plazma panasonic czy lcd LG???podpowiecie..?

zakstar

New member
mam bardzo paoważny dylemat, 2 różne telewizory, dwie różne technologie...
Poważnie zastanawiam się nad plazmą PANASONIC TH42PV60 oraz LG 42LB1R, LCD.Mam wiele wątpliwości i obaw.Poruszając ten wątek nie chodzi mi o podstawowe wady czy zalety tych technologi, ani o podstawy działania.Wolał bym opini czytelników forum, którzy mieli ten sam dylemat, co Oni wybrali, dlaczego i czy nie żałują!!
Przyznam się, że boję się troche plazmy ze względu na historie o wypalaniu panela, czy pojawianie się tz. "duszków".To moja największa obawa. Jak jest naprawdę, jak długo plazma powinna działać bez uszczerbku na obrazie, a jak długo działa???????
Będąc nieraz w sklepach rtv i oglądając podłączone tv, wydaje mi się, że LCD mają "żywszy obraz" przesycony głębokimi barwami-nadrealny, plazmy trochę słabszy, bez życia, bez tej magi.Jest to pewnie spowodowane złym podłączeniem plazm lub brakiem kalibracji (niepisze tu o np. pioneer za 10 000 lub więcej)??
Co o tym powiecie-plazma powinna mieć bogatszy obraz??
Znam także teoretycznie wady LCD, wiem o czasie reakcji i mniejszym kontraście lub liczbie barw, ale jak to się ma do żeczywistości?
Pomocy!
Niechcę abyście mnie namawiali na inne plazmy czy LCD( zwłaszcza o wiele droższe), tylko podpowiedzieli który z tych 2 byłby lepszym wyborem i PRZEDEWSZYSTKIM dla czego!!!!!
Dziękuje za wszystkie pomocne wypowiedzi oraz poświęcony im czas.
A.Węglowski
 

Smartek

New member
zakstar napisał:
(..)Wolał bym opini czytelników forum, którzy mieli ten sam dylemat, co Oni wybrali, dlaczego i czy nie żałują!!
Wybralem Panasa, nad ktorym sie tez zastanawiasz.
Jak zapewne widziales (albo i nie?!) w temacie o nim masz mnooostwo i jeszcze wiecej opinii.. - kilka dni czytania ;-).
Jest to bezapelacyjnie najlepszy wybor do okreslonej kwoty, powiedzmy okolo 5000 zl.
Mam go od poczatku wrzesnia, wiec minely juz 3 miesiace i _w ogole_ nie zaluje, ze go kupilem. Powiem wiecej - jakbym mial teraz wybierac to znowu kupilbym TEGO Panasa.
Dzisiaj doszla n'ka z recorderem i dopiero obraz cieszy oczy! ;-D.

Przyznam się, że boję się troche plazmy ze względu na historie o wypalaniu panela, czy pojawianie się tz. "duszków".To moja największa obawa. Jak jest naprawdę, jak długo plazma powinna działać bez uszczerbku na obrazie, a jak długo działa???????
Tutaj rowniez widoczny jest Twoj brak znajomosci watku o PV60.
Wypalanie dotyczy kazdej plazmy, ale tych Panasow wyjatkowo malo, bo ja np. ogladam co chce, ile chce, z trojkacikami, znaczkami stacji telewizyjnych wlaczonych bez zoom-a na kilka godzin i zadnych duszkow czy zjaw nie mam, a przynajmniej nie zauwazylem.
Nie bede tez codziennie stal obok telewizora i szukal jakichs znaczkow, mam co robic ;-).

Będąc nieraz w sklepach rtv i oglądając podłączone tv, wydaje mi się, że LCD mają "żywszy obraz" przesycony głębokimi barwami-nadrealny, plazmy trochę słabszy, bez życia, bez tej magi.Jest to pewnie spowodowane złym podłączeniem plazm lub brakiem kalibracji (niepisze tu o np. pioneer za 10 000 lub więcej)??
Co o tym powiecie-plazma powinna mieć bogatszy obraz??
Bedac w sklepach i porownujac LCD vs. Plazma zawsze sie tak wydaje :).
Jak sam zauwazyles - LCDki maja raczej nienaturalny obraz i taki.. zarowkowaty. Jak masz slabe zrodlo sygnalu (kablowka) lub jesli ogladasz duzo DivXow czy rzeczy w slabej jakosci to LCDki raczej odpadaja.

