TX-42GT30 EPG w DVB-S brak lub słabo

DoktorekTG

New member
Witam właśnie się zarejestrowałem na tym forum więc po pierwsze serdecznie chciałbym sie z wami przywitać.
Druga sprawa hmm jak zacząć, mam od prawie 2 lat plazme Panasa TX-42GT30 i w sumie jestem z niego mega zadowolony lecz mój zachwyt zniknął po uruchomieniu tunera DVB-S a mianowicie: zostałem abonentem Cyfrowego Polsatu z modułem CAM i wszystko było by cacy gdyby nie jeden zgrzyt, włączając EPG aby zaprogramować nagrywanie na zewnętrznym HDD doznałem nie miłej niespodzianki EPG wczytywało sie tak jakby nie mogło lub wcale.
Myśle może wada modułu CAM lub oprogramowania Polsatu ( wiadomo u nich z tym krucho ) ale dla 100% pewności wyjąłem moduł i sprawdziłem na kanałach FTA i ku mojemu zdziwieniu na nich również EPG jest w tempie ślimaczym na góra 5-10h w przód lub wcale ( siła i jakość sygnału ponad 80% ), na tunerze DVB-T EPG wczytuje sie w momencie na 7 dni do przodu.
Tu pytanko czy to już taka wada tego modelu czy tez nadaje sie to na zgłoszenie gwarancyjne bo powiem jest to troche denerwujące, nadmienie tylko że dzwoniłem do Panasonica a tam miła pani poinformowała mnie że skonsultuje sie z technikiem i odezwie sie na email ofc totalnie mnie olali i nikt sie do mnie nie odezwał.
 

digitalus

Banned
Witam
Z dzialaniem modulow bardzo czesto sa problemy
przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...i-cyfrowy-polsat-czy-zadziala.html#post865893
W wielu przypadkach pomaga powrot do ustawien fabrycznych telewizora.Mozne pomoze tez z epg.Warto sprawdzic.
Jesli chodzi o dzialanie modulu to np wylaczenie kontroli rodzicielskiej w module przspiesza przelaczanie kanalow. Moze pomoze tez w epg.
opis jak to zrobic

"W przypadku zaobserwowania wolnej pracy modulu Cyfrowego Polsatu CI+
(tylko tego, nie starego CI, ani nie modulów od innych producentów/operatorów)
oraz pojawiania sie informacji o systemach kodowania zanim pojawi sie obraz,
nalezy wylaczyc funkcje kontroli rodzicielskiej w ustawieniach modulu.

Aby tego dokonac, nalezy:

- wejsc do menu odbiornika i wprowadzic kod blokady rodzicielskiej odbiornika (fabrycznie 0000),

- wybrac opcje Dostep warunkowy,

- wybrac opcje Cyfrowy Polsat CI+,

- wybrac opcje Kontrola rodzicielska (jesli modul zapyta sie o PIN - fabryczny kod modulu to 0000,

jest inny niz kod odbiornika - jesli zmienialismy kod odbiornika,

to kod modulu to nadal 0000)

- wybrac opcje Status kontroli rodzicielskiej,

- wybrac Nieaktywne."
 
Ostatnia edycja:

DoktorekTG

New member
Witam
Z dzialaniem modulow bardzo czesto sa problemy
przyklad

W wielu przypadkach pomaga powrot do ustawien fabrycznych telewizora.Mozne pomoze tez z epg.Warto sprawdzic.
Jesli chodzi o dzialanie modulu to np wylaczenie kontroli rodzicielskiej w module przspiesza przelaczanie kanalow. Moze pomoze tez w epg.
opis jak to zrobic

"W przypadku zaobserwowania wolnej pracy modulu Cyfrowego Polsatu CI+
(tylko tego, nie starego CI, ani nie modulów od innych producentów/operatorów)
oraz pojawiania sie informacji o systemach kodowania zanim pojawi sie obraz,
nalezy wylaczyc funkcje kontroli rodzicielskiej w ustawieniach modulu.

Aby tego dokonac, nalezy:

- wejsc do menu odbiornika i wprowadzic kod blokady rodzicielskiej odbiornika (fabrycznie 0000),

- wybrac opcje Dostep warunkowy,

- wybrac opcje Cyfrowy Polsat CI+,

- wybrac opcje Kontrola rodzicielska (jesli modul zapyta sie o PIN - fabryczny kod modulu to 0000,

jest inny niz kod odbiornika - jesli zmienialismy kod odbiornika,

to kod modulu to nadal 0000)

- wybrac opcje Status kontroli rodzicielskiej,

- wybrac Nieaktywne."

