Panasonic i współpraca z modułami CI dla platform SAT?

Stanley

Member
Bez reklam
posiadam kartę jeszcze starej cyfry dla tego mój wybór padł na astona, moduł kupiony na allegro nowy z dwuletnią gwarancją.
Ok, tak myślałem. Niestety z tego co się orientuję teraz karty są parowane modułam/dekoderami. Zatem nawet gdybym kupił na wolnym rynku moduł, i przełożył do niego kartę np. z mojego dekodera (CP) - nici z tego.
W twoim przypadku jedynie wchodzi w grę moduł od nc+.
Wygląda na to, że tak. Z tym, że znów nie wiadomo, czy zadziała strumieniowanie kodowanych... Sorry, że się powtarzam - może ktoś ma taki moduł od nc+ oraz odpowiedni model tv i poświęci chwilę czasu na sprawdzenie?
Co do strumieniowania czy problemem w działaniu nie jest aplikacja na androida? Ja mam zainstalowaną Panasonic TV Remote 2.
Myślę, że w tych przypadkach, gdzie strumieniowanie kan. kodowanych nie działa, wysyłanie streamu jest blokowane już na poziomie modułu/telewizora. Aplikacja raczej nie ma nic do rzeczy. Notabene strumień możesz odbierać po http również np. w VLC (o ile znasz adres streamu), możesz także w dowolnym kliencie DLNA, np. w XBMC. A skoro przez DLNA, zatem prawdopodobnie w każdym telewizorze, który posiada DLNA. Piszę "prawdopodobnie" ponieważ fizycznych testów z drugim telewizorem z wbudowanym DLNA nie robiłem. Lecz skoro mi działa odbiór streamu przez DLNA w XBMC (Winda, Android), czy w Bubble uPnP (Android), zatem myślę, że będzie działało na każdym sprzęcie lub sofcie / kliencie DLNA. Najlepiej przejrzyj TEN TOPIC. Przy okazji poznasz tips jak zrzucać na kompa nagrania z dysku podłączonego do tv ;-)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

dkalata

New member
Może napisz do support Panasonic może oni udzielą ci wyczerpującej odpowiedzi lub szukaj osób, które mają moduł nc+. Mój telewizor jest dedykowany do odbioru nc+ dla tego wybór padł na ten model drugim moim kryterium było wyeliminowanie dekodera, pozostale parametry były na trzecim miejscu. Tez do końca nie wiedziałem jak to wszystko zadziała dopiero własne testy potwierdziły, że jest ok. Sam jestem ciekaw jak mój model poradziłby sobie z CP może uda mi się gdzieś dorwać taki moduł to napiszę. W sieci szczególnie na polskich stronach bardzo malo jest informacji nt. telewizorów współpracujących z modułami dostępu.
pozdrawiam
Panasonic TX-L55WT60
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
W serwisie Panasonica potwierdzili mi , że telewizory z podwójnym tunerem każdy slot CI+ mają software`owo przypisany tylko do jednego tunera i nie ma sensu zakup wielokanałowych modułów CI.
Posiadam multiroom jeszcze z C+ z dwiema kartami , który od ponad dwóch lat mam w NC+. TX-L42DT60E kupiłem na początku grudnia ub.r. i do niego Aston Crypt 2.26. Przez tych kilka miesięcy wszystko działa bardzo dobrze,zmiana kanałów trwa niewiele ponad sekundę , nigdy się nie zawiesił , potrzebuje ok 5 sekund od startu do pokazania obrazu ,a po kalibracji świeci prawie jak plazma.Dla prawidłowego działania EPG kilka razy aktualizowałem listy kanałów z satelity .Teraz działa dla wszystkich kanałów dostępnych z paczki NC+. Proponuję wyłączyć funkcję informacji o nowym kanale , ponieważ jeżeli NC+ lub ktokolwiek inny wprowadza jakiekolwiek zmiany , to rozjeżdżają się wszystkie listy kanaów ulubionych i trzeba je pouzupełniać,bo zaktualizowane kanały trafiają zawsze na koniec listy głównej,a emisje z poprzednimi parametrami są z niej usuwane i przy okazji znikają z ulubionych , a niekoniecznie te zmiany mają wpływ na dotychczasowy odbiór i bez aktualizacji odbiór jest prawidłowy. Co do strumieniowego odbioru programów kodowanych z satelity to nie wszystkie są odbierane na tablecie nawet jak w danym momencie program jest wyświetlany na ekranie tv i nie ma znaczenia HD czy SD ,Tvremote czy Tvremote2. Może dlatego,że mam tylko jednego Astona? Zastanawiam się nad dokupieniem drugiego i do tego divISO , ponieważ były bardzo chwalone jednak nigdzie nie znalazłem wpisów o współpracy dwóch Astonów jednocześnie a na stronie producenta jest informacja o prawidłowej współpracy Astona z tym splitterem . Druga karta pracuje z tunerem i służy głównie do nagrywania i nie chcę tego zmieniać. WireLink , RFLink i Clone+ wypadają podobno kiepsko więc moje pytanie : może macie doświadczenia lub wasi znajomi z tą konkretną konfiguracją ?
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie spam

