na konsoli. Koniec i kropka. Żadnego tam skalowania SD, i taki tam bzdury. Oglądanie TV ma sens tylko na kanałach HD.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
A Ty jeszcze coś oglądałeś w SD ?

Napisz na PW - dostaniesz kalibrację bo jesteś niebieski....
:)Nie , ja nie oglądam nic w SD. Tylko podałem info, żeby nikt nie oczekiwał cudów za 2000 zt:). Za taką cenę to dobry TV. Blu-Ray i konsola śmiga na nim wyśmienicie. Nie ma co szukać w tym przedziale cenowym cóż lepszego. Moje prywatne zdanie.
 

d3tr0

New member
Na kanałach SD nie jest tak źle, ale dobrze że wszystkie główne kanały są w wersjach HD.
Ja zostawiłem sobie kabel od analogu z UPC i sprawdziłem z ciekawości jak to działa... jednym słowem śnieg bardzo trudno oglądać coś takiego.
 

ak47

New member
Witam, mam pytanie odnośnie tego TV. Otóż mam zamiar zamówić go z przeznaczeniem do podłączenia do PS4. Nie będę na nim oglądał w ogóle TV, tylko PS4 oraz filmy przez USB (głównie MKV). Tutaj rodzi się pytanie, jak sobie z tymi zadaniami poradzi ? w teście zaznaczacie, że ma braki w płynności ruchu, czy to bardzo widać ? Jestem niewymagającym laikiem w kwestii TV. Filmy są zwykle nagrywane w 24 - 25 FPSach więc jeśli dobrze myślę w filmach braku płynności być nie powinno dopóki nie podłączę czegoś co było nagrywane w 60 fpsach. Jak wygląda sprawa braku płynności w grach ? bo w końcu teraz większość gier lata już zwykle w tych magicznych 60 fpsach. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

ak47

New member
Rozumiem, a jak wygląda sprawa z brakiem płynności w filmach ? moja koncepcja z FPSami z poprzedniego posta jest prawdziwa ? oglądam filmy wszystkich kategorii, akcja, komedia, chyba tylko horrorów unikam. Tak więc matryca będzie miała co obrabiać.
 

LuciusXIII

New member
Witam, jest świeżym nabywcą ww. telewizora. Jest to mój pierwszy smart TV więc nie ogarniam jeszcze jego obsługi i chciałbym prosić o pomoc.
Mianowicie Panas ma problem z realizacją głównego zadania do którego jest przeznaczony w moim domu tj. odtwarzaniem napisów w filmach poprzez serwer DLNA czy też z USB.
Filmy w tych samych formatach (głównie MKV lub mp4) - jeden wyświetla napisy inny nie (w ogóle nie wyświetla opcji napisy podczas odtwarzania) Również czasem ten sam film jest odtwarzany na USB, a poprzez serwer medialny nie. Co może być powodem?
Dodam, że narazie skuteczność wynosi może 60% więc jest to problem, a nie sądzę, że najpopularniejsze seriale na torrentach są zakodowane w jakiś kosmicznych formatach.
Kolejna sprawa, że w ogóle nie wyświetla polskich czcionek poprzez serwer medialny.
Pozdrawiam.

PS. Pomgłem trochę sam sobie zmieniłem kodowanie w Napiprojekt z ANSI na UTF-8 - napisy się wyświetlają, ale bez polskich znaków - jakby ktoś miał rozwiązanie, proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

forumuser

New member
Podobno w 32AS600 jest IPS. Ciekawe jak się będzie sprawował.

czy ktoś ma juz 32" i może napisać jak to wygląda? Cena jest dość atrakcyjna, w salonie mam plazme 55st60 i jestem raczej zadowolony, ten tv to ma byc tylko taki "zapasowy", wiec tu specjalnych wymagań nie mam, jednak co do jakości obrazu to wolałbym nie iść na zbyt wielkie kompromisy.
 

sPiDeK

Member
Ja nie polecam. Miałem 3 dni i oddałem tzn. zamieniłem na as650 i według mnie niebo a ziemia...kolory w as600 są jakieś nijakie pomimo siedzenia na wprost bo już pomijam że lekki kąt i już są całkowicie wyprane. No chyba że 32 ma ips'a, ja miałem 42, bo gdzieś mi się to przewinęło w tym wątku.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak widać każdy ma inne potrzeby. Wystarczy skalibrować telewizor i jest też super w swojej klasie cenowej.
 

KaNiOn

New member
Czy zaprezentowany tutaj test (i dalsza dyskusja) odnośnie 42AS600E odnosi się również do większego brata 50AS600E?
Co lepiej wybrać 50AS600E czy 50AS650E?
W sensie, czy różnią się czymś oprócz 3D i "upłynniacza obrazu" w 650E?
Bo jeśli to jedyne różnice to dla mnie nie ma sensu dopłacać.

Drugie pytanie to czy któryś z tych telewizorów umie przeglądać zasoby sieciowe (NAS) i odtwarzać z niego filmy, czy też wyłącznie poprzez USB?

