problem z podłączeniem bluray panasonic DMP-BDT330 do wifi

Dlugosz_1974

New member
Witam,

Walczę z tematem. Może podam kilka szczegółów:
Internet dostaję z kablówki osiedlowej, jest podłączony do routera edimax, który jest skonfigurowany:
WAN - Static IP Address
LAN - IP 192.168.2.1
Maska 255.255.255.0
DHCP serwer włączony i ustawiony od 192.168.2.100 do 192.168.2.200
Wireless: AP
Szyfrowanie: WPA.

Z routera po wifi działają dwa laptopy, TV samsung z wbudowanym wifi (bez problemu ustawił sieć bezprzewodową). Natomiast bluray panasonic DMP-BDT330, widzi moją sieć wifi, ale nie chce się połączyć. Próbowałem i zdjąłem nawet szyfrowanie z routera i dalej jest ten sam problem. Próbowałem wpisywać konfigurację ręcznie, ale też bez efektu. Resetowałem router ale też nic to nie dało. Przy podłączaniu bezprzewodowym widzi moją sieć, po jej wybraniu wyskakuje mi komunikat "Wystąpił błąd uwierzytelniania lub czasu oczekiwania. Sprawdź środowisko swojej sieci....". Już nie wiem co robić. Wifi w bluray działa, bo wykrywa sieć. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc. :blagam:
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Ustaw na routerze szyfrowanie mieszane WPA/WPA2 PSK AES+TKIP i ewentualnie kanał między 1-11, z 12 i 13 może mieć jakieś problemy. Możesz jeszcze sprawdzić zajętość pasma wifi przez inSSIDer i dobrać kanał gdzie jest najmniej sieci lub ich siła jest mała.
 

Dlugosz_1974

New member
Ustaw na routerze szyfrowanie mieszane WPA/WPA2 PSK AES+TKIP i ewentualnie kanał między 1-11, z 12 i 13 może mieć jakieś problemy. Możesz jeszcze sprawdzić zajętość pasma wifi przez inSSIDer i dobrać kanał gdzie jest najmniej sieci lub ich siła jest mała.
Spróbowałem tak ustawić jak zaproponowałeś, ale nadal nie działa.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Sprawdź czy nie ma nowszego firmware do bluray i routera. Urządzenie wykrywa sieć z jaką mocą. Zobacz czy się połączy jak przybliżysz router. Nazwę sieci i hasło ustaw bez znaków specjalnych i polskich ogonków.
 

Dlugosz_1974

New member
Sprawdź czy nie ma nowszego firmware do bluray i routera. Urządzenie wykrywa sieć z jaką mocą. Zobacz czy się połączy jak przybliżysz router. Nazwę sieci i hasło ustaw bez znaków specjalnych i polskich ogonków.
Routera nie mogę przybliżyć, nie mam takiej możliwości. Nazwa sieci i hasło są ustawione bez specjalnych znaków i polskich ogonków. Urządzenie wykrywa sieć z siła sygnału znakomitą. Po podłączeniu do bluraya access pointa, sieć wifi pracuje bez zarzutu. Ale chciałbym, żeby pracowała bez ap. A jak mam sprawdzić firmware i gdzie, bo nie za bardzo wiem?
 

hans2

Banned
a nie masz jakiejs whitelisty MACów na routerze o ktorej zapomniales?
sprobuj tez czymkolwiek innym czym sie do tej pory nie laczyles np telefonem
 

hans2

Banned
ludzie na amazon piszą że w tym modelu wifi potrafi paść nawet na drugi dzień po podłączeniu.
wiec jeśli faktycznie posprawdzałeś wszystko od strony uwierzytelniania wifi to chyba tylko serwis...
 

Dlugosz_1974

New member
Mam pewne wątpliwości czy od razu serwis, to jest najprostsze rozwiązanie oczywiście. Wg mnie wifi chyba działa, bo sieć wykrywa, ale problem jest z nawiązaniem połączenia. Różne kombinacje robiłem, część na podstawie tego posta na forum, ale może nie do końca wszystko robię jak należy, nie jestem w tym super fachowcem.
 

Dlugosz_1974

New member
Ten sam problem co w mlodszym bracie, zmien router. Mialem Tplinka , od czasu jak zmienilem na linksysa dziala.

Cały sprzęt w domu jak już pisałem w tym poście mi na tym routerze działa i bluray też, tyle że przez access pointa, a chciałbym żeby bez jak ma wifi. Access pointa, którego mam chciałbym używać do amplitunera. Jak mam kupować nowy router, to lepiej kupić drugiego access pointa, to wyjdzie taniej. Ale ja chcę uruchomić bluraya po wifi, ale jak na razie mi się nie udaje.:niewiem:
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Station Infrastructure czyli AP Client.
Jeśli DMP-BDT330 nie może się połączyć z routerem na szyfrowaniu mieszanym WPA/WPA2 TKIP+AES oraz na wyłączonym szyfrowaniu, to zapewne jest popsuty moduł wifi. Sprawdź dla pewności na innym routerze lub udostępnij wifi w telefonie.
Czy sprawdziłeś zachowanie po zmianie kanału wifi oraz czy przywracałeś ustawienia fabryczne w urządzeniu.
Jaki model masz AP który pracuje jako Client. Zapewne ma ~4 porty lan które możesz wykorzystać.
 

Dlugosz_1974

New member
Station Infrastructure czyli AP Client.
Jeśli DMP-BDT330 nie może się połączyć z routerem na szyfrowaniu mieszanym WPA/WPA2 TKIP+AES oraz na wyłączonym szyfrowaniu, to zapewne jest popsuty moduł wifi. Sprawdź dla pewności na innym routerze lub udostępnij wifi w telefonie.
Czy sprawdziłeś zachowanie po zmianie kanału wifi oraz czy przywracałeś ustawienia fabryczne w urządzeniu.
Jaki model masz AP który pracuje jako Client. Zapewne ma ~4 porty lan które możesz wykorzystać.
Udostępniłem tak jak radziłeś wifi w telefonie i jest to samo, nie chce się połączyć i pojawia się komunikat "Wystąpił błąd uwierzytelniania lub czasu oczekiwania. Sprawdź środowisko swojej sieci...."
Zmieniałem kanały wifi i też nie działało.
AP jaki mam do Edimax EW-7206APg z jednym portem Lan.

Chyba niestety pozostaje mi tylko serwis albo net przez ap.
 
Do góry