Znam także teoretycznie wady LCD, wiem o czasie reakcji i mniejszym kontraście lub liczbie barw, ale jak to się ma do żeczywistości?
Pomocy!
W rzeczywistosci ma to sie tak, ze problem z niskim poziomem reakcji wciaz jest widoczny (przynajmniej przeze mnie na np. boisku podczas meczu), do tego praktycznie brak czerni odrzucil mnie od LCDkow na starcie (mam duzo monitorow LCD w domu przy PC z roznymi matrycami i problem jest mi znany).
Plazmy maja niepokonana czern (Pioneery, Hitachi, Panasonici), a takze dobra biel. Przejscia kolorow sa dobre i wszystko jest "plynne".
Po wiecej ponownie odsylam do tematu o PV60 (swoja droga - chyba najbardziej rozrosniety temat na forum? ;-D).

Niechcę abyście mnie namawiali na inne plazmy czy LCD( zwłaszcza o wiele droższe), tylko podpowiedzieli który z tych 2 byłby lepszym wyborem i PRZEDEWSZYSTKIM dla czego!!!!!
Dziękuje za wszystkie pomocne wypowiedzi oraz poświęcony im czas.
A.Węglowski
Nawet nie mam zamiaru.
Ba! Polecam Ci Panasa, o ktorym wspomniales, bo to naprawde dobry sprzet (zapomnij o duszkach i wypaleniach :) ).

Pzdr.
 

hawranek

New member
Też miałem taki dylemat, plazma czy lcd! Wybrałem plazme 42pv60 i nie żałuje. Za taką kasę taki sprzęt na prawdę warto. Nie martw się jakimiś powidokami bo ich nie ma, a obraz the Best:)
 

Flapu

New member
Witam
Podpisuję sie rekoma i nogami pod opinią hawranka.
... a jeszcze 1,5 miesiąca temu byłem zwolennikiem tylko i wyłacznie LCD a plazma była bee. No cóż, podobno tylko krowa nie zmienia poglądów.

Pozdrawiam
 

Marion

New member
plazma 42pv60 , a 37pv60 czy to te same modele tylko różnica w calach jest?
Chce kupić model 37 cali ale nie wiem czy jest Ok , bo na forach widze tylko opinie o modelu42 cali.
będe oglądał kablówke przez cyfrowego set-boxa.
prosze o odp.
 

Kyniol_73

New member
Mnie przekonał ostatecznie "pokaz". Poszedłem do MM i tak sie złożyło ze wszystkie telewizory zarówno LCD, których była większość jak i Panasonic oraz Pioneer plazmy były podpięte pod sygnał z kablówki UPC. Na wszystkich LCD nawet tych HD za 15.000 i wiecej zł obraz wyglądał koszmarnie. Co innego plazmy, gdzie obraz był zadowalajacy mnie.
Oczywiście wiele zalezy co bedziesz ogladał jezeli N, DVD, ewentualnie w przyszłości HD DVD to można zdecydować się na LCD. W okresie przejsciowem gdzie dużo materiału jest w SD wg mnie lepszym wyborem jest PV60. Wybór nalezy do Ciebie :)

Pozdrawiam
 

k0liber

New member
Marion napisał:
plazma 42pv60 , a 37pv60 czy to te same modele tylko różnica w calach jest?
Chce kupić model 37 cali ale nie wiem czy jest Ok , bo na forach widze tylko opinie o modelu42 cali.
będe oglądał kablówke przez cyfrowego set-boxa.
prosze o odp.

Różnica wyłącznie w wielkości.

Skoro wątek ma obejmować subiektywne opinie to ja.... wybrałem plazmę Panasonica. Właśnie TH-37PV60. Po bardzo długich, ponad 6-miesięcznych poszukiwaniach, na które składały się niezliczone wizyty w sklepach, oglądanie różnych telewizorów u znajomych i czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie.

Jestem bardzo zadowolony, nie mam żadnych problemów z duszkami, obraz oglądam na usawieniu "kinowy" - jasność i kontrast i kolor w okolicach 50% - nie dlatego, abym obiawiał się duszków, ale dlatego, że takie parametry uzyskałem kalibrując telewizor z użyciem testowych płyt DVD i dlatego, że żywsze ustawienia wydają mi się nienaturalne i brzydkie. Przy tym wszystkim kolory wydają mi się tak ładne i realistyczne, że mam wrażenie, że mój poprzedni telewizor - CRT Sony Wega - zwyczajnie do nich nie przystawał.

W moim odczuciu LCD wyglądają wyłącznie dobrze przy obrazie ze źródła HD, a i wtedy moim zdaniem oddawanie barw nie jest naturalne. Ten żywy, porywający obraz, który może się podobać w demówce wyświetlanej w sklepie jest paradoksalnie dla mnie największą wadą technologii LCD. W warunkach domowego oświetlenia (zazwyczaj znacznie słabszego i o cieplejszej barwie niż spotykane w sklepach) oglądanie np. ludzkich twarzy staje się męką.

