Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

RoMi

New member
Witam, sezon na najlepszą sprzedaż mamy już za sobą - wypada wreszcie napisać o minusach tv Panasonica z serii PV/PX60/600. Rozpoczynam ten wątek w przeświadczeniu, iż pomoże on szczęśliwym posiadaczom tego tv w zrozumieniu, że nie jest to produkt idealny. Jednocześnie mam nadzieję na ożywioną dyskusję w potwierdzaniu lub zaprzeczaniu - że problem istnieje lub nie. Zaznaczam iż nie zakładałbym tego tematu - gdybym nie zauważył w moim panasie tych symptomów o których jest już "głośno" na forach zagranicznych gdzie użytkownicy tych modeli tv - potwierdzają swoje kłopoty i że jest to produkt z poważną wadą. Co ciekawe część z nich wymieniała na tej podstawie swoje tv - nawet 2,3 krotnie i problemy nie minęły. Wygląda na to, iz coś jest nie tak - jeżeli Panasonic już potwierdził w Niemczech, iż dotknięte tą przypadłością są modele 37/42/pv/px/60/600 na każdym rodzaju sygnału, ze wszystkich wejść oraz że w Japoni badają już tv z tymi problemami i do tego czasu wymiana tv dla sfrustrowanych klientów została wstrzymana. A więc czy też to zauważyliście?
W Anglii nazwali ten problem jako pojawianie się tzw "purple snakes" przy przejściach przy specyficznej gradacji kolorów. Ja też to zauważyłem -objawia się to tym iż w niektórych scenach przy specyficznej kolorystyce obraz zaczyna się łamać - pokazywać pupurowe fale lub otoczki jak z tęczy. Nieraz pojawia się mrowienie z gubieniem kolorów. Na te przypadłości wg informacji z zagranicznych for nie pomaga żadne ustwienie z menu użytkownika ani z serwisowego (kalibratorzy ISF)!
Dla zainteresowanych podaje linki z którymi warto się zapoznać.
LINK1- Slideshow - zobaczyć warto.
LINK2 forum UK
LINK3 forum DE

wkrótce ciąg dalszy.....:oops: pozdr

Innym problemem który towarzyszy reprodukcji kolorów przez plazmę Panasonica z seri pv/px to tzw "clay faces" - czyli dosłownie gliniane twarze. Napewno wiele z was zauważyło, iż w zależności od tła twarze stają się często nienaturalnie podkoloryzowane. Ja to określam że nagle twarze są jednakowo "przypudrowane" - ale zdarza się, że np nienaturalnie czerwienieją i za chwilę przy innych warunkach tła i jasności stają sie naturalne. Proszę nie pisać że tak się nie dzieje, albo że w moim Panasie tego nie ma....Na ten problem ma pomagać ostatni firmware opublikowany przez Panasonica - niestety dla userów z USA.:D

LINK - upgrade do amerykańskich serii px 60/600 na problem "Clay faces" - no i oczywisćie na zawieszające się panasy do odpału z pilota.

ciag dalszy wkrótce...... pozdr

No dobrze - pierwsze przykłady z mojego tv - niestety zadowolenie z posiadania go - powoli mi przechodzi gdy z kolorami robi to na co na początku nie zwracałem uwagi i przypisywałem to reprodukcji komputerowego obrazu - niestety mój PV600 robi to wyjątkowo źle.:(
LINK1 - DVD Panas S52 -komponent Last Samurai, ogólnie ładnie ale pogubił się w ciemnych scenach - na twarzy bohatera,
LINK2, LINK3, LINK4, LINK5 - sat TV,Pioneer1430 RGB po scarcie, proszę zwrócić uwagę na twarze, ściany i sufit - "purple snakes" są przepiękne i w zasadzie pojawiały się przez pierwsze 3/4 filmu.

Podkreślam, iż problem dotyczy charakterystycznych scen, najczęsciej spotykanych np w lekko ciemnych, zielonkawych odcieniach, mgły itp.
Co ciekawe na forach użytkownicy zwracają uwagę, że model pv/px 50 calowy jest wolny od tych problemów !!! W serii 37,42 po prostu Panasonic coś spieprzył - stąd podobno szybki spadek ich ceny. Te same filmy gdzie łatwo wychwycić problemy z "purple snakes" - w modelach 50 calowych nie występują.
Jeżeli stwierdzicie to samo w waszych tv - nie myślcie że tak musi być - bo w "pięćdziesiątkach" tego nie ma - więc macie wadliwe tv. pozdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mszyma

New member
GLiniane mordy- tez to zauwazylem, jednak przypisywalem to kiepskiemu sygnalowi z SAT. Musze przyjrzec sie jeszcze raz na sygnale z DVD.
Jednaknie na kzdym sygnale to jest. Te twarze najczesciej widze na HBO. Na TVN czy polskich TV chyba wcale- musze poobserwowac.
Ale tych fioletowych cudakow nie mam. i niechce miec.
 