Dodam jeszcze.Co jakiś czas dostaję na emaila oferty z cardsplitter.pl .Jeżeli ktoś jest zainteresowany umową z nc+ ale na starej karcie c+ to niech tam zerknie.Dawno nie zaglądałem na forum i po przeczytaniu dzisiejszych wiadomości myślę , że m.in. dkalata może nie wiedzieć o istnieniu takiego punktu a Stanley i wielu innych Forumowiczów ucieszą się bardzo , poza tym myślę , że NC+ szybko nie zrezygnuje z kodowania w Seca-MediaGuard bo jest nas ,,starych" Abonentów baaardzooo duuużooo , a ja jak zrealizuję swój projekt z divISO i jeszcze jednym Astonem to wszystko opiszę. Plany są na drugą połowę września , chyba że ktoś mnie uprzedzi ....
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
.....cd.Od ponad miesiąca nc+ ponownie wprowadziło karty kodowane w Seca-MediaGuard jednak od jakiegoś czasu są parowane z tunerami. Zakupłem divISO (ale kablowe i z 6-cioma klientami,5 jest w użyciu) oraz kolejnego Astona 2.26 . Konfiguracja i podłączanie splitera zajęło parę minut,jednak telewizor musiałem zresetować i skonfigurować od początku tym razem z dwoma tunerami DVB S. Wszystko robiłem ręcznie więc zajęło mi to ponad dwie godzny (Hotbird+Astra).Ale jaka radość z pełnej funkcjonalności TV!!! Kanały przełącza o ułamek sekundy dłużej niż jak karty są bezpośrednio w Astonach i o ok sekundę dłużej uruchamia się telewizor z diviSIO. Nie ma żadnych problemów z odbiorem kanałów Tv ,odbiera WSZYSTKIE z paczki nc+ (mam FULL OPCJĘ) i nic się nie wiesza !!! Co do struminiowania kanałów kodowanych to chodzą niezależnie na TV i w strumieniu , jednak nie wszystkie np: z paczki premium C+ C+Film więc potwierdzam moj poprzedni wpis . Wszelkie ograniczenia w kwestii strumieniowania ograniczają gniazda CI+.
Jeżeli nagrywamy jeden kanał , nie ważne kodowany/nie kodowany , DVB T C S sygnał zawsze przechodzi przez gniazdo CI+ (widać to w MENU/Timer/Czasowe programowanie/Funkcje) a sygnał drugiego kanału przechodzi przez drugie gniazdo CI+. Z tego powodu powstają ograniczenia do dwóch aktywnych sygnałów , które możemy nagrywać (brak możliwości przełączania kanałów przy nagrywaniu jednocześnie dwóch),przełączać w PIP-ie,oglądać na TV i strumieniować w sieci,dlatego jak jeden program nagrywamy a drugi oglądamy to o strumieniowaniu zapominamy .
Nie pomogą też moduły wielostrumieniowe !!! (Sprawdzone dwustrumieniowe Astony).SZKODA , jednak nie ma co liczyć na taką funkcjonalność jak w wielogłowicowych odbiornikach satelitarnych na Linuksie to i tak nie ma poza Panasonic"em (dwugłowicowym) tak funkcjonalnego telewizora innego producenta. Pozostaje mi jeszcze sprawdzić współpracę DT z XBMC ,wtedy coś napiszę więcej.
Pozdrawiam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
robertw222: wielkie dzięki za kolejną dawkę ciekawych i co najważniejsze: dobrych informacji. Co prawda nie wszystko ogarniam, ale jeśli dobrze zrozumiałem, na szybkiego wygooglałem, opanowałeś technologię rozdzielania uprawnień z jednej karty cyfry na kilka modułów/dekoderów.
Niestety czy stety jestem abonentem Cyfrowego Polsatu i tu moje zasadnicze pytanie:
1. czy można taką kartę gdzieś nabyć? Domyślam się, że chodzi o kartę niesparowaną z żadnym dekoderem/modułem CI. No i żebym normalnie mógł opłacać abonament Cyfry (nc+), jakiś-tam pakiet, czy coś.

