Przycisk/sygnał previous

kredek

New member
Niektóre piloty mają taki przycisk - można się przełączać pomiędzy oglądanymi np. 5 i 12 kanałem, tym samym przyciskiem.
Posiadam pilota Logitech Harmony, da się go zaprogramować, tylko... trzeba go nauczyć. Nie wiecie czy da się coś takiego zrobić jakimś sposobem?
 

Jan-Luc

New member
Masz na myśli TV 42PV60?
U mnie obeszło się bez uczenia pilota (model 675)
Funkcja nazywa się ChannelPrev i zaprogramowała się samoczynnie pod klawiszem BACK.
Pilota musiałem uczyć jedynie funkcji GUIDE.
 

kredek

New member
Jan-Luc napisał:
Masz na myśli TV 42PV60?
U mnie obeszło się bez uczenia pilota (model 675)
Funkcja nazywa się ChannelPrev i zaprogramowała się samoczynnie pod klawiszem BACK.
Pilota musiałem uczyć jedynie funkcji GUIDE.

Nie mam w wykazie przycisków opcji ChannelPrev ani klawisza Back na pilocie 525 (TV to oczywiście 42pv60e). Nie wiem też jak nauczyć pilota, skoro na pilocie TV nie mam tego sygnału.:(
Natomiast na satelicie ta funkcja jest pod przyciskiem "Prev" na pilocie i działa. W TV nie jest on niczemu przypisany, a nawet jak mu dam funkcję RETURN - to nic się nie dzieje.:( :confused:
 

Jan-Luc

New member
kredek napisał:
Nie mam w wykazie przycisków opcji ChannelPrev ani klawisza Back na pilocie 525

A ja nie mam klawisza PREV, wychodzi na to, że to ten sam klawisz, ale inaczej nazwany przez producenta.
Dawno Programowałeś, może coś poprawili ostatnio w bazie logitecha odnośnie tego TV:?:
 

kredek

New member
Jan-Luc napisał:
A ja nie mam klawisza PREV, wychodzi na to, że to ten sam klawisz, ale inaczej nazwany przez producenta.
Dawno Programowałeś, może coś poprawili ostatnio w bazie logitecha odnośnie tego TV:?:

Wczoraj programowałem.:D
W każdym razie - nie mam takiego klawisza na wykazie w urządzeniu TV nigdzie:sad: Sam nie wiem - najlepiej byłoby się spotkać i skopiować z jednego pilota polecenie na drugiego. Ale musiałby to być ktoś z Harmony i z tym poleceniem od razu....:(
 

dany

New member
Harmony 525: Jest przycisk Prev i działa, byłem bardzo zaskoczony że TV ma tą funckję. Potwierdzam, funkcja w panelu ustawien pilota nazywa się ChannelPrev.

PS. Ktoś doszedł jak podpiąc makra typu "SetHDIM HDMI2" pod klawisze pilota ?
Widac je np. przy "adjust power settings", 3 zakładka
 

kredek

New member
dany napisał:
Harmony 525: Jest przycisk Prev i działa, byłem bardzo zaskoczony że TV ma tą funckję. Potwierdzam, funkcja w panelu ustawien pilota nazywa się ChannelPrev.

To może ktoś by mi wyjaśnił, pokierował jak to ustawić, gdzie znaleźć, bo nijak nie mogę???
 

kredek

New member
kredek napisał:
To może ktoś by mi wyjaśnił, pokierował jak to ustawić, gdzie znaleźć, bo nijak nie mogę???

Strasznie to forum chodzi ostatnio....
Ale wracając do tematu: przeszukałem WSZYSTKO w "programatorze" na kompie - i coś mi się wydaje, że chyba u Was działa ten "poprzedni kanał", ale... NIE W TV, tylko w satelicie czy czymś tam innym.
Ja po prostu NIE MAM TAKIEJ opcji w TV 42pv60e, za to np. w satelicie jest dokładnie jak mówicie!
Na pewno W TV SPRAWDZALIŚCIE?
 

kredek

New member
dany napisał:
Ja nie mam nic innego poza TV podłączonym do kablówki. No sorki mam jeszcze kino HT855 ale ono nie ma tunera, Prev działa, wersja softu Panasonica 1.02

42pv60e?
Programy z kablówki przełączasz na tv czy masz jakiś osobny tuner?