Zaznaczam jeszcze raz, że są to moje subiektywne opinie.

Życzę udanego wyboru!

Pozdrawiam,

k0liber
 

savage

New member
Wybór

Mam taki sam dylemat :). Ostatecznie przekonałem się do plazmy po przeczytaniu chyba wszystkiego co tu jest napisane ;].
Ale to nie koniec .... Teraz mam dopiero problem - jaki wybrać ?
Mam do wydania ok 10 tyś. na plazmę i do wyboru kilka opcji. Przekonajcie mnie do czegoś :)
42" - Pioneer 427xd , 4270 xd , Panasonic (nie wiem który -może 60EH lub 600 ?) , Samsung PS-42S5H (czy Samasung robi dobre plazmy?).
I jeszcze tak - odległość do oglądania to ok 5m więc może :
50" - Samsung PS-50C7H ?.

Służyć ma do : cyfra+, n'ka , ps2 , czasami komputer (laptop).
Optuję za Pionieerem ale jak to ktoś wcześniej napisał - tylko krowa nie zmienia zdania :)
Pozdrawiam
 

zakstar

New member
przyznam się szczerze, że jeszcze miesiąc temu nie brałem nawet plazmy pod uwagę i byłem ślepo zapatrzony w lcd.Dziś jest inaczej już się wacham, zaczynam myśleć coraz poważniej o plazmie.Pozostaje mi zbierać opinie jak te które są wyżej, notabena za które niezmiernie dziękuje. Uzbrojony w informacie zawitać do dobrego punkyu rtv i podjąć się testów na własne oko.
Mam pytanie, czy wiecie coś o plazmie harman kardon, widziałem ją bodajże w mm wrocław?
 

cinek

Member
zakstar napisał:
przyznam się szczerze, że jeszcze miesiąc temu nie brałem nawet plazmy pod uwagę i byłem ślepo zapatrzony w lcd.Dziś jest inaczej już się wacham, zaczynam myśleć coraz poważniej o plazmie.Pozostaje mi zbierać opinie jak te które są wyżej, notabena za które niezmiernie dziękuje. Uzbrojony w informacie zawitać do dobrego punkyu rtv i podjąć się testów na własne oko.
Mam pytanie, czy wiecie coś o plazmie harman kardon, widziałem ją bodajże w mm wrocław?

Jestem prawie pewien że to jakaś inna plazma z naklejonym znaczkiem Harmana, podobnie jak plazmy Marantza to w rzeczywistości Philipsy.
Harman Kardon to firma specjalizujaca się w sprzęcie audio (świetnym skądinąd) a ich plazma to pewnie model jakiegoś innego producenta dla maniaków marki którzy wszystko musza mieć z tym samym znaczkiem (coś jak rower Porsche) i sa gotowi za to zapłacić...
 

marti

New member
Panas Pv 60

Witam..
Miałem dylemat między plazmą a Lcd, wybrałem Plazmę. W pierwszym okresie napaliłem się na plazmę LG ale po długim studiowaniu forum i testach w sklepach wybrałem Panasa PV 60. Mam go już od miesiąca;). O dziwo radzi sobie całkiem nieźle nawet z kablówką UPC.Bardzo ładna czerń, DVD na komponentach wyświetla super. Naprawde szczerze polecam.
Marti
 

robboj

New member
savage napisał:
Mam taki sam dylemat :). Ostatecznie przekonałem się do plazmy po przeczytaniu chyba wszystkiego co tu jest napisane ;].
Ale to nie koniec .... Teraz mam dopiero problem - jaki wybrać ?
Mam do wydania ok 10 tyś. na plazmę i do wyboru kilka opcji. Przekonajcie mnie do czegoś :)
42" - Pioneer 427xd , 4270 xd , Panasonic (nie wiem który -może 60EH lub 600 ?) , Samsung PS-42S5H (czy Samasung robi dobre plazmy?).
I jeszcze tak - odległość do oglądania to ok 5m więc może :
50" - Samsung PS-50C7H ?.

Służyć ma do : cyfra+, n'ka , ps2 , czasami komputer (laptop).
Optuję za Pionieerem ale jak to ktoś wcześniej napisał - tylko krowa nie zmienia zdania :)
Pozdrawiam
Przy tej kwocie i takiej odleglosci od ekranu wybralbym PANASONICA TH 50PV60E - jest wolny od wad mniejszych braci
Sam sie do niego przymierzam , w tej chwili ogladam z 3 metrow na 42PV60 i wydaje mi sie jakis taki maly:)

no wlasnie albo PIONEER - zmiescisz sie w cenie 42" ale do 50" musialbys dorzucic z 2 tysiace
 
Ostatnia edycja:

Kamyk

New member
Jednak Plasma

Mam wrazenie, ze spora grupa ludzi daje sie zlapac w marketingowe sieci technologii LCD po czym kiedy blizej zapozna sie z tematem wybiera Plasme.