Przy okazji pytanie nr
2. Napisałeś, że mimo wszystko niektórych kanałów nie da się strumieniować. Czy takie kanały można jednak nagrywać na HDD podłączony do Panasa, a potem czy można je oglądać z dysku przez sieć?

Pozdrawiam -
Stanley

P.S. A'propos jeszcze CP. Parę miesięcy temu wymieniono mi bezpłatnie dekoder na HD, z wyjściem HDMI (stary posiadałem jeszcze z analogowym). Przy okazji zapytałem się o moduł. Okazało się, że niestety z moim pakietem (mam jakiś stary Familijny za 40zł) nie mogę go otrzymać. Kurczę, a gościu już trzymał moduł w ręce, aż oczy mi się zaśmiały... Jedynym wyjściem w moim przypadku byłoby przejście na nowy pakiet: wzrost abonamentu co najmniej ok. 10zł miesięcznie (parę jakichś programów więcej, niekoniecznie byłem nimi zainteresowany) oraz co najgorsze: cyrograf z CP na bodaj na dwa czy trzy lata. Chociaż gdyby moduł od CP umożliwiał strumieniowanie, kto wie, może bym się zdecydował.
Jeszcze jako ciekawostka, może komuś się przyda: Pan z punktu CP twierdził, że gdybym wziął ten nowy abonament oraz gdyby moduł nie współpracował prawidłowo z telewizorem, moduł bez problemu oraz bezpłatnie można w każdej chwili zamienić na dekoder.
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Stanley,tak jak pisałem wcześniej w cardsplitter.pl powinieneś bez problemu nabyć niesparowaną kartę nc+ ,do której niezbędny jest moduł CI, Astona 2sztuki i divISO kupiłem w dmtrade.pl,taniej już się chyba nie da,chyba że potrzebujesz podział uprawnień w WiFi to koszty wzrosną.
Co do drugiego pytania to w Swipe & Share na tablecie oglądam wszystko co nagrałem na dysku i nie ma znaczenia czy kodowane czy nie ponieważ wszystko nagrywane jest jako rozkodowane,generałnie wszystko co jest podpięte pod TV to w Swipe & Share mogę zobaczyć: muza , zdjęcia , nagrane filmy.
Co do kodowanych programów to dzisiaj chodzą wszystkie bez problemu,może dlatego że moja sieć nie jest mocno obciążna ,więc odwołuję wpis na temat nie wszystkich kodowanych kanałów odbieranych strumieniowo.CHODZĄ WSZYSTKIE !!!
Odp. do P.S. Chociaż gdyby moduł od CP umożliwiał strumieniowanie, kto wie, może bym się zdecydował. -Jeżeli na ekranie TV byś oglądał program z DVBT (naziemnej) to w strumieniu będą programy z drugiego tunera DVBT lub DVBS przy jednym module i jednej karcie abonamentowej nc+/CP lub oglądając DVBS w strumieniu będą tylko kanały DVBT lub DVBS niekodowane.
Tak więc jak chcesz w pełni wykorzystać swojego DT musisz wyłożyć jeszcze ok 760zł i wybrać unowę na 12 miesięcy z NC+. SATYSFAKCJA Z TV GWARANTOWANA !!!
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
21-10-2014, 19:56 Pozostaje mi jeszcze sprawdzić współpracę DT z XBMC ,wtedy coś napiszę więcej.
Więc piszę, Po przeinstalowaniu XBMC i ponownym sonfigurowaniu potwierdzam .W strumieniu działają wszystkie kanały kodowane (mam Full opcję NC+ na starej karcie cyfry+),inny na ekranie TV, inny na laptopie , cała zawartość dysku PVR i to co podepnę pod TV jest widoczne w XBMC tak jak w Swipe & Share . Dodatkowo wspomnę że wszystko co mam w sieci chodzi na stałych adresach tj.telewizory 2szt, tablet,smartfon,laptop,PC,serwer,drukarka ,dysk 3T poodpięty do rutera i serwer NAS. Mam wyłączony WPS i filtrowanie MAC , wybrałem stały kanał transmisji nie zakłócany przez inne sieci WiFi. Tak więc do pełnej funkcjonalności dwóch tunerów i funkcji z nimi związanych są potrzebne dwa moduły CI z dwiema kartami lub klientami od splitera tak jak w moim przypadku divISO. Jeszcze jedna informacja, w danym momencie strumień można odbierać tylko na jednym urządzenu .
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
P.S. DO Stanley Obecnie z NC+ umowy zawiera się na 15,18 lub24 miesiące.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
robertw222, przede wszyskim WIELKIE DZiĘKI za wszystkie informacje.

