Panasonic i współpraca z modułami CI dla platform SAT?

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
W wątku HDforum > Video > LCD > Loewe > Loewe Connect 55 UHD karta cameleon napisałem coś takiego co może się przyda :

Z Twojego opisu wynika , że konstrukcje Telewizorów Loewe z podwójną głowicą mają sowtwerowo przypisany CAM tylko do jednego tunera i gniazdo CI obsługuje tylko jeden strumień. Taka sama sytuacja jest w konstrukcjach Panasonica i zakup wielostrumieniowych CAMów nie ma sensu . Ja kupując prawie cztery lata temu Astona obsługującego dwa strumienie też liczłem na poprawną współpracę z dwona tunerami , jednak rozmowa serwisem Panasonica rozwiała moje nadzieje , dokupiłem drugi CAM i Diviso. Dlatego wszystkim posiadaczom TV z podwójnym tunerem i sowtwerowo przypisanymi CAMami po jednym do tunera lub gniazdami CI obsługującymi tylko jeden strumień polecam splitter Diviso (przewodowy/bezprzewodowy) i dwa CAMy dobrej klasy aby korzystać w 100% z możliwości TV. Diviso obsługuje Conax i Seca Mediaguard dlatego Forumowicze , którym kończy się unowa z NC+ lub chcący zawrzeć umowę z tym operatorem lub wybrać prepaid niech odwiedzą Cardspliter.pl . Chyba jako jedyni w kraju ofetują uslugi NC+ na umowę lub prepaid z użyciem nieparowanych kart Conax i Seca Mediaguard współpracujących z Diviso . Sklep pracuje online chyba od 2006 roku z tego co pamiętam i nie znam nikogo kto by był niezadowolony z ich usług . Sam jestem abonentem Cyfry+/NC+ od 1998 roku , wtedy w standardzie SD i od wielu lat w FHD i tylko dlatego , że oferują dobrej jakości sygnał i najczęściej w DD5.1 .Jeśli komuś pomogłem niech pochwali się nam na tym forum a będzie nas ,,zadowolonych" więcej . Polecam i pozdrawiwm.
 

Ddawid6

New member
Mały update do tematu (po roku), gdyby ktoś miał problemy z nagrywaniem - podejrzewam, że w innych modelach Panasonic na Firefoxie jest podobnie. Otóż po zmianie na moduł CAM CI+ nagrywanie działa bez problemów, więc to jakieś ograniczenie modułu CAM CI w tych TV - pewnie w związku z jakimiś zabezpieczeniami.
A i jeszcze jedno - TV Anywhere (czyli aplikacja Media Center), czy wyświetlanie ekranu Live TV w aplikacji TV Remote 2 nie działa na kanałach kodowanych, bez znaczenia czy na module CI, czy CI+. Czyli całe przekazywanie sygnału z TV poprzez Home Cloud dotyczy tylko kanałów FTA lub z DVB-T.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Mały update do tematu (po roku), gdyby ktoś miał problemy z nagrywaniem - podejrzewam, że w innych modelach Panasonic na Firefoxie jest podobnie. Otóż po zmianie na moduł CAM CI+ nagrywanie działa bez problemów, więc to jakieś ograniczenie modułu CAM CI w tych TV - pewnie w związku z jakimiś zabezpieczeniami.
...albo przypadłość tamtego modułu we współpracy z tym tv, zbyt wolna inicjalizacja, itp.

A i jeszcze jedno - TV Anywhere (czyli aplikacja Media Center), czy wyświetlanie ekranu Live TV w aplikacji TV Remote 2 nie działa na kanałach kodowanych, bez znaczenia czy na module CI, czy CI+. Czyli całe przekazywanie sygnału z TV poprzez Home Cloud dotyczy tylko kanałów FTA lub z DVB-T.
U mnie na module CI (bez plusa, AstonCrypt 2.26) część kodowanych można oglądać w TV Remote2, część nie. Wspominałem kiedyś w tym wątku. Telewizor jeszcze bez Firefoxa.

Z ciekawości: czy na tym module CI+ możesz oglądać w TV Remote2 nagrania z dysku? Oczywiście chodzi mi nagrania z kanałów kodowanych.
Czy jest to ten nowy moduł od nc+?
 