No chyba że to kwestia innego pilota, choć... wątpię: Ty chyba jakiś wyższy model masz Harmony, tak?
 

dany

New member
Nie mam nic innego, antena z kablówki wchodzi bezpośrednio do TV.
Sprzęt jaki mam to;
42pv60eh
sc-ht855 (kino)
Harmony 525

Jedynie co zrobiłem to:
1. Włączyłem program do harmony
2. Zaktualizowałem, program i pilota (bo wyskoczył jakiś komunikat ze jest nowa werjsa), wgrało sie jakieś firmaware czy coś
3. Wyszukałem 42pv60e
4. I to wszystko, gdy wchodzę w "button behaviors", przy przycisku "Prev" mam przypisaną funkcję "ChannelPrev"
5. Działa, od razu pisałem, że jestem zaskoczony, bo właściwie tylko dla tej funkcji byłem bliski wyboru LG
 

kredek

New member
dany napisał:
Nie mam nic innego, antena z kablówki wchodzi bezpośrednio do TV.
Sprzęt jaki mam to;
42pv60eh
sc-ht855 (kino)
Harmony 525

Jedynie co zrobiłem to:
1. Włączyłem program do harmony
2. Zaktualizowałem, program i pilota (bo wyskoczył jakiś komunikat ze jest nowa werjsa), wgrało sie jakieś firmaware czy coś
3. Wyszukałem 42pv60e
4. I to wszystko, gdy wchodzę w "button behaviors", przy przycisku "Prev" mam przypisaną funkcję "ChannelPrev"
5. Działa, od razu pisałem, że jestem zaskoczony, bo właściwie tylko dla tej funkcji byłem bliski wyboru LG

No to nie mam pojęcia o co chodzi - ten sam pilot, ten sam TV, robiłem wszystko to samo i... pod TV nie mam w ogóle możliwości wyboru takiej funkcji; zarejestrować też nie mogę, bo na pilocie oryginalnym tego nie ma.:fool:
 

kredek

New member
WIELKA PROŚBA - zmieniłem 525 na 688 bo mnie denerwowało trzeszczenie obudowy.;) :D
Czy w 688 da się ustawić, żeby urządzenia na LCD były w ilości 6 sztuk? Bo na razie mam... TRZY sztuki i na czwartą muszę "przewinąć"?:( :confused:
Ściślej - jak na górze mam na przykład radio to obsługuje mi radio zarówno prawy jak i lewy górny przycisk: POMÓŻCIE, pliisss....:confused:

Aha! Prev - jest i działa z 42PV60E!

I jeszcze - do czego służy przycisk MEDIA?
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
W media mozesz dodac swoje ulubione kanaly.

Co do przyciskow - niestety, nie zrozumialem.., ale moze dlatego, ze juz jest dosc pozno, a nie dlatego, ze niezrozumiale to napisales ;-D.

Pzdr.
 

kredek

New member
Smartek napisał:
W media mozesz dodac swoje ulubione kanaly.

Co do przyciskow - niestety, nie zrozumialem.., ale moze dlatego, ze juz jest dosc pozno, a nie dlatego, ze niezrozumiale to napisales ;-D.

Pzdr.

Media - a co to dokładnie znaczy, gdzie się te kanały dodaje i gdzie wyświetla (na lcd?)?

Przyciski - jak w 525 kliknąłem czy to na urządzenia (devices) czy to na akcje (activities) to wyświetlały się 4 odpowiednie urządzenia/akcje na LCD: 4 przyciski i do każdego albo urządzenie albo akcja.
A tutaj wyświetla się albo 3 urządzenia albo 2 akcje -> do dalszych trzeba przewijać i bynajmniej "ustawienia pilota" (4 lub 6 przycisków) TUTAJ NIC nie zmieniają...?:confused:
To tak ma być?
 

dany

New member
kredek napisał:
No to nie mam pojęcia o co chodzi - ten sam pilot, ten sam TV, robiłem wszystko to samo i... pod TV nie mam w ogóle możliwości wyboru takiej funkcji; zarejestrować też nie mogę, bo na pilocie oryginalnym tego nie ma.:fool:

Może to cos ułatwi, w pilocie pod innym Device zostały mi ustawienia pod poprzedni TV: Panasonic TX-29AS10P, przez przypadek przełączyłem na niego i przycisk Prev tez działa z 42PV60, wiec jesli nie masz tej funkcji w ustawieniach pod 42pv60 to moze spróbuj wpisac w ustawieniach Panasonic TX-29AS10P
 

kredek

New member
No niestety chyba tak ma być, że 6 pozycji na LCD wyświetla się tylko jeśli chodzi o funkcje urządzenia/akcji już włączonej.
Jeśli chodzi o same akcje/urządzenia to 2 lub 3 funkcje i basta.
Całe szczęście, że są bezpośrednie przyciski akcji bo byłoby to cofnięcie się w stosunku do 525:D
 
Do góry