Trzecie pytanie - jak te telewizory (50AS600E/50AS650E) radzą sobie z obrazem niższej rozdzielczości jakości (film DVD)?
 
Ostatnia edycja:

konstant

New member
600 i 650 to dwa różne bieguny. IPS vs VA, 100hz vs 50hz. Skoro uważasz, że nie warto dopłacać do 100hz i uplynniacza to kup najtańszy możliwy 50 calowy TV.
 
Ostatnia edycja:

KaNiOn

New member
600 i 650 to dwa różne bieguny. IPS vs VA, 100hz vs 50hz. Skoro uważasz, że nie warto dopłacać do 100hz i uplynniacza to kup najtańszy możliwy 50 calowy TV.

Nie wiem co daje upłynniacz i 100HZ stąd pytanie.

W recenzji 50AS600 dostępnej ******************************.
Można przeczytać:
"Wracając zatem do sedna sprawy 60Hz matryca nie jest w stanie odtworzyć szybkich ruchów na przykład przy transmisjach sportowych z dostateczną ostrością. Płynność przy sporcie jest jak najbardziej w porządku, bowiem wszystko co ma od 50 klatek wzwyż wydaje się dla oka stosunkowo płynne. (...) AS600 oblewa zatem standardowy test rozdzielczości jaki przeprowadzam dla każdego telewizora. Uzyskuje w nim wynik <180 TVL. Przypominam raz jeszcze, że dzieje się to jedynie przy materiałach wideo posiadających 50 lub 60 klatek. Czyli wszelkiej maści transmisjach na żywo w telewizji. Jeśli mowa o filmach i serialach sprawa wygląda całkowicie inaczej...

Filmy i seriale nie posiadają bowiem dostatecznej liczby klatek by odwzorowywać płynnie zjawisko ruchu. Są nagrywane z reguły w 25 lub 24 FPS, a to oznacza charakterystyczne, kinowe, skoki i szarpanie, szczególnie widoczne przy horyzontalnych ruchach kamery. W takiej sytuacji Panasonic AS600 poprawnie wyświetla wszystkie klatki obrazu i nie wprowadza dodatkowych zaburzeń płynności"

Tym samym jeżeli ogląda wyłącznie filmy z BR/DVD (~24-25fps) to z upłynniacza i 100HZ i tak nie skorzystam.

Najtańszy TV LCD nie da mi jakości obrazu takiej jak wspomniane Panasoniki (która stoi na wysokim poziomie wg. testu na stronie pierwszej tego tematu i testu cytowanego powyżej).

Z tego co czytałem na wcześniejszych stronach to VA daje lepszą czerń i ma więcej zwolenników niż IPS zatem mam rozumieć, że 650E oferuje "gorszy" obraz od 600E, ale za to z bajerami/3D/upłynniaczem (o czym wyżej)?
 

sPiDeK

Member
Obydwie matryce są do innych celów. Jeżeli chcesz tv do sypialni możesz pomyśleć nad VA, jeżeli do salonu to tylko i wyłącznie IPS. Ja po przesiadce z 600 na 650 widze ogromną różnicę w jakości na plus IPS i subiektywnie odbiera o 2 klasy lepiej od 600tki. Kolory i kąty zabijają as600.
 

KaNiOn

New member
Obydwie matryce są do innych celów. Jeżeli chcesz tv do sypialni możesz pomyśleć nad VA, jeżeli do salonu to tylko i wyłącznie IPS. Ja po przesiadce z 600 na 650 widze ogromną różnicę w jakości na plus IPS i subiektywnie odbiera o 2 klasy lepiej od 600tki. Kolory i kąty zabijają as600.

Dlaczego do salonu wyłącznie IPS?
Na kątach mi nie zależy - oglądam TV tylko na wprost.
 

KaNiOn

New member
Ja nie polecam. Miałem 3 dni i oddałem tzn. zamieniłem na as650 i według mnie niebo a ziemia...kolory w as600 są jakieś nijakie pomimo siedzenia na wprost bo już pomijam że lekki kąt i już są całkowicie wyprane. No chyba że 32 ma ips'a, ja miałem 42, bo gdzieś mi się to przewinęło w tym wątku.

Czyli masz dokładnie odwrotne zdanie do testerów z avforums (którzy wyżej oceniają AS600) oraz testerów z tego forum (którzy również wyżej oceniają AS600 w kwesti kolorow i kontrastu.
Natomiast tożsame z testerami hdtvtest.

To nie ułatwia wyboru ;)
 

dominlesne

New member
Kolory to nie jest już żaden argument, bo matryce VA są już w stanie wyświetlać je z podobną dokładnością co IPS. Kolega wolał kupić tv, który ma w fabrycznym ustawieniu nienaturalnie podbite kolory - prawdopodobnie, żeby mniej raziła "niebieskawa" czerń tych matryc.
 
Do góry