Ddawid6

New member
Jeśli chodzi o wolną inicjalizację, to raczej nie w tym rzecz, ponieważ często nagrywały się 2-3 sekundy początku i tyle, więc moduł "odkodowywał" program...

W TV Remote 2 chodzą tylko FTA, w Media Center też. Jeśli chodzi o nagrania z dysku - w TV Remote 2 nie widzi ich, w Media Center listuje, ale żadnego nie chce odtworzyć, bez znaczenia, czy nagrany z FTA, czy z kodowanego. Moduł ten nowy z NC+ Nagra, poprzedni również był z NC+ tylko z opcji MIX.

Ogólnie moim zdaniem Panasonic ma niedopracowane te aplikacje i funkcje. Razi też to, że porzuca wsparcie dla swoich produktów - brak aktualizacji firmware, brak nowych aplikacji (nie ma chociażby HBO GO, czy Amazon Prime), czekam na to, aż z jakiegoś powodu Netflix przestanie działać. Pomimo sentymentu do firmy i dobrej jakości obrazu, następny TV już nie będzie Panasonica - chyba, że odejdą od Firefoxa/My Home Screen i przejdą na Androida (co jest wątpliwe), bo jednak największa jego zaleta to wsparcie ze strony twórców aplikacji - przez co nie ma większych obaw, że jakaś nagle przestanie działać. A jednak serwisy "telewizyjne" chcę mieć odpalane przez TV, a nie przystawkę, konsolę, czy PC.
 

lmicho

New member
Dzien dobry Witam wszystkich użytkowników forum panowie czy ktoruz z Was mógł by mi przesłać aktualna Listę kanałów NC+ na telewizor Panasonic Z góry dziękuje ja za bardzo Się nie znam na Tym Dziękuje
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jeśli chodzi o wolną inicjalizację, to raczej nie w tym rzecz, ponieważ często nagrywały się 2-3 sekundy początku i tyle, więc moduł "odkodowywał" program...
Nie wspominałeś, to zmienia postać rzeczy... ;) A poważniej: grunt, że nowy działa dobrze. W ogóle, jak czasem sobie poczytuję fora, moduły czasem sprawiają mniej lub bardziej dziwne problemy we współpracy z telewizorami.

W TV Remote 2 chodzą tylko FTA, w Media Center też. Jeśli chodzi o nagrania z dysku - w TV Remote 2 nie widzi ich, w Media Center listuje, ale żadnego nie chce odtworzyć, bez znaczenia, czy nagrany z FTA, czy z kodowanego.
Hm, to niedobrze. Czyli raczej nie będzie można przez sieć zrzucać nagrań z dysku na komputer prostym sposobem, który niegdyś opisałem TUTAJ. Może zorientowali się i w nowszych Panasach specjalnie zablokowali tę możliwość. Szkoda.

Ogólnie moim zdaniem Panasonic ma niedopracowane te aplikacje i funkcje. Razi też to, że porzuca wsparcie dla swoich produktów - brak aktualizacji firmware, brak nowych aplikacji (nie ma chociażby HBO GO, czy Amazon Prime), czekam na to, aż z jakiegoś powodu Netflix przestanie działać. Pomimo sentymentu do firmy i dobrej jakości obrazu, następny TV już nie będzie Panasonica - chyba, że odejdą od Firefoxa/My Home Screen i przejdą na Androida (co jest wątpliwe), bo jednak największa jego zaleta to wsparcie ze strony twórców aplikacji - przez co nie ma większych obaw, że jakaś nagle przestanie działać. A jednak serwisy "telewizyjne" chcę mieć odpalane przez TV, a nie przystawkę, konsolę, czy PC.

