Panasonic TX-P46GW20 i kodek H264

Jendrol

New member
Witam
Mam taki problem: Panasonic TX-P46GW20 nie przyjmuje kodeka H264. Jedynie MPEG-4 i szlus. Rozwiązaniem byłoby, jak myślę, podłączenie dekodera DVBT obsługującego H264. Czy to by rozwiązało sprawę? Jakiej jakości byłby obraz? Którego łącza użyć. np. HDMI? W ogóle da rade to zrobić? Sorry, może to śmieszne pytania ale jestem zielony i wolę raz zapytać niż nie wiadomo ile razy dopytywać. Pozdrawiam. Jendrol
 

sodalit1990

New member
Witam.
Nie ma żadnego problemu.Trzeba tylko kupić tuner dvb-t mpeg 4 .TX-P46GW20 obsługuje tylko mpeg2 czyli programów z naziemnej telewizji nie można odbierać
Dowolny zewnętrzny tuner dvb-t MPEG-4 H.264, rozwiązuje problem .Dobry jest tuner WIWA-90.
Jeśli chodzi o pytanie które dotyczy jakości obrazu to po podłączeniu tunera do wejścia HDMI w tv jakość będzie bardzo dobra.
 
Ostatnia edycja:

Jendrol

New member
Witam!! bardzo mnie cieszy to co napisałeś :) Tylko pytanko: chodzi o ten konkretny tunerek: WIWA HD 90 Memo ? Czy może byc inny? W sumie niewiele mnie obchodzi funkcja tunera, główne przeznaczenie to odtwarzanie. Czy warto kupować urzadzenia konkretnych firm; bo jest ich kilka np.: WIWA, FERGUSON, MANTA? pewnie sa jakieś inne. Zależy mi na menu polskim, czytaniu polskich napisów oraz zmiany ich wielkości (w moim jest to mozliwe w 3 stopniach). Dobra, dzieki serdeczne i pozdrawiam. Jendrol
 

mirek71

New member
jeśli odtwarzacz ma być do filmów HD z polskimi napisami proponuję polecany na tym forum odtwarzacz Egreat R6S Pro - na stronie https://www.chip.pl/2012/03/egreat-r6s/ jest fajna recenzja - mam ten odtwarzacz i mogę niedrogo odsprzedać - stan bdb jak nowy - jeśli jest Pan zainteresowany proszę o wiadomość na priva
ps. używałem tego odtwarzacza na plazmie panasa 50g30 -obraz rewelacja a napisy można ustawiać na różnych wysokościach, wielkościach czcionki i kolorach
 
Ostatnia edycja:

sodalit1990

New member
Dobrze ze pojawił się komentarz wyżej .Myślałem że przeznaczeniem tunera będzie odbiór programów telewizyjnych z dvb-t.Ale jeśli tuner ma być do filmów to odtwarzacz Egreat R6S Pro sprawdzi się znacznie lepiej ze względu na możliwość powiększenia napisów.
 

Jendrol

New member
Rany, nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak "odtwarzacz multimedialny" :) Tylko pytanie: czy różnica jakości obrazu z pomiędzy zwykłym dekoderem DVBT a owym EGREAT-em jest zauważalna? Mam w domu DVBT TEchniSat TerraBox T2 HD i hula. I własnie on ma możliwość czytania polskich napisów i trójstopniowej zmiany ich wielkości. Z drugiej strony, ku mojemu rozdrażnieniu, niektórych formatów nie czyta... Też ponawiam pytanie, o to które firmy produkują możliwie najlepsze dekodery. Pozdrawiam. Jendrol
 
Ostatnia edycja:
Do góry