Dziękuję za zainteresowanie ale Pana odpowiedź jest co najmniej nie na temat :hmm: , ja nie mam problemu z modułem CAM on działa bez zarzutu ja mam problem z nie działającym lub bardzo wolno działającym EPG w wyżej wymienionym telewizorze.
Jak pisałem wcześniej czy to kanały Polsatu czy też kanały FTA obojętnie na czym załączę EPG to albo ono nie działa albo wczytuje po 1-2 programy na max kilka h do przodu, na kanałach DVB-T wszystko jest OK EPG jest od razu na 7 dni do przodu jedynie na DVB-S.
TV był z 10 razy już przywracany do ustawień fabrycznych siła sygnału na DVB-S może byc i 100-100% a i tak EPG nie działa.
Moje pytanie czy to wada tego modelu czy usterka która się nadaje na reklamacje.
 

digitalus

Banned
Moze zmiana softu w telewizorze pomoze rozwiazac problem.Chyba ze w telewizorze jest juz najnowsza wersja oprogramowania Ver. 1.323
Download Information of VIERA for Europe and CIS | Download | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
Trzeba posiadac karte sd.Zmiana softu latwa.Trzeba tylko dokladnie przeczytac instrukcje.
Firmware Update Procedure for VIERA | Download | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
Zmienialem soft w telewizorze , nie bylo zadnych problemow w czasie zmiany oprogramowania.
 
Ostatnia edycja:

DoktorekTG

New member
TV ma najnowszy soft który jest dostępny, żadne ustawienia nie pomagają, zmiana na inny konwerter też nie pomaga.
I ponawiam pytanie czy Panasonic ma problemy z EPG w DVB-S czy to odosobniony przypadek który można reklamować.
 

DoktorekTG

New member
Miałem V20, obecnie VT50, na obydwu działa tak samo średnio. Ale ja Panasonica kupuje dla jakości obrazu a nie działania EPG.

Co nie zmienia faktu że to wada tego tv i jak kupujesz Ferrari to gdy nie działa do końca dobrze wycieraczka nie mówisz że kupujesz go ze względu na silnik.
Jak dla mnie jest to wada fabryczna i nie działa to tak jak powinno.
 

digitalus

Banned
Niestety nawet w firmowych tunerach polsatu nie dziala poprawnie epg

SAT Kurier • Zobacz wątek - Odbiorniki Cyfrowego Polsatu - pytania, problemy, komentarze
cytaty z linku
Też moje EPG sięga w porywach max do jutra..

Udało mi się pobrać EPG dla dekodera HD 3000 .. do piątku (26.04) ! Należy postąpić według następujących poleceń:
1. Przytrzymaj klawisz ON/OFF na dekoderze. Na ekranie wyświetli się komunikat o uśpieniu dekodera, należy kliknąć przycisk "ON/OFF" na dekoderze.
2. Włączyć ponownie dekoder.
3. Po włączeniu, kliknij na przycisk EPG (Program TV).
4. Zaczekaj, aż dekoder pobierze informacje o EPG.
 
Ostatnia edycja:

DoktorekTG

New member
Nietety nawet w firmowych tunerach polsatu nie dziala poprawnie epg

SAT Kurier • Zobacz wątek - Odbiorniki Cyfrowego Polsatu - pytania, problemy, komentarze
cytat z linku

Udało mi się pobrać EPG dla dekodera HD 3000 .. do piątku (26.04) ! Należy postąpić według następujących poleceń:
1. Przytrzymaj klawisz ON/OFF na dekoderze. Na ekranie wyświetli się komunikat o uśpieniu dekodera, należy kliknąć przycisk "ON/OFF" na dekoderze.
2. Włączyć ponownie dekoder.
3. Po włączeniu, kliknij na przycisk EPG (Program TV).
4. Zaczekaj, aż dekoder pobierze informacje o EPG.

Wybacz digitalus ale Ty znowu o tym Polsacie przeczytaj moje posty w tym temacie to się dzieje na kanałach FTA gdy moduł CAM jest wyciągnięty z tv.
No cóż albo Panasonic sie do tego odniesie ( jutro zadzwonię ) albo zgłoszę to do sklepu nie zgodność towaru z umową a na pewno będę się domagał usunięcia tej usterki bo jakby na to nie patrzeć nie działa to tak jak powinno.
 

digitalus

Banned
To byl tylko przyklad.Problem z epg jest tez w innych zewnetrznych tunerach satelitarnych nawet fta bez podlaczonego modulu i karty w slocie .EPG nie zawsze dziala poprawnie.Z informacji ktore sa w internecie wynika np ze epg dziala lepiej gdy tuner wylaczany i wlaczany jest wylacznikiem sieciowym nie pilotem.
 