Z wyrywkowej lektury forów wynika, że ze wsparciem dla Androida też nie jest tak cudownie. Producenci telewizorów zwykle po ok. 2 latach przestają aktualizować firmware/system, co z kolei też może rodzić problemy z działaniem aplikacji...
Moim zdaniem jeśli dla kogoś priorytetem są aplikacje "telewizyjne" i podobne, chyba jednak najlepszym rozwiązaniem jest zewnętrzna przystawka typu mediabox, itp. W razie czego, np. problemów z wydajnością, aktualizacjami, dostępnością aplikacji, itp., można stosunkowo łatwo wymienić na model bardziej spełniający oczekiwania. Bez wymiany całego telewizora ;)

EDIT
Dzien dobry Witam wszystkich użytkowników forum panowie czy ktoruz z Was mógł by mi przesłać aktualna Listę kanałów NC+ na telewizor Panasonic Z góry dziękuje ja za bardzo Się nie znam na Tym Dziękuje

Jaki masz model? W nowszych, tj. od około 2012-2013r powinna być opcja skanowania według listy nc+. Z tym, że np. w moim (model z 2013) wybór trybu skanowania kanałów DVB-S jest dostępny tylko po resecie tv do ustawień fabrycznych. Nie wiem jak jest z tym w modelach nowszych.
 
Ostatnia edycja:

lmicho

New member
Nie mam możliwości wyszukiwania kanałów tylko NC+ Telewizor jest tylko na rynek uk Ponawiam prośbę do Szanownych użytkowników forum o wsparcie mnie lista kanałów nc+ na tv Panasonic Dziękuje serdecznie
 

Stanley

Member
Bez reklam
Nie mam możliwości wyszukiwania kanałów tylko NC+ Telewizor jest tylko na rynek uk Ponawiam prośbę do Szanownych użytkowników forum o wsparcie mnie lista kanałów nc+ na tv Panasonic Dziękuje serdecznie
Sęk w tym, że lista zrzucona z mojego telewizora może nie pasować do Twojego (i najprawdopodobniej nie będzie). Ba, może nawet nie dać się wgrać do mojego telewizora lista zrzucona na moim telewizorze (!), jeśli była eksportowana w innym trybie skanowania kanałów. Np. jeśli była zrzucona w trybie skanowania "Cyfra+ /nc+", a tuner jest obecnie w trybie wyszukiwania wszystkich kanałów z satelity (bądź na odwrót).

Lecz nie ma sprawy, proszę, oto lista nc+ wyeksportowana z mojego Panasa, kliknij TUTAJ. Wgrywasz na swoją odpowiedzialność. Powodzenia.
 

Stanley

Member
Bez reklam
O, to ciekawe. Tak czy siak fajnie, że poszło.
Aha, jeszcze jedno. Niektóre kanały z mojego pliku mogą być pomijane przy przełączaniu z pilota góra-dół "CH+/CH-" (aczkolwiek wciskając nr do kanału dostaniemy się zawsze). Są to programy których nie mam w pakiecie, np.z grupy Canal+. Można wyłączyć pomijanie tych kanałów w menu. Jest również program ChanSort, pozwalający porządkowanie listy kanałów na komputerze.
 

lmicho

New member
Wszystko działa dobrze Super ze jeszcze są ludzie którzy pomagają dziękuje serdecznie Mam nadzieje ze będę mógł Ci się w przyszłości odwdzięczyć Pozdrawiam serdecznie Michal
 

Stanley

Member
Bez reklam
Nie ma sprawy, w końcu po to są takie fora jak to.
Z ciekawości - jaki moduł nc+ masz w swoim Panasie?
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Jeśli chodzi o nagrania z dysku - w TV Remote 2 nie widzi ich, w Media Center listuje, ale żadnego nie chce odtworzyć, bez znaczenia, czy nagrany z FTA, czy z kodowanego.

Hm, teraz zauważyłem - u mnie Remote 2 też nie widzi nagrań z dysku, chociaż widzi HDD. A przecież na 100% i widział nagrania i odtwarzał. Coś mi się jarzy, że dosyć niedawno była aktualizacja. Obecna wersja 2.73, może trzeba poszukać starszej.
Spróbuj Bubble uPnP + VLC - u mnie to śmiga, chociaż nie można przewijać. Ale można podejrzeć adres streamu, do ściągnięcia nagrania na kompa :)
 

Ddawid6

New member
@Stanley: przepraszam, że tak nieregularnie odpisuję...