Smartek

New member
Ja nic nie widze - przynajmniej na Twoich zdjeciach.
Szukanie w gow*** bakterii?
No tak, Panasy nie maja problemow z duszkami to cos innego trzeba bylo znalezc ;-).

Pzdr.
 

Romanoff

New member
Smartek napisał:
Ja nic nie widze - przynajmniej na Twoich zdjeciach.
Szukanie w gow*** bakterii?
No tak, Panasy nie maja problemow z duszkami to cos innego trzeba bylo znalezc ;-).

Pzdr.

Skoro nie widzisz to tym lepiej dla Ciebie. Ja widze doskonale wymienione przez RoMi'ego defekty w obrazie. Wcale nie trzeba sie specjalnie przyglądać,ale każdy ma inną wrażliwość na widziany obraz(dlatego Ty nie widzisz). Szczerze powiedziawszy to już dawno temu(czytaj-ponad pół roku temu ) zauważyłem podobne "rarytasy"w momencie kiedy widziałem stojące obok siebie 42pv60 i Hitachi PD7A10(7200).Tam gdzie Hitachi błyszczał wyświetlaną paletą barw i odcieni kolorów(procesor Picture Master), tam Panasonic niestety bardzo mocno odstawał.
Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Ten TV nie jest bez wad o czym była mowa już w kilku innych wątkach. Cena, za jaką jest sprzedawany jest adekwatna do jakości i możliwości.

Przyznam szczerze, że jestem zaskoczony tymi problemami. Na zdjęciach widać to bardzo wyraźnie, zwłaszcza na tych Picasa Web Album.
Jak tylko przeczytałem ten wątek zaraz zasiadłem przed TV i zacząłem szukać tych "węży". Na razie nie znalazłem nic. Będę szukać dalej.
Wydaje mi się jednak, że możliwe jest, że oprogramowanie sterujące DSP obrazu ma jakiś feler przy przetwarzaniu kolorów, a zwłaszcza przejść tonalnych. Możliwe też jest, że obraz podany do skalowania przez TV czyli inny niż 720p (o ile ten nie jest skalowany) będzie błędnie przetwarzany przez DSP TV. Tak więc moim zdaniem to będzie wada, która jest do usunięcia ponieważ jest wadą programową. W ostateczności wymienią elektronikę i po sprawie.
Tak prawdę powiedziawszy ja się nie dziwię, że takie sprawy wychodzą na jaw. Im więcej ludzi ma dany model TV tym węcej oczu się w nie wpatruje i tym lepiej jest on poznany, ze wszelkimi konsekwencjami, także negatywnymi.
Jeśli jest problem powinno się go rozwiązać. Mam nadzieję, że także w Polsce serwis Panasonica stanie na wysokości zadania.
 

Goliat

New member
Bez reklam
No proszę ....a był to mój faworyt do 5 tysiaków :(
No ale jak Panowie z Matsushity poprawią soft to być może problem zniknie (chociaż te obniżki w RP są podejrzane ;) )....... skala zjawiska musi być potężna skoro już opublikowano poprawki no i powymieniano dużą ilość odbiorników.
Posiadaczom życzę szybkiego uporania z problemem.
Pozdrawiam.
 

RoMi

New member
Witam, część z userów zapewne nie dostrzega nic, inni nie chcą dostrzegać to co niestety jest najpoważniejszą jak dla mnie wadą tego tv - a przecież wybrali rewelacyjny panel 9-tej generacji :p . Jeżeli więcej userów spostrzeże ten "defekt" to rozgłos w tej sprawie może wpłynąć na działania Panasa w tej sprawie. Na zachodnich forach userzy powiadamiają serwisy w tej sprawie. Serwisanci przyznają racje i rozkładają ręce. Jeżeli więcej głosów podniesie się w tej sprawie także w PL - może przyniesie to jakiś wpływ na producenta. Mam nadzieję, że Matsushita dojdzie w czym rzecz i pomoże w tym np. zwykły upgrade softu.
Dla niektórych to co jest trudne - dla mnie wieczorem na kilku kanałach sat tv było łatwe do wychwycenia - więc znowu kilka fotek z przepięknymi "purple snakes". LINK1, LINK2, LINK3, LINK4, LINK5, LINK6, LINK7
cd wkrótce
 