Ja sam od pol roku (przynajmniej) bylem zdecydowany na LCD, a po wielu miesiach szukania konkretnie Samsung seria R lub M.
Po czym prosty test w Euro RTV polegajacy na puszczeniu filmu (Scorpion King, z bardzo ciemnymi scenami na poczatku) na Samsungu R71 i Panasie 42PV60 zakonczyl temat.

Tylko Plasma.

LCD jest dobre tylko i wylacznie do sygnalu HD.
HDTV, Blue Ray DVD, HD DVD, PS3, XBOX 360 - to da obraz genialnej jakosci. Wszystko inne nie.

Doprawdy nierozumiem osob, ktore wydaja 6-7 tys na LCD (np. Samsung seria N 42") po czym obraz nawet z dobrego DVD po HDMI nie jest idealny. Widac pikseloze, czern nie zawsze jest czarna. Tematu sportu w TV w formacie SD nawet nie poruszam.


Pozdrawiam
Piotrek
 

JaCkyLL

New member
poki co mysle ze powinienes wybrac plazme. modele pv panasonika swiecą naprawde fajnie - nawet jesli mowi sie o tzw snake'ach i glinianych face'ach :)
to stresuje co poniektorych ale ... co mają powiedziec Ci ktorzy kupili fajne drogie plazmy pioneera i dzis mają stresy z tzw duszkami ??!!???

pozdro - j
 

leotdi

New member
wybierz plazmę,

i ja tak zrobiłem . Miałem podobny dylemat ... do dziś. Ponieważ posiadam 46" tylnoprojekcyjny TV Samsung z potróją matrycą LCD mam wiele porównań. Na korzyść plazmy przemawia naturalność obrazu, czerń, płynny ruch i kolory, choć w przypadku akurat kolorów Samsung nie oddaje pola (ale tylko dlatego, że matryca jest 3x LCD).
Akurat dziś kupiłem Panasa żonie na urodziny, do sypialni ,właśnie ... :D TH-37PV60EH (4.000,- zł). Do tego wieszak Vogel EFW 6345 (bagatela ... 1.099,- zł !).
Dużo czytałem na niniejszym forum i analizowałem (ponad 1 m-c) i wydaję mi się że podjąłem najlepszą z możliwych decyzji na dziś. Panas wg mnie w tej cenie nie ma konkurenta. Poza tym spieszyłem się ... gdyż poza urodzinami :p ... zależało mi na PV60 akurat w 37", a jeszcze chwilkę i ciężko będzie je dostać (wchodzi PV45). Widziałem w Krakowie obok siebie w akcji obydwa rozmiary (42" i 37") i lepsze wrażenie na mnie zrobił ten mniejszy. Ale to raczej oczywiste. Z większej odległości 42" daje przecież taką samą jakość obrazu.

powodzenia w zakupach :cool:
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kamyk napisał:
Mam wrazenie, ze spora grupa ludzi daje sie zlapac w marketingowe sieci technologii LCD po czym kiedy blizej zapozna sie z tematem wybiera Plasme.



Tylko Plasma.

LCD jest dobre tylko i wylacznie do sygnalu HD.
HDTV, Blue Ray DVD, HD DVD, PS3, XBOX 360 - to da obraz genialnej jakosci. Wszystko inne nie.

Doprawdy nierozumiem osob, ktore wydaja 6-7 tys na LCD (np. Samsung seria N 42") po czym obraz nawet z dobrego DVD po HDMI nie jest idealny. Widac pikseloze, czern nie zawsze jest czarna. Tematu sportu w TV w formacie SD nawet nie poruszam.


Pozdrawiam
Piotrek

Piotrek ale nie każesz nas palić na stosie co? albo umieszczać nasze zdjęcia w gazetach z dopiskiem "patrzecie to Ci ktorzy kupili lcd!" ?
Jesli tak to wielkie dzięki.
Nie dalem się złapać na żaden marketing , tylko po prostu kupiłem to co akurat najbardziej podobało mi się i było w dostępnej dla mnie cenie .
Masz bardzo stanowcze stwierdzenia ale wyglada jakby nie było Twoje tylko jakbys powielał wytarte slogany = czerń to nie czerń , pikseloza itd.
Nie rozumiesz ludzi wydająych swoje pieniądze ?, trudno nie musisz.
Jednak życzę Ci trochę więcej toleracji.Na tym forum to zaleta
 
Do góry