Ja to oglądanie na telefonie traktuję bardziej jako ciekawostkę, niż coś, z czego korzystam lub będę korzystał. Ale jestem zdania, że jeśli coś jest, to powinno działać. Niestety mamy czasy takiego rozwoju technologii, że nawet serwis nie do końca wie co i jak ma działać i czemu jak jest problem, to nie działa ;) Wszystko opiera się na metodzie prób i błędów użytkowników...
Odnośnie Twojej poprzedniej wypowiedzi: mimo tego, że nowy moduł działał lepiej z TV, wróciłem do starszego - zwykłej telewizji bardzo nie potrzebuję, jeśli już to podstawowe kanały, dlatego korzystam z opcji prepaid - a, że na poprzednim zestawie moduł/karta lepszy jest układ kanałów za te same pieniądze, co na nowym - wykorzystałem go tylko na Mundial w 4K i sprzedałem. Ostatnio pojawiła się nowa aktualizacja (o dziwo) do serii CX, ale nic się nie zmieniło z nagrywaniem, nadal nie działa przy wyłączonym TV...

Jeśli chodzi ogólnie o Panasonica - kupując model 4K nie brałem w ogóle całego "Smart TV" pod uwagę, dla mnie to było nieistotne, ale... jak już mam opcję, że na pilocie jest dedykowany przycisk do Netflixa i odpada mi oglądanie przez przystawkę/komputer, czy konsolę - tylko mam szybki dostęp jednym przyciskiem, to zmienia się podejście ;) Dlatego brakuje mi teraz tak bezpośredniego dostępu (lub w ogóle dostępu z poziomu TV) do innych serwisów - człowiek szybko przyzwyczaja się do wygody. Fajne jest to, że odpalam TV, amplituner i tyle. Dlatego pisałem o Androidzie, ponieważ im bardziej otwarty system i dostępny na większej ilości urządzeń różnych producentów, to jednak lepsze wsparcie ze strony twórców aplikacji. W ogóle nie podoba mi się brak wsparcia do starszych modeli - nie każdy zmienia TV co rok lub dwa, bez przesady, więc powinni jednak aktualizować i eliminować problemy przez kilka lat. Ogólnie są rzeczy, które mnie wkurzają, a które można byłoby wyeliminować/zmienić przez firmware, jak problem z nagrywaniem, dostęp "z zewnątrz", czy drobnostki, jak to, że TV nie zapamiętuje wybranej ścieżki audio na danym kanale i za każdym razem przy przełączaniu na inny kanał, trzeba ją ponownie zmieniać. Brak wsparcia dla DTS - wiem, że to licencje, ale czemu nie ma opcji bitstreaming? Niech TV nie dekoduje, ale niech wysyła dalej, a nie w ogóle nie widzi ścieżki audio. Coś tam jeszcze mnie wkurza, ale nie mogę sobie na szybko przypomnieć...

Ogólnie powoli myślę o TV z HDR, jednak odstrasza mnie to zamieszanie z formatami. Mało jaki producent daje w TV wsparcie dla HDR10 i DV, jeśli już - przez licencję dla Dolby znowu jest drożej. A jeśli jednak świat nie pójdzie w stronę Dolby Vision, to po co za to teraz płacić, więc pozostaje tylko czekać... bo jak jednak pójdzie, to znowu za chwilę trzeba będzie zmieniać - i tak neverending story ;)
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hm, teraz zauważyłem - u mnie Remote 2 też nie widzi nagrań z dysku, chociaż widzi HDD. A przecież na 100% i widział nagrania i odtwarzał. Coś mi się jarzy, że dosyć niedawno była aktualizacja. Obecna wersja 2.73, może trzeba poszukać starszej.
Spróbuj Bubble uPnP + VLC - u mnie to śmiga, chociaż nie można przewijać. Ale można podejrzeć adres streamu, do ściągnięcia nagrania na kompa :)


Remote 2 widzi też obraz na żywo , więc jak włączysz odtwarzanie nagranego pliku to masz możliwość podejrzenia adresu streamu . W moim DT Remote 2 nie widzi zawartości dysku od ponad roku !!!
 
Do góry