k0liber

New member
Niestety potwierdzam. Plazma Panasonic TH-37PV60E, odtwarzacz Pioneer DV-393, połączenie component, film Zakładnik (Collateral, 2004). Efekt purple snakes zauważyłem po raz pierwszy i pewnie uznałbym to za autosugestię po przeczytaniu wątku, gdyby nie to, że problem pierwsza zauważyła moja żona, która po pierwsze grupy nie czytuje, po drugie jest baaaaardzo tolerancyjna, jeżeli chodzi o jakość obrazu. Gdy powiedziała "coś jest chyba nie tak", to niemal spadłem z fotela. Włączanie i wyłączanie colour management nie wpływa na wspomniany efekt.

Edit. Zacząłęm czytać wątek na AV Forums i okazuje się, że nie tylko moim zdaniem film Zakładnik obfituje we wspomniane zjawiska.

Pozdrawiam,

k0liber
 
Ostatnia edycja:

kamil

New member
U mnie nastąpiło pogorszenie sygnału na Polsacie Cyfrowym. Więc gęby na cześci kanałów porobiły się gliniane. AXN - super jakosc. TV mam podpięty scartem wiec i tak nie jest to rewelacja.

Brak zwisów pilota.

Uważam , że mimo wszystko to bardzo dobry tv w relacji cena - jakość.

50" calowe maja jeszcze jakies inne bajery co może powodować brak pewnych wizualnych przy obrabianiu sygnały wizyjnego.
 

grudzi

New member
Potwierdzam, u mnie na 37pv te problemy też wystepuja i myślę, że chba trzeba wezwać serwis, niech wiedzą o skali zjawiska, bo inaczej nic nie zrobią.

Dzieki RoMi, upewniłeś mnie w przypuszczeniach, że coś jest nie tak.
 

mszyma

New member
kamil napisał:
U mnie nastąpiło pogorszenie sygnału na Polsacie Cyfrowym. Więc gęby na cześci kanałów porobiły się gliniane. AXN - super jakosc. TV mam podpięty scartem wiec i tak nie jest to rewelacja.

Brak zwisów pilota.

Uważam , że mimo wszystko to bardzo dobry tv w relacji cena - jakość.

50" calowe maja jeszcze jakies inne bajery co może powodować brak pewnych wizualnych przy obrabianiu sygnały wizyjnego.
No wlasnie- na jednych programach sa geby z gliny na innych nie ma- to nie jest chyba jednak problem TV -a moze jest ale spowodowany sygnalem wiec w 100% nie mozna winic panasa ze puscil kiche
 
Ostatnia edycja:

agas

New member
u mnie nie widać żadnych węży ani twarzy glinianych, tv chodzi super jest rewelacyjny odbiór z kablówki i ktos szuka taniej sensacji aby wywołać panike:) wśród użytkowników tych modeli. TV jak najbardziej OK!
pzdr
 

kredek

New member
RoMi napisał:
Witam, część z userów zapewne nie dostrzega nic, inni nie chcą dostrzegać to co niestety jest najpoważniejszą jak dla mnie wadą tego tv - a przecież wybrali rewelacyjny panel 9-tej generacji :p . Jeżeli więcej userów spostrzeże ten "defekt" to rozgłos w tej sprawie może wpłynąć na działania Panasa w tej sprawie. Na zachodnich forach userzy powiadamiają serwisy w tej sprawie.

No właśnie - ale natura Polaków jest niestety inna: sam od dobrych kilku tygodni proszę i przekonuję, żeby zgłosili się do serwisu właściciele "zwisających" 42pv60 - jak dotąd tylko jeden (i chwała mu za to!) tylko to zrobił. A reszta czeka na gotowe, p.py nie ruszy - inni narzekają, że "co to wielkiego, że się tv nie włącza" że niby inni wybrzydzają. Taka oto chora postawa niektórych.:shock:
Purpli u mnie nie zauważyłem, gliniane twarze i owszem, tak - z tym że z moich obserwacji wynika, że dzieje się to tylko na stacjach o marnym jakościowo sygnale: a na dvd nigdy ich nie miałem.
 