Powiem może tak: w tej chwili jestem na etapie obczajania oferty z cardsplitter.pl. Zastanawiam się nad opcją zakupu karty Cyfry prepaid, oferta ta TUTAJ chyba będzie najlepiej spełniała moje potrzeby programowe (i budżetowe).
Plan mam ogólnie taki: najpierw kupić niesparowaną kartę (to podstawa) i jeden moduł Astona, zobaczyć jak to będzie hulało, czy zdziała strumieniowanie kodowanych (oczywiście ze wszelkimi ograniczeniami pojedynczej karty), itp. A jeśli w miarę jedzenia apetyt wzrośnie, dokupię drugi moduł i splitter. A kto wie, może nawet dodatkowy, osobny dekoder dla telewizora do sypialni. Lub nowy tv z wejściem DVB-S i kolejny moduł Astona ;-).
Niestety póki co jestem uwiązany z CP, czas wypowiedzenia umowy 3 m-ce. Właśnie obczajam jak się od nich uwolnić, wypowiedzenie wyślę mam nadzieję jeszcze w tym tygodniu. Dlatego zakupy planuję za mniej więcej 2 m-ce, jeden m-c będę miał obie platformy na wszelki "równolegle".

A'propos jeszcze modułu CP:
Odp. do P.S. Chociaż gdyby moduł od CP umożliwiał strumieniowanie, kto wie, może bym się zdecydował. -Jeżeli na ekranie TV byś oglądał program z DVBT (naziemnej) to w strumieniu będą programy z drugiego tunera DVBT lub DVBS przy jednym module i jednej karcie abonamentowej
Strumieniowanie kodowanych z modułu CP podobno nie działa w żadnej kombinacji. Napisałem "podobno", ponieważ osobiście nie maiłem okazji sprawdzić (i chyba nie będę miał), nikt też więcej nie potwierdził, ani zaprzeczył. Przypomnę post z tego wątku:
Do Stanley jeżeli chodzi o moduł CP to nie można strumieniować, próbowałem wszystkiego ale to wina softu panasonica. Jak bym wiedział jak to chciałbym się cofnąć z softem o dwa numerki, bo oglądając dvbt nie mam podglądu dvbs, a wczesniej miałem, tak samo z pip nie działa ale tak jak pisze to wina tylko i wyłacznie softu panasonica.

I jeszcze odośnie XBMC: wydaje mi się, że wszystko co działa w aplikacji TV Remote Panasonica (tzn. mam na myśli oglądanie kanałow tv, lub np. nagrań z dysku) będzie działało w XBMC, a także na dowolnym kliencie DLNA (np. innym tv z DLNA). Czyli jeśli jakiś kanał kodowany można obejrzeć w TV Remote, będzie go można obejrzeć także w XBMC.
Niestety w XBMC nie działa mi przewijanie nagrań z dysku podłączonego do Panasa (w TV Remote działa) . Ale grunt, że hula strumieniowanie programów na żywo, zaś w razie potrzeby nagrania z dysku potrafię "wyciągnąć" inaczej ;-)

Aha, i dzięki za potwierdzenie, że nagrania trafiają na dysk w postaci rozkodowanej. Czyli każde można w razie czego bez problemu "wyciągnąć" przez sieć.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Moduł CI/CAM zainstalowany!

