Matryce w Panasie

Goliat

New member
Bez reklam
Kwiatek napisał:
Matsushita czyli Panas :)
Wow :confused: skąd ta informacja????? Przecież matsushita nie produkuje matryc!!!!W swoich LCD-kach wkłada matryce -Samsunga (TX-32LX60P) i prawdopodobnie LG (niepotwierdzone :D )..... co innego elektronika ta jest pomyśłu inżynierów Panasonica.
Pozdrawiam.
 

abko

New member
Matsushita produkuje matryce LCD
Matsushita, Hitachi, Toshiba zawiązały spółkę i razem produkują matryce LCD.
Z tego co wiem to 32LX600P ma własnie matryce pochodząca z tej fabryki. Inne tańsze LCD Panasonica mają matryce innych producentów.
 

Kwiatek

New member
Goliat napisał:
Wow :confused: skąd ta informacja????? Przecież matsushita nie produkuje matryc!!!!.....
Czytałem gdzieś to o czym wspomina kolega Abko i wiesz co, z tego co wiem to jeśli chodzi o elektronikę, to chyba nie ma takiej rzeczy jakiej Matsushita by nie robiła ;) z resztą niewielkie to ma dla mnie znaczenie i niebędę rozkręcał mojego LX500 by się przekonać:p , ważne że chodzi :eek:k:
 

Kwiatek

New member
Goliat napisał:
Wow :confused: skąd ta informacja????? Przecież matsushita nie produkuje matryc!!!!.....
Czytałem gdzieś to o czym wspomina kolega Abko i wiesz co, z tego co wiem to jeśli chodzi o elektronikę, to chyba nie ma takiej rzeczy jakiej Matsushita by nie robiła ;) z resztą niewielkie to ma dla mnie znaczenie i niebędę rozkręcał mojego LX500 by się przekonać:p , ważne że chodzi :eek:k:
 

MBgryf

New member
Mam pytanie trochę odbiegające od tego tematu a mianowicie chodzi o podświetlanie matryc w obecnie dostępnych na rynku TV LCD. Czy matryce podświetlane są przez diody LED czy nadal świetlówki? Pytam dlatego że TV z diodami LED charakteryzują się lepszą paletą kolorów - czytałem o takim Samsungu z diodami LED ale on kosztował ok. 10-11 tys. A jak sprawa wygląda w tańszym sprzęcie za około 4000-4500 tys?

Pozdrawiam
 

Piotr_the

New member
podswietlanie led a technologia led to chyba różne rzeczy? czy przypadkiem serie nowe Samsungów do N nie mają świetlówek ledowych?? i Sony V i wyżej? tz podświetlanie WCG-CCFL
 
Ostatnia edycja:

MBgryf

New member
Led

Myślę że technologia LED oznacza typ podświetlenia matrycy i nie powinno się mylić z technologią OLED która jest dopiero opracowywana.
POZDRAWIAM
 
Do góry