dziura75

New member
Mam 42PV60 od prawie miesiąca i niestety tez parę razy zauwazyłem u siebie takie fatalne "warstwowe", "schodkowe" stopniowanie ciemnych kolorów, moze nie ma takich fioletowych wężyków:) ale wyglada to nieciekawie. Zwałszcza jak scena w połówie ekranu jest ciemna i ta ciemność składa się z 3-4 nieregularnych pasów, plam odcieni. Nie jest to może tragedia ale napewno jakaś tam wada, która odbiera odrobinkę komfortu oglądania. Ale przeciez nie ma idealnego sprzętu i lepsza taka "wada" niz np powidoki czy inne przypadłości.
 

RoMi

New member
"tv chodzi super jest rewelacyjny odbiór z kablówki i ktos szuka taniej sensacji aby wywołać panike"
TO NIE JEST TANIA SENSACJA - ja niestety mam ten problem - mogę tylko pogratulować ci, że miałeś szczęście i trafił do twoich rąk model bez tego defektu. Także usprawiedliwianie, że cena może uwzglęgniać tą jakość - z tym się nie zgodzę- ja mam model 600. Dlaczego starsze serie Panasa (pa 60, 500) oraz nowe 50pv pozbawione są tych "purple snakes" ?
Pewna iskierka nadzieji pojawiła się po poście jednego z userów AVforums z Japoni - LINK

Podkreślam, że te purpurowe wężyki dostrzec można na specyficznej kolorystyce o której juz pisałem- więc proszę nie wydawać natychmiastowego osądu na podstawie szybkiego spojrzenia na kanały lub "U mnie tego nie ma - bo ogladam mecz" :shock: . pozdr
 

jaco

New member
:mrgreen: tata to typowy przedstawiciel jakiej sieci handlowej w której pracownicy znają się tylko na tym co w ulotkach. Czy ty wogóle wiesz o czym piszesz, Jak ktoś wybiera Soniaka gdzie era tej firmy w zakresie tv skończyła się na trinitronach i twierdzi że niema nic lepszego to jest poprostu zwykły kołek który nie ma pojęcia w w/w temacie. Dla ciebie odpowiednie jest jakieś forum dla paniemek w stylu " kobieta na gorąco ":p
 

Pansłonik

New member
agas napisał:
u mnie nie widać żadnych węży ani twarzy glinianych, tv chodzi super jest rewelacyjny odbiór z kablówki i ktos szuka taniej sensacji aby wywołać panike:) wśród użytkowników tych modeli. TV jak najbardziej OK!
pzdr
Nie sądzę aby chodziło o wywołanie paniki, ten model z pewnością nie jest OK.
Poruszyłem już gorszą jakość PV60 odnośnie cieni (jak to nazwałem efektu tęczy) http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5355&page=139 i dziwnych odcieni skóry. Szczególnie jest to zauwarzalne w filmach X. Wiem co mówię bo przez rok urzytkowałem TH-37PA50 i pod tym względem było o niebo lepiej. Dowodem na to że Panasonic wie o sprawie ale głośno o tym nie mówi jest spadek ceny sugerowanej; oto porównanie modeli 37PA i ..PV;

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2977
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3206

Skoro jest to taki dobry model to skąd ta nagła różnica ceny???
 

RoMi

New member
Witam, zrobiłem stopklatkę na wybranych obrazach z purpurowymi falami- jeden w kolorze, drugi na filmie czarno białym. Zrobiłem fotki moich prób ze zmianą ustawień wierząc że może coś to pomoże. Efekty były mizerne. Dla zainteresowanych tym razem 2 spakowane pliki.
LINK1 - obraz color
LINK2 - obraz z filmu czarno białego
i to w zasadzie by było już wszystko..... :( pozdr
 

jaco

New member
Sorki

Przepraszam wszystkich forumowiczów za zamieszczenie pięciu takich samych postów po rząd ale coś się wczoraj nie tak działo na łączach i nie było to zamierzone. a post mój nie został zamieszczony tam gdzie chciałem.

sorki
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
witam, no to niezle panasonic dał ciała!!!
cholera, a ja tak czekam, jak po nowym roku, sprowadzi panasonic polska model TH-37PV60EH, ktorego mozna bylo dostac przed swietami za 4150zł!!
co robic? kupowac jak beda w styczniu w takiej cenie??
jakies rady ?
pozdrawiam
 
Do góry