Witam

Jako założyciel tego wątku informuję, że wreszcie stało się. Otóż ok. 2 tyg. temu mój Panas 47DT60 otrzymał niesparowaną kartę C+ oraz moduł Aston 2.26, nabyte w sklepie o którym była mowa wyżej. Trochę to trwało, ale musiałem najpierw wyplątać się z umowy z CP.

Ogólnie potwierdzam to co wcześniej napisali koledzy dkalata i robertw222. Wszystko śmiga jak należy. Przede wszystkim:
- JEDEN (wreszcie!) oryginalny pilot od telewizora, Brak dodatkowego pudełka dekodera.
- wykorzystanie (wreszcie!) wszystkich funkcji telewizora. Mogę nareszcie z tunera DVB-S nagrywać na HDD (przedtem tylko z DVB-T). Działa strumieniowanie wszystkich kanałów, timeshift. Oczywiście z ograniczeniami wynikającymi z obecności tylko jednego modułu. Czyli w tym samym czasie można oglądać, nagrywać, a także strumieniować tylko ten sam kanał. Wszystkie nagrania można wydobyć z HDD metodami, które można znaleźć na forum.
- przełączanie kanałów ok 3s. Mam wrażenie, że SD ciutkę szybciej niż HD, ale dokładnych pomiarów nie robiłem.

Zauważone pewne niedogodności, lub raczej niuanse:
- po włączeniu telewizora pojawia się komunikat “Kanał zakodowany”. Jednak po chwili pojawia się prawidłowy obraz z tunera DVB-S
- moduł (i/lub telewizor?) zawieszają się na niektórych kanałach kodowanych, których nie posiadam w pakiecie. Zawieszają tak permanentnie, że potem nie są wyświetlane kanały, do których mam uprawnienia. Trzeba wyłączyć telewizor i odczekać dłuższą chwilę, aż zgaśnie dioda na HDD. Rozwiązaniem jest wyłączenie tychże kanałów.z listy (“odptaszkowanie”). Przy przełączaniu przyciskami CH+- będą po prostu pomijane. Można także oczywiście utworzyć własne listy, zawierające tylko kanały, które chcemy.
- po wejściu w EPG brak podglądu wizji oraz fonii, mowa oczywiście cały czas o DVB-S. Być może także spowodowane obecnością tylko jednego modułu.
- trochę dziwne: czasami, choć nie zawsze, jeśli w trakcie oglądania kanału z DVB-S wcisnę przycisk REC, przerzuca do tunera DVB-T. Trzeba powrócić do tunera DVB-S i można już oglądać kanał, którego nagrywanie przed chwilą rozpoczęto.

I jeszcze jedna ciekawostka: żaliłem się kiedyś w TYM topicu, że w EPG z DVB-S są nieprawidłowo wyświetlane polskie znaki. Lecz wówczas z wiadomego względu próbowałem tylko kanały FTA. Po zainstalowaniu modułu, oraz zestrojeniu kanałów wg. listy C/NC+ jest dobrze! Nie wiem, na czym to polega, ale “krzaków” brak. I niech tak zostanie ;-)

Podsumowując: ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości, wiedzy, czasu, etc.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dkalata

New member
Witaj w gronie szczęśliwców 1 pilota. Tak na marginesie oglądałem w niedawno Hobbita na HBO i strumieniowanie nie działało jakieś sugestie?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witaj w gronie szczęśliwców 1 pilota.
Heh, długo to trochę trwało, żałuję, że wcześniej nie dołączyłem do tego grona ;-) Ale wcześniej nie miałem odpowiedniej wiedzy, byłem także przywiązany do CP (umowa na czas nieokreślony - wypowiedzenie 3 m-ce).
Tak na marginesie oglądałem w niedawno Hobbita na HBO i strumieniowanie nie działało jakieś sugestie?
Hm, powiem może tak: w ciągu tych zaledwie dwóch tygodni jest chyba oczywiste, że nie sprawdziłem wszystkich kombinacji. I tak starałem się trochę wstrzymać z postem-recenzją na forum ;-) Jak na razie wszystko chodzi płynnie, nagrywa, strumieniuje, etc. Nie zauważyłem żadnych zwiechów (z wyjątkiem sytuacji opisanych w poprzednim poście, i które można wyeliminować). Niemniej być może niektóre emisje są zabezpieczane w ten sposób, że nie można ich strumieniować (nagrywać?) w trakcie oglądania na ekranie tv. Nie wiem, nie znam się. Póki co na taką sytuację nie natrafiłem.

