Panasonic TX-P46GW20 nie wyświetla napisów z pendriva.

Jendrol

New member
Tak jak w temacie. Mam taki leciwy już ale fajny telewizorek z którego jestem zadowolony. Nie wiem jednak jak włączyć napisy przy odtwarzanie filmów w jakimkolwiek formacie, tzn w żadnym nie odtwarza napisów. Próbowałem poprzez przycisk na pilocie STL, czy tez przez opcje-wyskakuje małe menu w tym "Napisy DIVX"-"Bez napisów". Napisy w 4 formatach w tym srt-nici. Nazwa napisów jak nazwa filmu-dawałem po prostu na nazwie filmu:"zmień nazwę", potem kopiuj i wklejałem jako nazwę napisów. Już nie wiem co tym cholerstwem. Wymazać rozszerzenie srt? Przeca tak się nie da... Pomóżcie....
 

Jendrol

New member
Wszystko wybierałem. Rzecz dziwna-czy wchodze z pilota prze "options" czy przez "menu" w lini "napisy divx" jest zaznaczone:"brak napisów" bez mozliwości zmiany. Może chodzi o format napisów? Czy Panasy łykaja jakis szczególny?
 

Jendrol

New member
Jest tak: po bezowocnym pstrykaniu pilotem przyszło mi do głowy aby w plikach napisów pogmerać. Zaczym odpaliwszy Subtitle Edita zapisałem je zaznaczając kodowanie pliku: 1250 Środkowoeuropejskie w .srt. Podczas filmu po wejściu przez "Options", zobaczyłem wybór napisów (Hurra!! :) ), po włączeniu faktycznie zaczęły być wyświetlane ale... bez niektórych polskich liter, bodajże, " ź', "ć" ,"ś', "ą". Do wyboru jest "Latin 1", "Latin 2" oraz "Cyrylica", Pomiędzy 'Latin 1" a "Latin 2" nie ma praktycznie żadnej różnicy-litery nie są wyświetlane. Co robić, drodzy Juzerzy, co robić, żeby to zmienić? I czy da się np. powiększyć czcionkę? Pozdrwiam.
 
Do góry