Ostatnia edycja:

codaco

New member
Wybacz digitalus ale Ty znowu o tym Polsacie przeczytaj moje posty w tym temacie to się dzieje na kanałach FTA gdy moduł CAM jest wyciągnięty z tv.
No cóż albo Panasonic sie do tego odniesie ( jutro zadzwonię ) albo zgłoszę to do sklepu nie zgodność towaru z umową a na pewno będę się domagał usunięcia tej usterki bo jakby na to nie patrzeć nie działa to tak jak powinno.

Pytanie czy znajdziesz na rynku inny TV z wbudowanym tunerem DVB-S, w którym EPG będzie działało poprawnie z polskimi platformami i zaczytywało wszystko bezbłędnie na 7 dni.
 

DoktorekTG

New member
Co wyście się tak doczepili tych tunerów Polsatu na tunerach NC+ EPG działa bezbłędnie na 7 dni do przodu i wczytuje sie w jednej chwili
codaco a kto mówi o polskich platformach w tym tv na żadnym kanale z ponad 2000 nie wczytuje poprawnie EPG i to jest usterka.
Przez takie podejście jakie reprezentujecie w tych postach cały świat ma nas polaków za buraków którym można wszystko wcisnąć każdy bubel bo biedaczek polaczek i tak go kupi i będzie się cieszył jak małpa z banana że w ogóle coś ma.
Jak coś kupuję i to coś ma jakąś funkcję obojętnie jaką to do jasnej cholery ma to działać albo niech tej funkcji nie wprowadzają wcale.
 

Jacek144

New member
Witam właśnie się zarejestrowałem na tym forum więc po pierwsze serdecznie chciałbym sie z wami przywitać.
Druga sprawa hmm jak zacząć, mam od prawie 2 lat plazme Panasa TX-42GT30 i w sumie jestem z niego mega zadowolony lecz mój zachwyt zniknął po uruchomieniu tunera DVB-S a mianowicie: zostałem abonentem Cyfrowego Polsatu z modułem CAM i wszystko było by cacy gdyby nie jeden zgrzyt, włączając EPG aby zaprogramować nagrywanie na zewnętrznym HDD doznałem nie miłej niespodzianki EPG wczytywało sie tak jakby nie mogło lub wcale.
Myśle może wada modułu CAM lub oprogramowania Polsatu ( wiadomo u nich z tym krucho ) ale dla 100% pewności wyjąłem moduł i sprawdziłem na kanałach FTA i ku mojemu zdziwieniu na nich również EPG jest w tempie ślimaczym na góra 5-10h w przód lub wcale ( siła i jakość sygnału ponad 80% ), na tunerze DVB-T EPG wczytuje sie w momencie na 7 dni do przodu.
Tu pytanko czy to już taka wada tego modelu czy tez nadaje sie to na zgłoszenie gwarancyjne bo powiem jest to troche denerwujące, nadmienie tylko że dzwoniłem do Panasonica a tam miła pani poinformowała mnie że skonsultuje sie z technikiem i odezwie sie na email ofc totalnie mnie olali i nikt sie do mnie nie odezwał.

A polskie znaki znalazłeś w tym kiepskim EPG? Może tu leży problem?
 

bunys

New member
Wina leży po stronie kilku standardów epg - Panasonic wspiera tylko jeden z nich, a nadawcy go olewają i czasem jest tylko info o bieżącym/następnym programie, tunery firmowe platform cyfrowych pobierają epg ze specjalnego kanału nadawanego razem programami na danej częstotliwości/transponderze i stąd ładowanie epg przebiega szybko (lub w nocy jak w n), a tunery niezależne nie potrafią z tego skorzystać, no i dochodzi zły format kodowania znaków - na jednych programach jest ok na innych krzaki.
W dvb-t nadawca emituje zgodnie z normami i epg jest ok.
 

Antares64

New member
DO wczoraj miałem podobny problem na moim TX-L42ET5E działającym z MediaModułem UPC. Zastanawiało się kilka sekund zanim załapało i wyświetliło stronkę z programami, po czym po przewinięciu kanałów do przodu, znowu kilka sekund aż doczyta. Dodatkowo pokazywało jedynie bieżący program i następny... dalej "tabula rasa"...
Wczoraj TV wykrył dostępność nowego firmware'u (1.266 w przypadku mojego odbiornika), zainstalowałem i EPG zaczęło śmigać jak niegdyś (tak jak wydawało mi się, że "drzewiej" bywało, ale już sam nie byłem pewien, czy może mi się tylko coś przywidziało).

PS.
No i teraz można sobie przejrzeć "repertuar" nawet kilka dni na przód...:D
 
Do góry