Orioł potrzebuje telewizora

Orioł

New member
Dobór odbiornika TV (popularnie zwanego telewizorem;))

Witam Was serdecznie.

Do tej pory posiadałem 15letniego Sony Trinitron KV-2184MT, niezła jakość obrazu jak na takiego dziadka jednak teraz szwankuje mu głowica gniazda antenowego i działa kiedy chce :p. Po oględzinach z przerażeniem zobaczyłem tam zaledwie wejście antenowe i chinchówki A/V.

A w planach jest i odtwarzacz DVD i Wii. Pora więc na zmianę telewizorka.

_________________________________________________

Źródło sygnału to złej jakości osiedlowa kablówka. Jednak jest ona używana tylko do Wiadomości i innych Panoram.

Do telewizorka zamierzam podłączyć konsolkę Nintendo Wii - to będzie jedno z popularniejszych zastosowań.

Chcę też podłączać do telewizora PCta (GF5200, S-Video) poprzez S-Video


Światło padające z pozycji od lewa, odległość ekranu dotychczasowego TV od siedziska 2,8m.


Nie spodziewam się pięknego sygnałuu w przyszłości, chciałbym kupić telewizor LCD 32' do 3600zł.

______________________________________________

Z opinii tej grupy cenowej podobno najlepiej wypada Panasonic. Z drugiej strony sentyment - Sony. Jestem jednak otwarty na wszelkie propozycje.


Przepraszam, jeśli piszę zawile czy jakoś niewyraźnie. Sam nie wiem co mówić - to mój pierwszy tak poważny zakup.
Zaznaczam, że moja technika pisania nie wynika ze stanu upojenia alkoholowego czy narkotycznego - co najwyżej z późnej pory. :cool:

W razie potrzeby udzielę bardziej szczegółowych informacji i dołączę zdjecia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Nitendo Wii potrzebuje większego ekranu. Powinieneś na dłuzej zainwestować w przypadku tej gry.
Brakujacą kwotę weź na nieoprocentowne raty.
I szukaj między telewizorami o szybkich procesorach ruchu.
37 R 71 JVC
37 BV 8 Sharp
Do dvd - też wskazany większy ekran. A nawet przy kablówce dzięki szybkiej matrycy i szybkich procesorach - będziesz bardzo zadowolony.
pozdrawiam
 

Orioł

New member
No i przyszła pora na wycieczkę po marketach.

Lublin.
RTVeuroAGD, E'Leclerc Tomasza Zana.

Rozmawiam z panem w żółtej koszulce. Gość jest miły i zdaje się w miarę fachowy. Odradza Philipsa (nie ma co się dziwić :D), nie poleca LG, a zachęca do Samsunga i Sony pozostając obojętnym na Panasonica czy Sharpa.

Polecany Soniacz (okazało się, że stary model)
http://www.euro.com.pl/telewizory-plazmowe-i-lcd/sony-kdl-32u2000k-lcd.bhtml

No i gość mówił też o Samsungu LE32R71B:
http://www.hoopla.pl/product_info.php/pid/9292/Telewizor_Samsung_LCD_LE32R71B_32_cale_5000:1_HDMI/


Wycieczka o kilka kroków do MediaMarketu (broń Boziu nie by tam kupować)
Rozmowa z miłym panem. Poleca Samsunga (link drugi z poprzedniego paragrafu). Mówi, że Sony i tak ma matrycę Samsunga, a w Sony płaci się za znaczek. Dodatkowo nie należy wierzyć tym Braviom bo Samsung i tak jest lepsiejszy. Znowu dyskredytacja Philipsa, Thomsona czy Grundiga.
Drugi sprzedawca mówi to samo i wskazuje znów na ten sam model Samsunga.
Jeszcze krótka wycieczka w kierunku konsol. Jejciu! Wii mi wykupili .

Wsiadajem w awto i jedziemy do Tesco. Krótkie problemy z parkowaniem i jazda do dużego RTVeuroAGD. Panowie w żółtych koszulkach byli zajęci ale w końcu udało mi się do jednego pana dopchać. O dziwo polecił jeden z modeli Philipsa, ale niestety wyrzuciłem go z pamięci. Nic nie mówił o Sharpie czy Panasonicu, znów doradzał Samsunga.
Tym razem LE32R72B:
http://www.hoopla.pl/product_info.p...amsung_LE32R72B_LCD_32--_1366_x_768_DNIe_PIP/

No i co do marki to chyba się przekonałem. Jakaś zmowa czy co? Samsung polecany we wszystkich sklepach. Opinie w internecie: też świetne! Są jakieś problemy z HDMI czy PiP i to całkiem poważne, ale ogólnie bardzo dobre oceny są wystawiane Samsungowi.

Tak więć co wybrać? A może tą wersję?:
http://www.hoopla.pl/product_info.p...lewizory_LCD,_Plazmowe,_CRT/Samsung_LE32R51B/

Może to jednak nieprawda co do faworyzowania Sama? Może jest coś lepszego do 4000 (100 w przód może być)?

P.S Jakie są różnice jakościowe między modelami Samsunga M i R?
 

pandzik

Member
Bez reklam
R51 sobie odpuść.
Jeżeli chcesz samsunga to R71 jest w porządku, przynajmniej podobał mi się obraz w każdym sklepie w którym byłem (faktycznie, jest polecany przez wszystkich)...
Tylko ta obudowa...
Co do wysokiej ceny Sony to bym się nie zgodził. Ja w Saturnie kupiłem S za mniej niż 4k...
;)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
LE32R72B - może być
co do Sharpa - jego nie muszą sprzedawcy polecać - on sam się sprzedaje :D
ps
przeczytaj jeszcze raz rady Kiki - weż je sobie do serca - lepiej kup m-c póżniej a większy i z tych 2 wskazanych

pozd
 

Orioł

New member
Tak naprawdę telewizor mam zamiar kupić w lutym. To zaczekam. Ale nie wiem czy brać tego Sharpa. Kolega z Brytanii odradza, ale to nie powód by się zniechęcać. Ale jesli ludzie ze sklepu to mówią to...
Cóż... Samsunga rekomenduje wiele osób (może zwykłych)
Sharpa rekomenduje niewielu (ale za to niezwykła istota jaką jest kiki):p
 

lorenzopg

New member
Orioł napisał:
Cóż... Samsunga rekomenduje wiele osób (może zwykłych)
Sharpa rekomenduje niewielu (ale za to niezwykła istota jaką jest kiki):p
W Gdańsku w RTVEuroAGD takze rekomenduja wspomnianego samsunga R71/72B
W electroworld jakiegos LG ostatnio polecal... nie pamietam jakiego
Jednakze, w MM o dziwo polecaja Sharpa ewentualnie Panasonica, odradzili mi LG, Philipsa, co do Sony to powiedzial ze trzeba sporo dolozyc zeby porownac go z Sharpem i jego zdaniem nie warto tyle dokladac. o Samsungu powiedzial tylko ze dosyc dobrze sie sprzedaje :)
 
Do góry