W ogóle dopiero odnajduję się w świecie C/NC+. Przez wiele lat byłem abonentem CP, w dodatku z dosyć ubogim pakietem familijnym, bez HBO...
Dlatego na razie kanały mam ułożone wg. oficjalnej listy C/NC+ (znaczy się telewizor sam ułożył). Ściągnęłem także i wydrukowałem "rozpiskę" z netu i póki co przyzwyczajam siebie oraz rodzinę do nowej "numeracji", kolejności.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
dkalata masz rację, strumieniowanie z HBO HD rzeczywiście nie działa, sprawdziłem. W aplikacji TV Remote 2 komunikat: "Połączenie nie powiodło się". Tak samo jest u mnie na:
26 Polsat News HD
28 TV Republika
50 HBO HD
54 FOX HD
55 FOX Comedy HD
56 AXN HD
60 Sundance HD
61 Polsat Film HD
69 Universal Channel HD
i być może jeszcze na niektórych innych. Wszystkich nie sprawdzałem, nie mam też pełnego pakietu NC+.
Jednak z tych kanałów można nagrywać, a potem nagranie można już strumieniować przez sieć, czyli w razie potrzeby wydobyć z HDD - chociaż tyle dobrze.

jakieś sugestie?
Hm, drugi moduł i cardsplitter? Myślałeś o tym? Swoją drogą kolega robertw222 zamilkł w listopadzie ub. roku, a ciekaw jestem, jak nadal się sprawuje jego instalacja...

Pozdrawiam.
 

kann2

New member
Chciałbym poprosić o pomoc w sprawie nagrywania na twardy dysk USB. Mam telewizor Panasonic TX-47AS750e i dysk zewnętrzny WD My Passport AV-TV 1 Tb. Sam już nie wiem, czy problemem jest dysk, czy współpraca telewizora z modułem CAM dla NC+. ale podejrzewam to drugie. Ustawiam nagrywanie czasowe, wyłączam telewizor (w stan czuwania oczywiście) i nic się nie nagrywa. Zaobserwowałem, że gdy nadchodzi czas nagrywania, telewizor sygnalizuje rozpoczęcie, ale pojawia się komunikat DVB-S PAUSE i nic. Tak się dzieje, gdy telewizor jest w stanie czuwania albo jest przełączony na inny kanał lub na DVB-T. Nic nie nagrywa, a gdy wejdę na ten kanał, który ma się nagrywać, pojawia się komunikat "brak sygnału". Trzeba wyłączyć nagrywanie, często także wyłączyć i włączyć telewizor i dopiero pojawia się obraz, ale nagrywanie nie działa. Natomiast na DVB-T nagrywa poprawnie. Podobnie, gdy włączę nagrywanie oglądając dany kanał - wtedy się uruchomi dobrze.

Znany mi jest problem z kasowaniem ustawień nagrania. Już wyłączyłem automatyczną aktualizację oprogramowania.

Aha, na początku po zakupie telewizora niektóre programy DVB=S nagrywało, a niektórych nie. Teraz nie nagrywa już żadnych :-(

Napisałem do Panasonica, zapytali, jakie sygnały otrzymuje telewizor. Odpowiedziałem, że antena DVB-T i DVB-S. Dalej już milczenie.
 

dkalata

New member
Prawdopodobnie prolem jest z zasilaniem dysku za niskie napięcie z portu usb. Proponuję spróbować z dyskiem max 500gb, lub inny dysk który dodatkowo zasilany jest z sieci.
 

kann2

New member
Dziękuję za podpowiedzi. Wszystko to zrobiłem. Ustawienia fabryczne modułu przywrócone. Blokad żadnych nie było. Nic nie pomogło. Dysk w gnieździe USB nr 3, wg instrukcji. Spróbowałem mniejszego dysku (300GB), jak radził dkalata. Bez skutku. Dalej gdy programuję nagrywanie, nie uruchamia się i pokazuje PAUSE. Nagrywanie działa tylko wtedy, gdy telewizor jest włączony na tym programie, który chcę nagrywać. Jeśli jest na innym albo gdy jest na czuwaniu, nie nagrywa się.
 
Do góry